Obrovský souhlasný i nesouhlasný zájem na sítích, kdy mnozí poukazovali, že ceny minule uváděné nejsou nejnovější a dnes je situace jiná, nás v zájmu objektivity donutil podívat se na nejnovější upřesnění mzdových relací v září 2017 a cen obchodního řetězce Billa taktéž v září v Moskvě. A ten hladomor je do očí bijící...

 

Nadáváte na žebrácké mzdy, dostanete ruské platy

10. 04. 2017 19:55:03
To je zřejmě příklad těžké schizofrenie, když někteří zdejší blogeři si stěžují na malé výdělky, a zároveň chválí putinovské Rusko. Přitom podle ruských statistik tam tři čtvrtiny obyvatel berou sedm tisíc a méně korun měsíčně.

Statistiky mluví jasnou řeči. Průměrná mzda v ČR stoupla na více než 29 tisíc korun měsíčně, v Rusku v přepočtu činí cca 17 tisíc korun měsíčně, přičemž pro velkou většinu jeho obyvatel je tato suma Science fiction. Ceny jsou v obou zemích zhruba srovnatelné. Důchod v Putinově říši činí v přepočtu kolem 5 tisíc korun měsíčně, v ČR pak přes 11 tisíc korun.

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=598268

 

 (Pokud patříte ke skutečné elitě národa se selským rozumem a mívali jste ze slovních úloh matematiky jedničky,  hned jste museli zjistit manipulaci. Těm ostatním to předvedu: nejen onen Ziegler,  na internetu lze u pravdoláskařské skupiny dohledat, jak převádí mzdy v poměru kurzu, ale ceny zboží nikoliv. Proto se  sice napíše, že ceny jsou srovnatelné v obou zemích, ale mzdu převedou manipulativně podle kurzu. Tím vypadá život v Rusku strašný. Prostě "žerou trávu". Pokud však srovnáte výše platů a cenový koš ve stejné měně, jste najednou jinde. A jako důkaz jsme připravili nejnovější autentická čísla z měsíce září.

 

 Takže srovnávejme srovnatelné! Za plat v rublech ceny v rublech.

 

Průměrná mzda v Rusku v roce 2017 podle Federální státní statistické služby

Průměrná mzda za rok 2016 činila 36746 rublů .

V lednu, kdy se ruská ekonomika dostala do černých čísel a byla opět uvolněna mzdová regulace, se nárůst mezd prudce zvýšil.

 

Podle nejnovějších dat dnešního Rosstatu je průměrná mzda v Rusku v roce 2017  39.331 rublů. Avšak tak, jako u nás jsou velké rozdíly podle regionů, stejné je to i v Rusku. například v Moskvě je průměrná mzda téměř dvojnásobně vyšší (asi 68 tisíc rublů) zatímco třeba  v Krasnodaru je jeden a půlkrát nižší.

A právě toto dává možnost manipulátorům vzít pouze mzdy tam, kde logicky jsou nejmenší, přepočítat na dolary či koruny a napasovat je na ceny místně nejvyšší - tudíž třeba v Moskvě. A přidat záhadný přepočet na ceny u nás. 

A to je to manipulativní svinstvo!

 

 

Takže na moskevské platy samozřejmě reaguje i (nejen) mezinárodní řetězec Billa a na průměrnou mzdu 68 000 rublů v Moskvě jsou nasazeny i ceny.

Billa - Moskva

 

 (toto je část autentického letáku pro občany Moskvy. Samozřejmě ten, kdo bere 10 000 rublů jako minimální mzdu je na tom bídně jako ten, co bere v Praze 3400 korun měsíčně. Takže si představte, že jste úřednice s platem 40 000 rublů a jdete v Moskvě nakupovat. A zde máte ceny)

         

                    

 

A třeba SPAR v Moskvě na průměrnou mzdu 68 000 rublů měsíčně

Маринованное мясо, шашлык, Свежее и замороженное мясо, Яйцо (Marinované maso, file, šašlik, čerstvé a zamražené maso a vajíčka)

Маринованное мясо, шашлык, Свежее и замороженное мясо, Яйцо (яйца)

 

Že to najednou tak šílené není? Samozřejmě. Proto se žádný hromadný úprk z Ruska nekoná. Naopak migrace do Ruska je obrovská od Ukrajinců po bývalé satelity. A stačí porovnat, kolik utíká Rusů a kolik Poláků do celého světa. A i v tomto srovnání Poláci děsivě prohrávají, zaplavují západ jak kobylky, i když se nadýmají pýchou, že už jsou v Evropské unii a Rusové jsou pro ně odpad. Ale mají americké zbraně a mohou vyhrožovat. Divná doba...

 Takže na závěr: nikdo netvrdí, že se v Rusku žije božsky. Před sedmnácti léty neměli po Jelcinovi co jíst a USA s Polskem už si porcovaly ruskou zem. Po sedmnácti létech chodí Poláci stále žebrotou a žádají o dotace, zatímco Rusko mohutně sílí i přes různá embarga a sankce. Hluboká poklona k zemi, která se nikdy neporobí. Nemusíme mít občany Ruska rádi, ale jejich "neporobitelnost a nehrbitelnost" jak vidíme u našich představitelů Zelených, TOP 09, ČSSD či KDU-ČSL tam není. Hrdost ke své vlasti a národu je v Rusku neobyčejná. A to je věc, která na západě vadí. Nikdo nikdy z nich neudělá otroky a o to  mezi USA a Ruskem jde. USA už zkolonizovaly půlku světa a dnes jim dochází dech. (I když Trump naposledy k černochům, co pohrdají americkou hymnou a dostávají v americkém fotbale obrovské americké peníze, vyslal pojmenování: zkurvysynové)

Vážně jsou dnešní USA hodny obdivu?

 

P.S. Od některých lidí jsem slyšel, že přepočet je složitý. Samozřejmě. Ale my nepřepočítáváme, pouze porovnáváme! A to skvěle zvládali už za bolševika mnozí vexláci, kteří měli často starosti dodělat sedmou třídu ZDŠ. A právě skuteční manipulátoři z Evropských hodnot, co řvou chyťte manipulátory toto zneužívají. Neboli, stačí si vzít v Moskvě průměrnou mzdu 68000 rublů (jako u nás 36194 Kč v Praze) a jít nakupovat zboží odvozené z tohoto platu. Bez přepočítávání, pouze za peníze, co máte v kapse. Jak jednoduché!

 

 Doplnění k

Rusko pod Putinem přes sankce nabírá na síle, masmédia sveřepě mlčí!

 

 (Toto není proruský článek, ani zaplacený za ruské ruble, ale součást odporu proti podvodu, kdy pravda je skrytá a mainstream a jeho kavárna lže, (kamufluje) jako když Rudé právo tisklo)

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - *

  Nejlevnější benzín v Evropě je v Bělorusku (0,62 EUR) a v Rusku (0,64 EUR).
  Bělorusko: ceny potravin asi přibližně stejné jako u nás, ale náklady na bydlení levnější, poplatky za vodu, energie levnější, pohonné hmoty levnější.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Pokud Bělorusko produkuje na hlavu jen 54% českého HDP, tak není o čem hovořit. Nejvíce mne pobavilo, když tvrdíte, že ČR se blíží rozvojovým zemím. Reality je taková, že jsme nejlepší ze států bývalého východního bloku a rozvojové země jsou hóóódně daleko za námi.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Ještě k tomu přidám, že s tím benzínem bych příliš neoperoval. Ano, občané méně utratí za benzín, ale to se může projevit jako nevýhoda jinde, že stát potom nemá dost peněz na sociální programy nebo investice. A to se potom právě projevuje v tom polovičním HDP než je v ČR.
  V ČR platíme vyšší cenu za benzín, protože platíme dost vysokou spotřební daň. Ale ty peníze jdou do státního rozpočtu a je možné za ně produkovat jiné hodnoty, platit investice, zvyšovat důchody, zvyšovat platy učitelům, což se projeví ve vyšší spotřebě domácností apod. Ekonomika je komplexní organismus a vše souvisí se vší. A pokud je ČR na 35 místě a Bělorusko na 65 místě, tak je to prostě v Bělorusku slabota a Rusko to samé.

 • Návštěvník - Antisobotka

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Produkuje za ně ozubená pleš dluh. To je fakt výhoda.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  To si myslíš osle, že když smažeš všechny příspěvky, že tvoje LEŽ se stane pravdou? :))
  A hlavně mi nezapomeň opět zablokovat IP.
  Ty jsi jen obyčejný ZMRD všech ZMRDŮ!

 • Návštěvník - +++

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Chlapeček z ČSSD se pokakal?

 • Návštěvník - novota

  První tajemník UV ČSSSD soudruh polobotka dal příkaz na kontrolu cen másla....a mezitím se o něj v albertu perou lidé....jak je to možné.... před volbama,,,, :p:p http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Aktivita-politicky-mrtveho-Sobotky-Premier-dal-podnet-k-prezkoumani-ceny-masla-a-uz-sklizi-nadavky-506021

 • Návštěvník - Jan

  Nestarejte se o Rusy a Rusko. Rusove nesmeji mit diky USA a jejich lokajum v Evrope zadne pratele. To ale nestaci. Neustale se lze a osocuji se bez dukazu za neco co vubec nespachali. Videli jste v cenzurovanych verejnopravnich mediich nejakou pozitivni zpravu o Rusku? Nepripada vam to divne? Asi ne a proto pujde svet do rite. Diky americkym Zidum a Chazarske mafii, kteri se chteji zmocnit surovin Ruska je to frontalni utok na Rusko, vedeny uz roky. Obklicovani raketovymi zakladnami a provokace manevry NATO a USA nestaci. Rusko se snazi destabilizovat i zevnitr telefonaty ze zahranici o bombach v ruznych mestech, ktere vedou k evakuaci a straseni obyvatelstva. Zabijeji ruske diplomaty ve svete. Kriticky rok pro Rusko bude pristi, kdy bude volba prezidenta RF. K tomu napomaha i tenhle prestitut Ziegler. Vypada jako Neandrtalec, duta lebka, ktereho uplatili natistenymi $. Kdyz uz jsme u toho, nikde se nedozvite, ze 50 milionu Amricanu zije z plastikovych karet, coz neni nic jineho nez moderni forma zebracenek. O tom se nepise, protoze plivat na Rusko je v popisu prace americkych ritolezcu a pravdolaskaru.

 • Návštěvník - Leo1453

  Pak kdo je tu manipulátor. Člověk, který v tomto článku tvrdí (lže), že v Moskvě je průměrná mzda 68 tisíc rublů, když ve skutečnosti je na 48,2 tisících, údaje vycucané z prstu, jen ty ceny jsou věrohodné. Po kurzovém přepočtu tedy děleno 2,75 skutečně vyjde průměrná mzda 17,527 korun českých. Vydělte si ceny 2,75 (dle současného kurzu) a vyjde vám, že ceny potraviny jsou zhruba o 15% nižší než u nás. Možná to někoho překvapí ale ceny nemovitostí v Moskvě jsou na stejné úrovni, jako v Praze. Za 1+kk necháte v Moskvě okolo 14 tisíc korun a téměř 39 tisíc rublů! Upozorňuji, že 17,527 korun (48,2 tisíce rublů) je hrubého. Ano, v Rusku nuzují, na hranici chudoby dosahuje v této chvíli 22 % dospělé populace, to je obrovské číslo (pro srovnání, u nás je to zhruba 10 %). tzv. skupina strádajících je v současné době na 60 % dospělé populace v Rusku. 40% z nich nemá na pořádné jídlo a oblečení. To, co se Vám tu snaží tento komunista a zastánce Ruska namluvit je lež. Ekonomická úroveň Ruska je nesrovnatelně horší než ekonomická úroveň západních zemí a nesrovnatelně horší i než ta naše. Stačí se podívat na HDI Ruska, kde my jsme v současné obě umístěni na 28. místě na světě, Rusové jsou na 49. místě, 21 míst za námi. Dalším ukazatelem může být HDP na hlavu, které je v Rusku 8 748 USD ČR pak 18 266,55 USD. Sám Putin zhruba před měsícem řekl, že mají Rusové přestat bojovat s nepřítelem, který neexistuje, že hlavním nepřítelem Ruska, je neustále rostoucí chudoba. Ruská životní úroveň je katastrofální, většinou je to tam až na pár výjimek pouze o přežívání.
  http://tapolitika.cz/ze-sveta/ruska-mozaika/chudoba-rusu-dosahla-nejkatastrofalnejsi-urovne-od-dob-perestrojky/
  https://zpravy.idnes.cz/rusko-chudoba-realne-prijmy-hlad-do4-/zahranicni.aspx?c=A170630_171328_zahranicni_aha

 • Návštěvník - Gabriel

  Pane ekonome, když už chcete uvádět pravdu a faktické informace, prosím uveďte jí alespoň celou, mohl byste nám prozradit kolik lidí v Moskvě pobírá tuto průměrnou mzdu? Ano je bezpochyby pravdivá, to jsem si sám ověřil, ale ověřil jsem si také, že více jak 20% ekonomicky produktivních moskevčanů tuto mzdu nepobírá? Jistě víte, proč je v Moskvě průměr tak veliký, sídlí tam finanční centrum země, sídlí tam vláda, aj. Aby to ale nebylo Rusko v této zemi jsou největší sociální rozdíly na světě a to se týká i Moskvy. Ono Vám bohatě stačí 1% těch nejbohatších aby Vám to ten průměr krásně zvedlo pane redaktore, ale to Vy určitě víte. Také jste nám zapomněl prozradit průměrný nájem v Moskvě, ano jídlo jste nám tu krásně nafotil a ceny jsou vážně krásné, kvalita jídla ovšem nic moc, obsah nebezpečných látek je v ruských potravinách daleko větší než u nás (mají tam vyšší akceptovatelné limity) a ty ceny by mohly být ještě nižší když vzhledem k reálnému přijmu moskevčana, jehož plat se blíží spíše 48 tis. rublům, ale jako Ok, kdyby tomu samému odpovídaly i nájmy. Jaksi jste ale zapomněl nafotit i ty byty, klidně Vám pošlu odkaz jestli chcete, určitě Rusko moc milujete, ta láska z Vašeho článku doslova sálá. :) Ty ceny jsou totiž (teď se podržte) podobné jako v Praze, docela pálka na to, že obyčejný moskevčan vydělává sotva polovinu toho co pražák viďte? Až tedy příště budete chtít být objektivní a špinit tyto lháře, kteří uvádějí neobjektivní informace, zkuste uvést také celou pravdu, ať si lidé udělají představu jak se v Rusku (zejména v Moskvě) skutečně žije. Ono se Rusko světově na 49 místě nenachází pro nic za nic pane redaktore a ní tam proto, že by ho celý svět chtěl nějak špinit, je tam kvůli ekonomické situaci a životní úrovni svých obyvatel. Ale mají krásné metro to se musí nechat.