Díl, který je o Koněvově soše přesně ukazuje hnůj propagandy, valící se stokou naší veřejnoprávní televize. Pouze jednou větou: kdyby maršál Koněv s generálem Svobodou nevrhli všechna vojska směr Praha, SS Schörnerova nacistická armáda by zde řádila ještě roky. Ale když vrahům a zabijákům SS komanda nabídl Pattona Montgomery beztrestnost, s radostí upalovali do jejich milého náručí.

 

Jak se říká tomu, kdo chrání vrahy, zrůdy z koncentráků a mučící bestie žen, generále Pattone?

Ale o to nyní nejde. Pouze ukázka, jak stoka České televize a skvěle placené redaktorky dělají svojí propagandu.

 

Proč zůstala Jílková v Čt?

Všímněte si, jak útočí na Foldynovu stranu, zatímco Gabalovu nechává v klidu povídat.

Všimněte si, jak nechává dehonestovat levou stranu podpásovými údery: je to komunista, tudíž nižší rasa. Foldyna je ruský troll, nebo proruská špína. Argument? Proč, stačí jenom urážky, které Jílkové nevadí, zatímco pravou stranu brání. Že pan historik ohýbá? No a co, on smí, on je proevropský odborník.

Že nesmí skoro zaznít slova "Schörnerova armáda"? Samozřejmě, to by vyvrátilo koncept nových dějin. A pak se znovu zaútočí na levou stranu, tam je přece ten zločinec komunista. A odborník to potvrdí.

 

5.května 1945 - londýnský rozhlas: Německá armádní skupina "G" sestávající se z 250 000 vojáků  1. a 18. armády se vzdala generálu Montgomerymu bez boje. Tlak Rudé armády byl obrovský a nacistická vojska ovládla panika.

5.května 1945 - Praha po této zprávě povstala. Přesto miliónová Schörnerova armáda, která měla rozkaz udržet se v tomto prostoru co nejdéle, stále bojovala. V Praze 4 "na Zelené lišce" se nacisté začali šíleně mstít. Masakrovali muže, ženy, děti. Vytahovali je z bytů, stříleli nastojato.

 

Praha 4: Zelená liška – Reitknechtka

 

Copak to Jílkovou zajímá: stoka veřejnoprávní má zadání a to plní. Jinak letí. A tak se činí. Na Foldynu řve, na komunistu řve, před Gabalem se třese a volá odborníka, či jakéhosi pionýra. Evropského. Kolář antičeský je hrdina.

Patton chránil nacistické zrůdy a bral je do zajetí, místo aby je střílel. Tak je proto ten skvělý. Koncentráky jsou zapomenuty, SS je najednou přátelská armáda. Pouze ten Rus a ti jeho trollové...

 

Večer 7. května zaútočilo na pozice povstalců německé letadlo a svrženou bombou poškodilo průčelí paláce Kinských. Letecký útok povzbudil bojovou morálku Němců a zapůsobil depresivně na obránce radničních budov, značně již znepokojené zprávou o koloně třiceti tanků u budovy právnické fakulty a o vjezdu pancéřových vozidel do Dlouhé třídy a do Celetné ulice. Za tísnivé situace, v níž se obránci radnice nacházeli, vysílal městský rozhlas nepřetržitě volání o pomoc a poručík Kozel se odebral na velitelství Bartoš s naléhavou žádostí o pomoc. Přestože noc ze 7. na 8. května byla poměrně klidná, obránci tušili, že v nejbližších hodinách provedou Němci rozhodující útok. Velitelství Bartoš jim vyslalo na pomoc skupinu bojově zkušených, maximálně odvážných a obětavých partyzánů z Hořovic. Staroměstská radnice byla již natolik poškozena střelbou a ohrožena okolními požáry, že představitelé a úředníci Národního výboru, kteří tam dosud setrvávali a využívali tamní telefonní ústřednu, museli budovu opustit. Pouze v jejím přízemí zůstali ozbrojení obránci.

 

Kliknutím obrázek zvětšíte

 
8. květen
Za časných ranních hodin 8. května zahájili Němci dosud nejsilnější úder na Staroměstské náměstí za použití tanků a pěchoty.

 

Od rána 8.5. je Staroměstská radnice těžce odstřelována. Ničivému požáru postupně podléhá střecha věže, orloj, arkýř a celé severovýchodní křídlo. Na okamžité účinné hašení plamenů není pro nepřetržitou střelbu čas.

 

Velitel Waffen-SS v Čechách a na Moravě SS-Gruppenführer Carl von Pückler-Burghaus předal budovu Právnické fakulty pražským povstalcům a opustil Prahu až ráno s poslední německou kolonou. Kapituloval teprve 12. května před americkými a sovětskými vojáky v Čimelicích a bezprostředně po kapitulaci se zastřelil. Ještě 9. května dopoledne bylo okolí Staroměstské radnice revolučními gardami a sovětskými vojáky zbavováno zákeřných střelců, kteří setrvávali zabarikádováni ve vyšších patrech budov a stříleli na chodce v ulicích. Pražská posádka vojsk SS spolu s dalšími bojovými skupinami postupovala časně ráno 9.5. opačným směrem - od svého velitelství v budově právnické fakulty přes dnešní Palachovo, Malé a Staroměstské náměstí do Celetné ulice směrem na Vinohrady.

Prostě prchala před Rudou armádou, aby nepadla do jejich zajetí!

Tak sakra kdo osvobodil Prahu?

A poslechněte si Jílkovou a podvodníky, co se hlásí jako odborníci: prý se podepsala kapitulace a byl klid. A pak je třeba projít Prahou a podívat se na pomníky, kolik lidí padlo 8-9. května 1945. A další i později.

 

 

Další a další hnus veřejnoprávní se množí. Extremistická dezinformační stoka veřejnoprávní nezahálí, zatímco všechny ostatní obviňuje z dezinformací. Nám normálním je socha Koněva ukradená. Dokonce proti ní mnozí z nás tenkrát protestovali. Ale ona je symbolem demontáže pravdy, ona je symbolem horších zvěrstev historiků, než za bolševika. Bolševici zamlčovali, tito přímo lžou. Tenkrát jsme netušili, že může být ještě hůř! Goebbelsovsky lžou a tvrdě drží cenzuru veřejnoprávní. A dokud se tato dezinformační stoka nerozpráší, demokracie a svoboda se do českých luhů a hájů nevrátí.

Socha Koněva je symbolem osvobození, nikoliv politických excesů komunistů.

Veřejnoprávní televize v rukách kolaborantů je symbolem nesvobody a lží.

Neexistuje demokracie, svoboda slova, pluralita a svoboda komunistická, socialistická či kapitalistická. Svoboda, svoboda slova a demokracie buď je, nebo není.

Dnes opět není a mnoho lidí se už opět bojí říct svůj názor.

Totalita je zpět!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ja

  Tem co nas o Mnichovu zradili a darovali jako korist Hitlerovi lezeme dneska do zadku a ty co nas za velkych obeti od nacismu a jeho diktatury pak osvobodili kopeme do zadku a odstranujeme sochy jejich vojevudcu. Jak asi je ruskemu narodu, ktery je svymi medii o teto hanebnosti a nevdeku informovan? Co si o Cesich svych bratrech mysli? Pochopitelne to nedelaji obcane, tem je uz z toho absurdniho divadla spatne. Jsou za to zodpovedni politici a zaprodanci cizim zajmum.

 • Nacistka se promenáduje u Jílkové

  Jílková dala slovo banderovské nacistce Eugenii Číhalové - člence Babišovy Rady vlády pro národnostní menšiny! Číhalová kladla věnec u pomníku válečného zločince generála SS Helmuth von Pannwitz a bojuje za odstranění pomníku Koněva. Takže banderovská nacistka se promenáduje na pozvání Jílkové ve vysílání České televize... za 7 miliard televizních poplatků. Neuvěřitelné.
  https://www.eurabia.cz/ShowArticleMobile.aspx?id=33432
  V Radě vlády je Číhalová vedena jako zástupkyně ruské menšiny (sic!), ruské menšina si ji rozhodně nevybrala.
  https://www.vlada.cz/cz/ppov/rnm/clenove/
  Eugenie Číhalová už vystupovala v pořadu Jílkové Máte slovo v roce 2014 na téma Ukrajina jako "Češka ukrajinského původu Eugenia Číhalová".
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalousek-a-Petr-Hajek-se-sejdou-u-Jilkove-tematem-bude-Ukrajina-Dnes-vecer-na-CT-312172

 • Foldyna o Číhalové

  V odpovědi na: Nacistka se promenáduje u Jílkové

  Dobře, Foldyno. Potomci kolaborantů vylézají z děr a snaží se zvrátit výsledky WW2. Gestapáček Kolář, Číhalová patří před soud za propagaci nacizmu.

  Foldyna k Číhalové: "Tady je ten Čurda!" "Tady kolegyně je za ty Čurdy!" Od 41 minuty Máte slovo, vysíláno ve čtvrtek 26.9.2019
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/219411030520028/

 • Nacistka se promenáduje u Jílkové

  Eugenie Číhalová, členka Rady vlády ČR, klade věnec u pomníku popraveného válečného zločince, generála SS Helmutha von Pannwitz v obci Tristach, Rakousko.
  Němec Helmuth von Pannwitz, mluvící rusky, byl velitel kozácké divize SS-Kosaken-Kavallerie-Korps, popraven v Moskvě 16. ledna 1947.
  https://www.hoppner.cz/wp-content/uploads/2019/09/hrob1-1024x768.jpg
  Kozáci patřili do struktury Wehrmachtu a Waffen-SS a bojovali na straně hitlerovského Německa. 1. června 1945 Britové kozáckou divizi v rakouském Tyrolsku obklíčili, odvezli je do sovětské okupační zóny a předali je sovětským úřadům.
  "Poté, co nasazení kozáckých jednotek na frontě dokázal jejich schopnosti a spolehlivost, velení německé armády přijalo rozhodnutí vytvořit v sestavě Wehrmacht větší kozáckou jednotku. 8.11.1942 byl tímto pověřen Oberst von Pannwitz, kavaleristický důstojník, který dobře mluvil rusky. Rozkazem z 25.2.1945 byla kozácká divize přejmenována na 15. kozácký jezdecký sbor Waffen-SS. V březnu 1945 se část 1. kozácké divize zúčastnila poslední německé ofenzívy války v Maďarsku, kde na jižní straně Balatonu kozáci úspěšně bojovali proti bulharským jednotkám. Do kapitulace Německa udržovali kozáci frontu proti bulharským a jugoslávským jednotkám. Na konci války ustoupili do Rakouska, kde složili zbraně před Angličany a během tří týdnů byli vydáni do SSSR."
  http://fremd.sweb.cz/c22.htm

  Zarážející je i oblečení Číhalové, bílá a černá jsou barvy neonacistů. Vbílé a černá byl oblečen i školák - střelec ve škole v Kerči na Krymu v roce 2018.
  https://img.blesk.cz/img/1/normal690/5226172_krym-strelba-ve-skole-obeti-vysetrovani-kerc-v2.jpg

Nejnovější články