A nebýt "Cibulkových seznamů", nikdo by se o spolupráci s STB nedověděl a Chramostová by byla brána jako hrdinka, která bojovala proti totalitě!

 

Překvapilo mě, když jsem našla její jméno v Cibulkových seznamech, 30 let jsme se neviděly, říká o Vlastě Chramostové spisovatelka Tereza Boučková.

 

Její život byl vskutku příkladný, proto je třeba, aby měla státní pohřeb.

 Lidé jako Chramostová vstoupili do KSČ v době Stalinismu, věšení Horákových a krutých stalinistických čistek. Tato doba byla pro ně úžasná.

 

Vlasta Chramostová byla komunistka: ale prý procitla, když byla svoboda na dosah. Bohužel netušila, že příjde normalizace.

„Ďábel mě dostal na pýchu a ješitnost. Spletl mě iluzemi o sobě i o společnosti. Koupil si mě za představu lehčího, úspěšnějšího života, jemuž nebudou napříště kladeny žádné překážky,“ popsala ve svých pamětech.

 

Vlasta Chramostová spolupracovala s STB: krátce po nástupu komunistů k moci podepsala vázací akt komunistické státní bezpečnosti. A všimli jste si, že ani dnes se o tom podrobněji nesmí ve veřejnoprávních médiích mluvit, pouze naznačit?

Vlasta Chramostová zabila svého syna: při autonehodě, kterou zavinila.

 

Prý byla proti vstupu vojsk Varšavské smlouvy. Když se podíváte na dokumenty, bylo proti 95% občanů Československa, takže její hrdinství je jaksi... A pak podepsala Chartu, čímž se stala spoluvůdkyní charakterního disentu jako Havel. A jaksi už se mlčí, že v tu dobu (1977) opět tuhá normalizace polevovala.

„Pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to nepochybně právě Vlasta Chramostová,“ uvedl v neděli předseda Ústavního soudu a rovněž bolševik, který také prozřel, když ho osvítil Duch svatý. Jako Štětina. Jako bolševik generál Petr Pavel, co přísahal na boj proti západnímu imperialismu.

 

Úsudek o této partě kolem Václava Havla si udělejte sami, zde jsou pouze popsána fakta, nic víc, která jsou skoro všude vymazána, nebo jenom naznačena. Co to bylo za lidi, jaké měli charaktery, jak se měnily dle doby a co znamená slovo korouhvička si dosaďte prosím dle svého...

 

 "Čest" její památce...?

 

 P.S. A porovnejte to prosím s Ondráčkem, který nikomu nic neudělal, byl pouze v 18 létech členem pořádkové policie (VB) a proto mu nadávají ti lepší, charakterní "bolševická mlátička".

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Pepa

  Někdy to vypadá, že si z nás dělaj srandu. To nemůže být ani pravda. Komunisti, co bojujou proti komunistům?

 • *

  V odpovědi na: Pepa

  To nejsou komunisté, ale různí prospěcháři, kteří nalezli do KSČ, jako rodina Babišů (zloději), Miloš Zeman a Chramostová.

  Karel Charvát: "Objektivní potřeby poválečného politického boje, ale i zájem širokých vrstev lidu o vstup do KSČ vedly k obrovskému nárůstu počtu členů KSČ počínaje květnem r. 1945. KSČ, která do počátku okupace lpěla na kvalitní, kvantitativně postupně se rozvíjející členské základně, byla postavena před zásadní otázku. Nedokážu říci, zda ji někdo řešil, známé jsou pouze výsledky: v květnu 1945 měla strana 37 tisíc členů, v srpnu už 712 tisíc, v březnu r. 1946 1,081 milionu, v době Vítězného února měla asi 1,5 milionu členů a na konci roku 1948 téměř 2,3 milionů členů. Po Únoru nebyla výjimečná praxe hromadného vstupování do strany, čímž byla porušena leninská zásada individuálního posuzování zájemců o vstup do strany a individuálního přijímání. Od února do července vzrostl počet členů KSČ z 1,5 milionu na 2,3 miliony, v řadách strany se objevilo postupně na 420 tisíc bývalých členů soc. dem., ČSL, DS a ČSNS. Podíl dělníků v členské základně klesl z 58%, v době VIII. sjezdu v březnu 1946, na konci r. 1947 na 49% a v únoru 1949 představoval 39%. Velký vliv, na úkor předválečných, odbojářů a revoluční dělnické mládeže začínala získávat kolísavá inteligence a maloburžoazie. Nebylo by v silách byť i sebelepší organizace zvládnout takový nápor a přetavit všechny přijímané členy ve skutečné revolucionáře a marxisty-leninovce. Přestože strana provedla v roce 1947 a v roce 1948 čistky, při nichž bylo dohromady vyloučeno přes 400 tisíc členů a po dalších přeregistracích poklesla členská základna do roku 1951 na zhruba 1,7 mil., zjistit, kdo je konjukturalista, koho přivádí zištné či ještě horší zájmy, nebo naopak, kdo má upřímnou touhu zapojit se do budování nové, lidově demokratické republiky, už zpětně nedokázala."
  http://www.rudyprapor.cz/karel-charvat-klicove-procesy-udalosti-a-tendence-komunistickeho-a-delnickeho-hnuti-v-ceskoslovensku/

 • *

  Z Chramostové se vyklubal protisocialistický živel, jak z Hrušínského.

 • Ja

  Nenechte se oblbovat pohadkou o disidentech. Byli to vetsinou nejprve kovani komuniste jako Dienstbier st, Rychetsky, Chamostova. Byli vybrani a 'upadli v nemilost u KSC', aby pak delali z nouze ctnost a stali se disidenty. Nektere na par tydnu zavreli, aby pak se mohli znovu protlacit k moci! A tak se kovani komuniste dale usadili na vysluni na mocensych postech. Jsem presvedcen, ze i tohle byla soucasti sametu jako divadla pro ovcany, kteri si mysleli, ze delaji revoluci cinkotem klicu!
  Srovnavat proto Chramostovou a Gotta nelze. Gott nebyl ve strane, byl apoliticky a zalozenim antikomunista. Nechal si zlamat zada komunisty podepsanim Anticharty. Byl k tomu donucen protoze by jinak nesmel vystupovat a cestovat ven. So o jeho existenci, vzpomenme na Kubisovou! A prave ti komoussti smejdi mu tohle ted vycitaji!

Nejnovější články