Každý, kdo zažil vstup "spřátelených armád" v roce 1968 si nese křivdu po celý život a za protesty jsme byli šikanováni. Někdo víc, někdo méně. A že hlavní slovo měla Moskva a SSSR také není pochyb. Takže mnozí si položí otázku, proč je úvodní foto ze současnosti, když historie dává jiný příklad, na kterém se všichni (většinou) shodneme?

 

Je třeba ukazovat vše!

A právě v tom je základ změny našeho vidění na 21.srpna 1968

(A dle veřejných, nikoliv mainstreamových ohlasů  většina Čechů to i tak dnes cítí a vidí)

Před vstupem vojsk Varšavské smlouvy US ARMY masakrovala občany Vietnamu a chtěla získat toto území na dostřel SSSR. I v Německu se připravovala ofenzíva. Měla Rudá armáda všemu klidně přihlížet?

My v roce 1968 netušili, že SSSR má částečně pravdu, že ve Vietnamu se nejen válčí, ale USA znásilňují a pak napalmem upalují malé holčičky i pětileté slavnou americkou armádou. My je znali jako slavnou armádu, co louská buráky a zvěrstva na dětech například v My Lai pět měsíců před okupací jsme ani nezaznamenali.

 

 A nyní porovnejte číslo: počet zmasakrovaných dětí (o milionu nevinných obětí ani nemluvě) americkou armádou pod gescí židovské velvyslankyně USA Madeleine Albrightové - úvodní foto s oběťmi, které se s tím mají srovnávat v roce 1968.

 

Válka v Iráku do roku 2011 (odhaduje se milion obětí),  v důsledku války zemřelo 500 000 dětí. (Dnes je dokladováno číslo menší, přesto počet je strašný) Přitom se zjistilo, že bezdůvodně, pouze na základě jedné zrůdy, co si vymyslela historku o chemických zbraních, které neexistovaly a spojencům se to k zabíjení v čele s USA náramně hodilo. Šílené. V květnu 2012 jí Barack Obama za to udělil Prezidentskou medaili svobody. Nyní jí předal vyznamenání i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD)

 

 

V letošním roce si připomněli také 21 let od bombardování tehdejší zbytkové Jugoslávie (Srbsko a Černá Hora), které trvalo dlouhých 78 dní a nocí. Během aliančního bombardování zahynulo kolem 2 500 civilistů, ženy a děti nevyjímaje. Protesty Václava Klause byly zbytečné. Humánní bombardování schvaloval i Václav Havel. Jak cynické.
V Letech za Hitlerova běsnění zemřelo (nebylo mučeno) 230 dětí. Kvůli zpochybňování počtu a systému, jakožto následného vykoupení výrobny masa a kritiku policie vyšetřovala mnoho osob.
 Celkové ztráty na životech způsobené Německem a jeho zrůdnou rozpínavostí pod názvem druhá světová válka představují více než 72 milionů lidí. Civilní oběti představují asi 47 milionů, včetně asi 20 milionů lidí, kteří zemřeli během války v důsledku hladu a nemocí. Samotný Sovětský svaz zaznamenal 23 200 000 obětí.

 

Němci vyvraždili do roku 1945 365 000 našich občanů!

 

A pak zde máme "STRAŠNOU OKUPACI"  srpen 1968

Sovětská armáda nasadila hlavní sílu, ale nesmíme zapomenout také další:

Bulharská lidová armáda vyčlenila pro operaci 2168 osob, Maďarská lidová armáda 17 000 vojáků, 1816 automobilů, 177 tanků, 111 obrněných transportérů, 45 protitankových kanónů, 36 houfnic, 78 minometů, 22 protiletadlových kanónů a 100 až 104 letadla, Národní lidová armáda NDR patrně jenom několik set osob, Polská lidová armáda k 21. srpnu 12 846 osob, 456 tanků, 320 obrněných transportérů, 178 děl, 2564 automobilů a šest letadel; k 14. září tyto síly vzrostly na 28 612 osob, 750 tanků, 592 transportérů, 227 děl, 103 protitankové a 104 protiletadlové kanóny, 5663 automobilů a 36 letadel.

Do 3. září bylo usmrceno střelnými zbraněmi nebo následkem provozu vojenské techniky okupantů 72 československých občanů, 266 bylo zraněno těžce a 436 lehce. (U některých jsou pochybnosti jak se to skutečně stalo, ale budiž.)

Přesto vše máme zapomenout, Němce milovat, USA milovat, ale Rusy nenávidět, mlátit a likvidovat. Dokonce se určitá skupina vyjadřuje, že kdo se o Rusku nevyjadřuje nenávistně, měl by být vyobcován a potrestán.

 

Ne, většina z nás nezměnila svůj názor na okupaci 1968 a konec údajné svobody, ale data viz výše, nastoupená totalita a cenzura po roce 2000 v českých masmédiích stejně jako dnešní vyhrožování za jiný názor jako v době nejsilnější totality nám prostě otevřela ke srovnání oči. Nic víc.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Prosim vas nechte si ta srovnani.

  V odpovědi na: Rudolf Kavan

  Zlociny USA ve Vietnamu, zabijeni civilistu a deti, vypalovani vesnic, postrik tisici tunami Agent orange (jed Dioxin) zamorily pudu a vyvolaly geneticke skody u deti jako Contergan. Nedelejte zde zadna srovnani, je to nesmysl. Zlociny proti lidem zustanou zlocinem. Vietnam jako Syrie a Irak jsou hruzami, ktere nelze omluvit. USA prohraly ve Vietnamu i v Syrii, v Iraku i Syrii na ne lide pravem plivou a hazeji kameny.

 • Pro ty, kteří se snaží zase odvádět pozornost v diskuzi jiným námětem jako Opus alias Nowak: Krym je "fait accompli", Kosovo je "fait accompli", Katalánsko je "fait accompli", HonkKong je "fait accompli". A navíc Krymčené se rozhodli v referendu, ale Katalánce za to seřezali a zavřeli. Rusko je dle důkazů svobodnější, než Španělsko a lid rozhoduje. Takže tato zpráva navržená "Opusem - Nowakem je tímto nulová a bezpředmětná. Relevantnost se rovná cáru papíru.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Evidentně jste vůbec nepochopil s jakou informací jsem přišel. Nejde o to jestli je Krym "fait accompli". Jde o to, že se v mediálním prostoru přetřásá zásadně lživá informace, že ukrajinské kocábky narušily teritoriální vody u pbřeží Krymu. Je to lež!.
  K narušení teritoriálních vod RF došlo na straně pevninské části Ruska a nikoliv u poloostrova Krym. Já jsem již napsal do ČT email, ať tuto informaci nešíří, ale doposud mi neodpověděli. Mám za to, že toto je právě prostor pro alternativu, aby takto zásadní věc rozvířila. Ale vy k tomu mlčíte, je to pro vás "hotová věc". Nachápu proč jste pasivní?

 • Provokaci Ruska

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  ukrajinskymi cluny v Kercskem prulivu naridily USA a daly k tomu Ukrajine vyrazene US delove cluny. Byla to cilena provokace Ruska a je jedno, jestli chteli napadnout Krym nebo pevninu.
  Rusko uz muselo NATO varovat pred vstupem do Azovskeho more.
  Juesej a NATO jsou stale drzejsi a poradaji manevry v Cernem mori, jejich letadla neustale letaji kolem hranice a testuji pripravenost ruske obrany. Provokace na bezicim pasu.

 • Nowak alias Rokos

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  je zase tady!

 • Terronce

  My name is Joe and I have been previously natural health business for nearly 5 a lot of years. ggs.ac.in/2019/04/science-day-2019/?unapproved=8795&moderation-hash=ad57da67d3ad0353a2cf702d7251cd40

 • Nowak se vratil!

  To je ten, co vsechno zna lepe, vsude byl, ma historii v malicku. Nenechte se provokovat timto psychopatem, ktery potrebuje vytvaret svary a vsechno kritizuje! Je to ztrata casu se jim zabyvat!

 • Covid-19 panika v mediich.

 • Belorusko Manual pro opozici ze zapadu.

  Zapad vozi do Beloruska manual pro opozici, kde je podrobne popsano v jakych etapach je nutno s vyhledem az do r. 2030 postupovat. Cilem zapadu je premena spolecnosti jako na Ukrajine.
  Co v manualu nestoji: Udava predpoklady pro rozklad spolecnosti, ktere pak umoznuji jeji rozkradeni, odstraneni vlivu Ruska, zakaz ruskeho jazyka, prevzeti zapadni uchylne kultury LGBT.
  Prave tento manual otevrel Belorusum oci, o co vlastne zapadem organizovane opozici jde. Opozice ted zapira, ze to jsou lzi a musi menit sve cile na webu. Lukasenko v obou scenarich tj. prozapadnim nebo proruskym nema misto, vetsina lidi ho nechce, volaji odejdi! Shromazdil kolem sebe svoje stoupence, kteri si asi ale rovnez uvedomuji, ze bude lepe, kdyz zustane, dokud se situace neuklidni a neprijde opakovani volby prezidenta, tentokrate pod dohledem, aby nebylo zfalsovane.
  Manual jak se pripravuje majdan a meni spolecnost do zapadniho vazalstvi v rusofobni nenavistnou spolecnost ke vsem ruskemu:
  https://aeronet.cz/news/reforma-sektoru-narodni-bezpecnosti-sokujici-konceptualni-dokument-z-dnes-jiz-zlikvidovaneho-webu-beloruske-opozice-dokazuje-ze-zapad-dlouhodobe-planoval-a-pripravoval-statni-prevrat-v-belorusku/
  Byla by katastrofa pro Rusko a Slovany, kdyby USA tento plan podle manualu vysel. Potrebuji Belorusko do planu Trojmori, na kterem usilovne pracuji v Polsku a Pobalti, na Slovensku, Ukrajine, v Bulharsku,

 • Slovane vsech zemi spojte se!

  Americky ukladny a lstivy zidak, fasista nebude mit sanci proti nam! Ani ve spojenectvi s evropskymi fasisty v alianci NATO. Mame suroviny, nejsme zadluzeni a ohromne prostory v Rusku, lezime na strategicky vyhodnych mistech jako Cesko, o ktere se od nepameti svadi boj k nasemu ovladnuti.
  Pomoci nasich zradcu polozida Havla, ceske zidovky Madeleine Albrightove nazyvane taky 'krvava Madla', zida Serese a jejich poskoku u nas v tajne sluzbe nas zatahli za cinkani klicu na zapad. Okamzite dovolili zemi rozkrast po sametu, zatahli nas do NATO, kde je zahranici nase armada bojuje za zajmy USA zanase penize a do EU, kam 5x vice odvadime nez dostavame.
  Z tohoto obeti se nevymanime, pokud USA neztrati svou moc k utlaku vsech zemi sveta.