Co vlastně jsou tihle Piráti zač, se čeští voliči pořádně dozví teprve až se dostanou k veslu, budou se moci předvést. Kecy jsou dost zbytečný!
 

Ostatně, názorně to předvedli v Německu, kde už dnes, po kdysi tolik populárních Pirátech prakticky nikdo ani nevzdechne...

Proto jsem byl rád, že si ten pirátský hříbeček nakonec vydupal post pražského primátora. Je lepší experimentovat - prubnout to v Praze s milionem obyvatel, nežli v celé republice.

Po pouhém roce jdou už Piráti v hlavním městě na nervy i svým nejbližším koaličním partnerům a bude nepochybně hůř!

Ale především - vždy existovalo a existuje dost dobrých důvodů ke kritice velmocí, jen nevím, proč si to vzali za své zrovna tihle komunální politici, ani proč si za cíl vybrali výhradně jen Moskvu a Peking, jako by ti ostatní, co hýbou dnešním světem, byli křišťálově čistí.

Pražský magistrát přece jen není ministerstvo zahraničních věcí! Člověka napadá, zda by se městští úředníci raději neměli koncentrovat na to, co mohou ovlivnit - tedy především se věnovat řešení těch nekonečných pražských problémů, nežli mistrovat velmoce a vyvolávat trapné mezinárodní konflikty.

No, ještěže tihle Piráti zatím šéfují jen pražské radnici!

 

Zdroj: Josef Havránek

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Pirátská narkomafie = liberální pravice pro mladé.
  Přece každý ví, že před každými volbami kmotři z pravice nastrčí voličům pod nos nějaké nové nadějné uskupení, která hlásá otevřenost, boj proti korupci, bla bla bla, a hned po volbách si uskupení padne do náruče vlády s ODS, KDU-ČSL, TOP09, tentokrát Piráti padli do Demobloku.

  1998: Unie svobody
  2006: Zelení s Bursíkem a Bursíkovou manželkou Jau Jau Biomasou Pajerovou (Bursík v roce 2003 vystoupil z KDU-ČSL, v roce 2004 vstoupil do strany Zelených, vyštval populárního předsedu Beránka a stal se sám předsedou Zelených),
  2010: Věci veřejné, TOP09, STAN
  2017: Piráti
  2018: Praha sobě

 • *

  "Top09 a VV byly celkem dlouho plánované projekty ODS, před pár lety do konce někde poloformálně ulítlo Topolánkovi. VV se před volbami záměrně vůbec nevyjadřovala k tématům ze sociální politiky, zdravotnictví atd., veškerou propagandu založila na "korupci" a občas mlhavě naznačila něco, z čeho hodně lidí usoudilo, že to je dobrá alternativa k ČSSD. Kdo sledoval trochu víc, bylo mu jasné, že to je komerční projekt financovaný z velké části stejnými lidmi, kteří financují ODS a TOPku. Projekt určený k odlákání levicových voličů. Bylo jasné, že dostane-li se tahle strana do parlamentu, ve všech zásadních (a nakonec i méně zásadních) věcech pojede na stejně vlně jako ODS i TOP09. Věděla jsem o pár lidech před volbami, kteří se rozhodli VV volit. Byli to vesměs levicoví voliči. Snažila jsem se je varovat s tím, že VV žádná levice nejsou, že je to drsný podnikatelský záměr, poukazovala jsem i na firemně-totalitní vedení strany, ale vše marné."
  "I soudný člověk, který chápe roli VV je bezmocným divákem. Strategie rozštěpení ODS na divadelní společnosti, které vytváří jednu scénu jedné komediální frašky umožnilo pravici dominovat a trvale manipulovat všemi občany. Nedsoudní i soudní tak přihlíží hektickému úsilí pravice o privatizaci, která odporuje jak současným ekonomický zkušenostem, tak snahám o sociální koherenci společnosti."
  "Obecně bych řekl (a taky to asi bude znít elitářsky), že volby 2010 jasně ukázaly, že se podcenil fakt občanské nevyzrálosti české společnosti. Snad až neuvěřitelně velké množství voličů volilo "fotbalově": bez znalosti programů, bez paměti (vzpomeňme poměrně vysokou předvolební popularitu M. Kalouska), a pak se divilo, že volba má také nějaké konkrétní důsledky, že to není fandění fotbalovým klubům."
  "Nevím, vysvětlení asi vyzní elitářsky. Ale myslím, že úspěch je jednak dílem skvěle promyšlený marketingový kampaně"
  http://denikreferendum.cz/clanek/10808-veci-verejne-vladu-prozatim-nepotopily

  Tak diskutovali lidi na internetu v roce 2011 a jejich postřehy jsou stále platné. Jenže většina má vymytou hlavu oligarším mainsteamem, nejhorší je Česká televize řízená dlouholetou pravou rukou klepto-oligarchy Petra Kellnera Petrem Dvořákem, Dvořák byl zaměstnancem Kellnerovy tunelářské společnosti PPF od roku 1993.

 • *

  Reklamní expert a volební stratég Pirátů Jakub Horák.
  Piráti za volební výsledek 2017 vděčí zejména marketingovému expertovi Jakubu Horákovi, který stál za jejich kampaní PUSŤTE NÁS NA NĚ s autobusem vyzdobeným karikaturami stávajících vrcholných politiků upozorňujícími na jejich ožehavé kauzy.
  https://1gr.cz/fotky/lidovky/17/103/lnc460/SK6ed82c_horak2.jpg

Nejnovější články