Je to normální? Dáma, která se narodila v roce 1972 posuzuje, jak se žilo v sedmdesátých létech minulého století. Průzkum vede zaháčkovaný synáček Daniela Kroupy Mikuláš z (honosně) Post Bellum - prý Paměť národa, který se narodil v srpnu 1975,  (jeho bratříček je Janek Kroupa). Mimochodem po tatíčkovi Kroupovi zůstaly milionové dluhy, dodnes nesplacené za ODA, proto je důvěrník České televize - svý k svému. K dluhům se nehlásí.

 

Položme si seriozně otázku:

Bylo za komunistů líp?

Samozřejmě že bylo. Pro ty, kteří neviděli do makroekonomiky (dokonce i dnes jí nerozumí 90% ekonomů a netuší, co bylo vnitřní zadlužení) bylo úžasně, pro mnohé dobře. Byla malá kriminalita, lidé se hodně bavili, Romové povinně stejně jako ostatní pracovali, takže skoro nulový rasismus, a až na nějaké malé konflikty s vietnamskou komunitou pohoda  černošské studenty z kolejí kluci zvali na panáka a na pivo a gangy, či rowdies zde nebyli. Teprve kolem roku 1985 a uvolněním mravů se začaly projevovat skupiny skutečných zločinců dle zářného západu. Lidé nebyli v depresi, bylo málo sebevražd, povinná školní docházka, nebyla negramotnost, vymítili jsme totálně očkováním nebezpečné choroby. Lidé, kteří se ze Slovenska či Moravy stěhovali do českých měst dostávali byty za 30 000 Kčs, byť byt stál ve skutečnosti 250 000 Kčs a víc. Stejně tak komunisti dostávali protekčně byty za hubičku, byť vnitřní zadluženost byla šílená. V televizi neběžely vraždy a mučení od rána do večera, ale většina filmů byla z reality, byť část poplatná režimu. Dětská úmrtnost proti západu byla minimální, vzdělání přes kritiku v porovnání se západem excelentní. A kdo utekl na západ, díky vzděláni rychle zbohatl. Zubaři, lékaři i prodejny, stejně jako hospody byly všude, dokonce i na mnohých vesnicích. Do důchodu se chodilo v šedesáti, ženy v 55 létech. Takže objektivně se žilo líp. Svobodu chce samozřejmě každý, ale za cenu, že se bojíte vyjít na Václavské náměstí, že v noci se bojí ženy na ulici? To je fakt vítězství demokracie?

 

Ta nostalgie na toto je oprávněná a urážet v České televizi zaháčkovaným synáčkem Kroupou z Post Bellum starší generaci je svinstvo. Vážně raději svobodu a dítě vám umře na obrnu či černý kašel? Což se nám dnes díky migraci a "pseudosvobodě" vrací!

 

Idiotismus srovnání másla s průměrnou mzdou: za komunistů na tuto "průměrnou" hodnotu dosáhli skoro všichni, ale když je průměr cca 35 000 Kč dnes a normální platy jsou kolem 25000 hrubého, tak je jasné, že Bakalové jásají, zatímco zaměstnanci pláčou. Ne všichni, ale mnozí. Právo na práci, kdy označil hanlivě ekonomom Zahradník starší generaci "vzpomínači": právo na práci znamenalo mimo jiné i to, že všichni museli chodit do práce a nikdo se neválel v příkopu ve výkalech jako dnes. Neexistovali bezdomovci a neuměli jsme si to představit. Taková zaostalost. Prostě byli i všichni šmejdi pod kontrolou. A v roce 1990 jsme žasli, před kým v hromadných prostředcích musíme utíkat...

 

Dnes se může cestovat. Máme banány. Máme pomeranče. Můžeme svobodně nadávat. Na Rusko, na Čínu... 

 

Jenomže ta starší a stará generace opustí domovy a co vidí? Smradlavé bezdomovce, co roznáší nemoci. To skutečně nebylo! Desetitisíce pologramotných Ukrajinců a jiných migrantů, kteří jsou sem zvaní jako otroci na práci, zatímco naši mladí jsou "nehákes".  Sta neziskových organizací, kde se nepracuje, a kam prchají mladí, aby se vyhli práci. Nejsou lékaři, zubaři, v potravinách nám prodávají západní odpad či polský hnůj. Obyčejní lidé platí vzdělání mladých lékařů, zubařů a ty nám ukradne západ, protože na vzdělání jejich mládeže nemá zadlužený západ peníze. A starší lidé žebroní o lékařské ošetření a třesou se hrůzou, zda je někdo ošetří. Mládež je neuvěřitelně neurvalá ke starší generaci a flákači z nezisku jako je Člověk v tísni jim k tomu pomáhá. 50+ jsou uráženi dokonce lidmi jako je Jourová, Kroupové a vlastně by měli makat, nebo chcípnout. Okrádání starých lidí se stalo normou a dokonce jakousi základní formou Evropských hodnot. Stále je nám vnucován hladomor na Ukrajině a v Rusku, ale že to bylo díky embargu vývozu potravin ze západu do SSSR v době sucha a totální neúrody, byť zlato a ropu s plynem měl na zaplacení, se decentně mlčí. Mnozí důchodci obíhají krámy, aby ušetřili korunu. I žebrota se opět stala normou. Ještě se vrátí "Zilvar z chudobince". Úžasný svět.

Samozřejmě lidé zaháčkovaní dnes v dotacích, nezisku či jako ekonom Zahradník si mlaskají stejně jako Kroupové,  Bakalové a další. Za 50 000Kč až miliony měsíčně, zatímco důchodci živoří za 10 000, i když nájmy ve městech jsou i 15000 Kč. A ti vážně mají tleskat Bakalům, jak si chrochtají a mlaskají? Kde bere Česká televize právo starší a starou generaci urážet z nesvéprávnosti?

A hlavně: jak nám může z České televize generace těch, co tenkrát nežila vykládat nám, jak naše generace žila? Vážně vedení České televize přeskakuje "mozkové" vedení?

 

 P.S Samozřejmě z pohledu makroekonomie si žijeme, jak ještě nebylo. Ale fakt to může ocenit důchodce s důchodem 10 - 12000 Kč měsíčně?
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • rokos

  V odpovědi na: *

  A pořád se střelbou do zad od vlastních?

 • *

  V odpovědi na: rokos

  Trump navrhuje střílet migranty do nohou.

 • *

  V odpovědi na: ROKOS

  Pro zajímavost, vykutálený předseda Rady ČT Jan Bednář: "V roce 1981 se rozhodl pro emigraci. Vzdal se československého občanství a v červnu 1982 odjel do Velké Británie."
  Vzdal se občanství, ale šup, v 90. letech lezl zase zpátky, aby otravoval Čechům život mizerným rozhlasem a televizí. Havloparazit.
  https://img.ihned.cz/attachment.php/470/74120470/yln0dP3SVEmfFUDWMJNe4gOopr1t6xGk/170315D_JANBEDNAR_0035.jpg

 • Pánové Rokosi a Ropecký, je mi líto, že neumíte číst a agresivita zastiňuje rozum. Výše je posouzení tehdejší doby z pohledu lidí, co byli běžnými konzumenty společnosti. Nic to nevypovídá o tom, že nalétávaly USA z Německa na naše hranice a Líně u Plzně měly 24 hodinovou pohotovost až do roku 1980. Že SSSR z jejich, nikoliv našeho pohledu měl pravdu. Že lidé nechtěli kapitalismus, ale socialismus s lidskou tváří. Nic to nevypovídá o vnitřní zadluženosti, které skoro nikdo nerozumí. Pokud chcete urážet, je to vaše právo, ale dle staletého pořekadla: "kálíte si do vlastního hnízda", neboť v článku není psáno nic o radosti, že se stříleli "Čechoslováci", že železná opona byla zlo. Prostě to je o lidech, co zde normálně žili, nikam neutíkali a živili se obyčejnou prací. A jak vidno, nechápete, že vnitřní zadluženost znamená něco jako vybydlený byt, je mi vás líto. Prostě text je pouze o tom, že se s vaničkou vylilo dítě jakoby zde nežili i "Wichterleové", ale pouze lidský odpad. A to já protestuji. A je mi vás líto, nic víc.

  Krátká URL:
 • rokos

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  A kde berete to právo psát za "všechny normální lidi"? Byl jsem jedním z nich, tak co to tu blábolíte za nesmysly? Pište jen za sebe, tohle je vaše vidění časů před rokem 89, moje nikoliv. Jste buď ovce, která potřebuje pasáka a pasteveckýho psa, který bude hlídat pořádek v ohradě nebo jste právě rozmraženej bolševik. Líto mi vás není.

 • Fanouš

  V odpovědi na: rokos

  Hele, nejsi ten troll Opus? Pan ******** jasně píše "za normální lidi", což ty evidentně nejsi.

 • Ja

  Dulezita zprava ze zahranici. Svycarsky rozhlas oznamil dnes, ze USA provozuji statne rizenou loupez surovin ze syrskych ropnych poli a prodavaji suroviny na vlastni ucet. Okradaji tim syrsky stat, kteremu tyto suroviny patri.
  Tuto zpravu oznamilo dnes v sobotu 26. rijna ruske ministerstvo zahranici, ktere tuto zlodejnu muze dolozit satelitnimi snimky. Zadny fake jako u USA to neni.
  USA jde jenom o kradeni surovin, ne o chraneni ropnych poli proti IS jak tvrdi. Uz byly nekolikrate vyzvani syrskou vladou i Rusy, aby Syrii opustily!
  Pote co USA s pomoci NATO Syrii rozbombardovaly a znicily, zamezuji ted jeji obnove uvalenim sankci (spolecne s vazalem EU), okupaci jejich surovinovych zdroju a kradenim surovin, ktere jsou jedinym zdrojem prijmu pro Syrii!!!!
  Dejte prosim dal, hlavne prazske kavarne, opozici, rusofobum a Havloidum, ale i ostatnim obcanum.
  Rokos je pravdepodobne Nowak, Stieglitz, Opus. Jeho agresivni psychopaticke vylevy nestoji za odpoved!

 • Česká televize: 30 let svodoby

  Jo? Kde je ta prosperita a pokrok?! Ubožáci Češi, bez bytů, většina na dovolené v Chorvatsku, hýkají v České televizi, že svoboda pro ně znamená se hlavně svobodně projevit, vykřičet svůj názor (třeba v nějaké montovně se můžete projevit, že jo) a svobodně cestovat... jste mohli i za socialismu s ROH. Fakt bizááár!
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/tema/30letsvobody/anketa/dita-kuzelova/
  Nejvyhledávanější zahraniční destinace Čechů v roce 2018, zdroj Český statistický úřad
  Země
  1. Chorvatsko 813 000 Čechů
  2. Slovensko 724 000
  3. Itálie 607 000
  4. Řecko 472 000
  5. Rakousko 328 000
  6- Egypt 265 000
  7. Španělsko 211 000
  8. Bulharsko 167 000
  9. Maďarsko 164 000

 • Česká televize: 30 let svobody

  V odpovědi na: Česká televize: 30 let svodoby