Zastávat se Babiše, který jde proti trhu a svobodě malého podnikání, kdy například sebere vesnickým maloobchodům vše a zvedne náklady, aby jim museli starostové odpouštět daně a náklady kompenzovat by bylo dost nepatřičné. A že narůstá počet? Fraška. Uvidíte při následujícím propadu ekonomiky.

 

Jenomže hon "pseudopoctivých" proti údajnému zločinci Babišovi je natolik absurdní, že lze více věřit tomu, že čert bude vodit klientelu do nebe místo do pekla. Podívejme se trochu do minulosti: vždyť i Čapí hnízdo vzniklo před deseti léty a teprve úděsným propadem klasických stran v preferencích vyústil spravedlivý boj za čistotu demokracie v čele s Kalouskem, Bělobrádkem, Gabalem a Sobotkou do dokonalosti.

 

9.prosince 2013

EU proplatila fitness pro psy, ztráty krále a tyrolským farmářům kurz emocí

 

Tuhle zaplatí z fondů 411 tisíc eur (10 miliónů korun v přepočtu) na rehabilitační centrum pro maďarské psy, které zeje prázdnotou a vymyslela si ho technologická firma. Támhle dá 16 tisíc eur na podporu lásky tyrolských farmářů ke krajině, kterou obdělávají. Jak se to dělá? Zemědělcům se mluví do duše. Mimochodem, rakouská vláda na tentýž program přihodila více, 24 tisíc eur.

Skeptický britský institut Open Europe včera zveřejnil svůj každoroční seznam padesáti zbytečných projektů, na které Unie přispěla.

„Evropský rozpočet není logický, je příliš složitý a beznadějně zastaralý. Navzdory úsporám, které dělá celá Evropa, se tady utrácejí ohromné peníze za projekty, které nijak nepomáhají vrátit ekonomiku zpět do správných kolejí,“ hodnotí příkře stav evropského rozpočtu šéf zmíněné instituce Mats Persson. Kritizuje i nájem limuzín s diskrétními řidiči od firmy Biribin Limousines za pět milionů eur pro europoslance ve Štrasburku. Je tak vidět, jak se prodražuje tradice Evropského parlamentu mít dvě sídla v Bruselu a Štrasburku, od čehož zakladatelé EU nechtějí ustoupit. Tohle „cirkusové“ stěhování na deset zasedání do Štrasburku vždy jen na čtyři dny stojí 200 milionů eur ročně.

Bruselští úředníci teď hekticky dohledávají detaily každého kritizovaného projektu, aby je v příštích dnech osvětlili nebo uvedli na pravou míru.

Na některé „hlouposti“ přijdou při svých kontrolách auditoři. Vloni se třeba stalo, že italské ovce někdo spočítal dvakrát, a tím pádem chtěl dvakrát vyšší dotaci. A řecké lesy někdo vydával za pastviny, rovněž výhodnější. Kontroloři také chodí po skončení projektu. Když nefunguje, peníze se musí do EU vrátit.

„Evropská komise zvládá nakládání s penězi o něco lépe než v předchozích letech,“ hodnotí letošní zprávu auditorů europoslankyně a členka europarlamentního výboru pro rozpočtovou kontrolu Andrea Češková (ODS). Upozorňuje však na to, že chyba se dá najít téměř v každé z kapitol evropského rozpočtu. Peníze na projekty přidělují v každé zemi domácí instituce, v českém případě ministerstva. Právě proto, aby se peníze daňových poplatníků ohlídaly, je však nutné vyplnit desítky těžkopádných lejster a pak je kontrolovat.

Do evropského rozpočtu přispívá 27 členských zemí částkou, která odpovídá procentu roční ekonomiky (HDP). Vloni to bylo celkem 102 miliard eur (2,5 bilionů korun). Pro srovnání, jsou to dva české roční rozpočty. Největší balík peněz jde na dotace zemědělců (asi 40 procent). Další peníze do fondů na podporu regionů nebo na evropské instituce, administrativu, platy a penze eurokomisařů i poslanců.

***

FAKTA

Hitparáda eurokiksů 700 milionů pro Sicílii na rozvody vody, teče však stále nepravidelněji. 7,5 milionu eur na kampaň o užitečnosti eurofondů v Andalusii. 7 milionů pro ZOO v Hannoveru na kanadský pavilon Yukon. 5,5 milionu na předimenzovaný „benátský“ akvapark Budapešti. 5,25 milionu na nájem limuzín s řidiči pro poslance ve Štrasburku. 411 tisíc eur na fitness pro psy pro maďarskou IT firmu. Zatím prázdné. 209 tisíc pro švédského krále na dotacích na ztrátové pozemky. 900 tisíc na luxusní golfový a lázeňský areál v Meklenbursku. 16 tisíc Tyrolanům na upevnění emočního sepětí s krajinou. 2 tisíce na zemědělské dotace pro sportovní kluby motoristů v Anglii. Pramen: Open Europe, EU fondy 2009

„Utrácejí se ohromné peníze za neužitečné projekty.“ Mats Persson šéf britského Open Europe

 

 

Chcete dotace z EU? Pošlete hrát děti kuličky....

To není vtip. Eva Hníková v Akademii (Lidovky.cz) popisuje, jaké mají školy možnosti získat dotace z EU a jak závažné jsou to programy pro vzdělání našich dětí. Na cestování mohou dostat až půl milionu z Bruselu.....

 

Školáci z Chrudimi jeli učit hrát sicilské děti kuličky. Jezdí i jinam. Děti základní školy Dr. Jana Machalíka jezdí často. Do Bruselu, do Švédska, prý za pár korun. Škola, která pozve jiné děti, dostane dotace z Bruselu na program Mládež v akci 11000 eur, což je asi 275 000 Kč. Náš stát zaplatí na žáka jenom 1500 Kč. Jenom. Na kuličky a podobné. Za týden v České republice (v Itálii a jinde) se prý děti naučí anglicky lépe, než za rok ve škole.

Takže když se zruší jazykové školy a zavedeme 4 x výjezd na kuličky na Sicílii, děti umí perfektně anglicky a německy a jazykové školy jsou nepotřebné, protože to nahradí 4 roky učení.

Dělají si z nás legraci?

Comenius

Grant z EU může dosáhnout až 20000 eur (půl milionu korun) pro 24 dětí. Zapojit se mohou i mateřské!!!! školy! Mohou se učit přebalovat pleny....

Mládež v akci je další projekt -  výše popsané kuličkové výlety. Podmínky stejné.

 

 

Vlivný politik ČSSD Miloslav Mrština vlastnil v Náchodě několik let vykřičený dům. Jak zjistila MF DNES, do podniku jménem Vyhlídka, který poskytoval intimní služby pánům, plynuly miliony ze státního rozpočtu. Sociálnědemokratičtí ministři sem v době před volbami 2006 poslali 5,2 milionu korun.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cssd-dotovala-prestavbu-nevestince-statnimi-miliony-pdi-/domaci.aspx?c=A090211_215225_domaci_anv

 

A pak se udělá policejní hon na Babiše a nejčistští z čistých tvrdí: to my ne, to ten gauner z Čapího hnízda a třesou se, aby preference po tomto výkonu obrátily svoji trajektorii...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Wolf-ram

  Babiš je největší příjemce evropských dotací v Česku! Pro Agrofert jsou eurodotace nejdůležitější zdroj příjmů a neustále rostou, protože Babišovi lidé (hnutí ANO) na ministerstvech se postarali, aby si velkofirma Agrofert na ně mohla sáhnout! Zatímco ostatní státy EU obvykle odmítají dotovat velké koncerny, také zemědělské dotace byly koncipovány pro malé a střední zemědělce a ne pro velkozloděje!

  "Třeba v takovém Státním zemědělském intervenčním fondu, který každoročně rozděluje 30 miliard korun na zemědělských dotacích. Na to, aby Babišův zemědělský kolos nepřišel zkrátka, dohlíží v roli člena dozorčí rady Jaroslav Faltýsek, který sedí ve vedení Agrofertu a je poslancem za hnutí ANO. Jeho nestandardní kombinování funkcí už mimochodem řeší i Evropská komise. Chemičky čerpají dotační peníze z operačního programu ministerstva životního prostředí. Lovosická Lovochemie patří mezi ty nejštědřeji obdarované. Ke konci roku 2014 měla přislíbeno 473 milionů korun. Z toho má určitě radost její bývalý generální ředitel - Babišovec Richard Brabec (ANO), který je v současné době ministrem životního prostředí."

  14. června 2017 Dalších 900 bruselských milionů pro Babiše
  http://echo24.cz/a/wUBLT/dalsich-900-bruselskych-milionu-pro-babise

 • V odpovědi na: Návštěvník - Wolf-ram

  Raději zdůrazním: nikdo slušný se Babiše asi zastávat nebude. Problém je v tom, že ti, co ukazují špínu, sami jsou špinaví. A to nevíme, co s tím: http://www.skrytapravda.cz/domaci/741-mam-nadavat-na-babise-ze-smrdi-kdyz-sobotka-je-po-krk-v-hnoji-a-smrad-vytvari
  nebo http://www.skrytapravda.cz/domaci/659-velky-pruzkum-proc-babis-a-jeho-ano-suverenne-vyhrava-budete-v-soku . Takže hon na čarodějnice, kdy honí čarodějnice je zoufalé rozhodování.

  Komentář naposledy upraven v přibližně 1 rok nazpět od Petr Pokorný
 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - Wolf-ram

  A proc by nebyl? Prijimat dotace v ramci zakonu EU a CR prece neni trestne! Vy z toho delate trestni cin a dehonestujete Babise. Tyhle moznosti vyuzivaji vsichni, co maji penize na rozdil od vas a jenom Babis je ale stihan, protoze CSSD vadi. A tak nejvyssi policejni pes Chovanec proti nemu rozjel vysetrovani. Ostatni nechava na pokoji, nejsou v politice, nevadi jim.

 • Návštěvník - nobody

  Osobně portálu Echo24.cz nevěřím ani ten jejich název. Hoši z webu Europortál si dali tu práci a prozkoumali seznam 11 641 zatím schválených projektů v rozpočtovém období let 2014 až 2020, které mají získat dotaci z evropských fondů. I když většina z nich - aspoň na první pohled - působí seriózně a smysluplně, narazili na několik projektů, jež vyvolávají přinejmenším údiv. Například - Vývoj herní e-sports aplikace ARGO

  Společnost Bohemia Interactive a.s. se zabývá vývojem PC her a souvisejících ICT produktů. Předmětem předkládaného projektu je vývoj herní e-sports aplikace pro platformu PC Windows. Aplikace umožní uživateli vytvoření uživatelského profilu a herního avatara a následné sportovní soutěžení hráčů počítačových her. Projekt rozšíří produktové portfolio žadatele, uživatelskou základnu a tím přinese vyšší konkurenceschopnost společnosti Bohemia Interactive a.s., dotace: 39 474 835 Kč . Podrobnosti na http://www.euro.cz/byznys/z-evropskych-fondu-cerpaji-agrofert-vyvojari-her-i-autori-genderovych-studii-1356891 . Kliknutím na další odkaz - http://www.euro.cz/byznys/babisuv-toastovy-chleba-elektrarny-cez-ci-tatrovka-na-eurodotace-opet-dosahli-i-velci-hraci-1356355 , zjistíte kromě jiného, kdo jsou největší příjemci EU dotací v Česku. Budete se možná divit, ale Babiš to není. Koukněte se sami.
  P.S. Do prkýnka to si neumíte udělat pořádně Captcha kód? Aktualizace Captcha nefunguje, 3x opíší stejnýkód a 3x dostanu Error upozornění. To snad ani není pravda.

 • Návštěvník - Jan

  V soucasnosti probiha boj proti tem, kteri chteji odstranit zlocinnou vladu, podporujici NATO a EU a jednajici proti obyvatelstvu. Je to boj o koryta, aje podporovan fizly z US ambasady, kde sidli skutecna protektoratni vlada CR. CSSD nemajici uz zadnou podporu obyvatelstva vyuziva sve moci prostrednictvim ovladnuti vnitra Chovancem, jeho policie a soudnictvi k likvidaci politickych protivniku.
  Tato cinnost je nacasovana pred volbami a bude se stupnovat. Capi hnizdo kauza existuje od r. 2009 a je teprve ted vyuzivana k likvidaci ANO a Babise! OKD, kde ztratil stat Miliardy se naopak tutla, korupcni politici CSSD se osvobozuji, nejsou stihani a jejich kauzy trvaji desetilti bez odsouzeni (Rath).
  Odpoved obcanu musi byt ve volbach jasna, CSSD se nesmi dostat do snemovny.

 • Návštěvník - *

  Nikdo Čechy nenutil financovat nevhodné projekty. To jsme si vybrali sami prostřednictvím našich zvolených zástupců - politiků. Jestli si myslíte, že se státní dotace rozdělují v Česku lépe, tak ne, je to stejný bordel.

  Kvůli složitému a netransparentnímu systému distribuce eurodotací, vysoké míře korupce a neefektivní veřejné správě patří Česko v oblasti čerpání dotací mezi nejhorší v EU, spolu s Rumunskem.

  Naopak mimořádně úspěšné v čerpání je Polsko a evropské dotace umožnily Polsku velký civilizační skok! V minulém programovacím období v letech 2007 až 2013 bylo v Polsku například vybudováno více než šest tisíc kilometrů nových silnic včetně 2,5 tisíce dálnic a rychlostních silnic, přes pět tisíc kilometrů nové či modernizované kanalizace nebo skoro dva tisíce kilometrů širokopásmových internetových sítí. Finanční podporu od EU také využilo skoro šest tisíc polských podniků a 575 zdravotnických institucí.
  Proč my jsme neřekli prostřednictvím námi volených zástupců, že evropské peníze jednoduše půjdou na dopravní a technickou infrastrukturu a zdravotnictví, jak řeklo Polsko?

 • Návštěvník - *

  Evropské dotace pro Íčka Langera, které mu přidělil Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava (ve Výboru sedí krajští zastupitelé Olomouckého a Zlínského kraje a rozhodují hlasováním, jakému projektu dají evropské dotace http://www.rr-strednimorava.cz/rr/vybor-rr)
  * GOLF AREA a.s.: Zkvalitnění služeb a dobudování doprovodné infrastruktury areálu golfového hřiště Dolany Véska, výše finační podpory 48 027 900 Kč
  * Občanské sdružení Sportovní klub Véska: Víceúčelová sportovní hala a wellness ve sportovním areálu Véska, výše finační podpory 22 585 689 Kč, Realizace úspor energií - využití obnovitelných zdrojů energie v areálu SK Véska, výše finační podpory 1 428 000 Kč
  * IES MORAVIA REAL a.s.: Hotel u sportovního areálu Véska, výše finační podpory 25 500 000 Kč
  http://www.fondyeu.eu
  Myslíte, že krajští politici netušili, komu patří celé Dolany-Véska a kdo je zloděj z ODS Langer?!

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/185317/tady-je-langer-ov-icko-chce-vydelavat-na-zadotovanych-pozemcich.html
  http://neovlivni.cz/ivan-langer-jak-se-hrac-z-velke-politiky-stal-velkym-hracem-v-kraji/

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Jediný, kdo po Langerovi (ODS) šel, byl plukovník Šlachta, ale toho Chovanec (ČSSD) a Sobotka (ČSSD) odstranili. Zloději z ČSSD a ODS si musí pomáhat.
  Panství bývalého místopředsedy ODS Ivánka Langera: Kdo mu to zaplatil? PŘECE DAŇOVÍ POPLATNÍCI...
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/241752/panstvi-byvaleho-mistopredsedy-ods-ivanka-langera-kdo-mu-to-zaplatil.html