A Trójský kůň (řecký) opět vesele zařechtal. Prezident Zeman si je namazal na chleba. Dnes udavači jásají, zítra zapláčí. Ústavní soud vzal Babiše pod ochranu a oni to nevědí. O co jde?

 

Buď je český Parlament nadřazen Bruselu, nebo už jsme kolonie a Česká republika je zrušena.

Babiš a Zeman budou na veřejnosti plakat, mimo stíny kamer se mlátí smíchy.

Piráti, udavači, práskači, Kalouskové a Fialové na veřejnosti jásají, a až jim to dojde, budou řvát vzteky. Vypadá to divně, ale to je přesně to, co má Babiše ochránit. Zákon lex Babiš platí a tím je Babiš zobliga.

 

Premiér Babiš je tímto verdiktem ochráněn (pokud Babiš dle něj vše dodržel) a prezident Zeman z nich zase udělal pitomečky.

 


Společnost Agrofert respektuje rozhodnutí Ústavního soudu, který zamítl návrhy na zrušení části zákona o střetu zájmů. Mluvčí firmy Karel Hanzelka informoval, že premiér Andrej Babiš (ANO) vyhověl zákonu už v roce 2017 a z aktuální situace pro holding neplyne žádná nová povinnost.
„Nic se pro nás nemění. Náš někdejší akcionář pan Andrej Babiš přijal příslušná opatření dle zákona lex Babiš už v roce 2017. Pro nás z této situace nevyplývá žádná nová povinnost,“ uvedl Hanzelka.

 

Jak snadné: kdyby zákon neplatil (ač ho vymysleli práskači), mohli by postupovat dle komanda EU. Pokud je zákon platný, musí postupovat dle zákona, který sami vymysleli. Ústavní soud to posvětil. Dnes to nechápou, až to zítra zjistí, prasknou vzteky, notoričtí práskači.

I když ty tupce to asi stejně nezastaví...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ta fraška spočívá v tom, že VŠECHNY dotace jsou zlo. A to zase odmítá Evropská unie a naši eurofanatici. Takže když to odeberou nejen Agrofertu, ale všem, tak zatleskáme. To bychom však rozkládali Evropskou unii. A tímto si sami posvětili ortel. Leda zrušit Českou republiku. Je to prostě fraška.

 • *

  Fraška spočívá v tom, že zbabělí Češi 30 let čumí na zločineckou oligarchii jako Klaus - Kellner, Kalousek - Háva, Nečas - Rittig, Babiš, Faltýnek, Toman, jak kradou národní majetek, evropské dotace, státní zakázky, na nefungující policii a justici, a volí si je dobrovolně za svou vládu. Ani Masaryk a Beneš, ani komunisti zjevně nenaučili být poctivým, čestným občanem, Masaryk: "Nebát se a nekrást!". Muselo by se stát něco opravdu závažného, aby se pasivní mlčící většina probudila a udělala v této kotlině pořádek.

 • Alík

  V odpovědi na: *

  Ty jsi jelito. Smícháš babičku, kuře, planetu Pluto a wc.

 • Babiš - velkozloděj a vrah

  Vždyť AGROFERT je dceřiná společnost státního podniku PETRIMEX Bratislava, kterou v roce 1995 zaměstnanci státního Petrimexu Babiš, Trenčianská, Rakický ukradli padělanou listinou o valné hromadě. Žaloby Petrimexu na ně házel soud do koše. Švýcarská banka Vontobel dle Babišových majetkových přiznání vyplácí každoročně Babišovi 35 milionů korun. Není však jasné, za co přesně je premiér dostal. Podrobnější vysvětlení Babiš odmítá. V roce 2006 přinesl týdeník Euro rozhovor s Hansem Vontobelem. „Před několika lety jsme založili investiční fondy, které se podílejí na podnicích bývalého komunistického bloku v zemích střední Evropy,“ uvedl Hans Vontobel. Myslel tím Agrofert, že by Agrofert ve skutečnosti patřil švýcarské rodině Vontobelů? Švýcarská banka Vontobel založila na Slovensku Nadaci Merkúr, členkou správní rady Nadace Merkúr je Elena Trenčianská, někdejší Babišova nadřízená a spoluzlodějka z Petrimexu.
  https://www.euro.cz/byznys/letita-tradice-ruky-satralky-1411022
  https://of.euba.sk/fakulta/nadacia-merkur-2/o-nadacii
  Babiš ukradl v roce 1998 51 % akcií chemičky LOVOCHEMIE LOVOSICE a nesplatil půlmiliardový úvěr bance IPB (51 % akcií Lovochemie bylo koupeno od Klausovy vlády v roce 1995 v privatizaci na úvěr půl miliardy). Dnes Babiš na Lovochemii vyžírá tučné evropské dotace. Polostátní banka IPB zkrachovala v roce 2000 "díky" podobným tunelzlodějům jako Babiš a sanovali ji daňoví poplatníci z pokynu premiéra Miloše Zemana. Trestní oznámení na Babiše tehdy podaly banka ČSOB (právní nástupce zkrachovalé IPB) a spolumajitel, německá firma Bags. V roce 2001 policie obvinila Andreje Babiše z několika trestných činů: úvěrový podvod, poškozování věřitele, zneužití informace a postavení v obchodním styku (tzv. tunelování). Babiš byl první mediální případ tehdy neznámé, začínající litoměřické státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Bradáčová nikdy Babiše neobžalovala, ani když byla náměstkyní krajského státního zástupce v Ústí nad Labem. Od roku 2012 je Bradáčová alias Rampula v sukni vrchní státní zástupkyní v Praze a celou dobu kryje Babiše. Klíčový znalec policie David Hrazdíra, na základě jehož posudků byl případ Lovochemie nakonec pražskou hospodářskou kriminálkou odložen, dnes pracuje pro Agrofert. „Lovochemii? To si vůbec nepamatuji, to už muselo být strašně dávno,“ zareagoval v březnu 2017 na telefonát novinářů Hrazdíra.
  2001 - Babiš dostal zadarmo od Zemanovy vlády podniky bývalého CHEMAPOLU, tzv. ALIACHEM: chemičky Synthesia Pardubice, Fatra Napajedla a další, tím, že Zemanově vládě vrátil část pardubické Synthesie – závod na výrobu výbušnin Explosia Pardubice. Babiš vrátil státu závod Explosia za to, že se sníží dluh Aliachemu vůči státní České konsolidační agentuře o 700 miliónů korun. Bylo krátce po teroristických útocích v New Yorku 11. září 2001, téma státní kontroly se muselo brát vážně. Kvůli chybě v ocenění Explosie navíc od státu získal dalších 181 milionů korun. Babiš tak tímto zápočtem “koupil” celý Aliachem zadarmo a ještě se ziskem pro sebe.
  2001 – první privatizace UNIPETROLU, Zemanova vláda vyřadila britskou společnost s nejvyšší nabídkou a prodala státní majoritní podíl v Unipetrolu Babišovi za 361 miliónů eur (tehdy 11,7 mld. Kč). Babiš nezaplatil a Unipetrol v roce 2002 zůstal státu.
  2004 – druhá privatizace UNIPETROLU, Špidlova vláda přiklepla státní podíl 63 % akcií v Unipetrolu za 11,3 mld. Kč polskému státnímu podniku PKN Orlen. PKN Orlen se dohodl s Babišem, že za pomoc u Špidlovy vlády v případě vítězství odprodá Babišovi část Unipetrolu.Tento slib PKN Orlen nedodržel a Babiš vysoudil 2,5 miliardy v arbitráži odškodného. Polská policie zjistila, že důvodem spojení Orlenu s Babišem byly jeho kontakty na ministra Stanislava Grosse. Jak prozradily „důvěryhodné zdroje z polské prokuratury a policie“ – Babišovi lobbisté rozdali v Polsku a v Česku v roce 2004 úplatky 42 milionů eur (v přepočtu 1,2 miliardy korun).
  https://ekonomika.idnes.cz/babis-ukazal-co-je-ve-smlouvach-s-pkn-orlen-fiv-/ekonomika.aspx?c=A050913_140638_czechtop100_maf
  2007 - Babišův lobbista Tomáš Kejla, který vyjednával zákulisní kriminální korupční dohody mezi Babišem, Grossem a PKN Orlen, byl spolu s polským lobbistou Jackem Spyrou nejprve v květnu 2007 obviněn českou policií z vydírání Babiše, v červenci 2007 vytlačila Kejlu na motorce dodávka ze silnice a v listopadu 2007 byl Kejla nalezen doma mrtev, rozbitá hlava. Kejla všem říkal, že se bojí, že ho Babiš zavraždí.
  http://www.denik.cz/z_domova/lobbista_kejla_mrtev_20071116.html
  2009 - Babiš vyhráll v roce 2009 v arbitráži s PKN Orlen 2 miliardy korun z "pojistek, které si dal do smluv". Babišův Agrofert se soudil s PKN Orlen o 22 miliard korun až u Ústavního soudu ĆR v roce 2017, kde vymáhal své korupční zločinecké dohody, neúspěšně.

  Za peníze, které Babiš vytáhl z účtů těchto podniků, a za 40 miliard korun úvěrů, kterými zatížil tyto ukradené státní podniky, si nakupoval další a další firmy, nyní monopolně nebo dominantně ovládá chemický průmysl a potravinářství, celá zemědělská odvětví, obchod s osivy, krmivy, hnojivy, zemědělské výkupy a desítky bývalých zemědělských družstev.

  Babiš je totální psychopat, mocichtivá zlodějská kreatůra, co patří za mříže od roku 1995.

 • Babišova stará parta z Unipetrolu obsadila státní podniky Mero a Čepro

  Viděli jste někde v civilizované Evropě na západ od Ukrajiny něco takového? Všechny manažery, které si ministr financí Babiš dosadil v roce 2015 do státních podniků MERO, spravujícího všechny ropovody na našem území, Poláci předtím propustili z Unipetrolu. Stanislav Bruna, Otakar Krejsa, oba za sebou mají kariéru v Unipetrolu v dobách, kdy s ním měl Andrej Babiš dlouhé roky před druhou privatizací v roce 2004 nejužší kontakty. To samé generální ředitel státního podniku ČEPRO Jan Duspěva (od 1. ledna 2013). Pavel Krtek, také vyhozený Poláky v roce 2004 z Unipetrolu, se stal v roce 2015 generálním ředitelem Českých drah. V Unipetrolu potkal Babiš i svou věrnou spojenkyni Radmilu Kleslovou. Kleslová, někdejší podporučice StB, pracovala pro státní Unipetrol jako advokátka a lobbistka. Ona se podílela na smlouvách mezi Unipetrolem a Agrofertem.
  „Frimy Preol a Primagra, které patří do holdingu Agrofert Andreje Babiše (ANO), se z 87 procent podílejí na dodávkách bionafty do státního podniku Čepro. Je to dvojnásobný podíl ve srovnání s rokem 2013, kdy Babiš ještě nebyl politikem.“
  Na pozadí obrovského a mnohamiliardového byznysu je kromě biopaliv také dlouhodobě plánované spojení firem MERO a ČEPRO. O tom se v odborných kruzích hovoří dlouho, podrobně a poměrně věcně. Podle našich zjištění by v případě spojení došlo k „výrazné změně obchodního modelu s biosložkou v České republice“. Na tu téměř jistě dohlíží i Jan Duspěva, letitý spolupracovník premiéra Babiše.
  Od 1. dubna 2019 je předsedou představenstva státního podniku Mero generál Jaroslav Kocián, absolvent prestižní vojenské školy NATO Defense College v Římě a bývalý ředitel Sekce logistiky a zdrojů Mezinárodního vojenského štábu NATO, Brusel.
  http://www.acr.army.cz/assets/informacni-servis/zpravodajstvi/kocian.doc
  „Babiš ho má na telefonu, ředitel trpí stihomamem. Se divíte, když vydělává, co vydělává?!“ PL získaly nepěkné detaily o výběrovém řízení ministryně Schillerové
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Babis-ho-ma-na-telefonu-reditel-trpi-stihomamem-Se-divite-kdyz-vydelava-co-vydelava-PL-ziskaly-nepekne-detaily-o-vyberovem-rizeni-ministryne-Schillerove-576532