Mohlo by nám 120 právníků ombudsmanky Anny Šabatové vysvětlit, že za i neúmyslně zničený majetek čeká nás, obyčejné lidi trest, zatímco "jisté" části společnosti za úmyslně zničený jsme povinni dát nový a navíc za naše peníze?

 

 

Proč někdo může demolovat beztrestně domy, a někdo (druhý) to zaplatí?

To je právo?

Most postaví v druhé polovině roku v sídlišti Chanov, obývaném převážně Romy, modulové domky. Ve stejné chvíli nechá zbourat další zdevastovaný panelák. Projekt domků, na které má radnice v letošním rozpočtu 20 milionů korun, představí vedení města zanedlouho obyvatelům nechvalně proslulé lokality.

vybydlená čtvrť Předlice - takto žijí Češi (pohled zvenčí)
A odjinud, kterým se smějeme: Kibera je čtvrť - slum v hlavním městě Keni - Nairobi.
obyvatelka Kibery

Jak váží váhy paní La Justicie?

Sídliště Chanov vzniklo na konci 80. let minulého století. Jeho obyvatelé však postupem času několik domů zcela zdevastovali, město nechalo některé budovy už před lety zbourat, další bourá postupně. V roce 2016 padly k zemi třípatrový a sedmipatrový dům. Ještě letos bagry srovnají se zemí další panelák. „Požádali jsme o státní dotaci na demolici bloku č. 3. Zbouráme ho i v případě, že dotaci nedostaneme,“ poznamenal Paparega pro Novinky.cz.

A místo tvrdých trestů se vyhlašují různé prapodivné výmysly jako bezdoplatkové zóny, obyvatelé těchto lokalit začnou přes ombudsmanku Šabatovou vyhrožovat, případně zahájí demolici krásných bytů jinde? A opět beztrestně s vyhrůžkou, že nezaplatíme li jim, budeme potrestáni za rasismus? Vážně jsme v 21. století?

 Kontejnerové domky pro Romy vznikly před třinácti lety ve Vsetíně, jejich stavbu prosadil tehdejší starosta města a současný hejtman Jiří Čunek (KDUČSL). A za tyto domy vyhrožovalo dokonce "lidskoprávní komando" trestem a v Brně se dělá (či dělal) projekt, že tyto obyvatele si musíme vzít domů a společně s nimi bydlet, nebo jsme xenofobové a rasisti.

Fakt je to normální?

 

Omluva po upozornění: úvodní foto není Chánov, ale Luník, který je podobný, jako Rudoltice (Chánov) . Odkaz byl z původně zde:

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Krokodýl

  V Evropě dojde do pěti let k občanské válce mezi přivandrovalci a původními obyvateli.S tím se svezou i ti
  jejichž jméno se nesmí vyslovit.A že to bude krvavý mazec,tomu věřte.

  Krátká URL:
 • *

  No jo, důchodci se nechají okrádat půl milionem slovenských Cigánů a ještě tleskají mafiánovi Babišovi. Nečasova vláda s ministrem financí Kalouskem navýšila důchody v roce 2011 o 60 korun, v roce 2012 o 40 korun. Sobotkova vláda s ministrem financí Babišem navýšila důchody v roce 2016 o 40 korun + jednorázový příspěvek 1200 korun v únoru 2016 pro všechny rozhněvané důchodce, v roce 2017 navýšila o 200 korun.

  Mafián tunelář Babiš zakazoval Sobotkově vládě zvyšovat důchody, ale před parlamentními volbami 2017 se sám vytasil s předovlebním lákadlem vyšších penzí a hopla, je z něj premiér. Propagace, propagace.
  7. 6. 2015 Plán na vyšší růst důchodů narazil, Babiš je zásadně proti
  "Zásadně proti se ale postavilo ministerstvo financí ovládané Andrejem Babišem (ANO)."
  https://zpravy.aktualne.cz/finance/plan-na-vyssi-rust-duchodu-narazil-babis-je-zasadne-proti/r~916815bc0b5611e5a43f002590604f2e/
  8. 6. 2015 Mimořádné zvýšení důchodů přes Babiše neprošlo
  "Návrh na mimořádnou valorizaci důchodů od ledna 2016 v pondělí ve vládě podle očekávání neprošel. Plán ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové sice podpořili její kolegové z ČSSD, proti se ale postavili koaliční partneři ANO a KDU-ČSL."
  https://byznys.ihned.cz/c1-64131570-mimoradne-zvyseni-duchodu-pres-babise-neproslo-o-navrhu-bude-jednat-jeste-koalicni-rada
  2. 6. 2014 Rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem v Událostech, komentářích
  "Tak samozřejmě, mluví se stále o důchodové reformě, ano a asi byla škoda, že se zrušil ten druhý pilíř a nevím, jestli v rámci koalice ještě to nezvednem, protože podle mě to bylo špatně zpropagováno."
  https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2014/rozhovor-s-ministrem-financi-andrejem-ba-18032

 • Antitatar

  V odpovědi na: *

  Když se nezdražovalo, nezvedaly se důchody, chytrolíne. Kolik stála zelenina a brambory před rokem a teď. Moc mozečku jsi nenabral, co?

  Krátká URL:
 • *

  V odpovědi na: Antitatar

  Devizové intervence České národní banky od listopadu 2013 přece drasticky zdražily ceny potravin! Babiš taky zdražil Agrofertí separátové salámy a pesticidový chleba a důchodci čučeli jako puk!
  23. 1. 2014 Zdražení je horší, než jsme doufali! Po zásahu ČNB drasticky rostou ceny!
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/229802/zdrazeni-je-horsi-nez-jsme-doufali-po-zasahu-cnb-drasticky-rostou-ceny.html
  10.01.2014 Co si zaslouží tito lidé, kteří vám drasticky zdražili jídlo? Babiš neodpověděl, kníže i Okamura ano
  Guvernér ČNB Miroslav Singer získal za znehodnocení koruny titul evropského centrálního bankéře od časopisu The Banker. Ceny potravin nyní mohou stoupnout o pět až osm procent. Blesku to potvrdil i znalec problematiky a šéf Agrofertu Andrej Babiš. Nejvíce prý zdraží výrobky z masa a mléka a jeho firmy hodlají zdražovat o uvedených pět až osm procent.
  „Jaké ocenění máte na mysli? Pětadvacet na holou? Pochopitelně zdražení potravin je začátek. Devalvace koruny nepomůže v konečném důsledku příliš ani některým exportérům – i oni mnoho surovin a komponentů dováží, takže se jim zvýší náklady na výrobu,“ řekl redakci předseda Úsvitu Tomio Okamura.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Co-si-zaslouzi-tito-lide-kteri-vam-drasticky-zdrazili-jidlo-Babis-neodpovedel-knize-i-Okamura-ano-299423

 • ???

  V odpovědi na: *

  https://herbinger.cz/fotogalerie/spravce-souboru/graf1.png

 • V odpovědi na: ???

  Máte pravdu, inflace není o tom, že zdraží Agrofert, mléko, či maso, ale o spotřebním koši zdražení mnoha výrobků a potravin jako se děje už půl roku ve velkém, ale začalo v roce 2017. A to má vliv na důchody ZE ZÁKONA! Možná tenkrát maso a mléko zdražilo, nepamatuji se, ale celkově za Kalouska inflace nebyla a i graf to ukazuje.

  Krátká URL:
 • ???

  V odpovědi na: *

  Někdo čte rád Blesk a nepoužívá mozek.

 • Spiknutí proti českým důchodcům

  Mafiánka Schillerová s agenty StB, dlouholetými souputníky Václava Klause Janem Obermanem a Karlem Muzikářem, se v září 2019 vrhla na důchodovou reformu:
  Michal a Petr 238 Důchody v ohrožení! StB a Mafie proti českým důchodcům! První jednání proběhlo v září 2019!
  https://www.youtube.com/watch?v=LyjOtMYPQME