Nemá cenu blufovat v Parlamentu o něčem, co si můžeme ověřit v praxi a zná to skoro každý občan Čech, Moravy a Slezka. V místech, kde je příroda v rovnováze s developery, příroda a lidé jednoznačně prohrávají. A Ovčáček, který mluví za prezidenta, by se měl podívat do Prokopského údolí, když se "neoklešťují" práva obcí a co se pak děje.

Takže, když dává Zahradník najevo, že mají občané žijící na území České republiky zavřít pusu a držet krok a starat se, aby pár lidí, za kterými stojí developerský byznys mohlo stavět mrakodrapy kde je napadne a pak zasadit jeden strom, lobuje pouze za svoji kapsu a nikoliv za budoucnost našich dětí. Mimochodem, ti samí řvou: zachraňte lesy v Amazonii, ničíte planetu Zemi. A zde to může ODS drancovat? Není lepší těm několika lidem nabídnout práci v ochraně přírody, než tam "vysázet"  paneláky, protože ti se kůrovců nebojí?

 

Jan Zahradník

Jan Zahradník: Výzva všem, kterým záleží na Šumavě

Sněmovna vyřadila senátní návrh zákona o Národním parku Šumava z programu 17. schůze, která začala v úterý. Vzhledem k nebývalému tlaku ekologických aktivistů a množství dezinformací, kterým musí poslanci čelit, odložení projednávání vítám. Zároveň vyzývám každého, komu na osudu Šumavy záleží, aby apeloval na poslance za podporu senátního návrhu zákona.

 
Když sleduji obrovskou masáž poslanců, které se jim dostává prostřednictvím stovek mailů od ekologických aktivistů, označujících senátní návrh těmi nejhoršími přívlastky, cítím potřebu vnést do probíhající diskuze věcné argumenty. Vrcholem demagogie je článek Jana Charváta „Krájení Šumavy přeje spekulantům“ v Lidových novinách z úterý 16. září. Senátní návrh zákona o Národním parku Šumava, který podpořily šumavské obce, oba kraje, Rada Národního parku, při projednávání v Senátu 50 senátorů z 54 přítomných a který má podporu velkého množství obyvatel Šumavy, na základě zjevných manipulací označuje za zákon přející spekulantům. Není tomu tak, ekologičtí aktivisté zase matou veřejnost. Zákon by totiž konečně nastavil jasná a rozumná pravidla, která parku už více než 20 let chybí.
 
ODS senátní návrh zákona o Národním parku Šumava podporuje a udělá vše pro to, aby byl na říjnové schůzi Sněmovny projednán. Vyzývám proto všechny starosty šumavských obcí, vyzývám všechny Šumaváky, vyzývám všechny občany České republiky, kteří chtějí zachovat Šumavu nejen jako území krásné a uchvacující přírody, ale i jako místa, kde po staletí žili a měli by i nadále žít lidé, aby tento svůj názor svým poslancům napsali.
 
 
Co znamená krájení Šumavy pro spekulanty?
 
Známe to nejen v jižních Čechách, v Podkrkonoší, v podhůří Jizerských hor a školní příklad je chráněné Prokopské údolí v Praze. Dříve tam jezdili lidé, co nebyli majetní z ruchu velkoměsta na sobotu či neděli nabrat nových sil. Pak Praha 5 vždy za úplatek (sponzorské dary, jak se píše v peticích) povolila spekulantům a developerům zabrat další zemědělskou půdu a lesy a další a další území, z druhé strany Stodůlky jsou stále blíž ke zbytkům přírody - svírají je ze všech stran.

A tuto atomizaci si přeje lobista Zahradník z ODS a prezident Zeman a je to prostě zločin!

A aby to nebyl "hoach a fake news" hybridních chovanců Chovancova ústavu pravdy, tak zde jsou důkazy:

Rok 2017 - Barrandov a jede se dál... Jedno razítko a pole je fuč. Praha 5 jásá, starosta se prý stará...

 

a vůkol šumí "paneláky a auta", místo aby šuměl les 

 

 

Prokopské údolí patří k botanicky nejzajímavějším a nejcennějším územím hlavního města Prahy. Celá tato pozoruhodná oblast, která byla v roce 1978 vyhlášena za přírodní rezervaci, zabírá plochu více než 100 hektarů. V severozápadním výběžku tohoto území, v katastru městské části Jinonice, mezi Novou Vsí a Butovicemi, se nachází velmi nápadný skalní masiv, který bývá označován jako Hemrovy skály.

Takže jestli má takto vypadat budoucí Šumava pane prezidente a Zahradníku a je to váš idol, tak vězte, že to žádá pouze několik set lidí (možná desítek, protože i místní od Prášil přes Kvildu a Soumarský most až po  Prachatice nadávají, že příroda mizí), kteří z toho budou mít "zlaťáky", ale těch deset miliónů zapláče. Není méně sobecké zanechat alespoň někde neporušenou přírodu, i když ji občas napadne kamenožrout zelený, vlastně lýkožrout - kůrovec?

 

Nejnebezpečnější imigrant: české lesy napadl nový druh kůrovce

Lýkožrout severský Foto:

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Pan prezident k zákonu má jednoznačně pravdu. Tři stromy napadené kůrovcem ohrozily v HOSPODÁŘSKÉM LESE další stromy a proto je každý dobrý hospodář porazil. Ve druhé větě řekl, že v schwarzenbergových lesích byla monokultura a že je to špatné, ale že to k tomuto zákonu nepatří. Ale ono to patří. Protože monokultura napadená kůrovcem v hospodářském lese přinese ztráty tomu hospodáři. V přirozeném, smíšeném lese napadne kůrovec nejstarší, nejnemocnější stromy, ty padnou, vznikne z toho hnojivo a posílí další květenu, která připraví další půdu pro budoucí silné a zdravé stromy. Když je vykácím a odvezu, nebude tam nic a musíme dát další hnojení a vápnění. Viz Krušné hory a další pokusy. Takže Schwarzenberg byl zločinec, který vytvořil monokulturu ke svému zisku a po několika staletích to bylo zplundrované. Dnes tam to podhoubí není! A stačí suchý rok a vše usychá. Bursík je cvok, ale i ten lékařsky potvrzený idiot může mít někdy pravdu, pane prezidente. Zanechme tedy pro další generace les, nikoliv hospodářskou monokulturu. A to znamená viz výše - to je ta lesní moudrost!

 • Lomcovák

  Zemanovy lži a demagogie. Kolik mu developeři zaplatili, že se vypnul k takovému výkonu ve Sněmovně???

 • +++

  Zeman a senátní banda by z národních parků chtěli udělat lunaparky.

 • +++

  "Před deseti lety, v noci z 18. na 19. ledna 2007, řádil orkán Kyrill a jenom v NP Šumava mu padlo za oběť milion stromů. Následně přišlo rozhodnutí ministra Bursíka o možnosti nezpracování části polomů a rozšíření bezzásahových zón. Možnosti využilo tehdejší vedení NP Šumava a přibližně na čtvrtině rozlohy národního parku byla chybně vyhlášena bezzásahovost. Následkem špatných rozhodnutí byla rozpoutána kůrovcová kalamita, jakou Šumava nepamatuje."

  Jenže! Už v roce 1870 se prohnala Šumavou ještě větší vichřice, uragán, a celá Šumava byl jeden velký polom. Schwarzenbergové nakoupili laciná semena alpských smrků a rozhodli o osázení Šumavy těmito smrky z Alp, které jsou málo odolné a větve mají nahoru. Dnešní Šumava není původní les a prales, ale jen schawarzenberský hospodářský les. V podstatě kůrovec dělá užitečnou práci a Šumava by měla být postupně osázena původními českými smrky a listnáči.

  Kdo se hlásí a ujme se práce na Šumavě? Že by tlachal Zeman, Trautenberg-Schwarzenberg nebo snad Bursík, Biomasa, "zelení fanatici" a "přeříznuté aktivistky"?