Možná budete v šoku, ale pod štítkem "Dějiny a fakta" se budete seznamovat s informacemi, které jste možná nikdy neslyšeli. A jejichž důvěryhodnost bude jasně doložitelná včetně zdrojů. A mnohým ozřejmí vyústění, které skončí květnovým osvobozením Rudou armádou. Samozřejmě za pomoci na západě spojenými vojsky Británie, Francie a USA + další.

 

A zde je první bonbonek, či ochutnávka.

Cikáni pocházejí z Čech a jejich vůdcem je Jan Žižka, napsaly americké noviny. A americký velvyslanec v Paříži se vyjádřil, že dříve nepoznal Čechoslováka od Kalmyka.

Takto jsme bydleli dle amerických zdrojů
Vůbec netušili, že tyto stavby už v Praze existovaly

Ale začněme ještě dříve:

Jak je možné, že Německo si na nás stále činí nároky a těžce na nás vydělává "za výpalné" s tím,  že nás jakoby ochraňuje? Vraťme se o několik století zpět před třicetiletou válku.

Problémem Čechů na území dnešní České republiky v průběhu šestnáctého století nebyl ani tak smysl pro inovace a vynálezy (jak se dnes oficiálně systém nazývá), ale že výroba a prodej v našich městech měl styl cechovní, byl jím svázán a tudíž se vše prodávalo na místních trzích v dosažitelné vzdálenosti. Mimo dvou řemeslných prací: soukenictví a plátenictví, kdy za prvé oblečení potřeboval každý a za druhé právě proto ho mohl vyvážet každý včetně krajánků a cestovatelů. A pokus o založení obchodní kompanie na přelomu 16 - 17. století skončil neúspěchem, neboť narazil na odpor cechovních organizací a jejího ochranářského systému.

Všímejte si, že už tehdy se bojovalo mezi volným trhem (popsán dnes Adamem Smithem a Frédéricem Bastiatem) a ochranářským systémem dnes reprezentovaným nejvíce Francií a Evropskou unií přes cla a dotace. Pouze názvy byly jiné.

Vznikl u nás "nákladnický systém", což byl moderní způsob na tehdejší dobu styl řízení a předcházel manufakturám, ale Češi a města díky cechům a ochranářství nebyly schopny dále se vyvíjet, čehož náležitě už tenkrát využili obchodníci především z německých oblastí a za úplatu s tučným ziskem to rádi prodávali. Šlechta totiž sice zaměstnávala místní na robotní práce, ale zisk místo investic do dalšího podnikání dávali do honosného života, vlastní prezentace (jako Viktor Kožený nedávno), stavěli zámky a paláce, ale zadluženost velkostatků byla skoro všude obrovská. Snad jenom rod Smiřických v severovýchodních Čechách vynikal nad ostatní díky ekonomovi Jeronýmu Bukovskému z Neudorfu, který dle dochovaných pramenů později přešel k Albrechtovi z Valdštejna. Důvod, proč Smiřičtí pak došli k pádu byl jiný a o tom někdy příště.

A právě tím uzavřeným ochranářským systémem se stalo, že Češi byli známí jako skvělí řemeslníci, ale jaksi ze země neznámé, někde za horizontem Mongolů, Cikánů a Tatarů.

Mnozí si v Americe (USA) mysleli, že toto je naše území ještě v roce 1920

 

Občas prekérní situace proto nastávala v tom, že Němci byli známí, kdežto my měli zvláštní název. V anglosaském prostředí se totiž používalo pro nás označení Bohemians. Toto slovo zároveň označovalo i Cikány a bohémy, z čehož vyplývala řada omylů. Američané se tak mohli dočíst, že Cikáni pocházejí z Čech a že otcem této rasy je husitský vůdce Žižka. Ještě po první světové válce se americký velvyslanec v Paříži vyjádřil v tom smyslu, že dříve nepoznal Čechoslováka od Kalmyka.

 Materiály použity: foto wikipedie, dále Dějiny zemí Koruny české a Monarchie 1848 - 1918

 

 Nejsme odborníci na chronologické postupy, takže tyto dějinné kuriozity a fakta nebudou datovaná, ale snad to bude mnohé zajímat a vždy se to dohledá pod štítkem "Dějiny a fakta"

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • antinenormalny člověk

  V odpovědi na: normálny človek
 • Aha

  V odpovědi na: antinenormalny člověk

  Guillaume Delisle: Mapa Velkého Tatarska (1706), fragment zachycující Kalmycký chanát. Jasně, tady to je.

 • normálny človek

  V odpovědi na: antinenormalny člověk

  ak ja som magor, tak ty musíš ešte vela študovať, aby si to na môj level magora dotiahol. Zatial si len primitívny hlupáčik, nič viac.
  Choď na ruské weby, ktoré sa venujú histórii Ruska. Oficiálna história im totálne nesúhlasí s nálezmi, so zasypanými mestami, s divne vyrovnanými pohoriami, so sibírskymi lesmi bez starých stromov aké sú u nás bežné, s vykopanými zvyškami železničných kolajníc v Sibíri vedúcich odnikiaľ nikam, s exportom čohokoľvek čo nesúhlasí s demografiou, s výrobným potenciálom, atď.
  Obrovské množstvo nezrovnalostí a protirečení faktov tej tak zvanej "oficiálnej histórii Ruska".
  Ktorá je vymyslená, vedome zmanipulovaná.
  Opakujem pre teba hlupáka: Big Tartarie nemá nič spoločné so štátom nejakých Tatárov alebo Kalmykov.
  Celé tatáro-mongolské jarmo Ruska Tatármi je vymyslené, žiadni Mongoli nevedia nič o svojich "predkoch", ktorí vraj mali okupovať aj Rusko aj časť Európy. Aj tí Maďari, ktorí vraj pochádzajú z kmeňov starých Ungrov, ktoré vraj okupovali vtedajšie územie Maďarska, sú vymyslení. Maďarská genetika národa Maďarov nemá v sebe absolútne nijaké gény po týchto "starých dobyvateľoch", lebo žiadne kmeňe do Maďarska neprišli, preto žiadna genetika po nich neexistuje.
  Vela študuj, menej kecaj. Zatial si len obyčajný hlupák, ktorý sa o celej tejto téme dozvedel z tohto jedného článku, ale cítiš sa majstrom sveta, lebo si tomu venoval možno celých 10 minút.
  Hej, bohužiaľ, vela hlupákov si prečíta jeden článok založený na nezmysloch od iného hlupáka, ale všetci hlupáci sa cítia majstrami sveta.

 • Petr

  V odpovědi na: normálny človek

  Navzdory tomu že celý ten článek je blábol, musím Vás opravit. Mongolové se vskutku do Ruska a díky tomu přes Ukrajinu pak dále do Střední Evropy dostali a to až do Polska, kde se po porážce u Klodska otočili a táhli zpátky.
  Co se týká jejich genů v evropských národech, to nechám stranou, protože o tom žádné informace nemám.

 • normálny človek

  V odpovědi na: Petr

  videl som video s Putinom, z otvorenia nejakého ruského múzea histórie, kde priamo povedal, že žiadne tatáromongolské jarmo nebolo, že bola občianska vojna v Rusku, kde tatári/,mongoli bojovali na oboch ruských stranách ako ľahká jazda. Takže žiadni tatári/mongoli cez Rusko do Polska cez Ukrajinu NIKDY neprešli, Tejto otázke sa venuje množstvo ruských výskumníkov, výsledky priznané už aj Putinom takto otvorene
  cca 5-8 rokov dozadu
  Nájdi si: Orbán odobral štátne vyznamenanie maďarskému známemu genetikovi, a prečítaš si o Maďaroch bez maďarských génov, Bol to dosť známy škandál v Maďarsku
  3-5 rokov dozadu

  Krátká URL:
 • Musím ještě jednou upozornit, že ten "blábol" až na vložení o Bastiatovi a Smithovi je z oficiálních dějin schválených dějepisci a ministerstvem. Mapa je opět oficiální z Wikipedie a u ní je "Guillaume Delisle: Mapa Velkého Tatarska (1706), fragment zachycující Kalmycký chanát.", jak někdo vložil níže. Zda je to pravdivá mapa nevím, ale lze vyhledat pod "Kalmykové" takže jsme to nevymysleli my a každý se může přesvědčit. Takže prosím, zanechte urážek a i výše zdroje jsem napsal. A pokud je na Slovensku výklad jiný, prosím o odkaz: děkuji.

 • normálny človek

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  dejiny Ruska písali traja nemeckí "historici" asi pred 200 rokmi. Odtial sú aj "histórie" o tatáromongolskom jarme, aj kopa ďalších vymyslených klamstiev

 • V odpovědi na: normálny človek

  Vážený pane, já se nepřu, že jsou to žvásty. Já jenom odmítám, že jsou to výmysly zdejšího webu. Jednoznačně tvrdím, že jsou to zdokumentovaná fakta a zaznamenaná dějepisci. Sám vidíte, že to uvádíme jako perličku. Tento web je takto zaměřen už dvacet let (pod původním jiným názvem) a snažíme se vždy zveřejňovat fakta, jak byla řečena, či zamýšlena. Zda je to po létech dokázáno jako bohapustá volovina je už na čtenářích a ani Země není placatá, byť to v jednom období lid myslel a učenci tvrdili. Ale za doplnění děkuji a jsem moc rád, že to navazuje. Přeji hezký den.

 • normálny človek

  prvý hrubší študijný materiál v rusštine, ak kliknete pod videom na "viac", otvoria sa jednotlivé kanály
  https://www.youtube.com/watch?v=JRWCAWza2F0