Je čas, aby se zvedala finanční gramotnost a lidé se začali všímat, co se kolem nich děje, když šmejdi slibují a blázni se radují. Nebo spíše ti naivní věří, i když je po sté a první nachytají.

 

Přidat všem je sice hezké gesto, ale nikomu to nakonec nepomůže

Není to dlouho, co jsem tento proces popisoval a už je to tady: peníze, které rozházela ČSSD i přes protesty ANO nesou své ovoce. Bohužel velice kyselé.

Všem státním zaměstnancům vláda před volbama přidala. Rekordně. Jako v době, kdy byl  Bohuslav Sobotka ministrem financí a další vláda zoufale hledala, jak ušetřit. A peníze, nad kterými naivní (pozor vzdělaní, protože jsou to učitelé, profesoři, státní zaměstnanci, nikoliv bezdomovci) jásali, jak jim čísla na výplatních páskách naskakují, nyní zděšeně pozorují, jak jim v prodejnách mizí. Prostě trh se zachoval tržně a ihned to lidem odebírá, protože to není podloženo výkonem. (Produktivitou práce)

 

A ČNB to společně se statistickým úřadem potvrdila

 

09.11.2017 ČR - inflace v říjnu výrazně akceleruje, 0,5% m/m resp. 2,9% r/r

 

10 / 17 2.3 % 2.9 %    
9 / 17 2.2 % 2.7 %    
8 / 17 2.0 % 2.5 %  

 

 A zde předkládám důkazy: v okamžiku, kdy vláda začala plošně ve větší míře přidávat platy VŠEM státním zaměstnancům, graf níže o inflaci toto přesně kopíruje. ČNB zdraží peníze, aby inflaci přibrzdila a zdraží se úvěry.

 

 • Září 2016
  Od 1. září 2016 nařídila vláda zvýšit platy v regionálním školství. Platové tarify stouply o 6 % v případě pedagogických pracovníků a o 4 % u nepedagogických pracovníků. Díky tomu vzrostly celkové platy učitelů zhruba o 8 procent a nepedagogických pracovníků o 5 procent.
 • Listopad 2016  
  S účinností od 1. listopadu 2016 došlo ke zvýšení platových tarifů ostatních zaměstnanců ve veřejných službách a správě včetně policistů a hasičů o 4 %. Došlo i ke zvýšení platových tarifů zaměstnancům ve státní službě o 4 %. Do nařízení vlády byla rovněž začleněna možnost určení až dvojnásobného platového tarifu klíčovým odborníkům na služebních místech v rámci tří oborů služby, a to Lékařská posudková služba, Legislativa a právní činnost a Informační a komunikační technologie.
 • Leden 2017
  U lékařů, zdravotních sester a dalších zaměstnanců poskytovatelů zdravotních služeb došlo ke zvýšení o 10 % od 1. ledna 2017.
 • Červenec 2017
  Od 1. července si polepšili o 10 % příslušníci bezpečnostních sborů a o 7 % vojáci z povolání. Zjednodušením tarifní tabulky a zrušením nejnižších stupnic se zvýšily až o 23 % tarifní platy zaměstnanců v kultuře a sociálních službách, nepedagogických pracovníků ve školství a dalších nejhůře placených zaměstnanců ve veřejném sektoru a o téměř 10 % tarifní platy odborných zaměstnanců v sociálních službách a zdravotnických pracovníků. Zdravotníci ve směnném provozu dostali navíc zvláštní příplatek.

 

A ze zoufalství přidá vláda důchodcům cca 400 korun od ledna. Důchodci  jásají, zvedá se důchod, ale že jim zbyde méně? To už nepřiznali: Marksová, Sobotka, Chovanec. A to je důkaz, že to byl největší politický podvod v našem systému od roku 1990. Začínají vycházet data a z toho už se nevykroutí!

 

Samozřejmě hned na to bude reágovat ČNB a asi zvýší sazby.

Takže si to zopakujme: pokud vláda rozhodí peníze nepodložené produktivitou mezi všechny, trh zareáguje zvýšením cen většiny komodit. Nikoliv jenom másla, které má jinou příčinu. To, že se začne zlepšovat platové ohodnocení lze nalézt jenom u zpevnění měny, kdy se začneme vzdalovat Slovensku a přibližovat Německu.

Nenechte dělat ze sebe stále hlupáky pseudodemokratickými stranami jako je ČSSD v čele se Sobotkou a Chovancem. Sprostě lžou. A výsledek je, že se sice všem zvednou mzdy, ale zboží v krámech se zdraží a ČNB to pouze potvrdí!

Pokud však přidají jednotliví zaměstnavatelé, nebo jednotlivé rezorty, tak to přidání mzdy je. A především zpevnění měny! Například ropu nakupujeme za dolary a kdyby vůči dolaru koruna nezpevnila za poslední období, benzín by stál 35 - 38 Kč.

 

 Psal jsem, že v listopadu se začne problém zviditelňovat. První výsledky už jsou vidět. Ještěže Evropská centrální banka posunula o půl roku snižování intervencí až na příští rok. To bychom výraznější otřesy už poznali teď.

A ceny bytů ve městech straší víc a víc, protože jsou na půjčky. Pokud bublina praskne a začne se zvyšovat nezaměstnanost, mnoho lidí může být ve vážném problému. I když rozdávání předvolebních peněz zvedlo číslo, nad kterým jásají z ČSSD: Růst HDP Česka odhaduje Brusel na 4,3 procenta, na jaře počítal jen s 2,6 procenty. 

 

To je ten špinavý, politický podvod a zde vidíte první důkaz viz graf a zvýšení důchodů od ledna, které nárůst cen nepokryje!

________________________________________________________________

Prezident Zeman letí do Moskvy a s ním tři letadla podnikatelů. To je jediná cesta, jak se z té šlamastiky dostat ven. Diverzifikovat obchod a vyvážit problémy se západem, které budou narůstat.  Nemohu s prezidentem Zemanem souhlasit v tisíci a jedné věci, ale pro stát je (zatím) nenahraditelný. Nedělá ze sebe mopslíka západních zemí a pracuje pro náš stát.

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Pokud lidé nechtějí zvyšovat platy, tak potom nechápu, proč si všichni stěžují, že nemáme platy jako v Německu. To je nějaký schizofrenní přístup.
  Proč se ptáš jestli je Altner zaplacen? To jsou nějací tvoji příbuzní? Z médií je známo, že výkon rozhodnutí zastavil soud a navíc se čeká až se vyřídí dědické řízení, protože přímí dědicové se vzdali dědictví.
  Jestli Bureš někdy sestaví vládu, tak ze zákona nikoho vyhazovat nebude. Nastuduj si nový zákon o státních úřednících než začneš psát nesmysly.

 • Řekněte někdo tomu pošukovi, ať se naučí číst. Chudák čte, ale není gramotný, protože psanému nerozumí.
  Nikdo nespojoval HDP a inflaci, ale HDP a rozhazování peněz. Ale spojoval inflaci a rozhazování peněz. Záhada, jakoby četl dva různé články.

  Grafy jsou od ČNB, takže to zpochybnit nelze, nárůst mezd si za a) pamatujeme a za b) se lze přesvědčit, zda je zelený rámeček pravdivý.

  A jako poslední: když mám na výplatě 100 Kč, a za půl roku dostanu opět 100 Kč, tak neutratím 500 Kč, protože mám stále stejně a inflace je nula, i kdyby zvedli máslo z 10 Kč na 100Kč. Prostě si něco nakoupím jiného ve stejné hodnotě mé mzdy. Jak snadné a logické pro skutečně gramotné lidi. Takže buď se strašně zadlužím a to pak utratím, nebo mi zvednou plat, obchodník to vytuší a o tolik zvedne cenu zboží, pokud dovoz levnější díky měně (zpevněné) tu cenu nesrazí. Jak snadné dokonce i logické. Každý může toto dohledat na Wiki. A nejen tam. Toho Opuse snad někdo vymyslel pro zábavu, jinak tomu nerozumím.
  A opakuji: toto platí u plošného zvedání platů. Pokud někdo excelentně vyveze a následně zvedne plat, ceny zboží se nemění. (skoro). Viz opět graf. I tehdy jsme dobře vyváželi, i když méně, ale dokonce hrozila deflace.

  Uff, to je dřina. Vemte si ho zase někdo na starost. Já na to nemám sílu. Děkuji.

 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Mimochodem psal jsem, že začátek bude v listopadu. Je listopad a začíná poplach. A ne já, ale Draghi posunul konec intervencí o půl roku, takže problém bude samozřejmě o tutéž dobu, i kdyby ten pošuk sem únor nakopíroval tisíckrát, pokud to nezahesluji. A zde je to popsáno přesně jako odhad: http://www.skrytapravda.cz/doporucene-clanky/1191-ceska-republika-nevzkveta-i-kdyz-nam-vlada-a-cnb-vysila-superlativy-prognoza

 • Návštěvník - Ježek

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  S tím ekonomickým "odborníkem" nemá cenu o ničem diskutovat,je to pouze ztráta času a někdy jde i o nervy, někdy si říkám,vymažte ho napořád,ale na druhou stranu,pokud nebude urážet,tak ať pobaví,ale někdy je to čtení s určitou dávkou sebezapření a mít to stvoření po ruce.....tak nevím, nevím, všude v diskusích se najde nějaký extrém,ale toto? To je naprosté unikum.42299

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Ježek

  Urážíš jedině ty a ještě jsi mi vyhrožoval fyzickou likvidací, což je trestný čin. Tak akorát zavři klapačku.

 • Návštěvník - Ježek

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Opět urážíš,likvidace a inzultace,jsou dva rozdílné pojmy,ty nerozumíš česky psanému textu,to jsi už bezpočtu krát dokázal,ty socanskej blbě.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ale jděte, psal jste jasně, že v únoru 2018 bude krize.
  A dále:
  Nikdo nespojoval HDP a inflaci, ale HDP a rozhazování peněz. Ale spojoval inflaci a rozhazování peněz. Záhada, jakoby četl dva různé články.
  Jestliže podle vás rozhazování penez souvisí s inflací a HDP souvisí sorzhazováním penez, pak zcela logicky podle vás HD suvisí sinflací.
  Normální logická tabulka:
  1) Rozhazování penez souvisí s inflací (podle vás)
  2) HDP souvisí s rozhazováním peněz (podle vás)
  3) pak logicky HDP souvisí s inflací (podle vás)

  A já tvrdím, že píšete nesmysly, že nic nesouvisí s ničím.

  1) Žádné peníze nepokryté produktivitou Sobotka nerozhazoval
  2) Růst HDP je udáván ve stálých cenách, očištěno o inflaci
  3) Růst cen v ČR ovlivňují předevší vnější faktory, ajoje růst ceny ropy, levné úvěry, růst cen potravin na světových vurzách a zavedení EET.

  Celý váš článek je jeden velký nesmysl. A že grafy vypadají stejně a jsou od ĆNB naprosto nic neznamená. Brambory nejsou jabka, i když se obojí skladuje ve sklepě.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  I tehdy jsme dobře vyváželi, i když méně, ale dokonce hrozila deflace.

  Za Kalouska jsme také dobře vyváželi, s tím rozdílem, že na ÚP bylo přes 630 000 lidí (nyní 270 000) a HDP v mínusu (nyní růst 4,5% reálně) a pravičáci zadlužili stát o 800 miliard.
  Sobotka nezadlužil ani korunu, státní dluh kles o 73 miliard, obsluha státního dluhu nižší o 16 miliard a přebytek za říjen 27 miliard.
  Evidentně nestačí jen dobře vyvážet. :))

 • V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Lapidárně: vlezte mi na hrb, už mě nudíte. Nahoře je graf od ČNB a to není z doby Kalouska. Otravujte si svoje pravnoučata. Zaplaťte dluh Altnerovi a ukažte, jak hospodaříte. Další vaše výlevy, kdy pokaždé musíte mít poslední slovo, i když namícháte dohramady věci nesouvisející prostě zase smažu. Grafy, můj výklad a můj ruční graf jsou jasné a nezpochybnitelné. Psal jsem, že listopad udělá poplach a je to tu. Další bude při ukončení intervencí ECB. Nevím, kdy ukončí a zda platí to, co Draghy oznámil. Pokud ano, tak platí graf, který jsem nakreslil. Tečka.

  Další vaše zvracení mažu. Čest!

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Smazáno, napsal jsem to snad jasně, ne?

  Komentář naposledy upraven v přibližně 1 rok nazpět od Petr Pokorný