Otazník, který je stále větší a větší a nutí  nás nořit se stále častěji do dějin. A je to o to těžší, že mnozí z nás za to tvrdě zaplatili. Upálil by se Jan Palach, kdyby s hrůzou zjistil, že v roce 2017 je větší svoboda slova v Rusku než USA, cenzura tam přerostla v potyčky jak v banánových republikách a lůza v USA si hraje na arabská jara?

 

Paradox

Cassius Clay alias Muhammad Ali, který byl v době okupace Československa zavřen na pět let v USA, že nechtěl zabíjet civilisty ve Vietnamu. Senátor Mc Cain je vážená osoba v USA, protože zabíjel ve Vietnamu a zmagořil po pěti létech ve vězení v Hanoji jako válečný vrah - pilot, co shazoval strašné, chemické látky na civilisty. A Leonid Brežněv, který se bál vpádu amerických vojsk na hranici SSSR a obsadil proto Československo.

 

Celý příspěvek Jana Hrušínského:

Jan Hrušínský

Kdyby Československo bylo členem Evropské unie, 21. srpen by pro nás byl jen krásným letním dnem. Kdybychom už tenkrát byli v EU, Rusáci by nás nikdy nepřepadli. Uvědomili jste si to někdy? Nadáváte na Evropskou unii? Chystáte se na podzim volit estébáky a kolaboranty s Ruskem? Podívejte se na fotky z 21. srpna 1968 a zkuste chvilku přemýšlet. Díky.

 

A o to se právě pokoušíme: s odstupem času, s dnešními zkušenostmi a fakty

Tiše a s pokorou si musíme my - mnozí přiznat, že nenávist k totalitě KSČ a Sovětskému svazu byla tak obrovská, že jsme protesty proti válce ve Vietnamu brali jako komunistický vpád do srdce demokracie USA a dokonce jsme z části masakrům dětí a žen ve Vietnamu možná přímo nefandili, ale brali to jako trest, že tato společnost chce násilně vybudovat komunismus. A většinu z nás ani ve snu nenapadlo, že terorismus ve skutečnosti prováděla US ARMY a my, hlupáci ještě provokovali americkými vlajkami ve středu Evropy - v Praze.

 

Ne, nelze zpochybnit, že v důsledku vstupu armád Varšavské smlouvy zde zahynulo kolem 150 osob. Pokud bychom toto zpochybnili, byli bychom na stejné úrovni, jako komunistická ideologie kolem roku 1950. Byli bychom stejní, jako dnešní politruci Evropských hodnot, kdy hlásí, že Evropu a svět v roce 1945 osvobodily USA a jen tak mimo i Rudá armáda. Ale musíme to hodnotit i s ohledem na zvěrstva, která prováděla "demokratická" armáda "demokratického" světa v čele s USA. A v porovnání s tím, byl Leonid Brežněv "Anděl".

 

Převzato z Wikipedie

Během války v USA vzrostla popularita různých mírových hnutí, konaly se demonstrace a nakonec převážil odpor k této válce. Výsledkem války bylo, že vláda USA nakonec své vojáky stáhla, vítězem se stal Severní Vietnam a došlo k sjednocení země v jeden socialistický stát.

Válka byla vedena se značnou krutostí; trpěli vietnamští civilisté (masakr v My Lai, masakr v Hue, masakr v Dak Son, masakr v Phuoc-vinh) a bylo ničeno životní prostředí po celé zemi. USA použily proti rostlinným porostům defoliant Agent Orange, aby po odlistění přestal prales partyzánům sloužit jako bezpečný úkryt. Použity byly i další chemické látky, např. kyselina dimethylarsinová (Agent Blue) na zničení úrod rýže.

 

A paradoxně si za to mohou svojí cenzurou komunisté sami, protože my už tady nevěřili ničemu, co komunisti pustili na veřejnost. Kdyby totiž lidé z Československa měli objektivní informace o šíleném zabíjení amerických vojáků po celém světě, dokázali by pochopit, co přinutilo obyčejné občany v USA demonstrovat a mladé lidi protestovat formou hippies proti zabíjení a pochopili bychom dokonce i utěk Deana Reeda do NDR. Údajný protest proti bohatství a establishmentu, kterého si údajně tito mladí v USA nevážili, nás utvrzovalo v tom, že je to zase pouhá komunistická propaganda.

 

Jakoby Reggie Nadelsonová inspirovala dnešní levicovou zběř vůči Donaldu Trumpovi. A jak zemřel Reed? Prý byl zavražděn, ale nikdy se to nevyšetřilo. Ale určitě to nebyli komunisti, protože ti ho brali jako talisman. A v USA tvrdili, že i to byl zločin CIA a americké vlády!

To, co nás mělo zmást a hloupí komunisti nevyužili byly výkřiky, že Hippies je vzpoura proti bohatství a základem jsou orgie v sexu a drogách, což nás sice částečně inspirovalo také, protože to udávalo úžasný, svobodný svět, ale už méně bylo informací, že to byl ve své prvotině pacifismus a celosvětový protest proti americké hegemonii a zabíjení ve všech koutech světa.

 

Automaticky po tomto textu musí zaznít otázka:

Byla okupace 21.srpna 1968 okupací?

Samozřejmě, jednoznačně. Vojsko, natož vláda jiné mocnosti se nezeptalo, co lid a nikoliv jakási menšina skutečně chce. A my, kteří jsme neměli ani ponětí, co se jinde děje, způsob, jakým s námi nakládala vedoucí strana bez možností informací nás prostě donutila, abychom její vydírání odmítli. A Leonid Brežněv se neptal lidu, ale jakýchsi komunistických hodnot, které se velice podobají Evropským hodnotám. Také nás pronásledovaly, také nás umlčovaly a také o nás psaly bolševické záznamy.

A stejná okupace se děje dnes, když se nikdo národa českého nezeptal, zda se smějí u nás prohánět americké tanky a nad hlavou létat jejich bombardéry. A je jedno, zda se sovětské železné maringotky přeměnily v americké tanky, či transportéry. (Pokud porovnáme milióny zabitých nevinných civilistů armádou USA a oněch 150 zde, i toto v roce 2017 dost bledne)

 

Definice okupace je jednoznačná: žádní jedinci, byť svobodně zvolení, nemohou předat ani propůjčit zem cizí mocnosti. A stejně jako různí Biľakové a další neměli právo pozvat sem cizí okupanty, ani dnes jakýsi Stropnický, Sobotka či dokonce komunistický generál NATO Petr Pavel. Pouze lid má vyslovit své mínění, jinak demokracie neexistuje, ale je to návrat totality!

 

 Jane Fondová v minulosti protestovala nejen proti vietnamské válce, ale například i americké invazi do Iráku. Osobně byla v Hanoji na protest proti zabíjení. Stejně tak Robert Redford, který se nakonec ostře obul do George Bushe po 11.září...

 

 Takže na úvodní otázku je jediná odpověď: ano, protestovali bychom, ale byli bychom zapojeni do mezinárodního protestu proti všem zločincům, kteří zabíjeli po celém světě. Je otázkou, zda by byl 21.srpen 1968, kdyby nebyla zrůdnost Pentagonu a amerických prezidentů nejen ve Vietnamu a jejich nesmírná láska k zabíjení. Dokonce i v USA - Robert Kenedy a další. A celoživotní tvorba Roberta Redforda (stejně tak Olivera Stonea) i toto odkrývá. Bohužel to víme až dnes a zatímco Václav Havel protestoval pouze proti ztrátě Lucerny a odtud pramenila jeho nenávist ke komunistům a ani ho nenapadlo vložit do protestů celosvětový mír, mnoho nás si tento omyl později uvědomilo.

A proto 21.srpen 1968 dnes znamená nejen protest proti okupaci, ale stejně tak protest proti zrůdným válkám ve Vietnamu, Iráku, Sýrii, Jugoslávii, Libyi a v dalších afrických státech, odkud k nám dnes proudí davy běženců a zabíjejí prosté občany po celé (zatím) západní Evropě, zatímco politici se ukrývají za hradbami nevinných těl.

Mimochodem, pro Leonida Brežněva a SSSR ztráta Československa byla vojensky jako dnes ztráta Krymu: také vše měla obsadit vojska USA. My už je zde máme a Krym?

 

Nedávno byl znovunalezen bunkr v Hanoji,  kde se před bombami ukrývaly i americké hvězdy Joan Baezová a Jane Fondová.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - AlexZ

  Palach byl psychopat a schizofrenik. Proti rezimu se da bojovat mnoha zpusoby. To ze se upalil, rezimu jen pomohlo. Zbavil se nebezpecneho idiota.

 • Návštěvník - Stanislav

  V odpovědi na: Návštěvník - AlexZ

  Nebýt srpna 1968,
  tak už jme dávno shořeli v atomovém ohni z odpálených jaderných hlavic z amerických raketových základen, po druhé světové válce postavených ve fašistickém Německu !!!

 • Návštěvník - Dan

  To je hypoteticka otazka, ktera nas nikam nevede.
  Dulezite je preci si uvedomit, ze zijeme v US protektoratu, ze protektoratni vlada a jeji psi, fizlove a novinari, sidli na US ambasade na Male Strane! Ta ovlada, co se smi psat a davat v mediich, ta ridi ceske politiky a zahranicni politiku. Vedle toho je videt, kam zavedly USA a jejich lokajove v EU a v ostatnich zemich svet. Neustale valky, niceni zemi, zabijeni milionu civilistu v zajmu USA. Snaha neustale provokovat zeme, ktere se nechteji USA podrobit a nechteji zadny NWO pod vladou USA.
  Chceme takovy svet? V nasem zajmu jsou zajmy hlavne narodni, musime dostat zpatky suverenitu z Bruselu Czexitem. Nesmime se dal podilet na vrazdeni USA a NATO vsude ve svete i za nase penize. Lidstvo stoji pred rozhodntim, chce-li takto dale pokracovat, nebo byt pro mirovou spolupraci vsech na zaklade stejnych prav a vyhod. Tato spoluprace se uskutecnuje uz v Eurasii a v BRICS, v projektu Nove hedvabne stezky, atd. To ovsem nynejsi garnitura politickych lokaju USA v nasi zemi odmita a tak je nutne, tyto politicke strany odstranit, nevolit je. Volte jenom strany, majici v programu vystoupeni z EU a NATO, zavedeni zakona umoznujici spoluvladu obcanu prostrednictvim Referenda. Spolupraci se vsemi, kdo chteji obchodovat na principu win win. Nevolte zadne kandidaty na prezidenta, kteri tyto podminky nesplnuji. Jsou to lokajove zapadu, neschopni chapat co nase zeme potrebuje!!! Jde jim jenom o osobni prestiz a koryto!!!
  Palach byl idealista, jehoz vyznam se zvelicuje.
  Cesky rozhlas je sidlem oblbovani obcanu, za totace sidlo propagandy CCCP, dnes sidlo propagandy USA. Jeho zpravodajstvi podle toho vypada, je plne lzi a zamlcovani, nenavistne propagandy na vsechny, ktere by USA rady ovladly, ale nemohou.

 • Návštěvník - Jeronym

  Kdyby Západ pod taktovkou USA neorganizoval státní převrat v roce 1968, tak by vojska Varšavské smlouvy nikdy nemusela zasahovat.
  O žádnou okupaci se samozřejme nikdy nejednalo, protože sféry vlivu byly rozděleny na Postupimské konferenci. Ovšem uběhlo 23 let a západ už chtěl měnit situaci.
  A vidíme to neustále, jak se postupně mění sféry vlivu, jak nechali rozpadnout SSSR, jak sjednotili Německo, kolik států už přešlo do NATO. A celou dobu přepisují historii, což v dnešní době kulminuje a mnozí již hlásají tézi, že SSSR započala válku, že nezvítězili proti Fašismu, že nás všechny jen dobyli.
  Prostě, slušní a vzdělaní lidé o okupaci nikdy nemluvili a nikdy mluvit nebudou.

 • Návštěvník - Lomcovák

  Nebyla to okupace ruská, ale OKUPACE UKRAJINSKÁ, na kterou navazuje dnešních 200 000 Ukrajinců, kteří se roztahují v Česku - historický unikát!
  Brežněv byl původem Ukrajinec, narodil se na Ukrajině. Iniciátorem a prosazovatelem vojenského zésahu proti ČSSR byl předseda ÚV KS Ukrajiny Pjotr Šelest, který se obával infiltrace demokratizace přes slovensko-ukrajinskou hranici. "O intervenci se rozhodlo na zasedání sovětského politbyra a rozšířeného výboru ÚV KSSS ve dnech 15. až 17. srpna 1968 v Moskvě. Prointervenční stanovisko zastávali maršál Andrej Grečko, šéf KGB Jurij Andropov, členové politbyra Nikolaj Podgornyj a Dmitrij Ustinov, šéf ukrajinské komunistické strany Pjotr Šelest, včetně představitelů spojeného velení Varšavské smlouvy a generálního štábu sovětské armády (Ivan Pavlovskij, Ivan Jakubovskij, Sergej Štemenko), v srpnu se přidal i ministr zahraničí Andrej Andrejevič Gromyko."
  Leonid Brežněv - Ukrajinec
  Pjotr Šelest - Ukrajinec
  Andrej Grečko - Ukrajinec
  Jurij Andropov - Žid z Ruska
  Nikolaj Podgornyj - Ukrajinec
  Dmitrij Ustinov - Rus
  Ivan Pavlovskij - Rus
  Ivan Jakubovskij - Rus
  Sergej Štemenko - Kozák
  Andrej Gromyko - Žid z Běloruska

 • Návštěvník - Candace

  Interpersonal intelligence is among the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we very often think about technical skills http://rkyc.ca/advert/what-another-place-the-church-would-be/

 • Návštěvník - Lawanda

  Interpersonal intelligence is amongst the most overlooked, underutilized skill sets. In school, once we form our careers or level-up our professional life we quite often think about technical skills http://masterenglishtutor.com/members/minne84/