Jeden adresován vůdcům v Moskvě, druhý adresován vůdcům do Kapitolu ve Washingtonu. Jednou skupina komunistů žádá Sovětský svaz o internacionální pomoc, podruhé skupina extremistických zákonodárců žádá USA o pomoc. (A na jaře se do Evropy povalí armáda 40 000 vojáků  US ARMY po zuby vyzbrojených z USA)

 

Biľak a další žádali o pomoc SSSR, Langšádlová a spol. zrcadlově USA.

 

Jedni by měli jít do kriminálu, další kolem Langšádlové...?

 

„Hybridní hrozby v podobě kybernetických útoků jsou téměř každodenní realitou, sociální sítě přes své algoritmy dokonce aktivně podporují šíření dezinformací, realitou jsou snahy o zasahování do voleb. Tyto a další hybridní hrozby nabývají v posledních letech na významu, a proto NATO, Evropská unie, ale i většina evropských států přijímá opatření pro vyšší odolnost svých společností proti těmto hybridním hrozbám. Žádný orgán naší Poslanecké sněmovny se těmto hrozbám doposud komplexně nevěnuje a vznikem této komise bychom měli tento dluh napravit,” potvrdila Respektu dohodu na komisi poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Apel na americké poslance (my nechceme cenzuru, ale prosíme o cenzuru)

 Poslanci Helena Langšádlová (TOP 09), Jan Lipavský (Piráti), Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS), Ondřej Veselý (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Jan Farský (STAN) se obrátili na kolegy z amerického kongresu s apelem, aby působili na takové firmy jako Facebook, Google, Twitter a ty se chovaly zodpovědněji.

„Dezinformace, které rozkládají západní demokratické společnosti EU a NATO, se velmi často šíří přes sociální sítě, přes platformy, které jsou ve vlastnictví amerických firem. Právě proto se obracíme na kolegy z amerického kongresu s apelem, aby působili na tyto firmy, což je především Facebook, Google, Twitter… Aby se chovaly zodpovědněji. My rozhodně nechceme usilovat o žádnou cenzuru. Ale v tuto chvíli jsou algoritmy těchto firem nastaveny tak, že přímo podporují šíření dezinformací. Tomu my chceme zabránit,“ prohlásila Langšádlová.

Jan Lipavský zdůraznil, že dopisem se snaží připomenout Američanům skutečnost, do jaké míry „mají dopad lživé informace na stav demokracie v Evropě“. Podle jeho názoru mají americké technologické firmy „uzpůsobit algoritmy“ tak, aby se dezinformace nemohly „šířit tak, jak se to dnes děje“.

 

 A všimněte si foto Reuters z roku 1968. Umíte si představit, že by Iráčané, Syřané či třeba Srbové  takto skákali kolem tanků US ARMY?
Úžasný doklad "masakrů" Rudé armády...
 
 
Jasně, že rok 1968 to okupace byla, ale prosím, porovnejte s "mírovou armádou" USA po celém světě či humanitárním bombardováním v Jugoslávii...
 
 
 Jak to demoverze politických stran hlásala o kolaborantech napojených na cizí mocnosti?
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • TELEFONÁT BREŽNĚV - DUBČEK 13. 8. 1968: CHRAŇTE SOCIALISMUS PŘED PRAVIČÁKY

  DUBČEK: Už jsem vám říkal, jaká opatření přijímáme pro zastavení antisovětských a antisocialistických vystoupení hromadných sdělovacích prostředků. Říkal jsem vám už, jaká opatření připravujeme a v jakém pořadí je budeme provádět. Ale taky jsem vám tehdy říkal, že se to nedá udělat za jeden den. Na to potřebujeme čas. Nemůžeme za dva tři dny zavést pořádek v práci sdělovacích prostředků.
  BREŽNĚV: Sašo, to je jasné, i my jsme vás tehdy upozorňovali, že pravičáci neodejdou ze svých pozic jen tak, a že to se skutečně nedá udělat za dva tři dny, ale od té doby uplynulo už mnohem víc času než dva tři dny, a úspěch vaší práce v tomto směru závisí na tom, jak rozhodná opatření přijmete pro zavedení pořádku v hromadných sdělovacích prostředcích. Pochopitelně – pokud bude pokračovat politika nevměšování do téhle věci ze strany vedení KSČ a vlády, pak budou tyto procesy pokračovat, zastavit je politikou nevměšování možné nebude. Tady jsou zapotřebí konkrétní opatření. Vždyť my jsme se dohodli v téhle věci konkrétně ve vztahu k Pelikánovi a o tom, že Pelikán musí pryč. Tohleto je první krok pro zavedení pořádku ve sdělovacích prostředcích.
  DUBČEK: (...) Pokud já vím, za poslední dobu nedošlo k žádným výpadům proti KSSS, proti Sovětskému svazu, proti socialistickým státům.
  BREŽNĚV: Jak nedošlo! Vždyť doslova všechny noviny – Literární listy, Mladá fronta, Reportér, Práce každodenně publikují antisovětské protistranické články.
  DUBČEK: To bylo před Bratislavou. Po Bratislavě to nebylo.
  BREŽNĚV: Jak před Bratislavou! Vždyť 8. srpna Literární listy otiskly článek „Od Varšavy k Bratislavě“. To je obsahově nenávistný výpad proti KSSS, SSSR a proti všem bratrským socialistickým zemím. 8. srpna – no to je přece už po Bratislavě!
  BREŽNĚV: Mám za to, že ti teď můžu říct po právu, že zatím nikde nevidíme žádnou činnost předsednictva ÚV v zájmu splnění přijatých závazků v této oblasti. Musím ti říct otevřeně, Sašo, že otálení se splněním závazků není vlastně nic jiného než přímý podvod a faktická sabotáž rozhodnutí, která jsme společně přijali. Takovýhle vztah k přijatým závazkům vytváří novou situaci a nutí nás ohodnotit vaše prohlášení novým způsobem. A podle toho také přijímat nová samostatná rozhodnutí, která dokážou ochránit jak KSČ, tak věc socialismu v Československu.
  BREŽNĚV: Sašo, já chápu, že jsi nervózní, chápu, že jsi ve velice složité situaci. Ale pochop zase ty, že s tebou mluvím jako s přítelem, já pro tebe chci jenom to nejlepší. Pokud si vzpomínáš na náš rozhovor mezi čtyřma očima i na rozhovor našich čtyřek, jakmile jste navrhli svá opatření pro zavedení pořádku v hromadných sdělovacích prostředcích, tak ne vy nám, ale my vám jsme sami říkali, že jde o nelehkou záležitost, že k ovládnutí hromadných sdělovacích prostředků je zapotřebí času, protože pravičáci všude nasadili svoje lidi, doslova všude, ve všech propagačních a sdělovacích prostředcích sedí pravičáci a dirigují to všechno skrz Pelikána, Císaře, Kriegela a jiné darebáky. Jenomže vy jste tenkrát v Čierné nad Tisou řekli, že si s tímhle úkolem poradíte a že žádnou pomoc od nás nepotřebujete.
  http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/telefonat-mezi-sasou-dubcekem-a-leonidem-breznevem-13-srpna-1968-1-2.html

 • Hvezdna pechota zradcu naroda a poskoku kolonizatora

  V odpovědi na: TELEFONÁT BREŽNĚV - DUBČEK 13. 8. 1968: CHRAŇTE SOCIALISMUS PŘED PRAVIČÁKY

  ma stale stejne ukoly.
  Ta za socialismu bojovala za rudou hvezdu.
  Ta dnesni bojuje za bilou hvezdu.
  Obe pechoty se vyznacuji tim, ze nezastupuji zajmy obyvatelstva, ale kolonizatora.