Piráti začínají poprvé skládat účty a bilance je děsivá. A to jsme si mysleli, že nic horšího než Krnda (Krnáčová) už nebude. Praha 5 ještě nestačila odklidit květináče z betonu a daleko větší kauza je na obzoru. Promrhané stamiliony, za které by za bolševika už někdo bručel a seděl v teplákách. Prověří to ministryně financí?

 

Děsivé: když se vše dělá desetkrát, nebudou zde stačit ani všichni Ukrajinci s Bulhary dohromady.

Ó my se máme, my na to máme...

(pravou stranou myši a "zobrazit obrázek" jsou fota i text v původní velikosti)

 

 

(chyby "vícenákladech", "kumulovaných zakázkách" a "slibech" v originále opraveny, zde v původní kopii zůstaly)

 

 

 

 

 

 

 ---------

Dovětek: včera starosta Prahy 5 Mazura padl za další (údajný) podvod volební a šílené hospodaření. Jenomže vedení převzala ODS, která v tom jela s ním. Z bláta do louže. A toto se děje v celé republice, proto se uměle berou migranti z Ukrajiny a dalších států, dokonce z daleké Asie. A další a další ztráty narůstají za benzín a naftu za zbytečné objízdné trasy, časové ztráty obludných rozměrů, všude se popojíždí a je nedýchatelno, ale Piráti žádají se Zelenými, aby krávy přestaly prdět.

A pionýři Evropských hodnot jim ve školách tleskají. Nemusí v pátek chodit do škol. A také na co: stejně ve škole maturitu dostanou.

A bolševici žasnou: tak skvělou destrukci nedokázali promyšleně za totality ani oni...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ja

  S Prahou 5 mam sve zkusenosti. Velice spatne. Porusovani stavebniho zakona, korupce. Po 3 rocnim boji jsem to vzdal, protoze nadrizene organy moje stiznosti vsude zamitaly! Vyssi statni organy chrani tak nezakonna rozhodnuti nizsich instanci. I soudni zalobu jsem stahnul z techto duvodu. Paklize neuplacite a nemate tlacenku, nic nezmuzete. Obcan nema proti statni sprave sanci dovolat se sveho prava.

 • Feudálně-tunelářský skanzen

  Prosím, uvědomte si, kolik veřejných peněz Vás stojí například tunelář Babiš: ročně 1 miliardu Kč zemědělských dotací + ročně 500 milionů Kč dotací biopaliva + ročně 500 milionů Kč dotací do fabrik, které Babiš ukradl státu, jako chemičky Lovochemie Lovosice, Fatra Zlín, Precheza Přerov, pekárny Penam atd. "Vrcholem drzosti byla výstavba farmy Čapí Hnízdo, kde Babiš inkasoval evropské dotace pro malé a střední podniky od hejtmana Bendla (ODS) ve výši 50 milionů korun. Babiš však čerpá takové dotace průběžně, například na výstavbu bioplynovýc stanic. Na těchto a dalších dotacích Babiš získává přibližně 50 milionů Kč každý rok."
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/zebricek-babis-dotace-projekty-fondy-precheza-lovochemie/r~dd51cc7685ea11e9a305ac1f6b220ee8/v~sl:105a7a998d47e55d8bdd1a24d7ac80f6/

  Samozřejmě vysává nejen Babiš, vysávají velcí i malí šizuňkové. Největšími příjemci evropských dotací a státních dotací v Česku jsou holdingy nepotrestaných privatizačních tunelářů z 90. let Babiše (Agrofert), Kellnera (PPF), Romana -Křetínského (EPH), Chreneka (Třinecké železárny), Světlíka (Vítkovice) atd.
  Zlámalová: "Podnikatelé naopak vidí, že se tady válí stovky snadno dostupných miliard korun na ulici. Proč by o ně nepožádali, když je to vydáváno za společensky prospěšné, je to naprosto legální a v souladu s pravidly, jež jsme si v symbióze s EU nastavili? Ukazuje to, jak je celý systém evropských dotací zvrácený. A jak úplně zvráceně motivuje, a to jak úředníky, tak podnikatele. Z EU se stal zvrácený Jánošík. Chudým bere a bohatým dává. Řada velkých a silných firem a koncernů se dostává do stejně absurdní pozice jako Andrej Babiš. Na dotacích zkasíruje víc, než odvede státu na daních z příjmů."
  https://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji-bohate-agrofert-neni-jediny-nejvic-dotaci-konci-u-velkych-firem

  Jenže toto zvrácené rozdělování dotací nenastavil v Česku Brusel a Evropská unie. To nastavili místní zkorumpovaní politici. Matka zakladatelka zvráceného dotačního systému v Česku je Věra Jourová, v letech 2004-2006 náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj, tehdy členka ČSSD, nyní ANO. Za odměnu z ní Babiš udělal v červenci 2014 eurokomisařku. Jourová zajistila oligarchům kapustičku, Babiš ví, co je vděčnost.

  Evropské dotace rozdělují Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a krajští zastupitelé v tzv. Regionálních radách a Regionálních operačních programech ROP. Například krajští zastupitelé Ústeckého a Karlovarského kraje z ČSSD a ODS hejtmanka Vaňhová (ČSSD), Alexandr Novák (ODS) a spol. rozkradli v ROP Severozápad 13,9 mld. Kč z 19,5 mld. kč, které dostali od Evropské unie. Podobně to ale vypadá i na ostatních ROP, jen je policie nevyšetřuje.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ten-pomer-bije-do-oci-rop-severozapad-mel-na-dotace-195-mld-prosustrovat-se-melo-139-mld-40018423
  https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/podvody-s-evropskymi-dotacemi-v-rop-stredni-morava.A170123_2300702_zlin-zpravy_ras

  Daně od daňových poplatníků tak ve formě dotací směřují zejména do soukomého majetku kleptooligarchů, nikoli do veřejných investic. 30 let se ani neopravují ani chodníky a silnice, nestaví se nic, bytový fond, dálnice, přehrady, nic. Z toho vidíte, jaké obrovské sumy se v Česku rozkrádají.

 • Jiří Váňa

  V odpovědi na: Feudálně-tunelářský skanzen

  Můžete prosím říct, proč ohýbáte smysl článku jinam? Zde je konkrétní popis a vy hned napadnete babiše. Přitom se píše o Praze 5. Nezvládáte udržet námět?

 • *

  Jj, Hřib brzy končí, ale změna k lepšímu to nebude!!! Možná budete ještě na Hřiba vzpomínat, protože novým primátorem hl.m.Prahy bude Jiřinka Pospíšilová, předseda TOP GESTAPO 09. Na podzim PIRÁTY z magistrátní koalice vykopnou a nahradí je ANO a ODS.
  https://www.hoppner.cz/wp-content/uploads/2019/09/hrib2-1024x537.jpg
  TOPÁCI A BABIŠOVCI ZAČNOU PARCELOVAT PRAŽSKÉ PARKY A LETŇANY PODLE NOVÉHO METROPOLITNÍHO PLÁNU, KTERÝ INICIOVAL V ZÁŘÍ 2013 PRIMÁTOR HUDEČEK (TOP 09) A NYNÍ SE PROJEDNÁVAJÍ PŘIPOMÍNKY OBČANŮ K PLÁNU. V TOP GESTAPO 09 SE TO TOTIŽ HEMŽÍ DEVELOPERY, V ČELE S PRVNÍM NÁMĚSTKEM PRAHY HLAVÁČKEM:
  doc. Ing. arch. Petr Hlaváček
  zastupitel, 1. náměstek primátora
  TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu
  http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/seznam_zastupitelu/index.html?memberId=5768
  Ostatně v Praze vládnou výhradně pravicové strany:
  ANO 12 zastupitelů, předseda klubu Patrik Nacher,
  ODS 14 zastupitelů, předsedkyně klubu manželka správce majetku kmotra Janouška Udženija,
  PIRÁTI 13 zastupitelů, předsedkyně klubu Michaela Krausová,
  PRAHA SOBĚ poslance KDU-ČSL Jana Čižinského, předseda klubu Jan Čižinský,
  SPOJENÉ SÍLY PRO PRAHU - TOP09 a STAN, 13 zastupitelů, předseda Jiří Pospíšil.
  http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/politicke_kluby/index.html
  Hřib si koleduje. Houbař Babiš už štrachá okolo s košíčkem a dobře nabroušeným nožíkem. Rostou i v úřednické čtvrti v Letňanech? Houbařská prý sezóna končí na podzim. Bude nový primátor žena? Zdroj z radnice: v Praze 5 už je vysbíráno!
  https://www.hoppner.cz/hrib-si-koleduje-houbar-babis-uz-stracha-okolo-s-kosickem-a-dobre-nabrousenym-nozikem-rostou-i-v-urednicke-ctvrti-v-letnanech-houbarska-pry-sezona-konci-na-podzim-bude-novy-primator-zena-zdroj-z/

 • Tonda

  V odpovědi na: *

  Prosím novináře, aby zjistili Babišův motiv. Pozemky v Letňanech totiž patří spřáteleným oligarchům a firmám Kellner, Janeček, Sehnal, Skanska, kamarádi Vítka z CPI... Babiš chce za naše peníze uzavřít kmotrský smír se svými rivaly...


  Kdo může vydělat na vládní čtvrti? V jejím okolí má pozemky Lidl i skupina miliardářů
  https://www.e15.cz/domaci/kdo-muze-vydelat-na-vladni-ctvrti-v-jejim-okoli-ma-pozemky-lidl-i-skupina-miliardaru-1356994