Parta v Knihovně Václava Havla asi musela být zase v nějaké extázi. Jak jinak si vysvětlit, že pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová vyplodí výroky, ze kterých je stydno? 

 

A pak si představte, že se máte na ni s důvěrou obrátit v právní stát, který vás obhájí...

I alternativní média by měla uvádět, kdo za nimi stojí, říká tato záhadná dáma.

Na konferenci v Pražské křižovatce pořádané Knihovnou Václava Havla to řekla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle ní je nutné, aby bylo jasné, kdo nese zodpovědnost za zveřejňované informace. „Rozhodně to není žádný zásah do svobody projevu a svobody slova,“ dodala.

 

Hm, je zajímavé, že každý, kdo se pohybuje po internetu, snadno zjistí, komu patří ona "pejorativně" nazvaná alternativní média, jejíž název je pro Bradáčovou ve skutečnosti "média, co nedrží linii sjezdu Evropské unie" a dovolí si mít vlastní názor.

A nyní si představte, že zákon hájí státní zástupkyně, co nedokáže ani zjistit, kdo je kdo a komu patří ony weby, jaký má webhosting, doménu nebo server. A pak věříte ve spravedlnost, když tam jsou tito lidé?

Vážně ta "bystrá" dáma neví, komu například patří  "Protiproud, Rukojmí.cz" a další? Tak to je velice smutné.

Ono to má samozřejmě jiné konotace: je třeba najít karabáč na jiný názor. Jakýsi bolševický "pendrekový zákon", protože není problém skoro u všech dohledat, co kde komu patří, kdo stojí za weby, kdo píše blogy, protože všichni, kdo jsou na území České republiky, musí mít vše právně a internetově ošetřené včetně adresy a Google Analitics to pečlivě hlídá. A pokud tyto základní informace pani Bradáčová nezvládne, je záhadou, co na tak vysoké funkci pohledává. A samozřejmě se odvolá na Aeronet, který není hlášen na území České republiky a ta dáma na něj právně nedosáhne.

 A komedie z Marsu či Knihovny Václava Havla jede dál: nemělo by se spíše regulovat záhadné finanční propojení ze zahraničí prapodivných médií přes různé neziskovky, dělající zde propagandu ze západu, jejichž finanční toky nelze dohledat? Kdo a jak tahá za nitky DeníkuN, na který se stále odvolává Česká televize, z čeho je sponzorováno FORUM 24, kdy Šafr měl vždy dluhy, kudy chodil a přesto vydržuje redaktory platící bůhví z čeho, Manipulátoři, jak zasahuje do médií a dokonce úkoluje vládu prapodivný Janeček a Babiš se jim zodpovídá, zatímco útoky na relativně nezávislou Mafru se prapodivnými obviněními Babiše odvádí pozornost? Jak může jakýsi Janeček kontrolovat vládu? To bije do očí, a mělo by být trestné. Ale to státním zástupcům nevadí? To je právní stát? Janeček zastupuje stát? Ne, Janeček kope za Brusel a to stačí.

 

 V právním státě za právo zodpovídá státní soustava k tomu určená. U nás hlídají právo jakési partičky za peníze protékající nekontrolovatelně systémem neziskových organizací a to (zatím) nikomu nevadí. Vážně se zodpovídáme jakýmsi Randákům, Janečkům, Škáchům, Závodským a především vláda skládá účty jakési Rekonstrukci státu, což je skupina neziskových organizací a stačí se podívat, kdo za nimi stojí a kdo Babiše úkoluje?

To je vážně právní stát, paní Bradáčová?

Někteří donátoři 20 neziskovek Rekonstrukce státu: těm je vláda podřízená?

 

A Havlistán jede na plné pecky

Konference v Pražské křižovatce se koná k poctě laureátů Ceny Václava Havla za lidská práva. Cenu letos získali čínský obhájce menšinových Ujgurů Ilham Tohti a Mládežnická iniciativa za lidská práva, která působí na Balkáně. Bradáčová vystoupila v panelu věnovaném informacím a dezinformacím.

Neměla by náhodou být státní zástupkyně Bradáčová nezávislá a rozhodovat padni, komu padni, i kdyby ten "slovní zločinec" pocházel z Knihovny Václava Havla? 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Puče Babiše a Bradáčové proti ČSSD 2012, ODS 2013 a českému státu

  Zkorumpovaní státní zástupci a policisté, kteří by měli vyšetřovat Babišovu obří ekonomickou kriminalitu a korupci a poslat Babiše za mříže, místo toho protlačili Babiše do politiky, aby mohl okrádat stát ještě víc.

  Bradáčová zastavila v roce 2002 trestní stíhání Babiše, když policie obvinila Babiše v kauze Lovochemie Lovosice z trestných činů úvěrový podvod, zneužití informací v obchodním styku, porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dvě trestní oznámení na Babiše podaly německá firma Bags jako poškozený akcionář a banka ČSOB jako právní nástupce zkrachovalé banky IPB, Babiš bance IPB nesplatil půlmiliardový úvěr a okradl banku o 51 % akcií Lovochemie Lovosice, které náležely bance IPB jako zástava za úvěr. Tím začala Babišova raketová kariéra v českém byznysu, Lovochemie Lovosice byla druhý největší výrobce průmyslových hnojiv v Evropě a dodnes přináší holdingu Agrofert největší zisky. Klíčový znalec policie David Hrazdíra, na základě jehož posudků byl Babišův případ odložen, dnes vypracovává posudky pro firmy z holdingu Agrofert.
  https://www.euro.cz/byznys/babisova-mura-znalec-ktery-resil-prevzeti-lovochemie-dnes-pracuje-pro-agrofert-1337964

  Bradáčová byla 2001-2003 státní zástupkyní v Litoměřicích, 2003-2012 náměstkyní krajského státního zástupce v Ústí nad Labem, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ji navrhl na funkci vrchní státní zástupkyně v Praze, 30. července 2012 byla jmenována ministrem spravedlnosti Blažkem (ODS). Ústeckému kraji se dodnes přezdívá "severočeské Palermo", Bradáčová a její kolegové nikdy neobžalovali severočeskou mafii, tuneláře Mostecké uhelné, Mrázka a Pitra v Setuze Ústí nad Labem, ROP Severozápad...

  Oligarcha Babiš se důkladně připravoval na vstup do politiky. Novinářka Lenka Zlámalová vzpomíná na rok 2011, kdy si Babiš založil Hnutí ANO 2011: „Sešli jsme se spolu v hotelu Four Seasons, kde měl před tím schůzku s Georgem Sorosem, představil mi svůj projekt a zajímalo ho, co tomu říkám. A tvrdil tehdy, že je pravicový člověk. Doporučila jsem mu podpořit jednu z pravicových stran s tím že to, co se chystá udělat, je šílenství. Druhý den mně přišla sms, že stejně do politiky půjde, už bude mít i tiskového mluvčího a ‚nějaké své novináře‘.“
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/261691-babise-plati-soros-analyticka-odhalila-zahadnou-minulost-ceskeho-premiera/

  Babišův vstup do politiky rozjeli Bradáčová a Babiš dvěma policejními puči v roce 2012 a 2013.

  V květnu 2012 zatkl dlouholetý milenec Bradáčové policista Petr Vincenz poslance a hejtmana ČSSD Davida Ratha se 7 miliony Kč v krabici od vína. Rathův případ dozorovala místně nepříslušná státní zástupkyně Bradáčová z Ústí nad Labem. Policista Petr Vincenz působil v Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) v Ústí nad Labem, na počátku roku 2011 přešel na expozituru ÚOKFK v Praze, kde byl na vysokém postu šéfa operativy protikorupční policie a řídil vyšetřování kauzy Rath. Z policejního spisu ÚOKFK se ztratily odposlechy, které dokazují, že nešlo o úplatky pro Ratha, ale o sponzorské dary pro ČSSD. 29. dubna 2013 "Zdroje z policie zmiňují, že se ztratila část nahraných odposlechů, kde se mělo řešit nelegální financování sociální demokracie, jak dlouhodobě argumentuje sám Rath."
  https://www.euro.cz/archiv/potiraci-korupce-v-prechodnem-obdobi-983994

  Soudkyně Hana Hrnčířová v roce 2018 osvobodila Salačovou obžalovanou v další, mnohem větší kauze zmanipulovaných losovaček na veřejné stavební zakázky po celých Čechách. Tento případ vyšetřovali titíž detektivové ÚOKFK Praha, kteří pracovali na případu Rath. 19. ledna 2018: "Podnikatelka Salačová, která spolupracuje s policií v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Ratha, v pátek dostala dvouletou podmínku a musí zaplatit milion korun." Velká ryba Salačová tak byla osvobozena v kauze Rath, i v kauze losovačky.
  https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/kauza-losovacky-podvod-soud-verejne-zakazky.A180119_155213_krimi_pmk

  Bradáčová a Vincenz dnes žijí ve společné domácnosti, Nejvyšší státní zastupitelství v roce 2018 zamítlo stížnost v kauze Rath na podjatost Bradáčové kvůli blízkému vztahu s vyšetřovatelem případu. NSZ pod vedením Pavla Zemana sdělilo: "Policista Petr Vincenz působil u protikorupční policie do roku 2012, ale nebyl v blízkém vztahu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. V takovém vztahu se Vincenz s Bradáčovou ocitli až po několika letech, to už ovšem Vincenz zase nepůsobil jako policista. Proto nemůže být Bradáčová v případu Davida Ratha podjatá."
  9. července 2018 Nejvyšší státní zastupitelství ke kauze Rath: Bradáčová není kvůli blízkému vztahu s vyšetřovatelem případu podjatá
  https://www.ceska-justice.cz/2018/07/nsz-ke-kauze-rath-bradacova-neni-kvuli-blizkemu-vztahu-vysetrovatelem-pripadu-podjata/

  Vincenz je dnes bezpečnostní ředitel skupiny Penta. Jeho ústecký nadřízený, policista Jiří Veselý - bývalý šéf expozitury ÚOKFK v Ústeckém kraji, kde také spolupracoval s Bradáčovou, je od 1. prosince 2011 bezpečnostním ředitelem Agrofertu.

  Podle Ratha z jeho kauzy nejvíce profitoval současný premiér Andrej Babiš a jeho ANO 2011. „Absolutním vítězem je premiér Babiš. Kauzu využíval proti sociální demokracii. Jemu to mimořádně pomohlo od samého počátku získat většinu voličů sociální demokracie,“ myslí si Rath, podle kterého je ČSSD v současnosti „mrtvá“. „I díky této kauze v podstatě zmizeli z parlamentu Babišovi konkurenti. Kdyby této kauzy nebylo, nebyl by Babiš premiérem,“ dodal Rath.
  https://www.novinky.cz/krimi/467314-rath-z-me-kauzy-nejvic-profitoval-babis.html

  V červnu 2013 následoval policejní puč proti Nečasově vládě, v jehož pozadí opět stáli Babiš a Bradáčová. Babiš a Bradáčová využili ambicí Ištvána a Šlachty. Šlachta čerpal informace zejména od Bradáčové a Babiše a ti si ho pěkně vodili. Již v roce 2011 protikorupční policie náhodou vyfotografovala Šlachtu s Bradáčovou, náměstkyni Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem, v Bradáčové luxusním apartmánu v Harrachově, kde se tajně scházeli.
  https://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Stipnuti-do-Bradacove-Casopis-pise-o-tajne-fotce-a-podezrelem-bytu-270400

  Kauzu Nagyová dozoroval vrchní státní zástupce z Olomouce Ivo Ištván. Šlachtův Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasáhl razií 13. června 2013 proti několika politikům a úředníkům, kteří byli podezíráni z korupce a zneužití pravomoci úřední osoby. Policisté zatkli vládní úřednici Janu Nagyovou, poslance ODS Ivana Fuksu a Petra Tluchoře a dále také Ondreje Páleníka, Romana Bočka, Milana Kovandu z Vojenského zpravodajství a Lubomíra Poula z Úřadu vlády. Několik kauz - korupce poslanců ODS při schvalování zákona o církevních restitucích, odposlechy Rittiga a Nagyové, Janouškovo a Rittigovo zlato - vyšumělo. Ale padla Nečasova vláda, jak Babiš tehdy potřeboval. Ředitel ÚOOZ Šlachta na protest proti rozprášení ÚOOZ reorganizací požádal k 30. červnu 2016 o uvolnění z policejní služby a odchod do civilu. V srpnu 2016 přijal od Babišova ministerstva financí nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Od celníků odchází k 30. listopadu 2019.

 • Pro mne nepopisujete vsechno. BIS spolupracuje s CIA a vsemi fizlovskymi sluzbami zapadu v jehoz sfere jsme. Ti vedi spoustu veci na politiky a pomahaji ty nevhodne eliminovat diskreditaci a skandaly jako byl skandal Necas-Nagyova. Je zajimave, ze propukl hned po rozhodnuti vlady kupovat jaderne palivo od Rosatomu a ne od Westinghousu. Trest za 'nespravne' rozhodnuti. Uz ted pracuji USA ruznymi akcemi na ovladnuti dalsi vystavby Temelina a Dukovan. Politici byli tedy varovani, Babis byl u CIA Langley. Co tam podepsal neprozradil, ale asi neco podepsal, protoze zmirnili na neho tlak a uz neni stihany, ani ten stret zajmu asi zadny neni po navsteve USA. Tak se manipuluji politici a jejich prostrednictvim se pak ovlivnuji politika a ksefty. Na kazdeho neco maji v zaloze a kdyz ne, vyrobi kauzy jako Capak, stret zajmu a Pirati to prasknou do Bruselu.

 • Ja

  Neco k migraci do Evropy v EU parlamentu. Vystoupila tam i paseracka migrantu, ktere dovolil parlament recnit! Proti vystoupil jedine Slovak, Cesi drzeli hubu! Ten ji rekl i parlamentu, co jsou zac!
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=70&v=0lvgCT4ZJd0

Nejnovější články