Jenom namátkou, než se do toho pustíme: plošné propouštění ve státní sféře je nesmysl, kam bychom je umístili, ptá se expert Pilný. A hned se dozvíme, že ekonomika se nezvedá, protože schází 100 až 300 tisíc lidí. Jak úžasně si žijí Slováci, protože mají euro, zatímco my máme 3% inflaci, vypálil sociální demokrat Mertlík.

 

S prominutím neskutečné žvásty

Vlajková loď ČSSD, ale i mnohých dalších politických stran je zvednutí daní bankám, zvýšení daní na dividendy atd..

Tuší vůbec naši "inteligencí nadupaní poslanci" vo co gou, jak se hezky česky říká?

Vysvětlím na velice zjednodušeném příkladu: jestliže nezaplatíte daň, tak je jedno, jestli vám zvýší daň z 30% na 60%. Stejně neplatíte nic. Neboli i kdyby stát zvedl daň na desetinásobek, od těchto subjektů nedostanete ani korunu navíc.

Oficiálně se tomu říká "daňová optimalizace".

 

 

Člověku běhá mráz po zádech z této expertní skupiny. Ale k věci.

Smutná fraška je, že to druhým dechem slavní politici přiznávají. Toto řekl Pilný:

je velice skeptický k digitální dani (za přikyvování dalších expertů), protože jsou to globální firmy a ty umí špičkově optimalizovat daň, kterou by u nás platili. "Já to vím, protože jsem na obou stranách pracoval," otevřeně přiznal Pilný.

Ale to je strašné a pak žebráme o dotace, aby nám něco vrátily. Není někdo nemocný na hlavu? Prý to ani nejde spočítat, platí se v Irsku. Tak tedy: za prvé proč máme zločinnou optimalizaci, kterou dokonce přiznává nejen Pilný, ale i Fischer a Mertlík.

Za druhé není problém zjistit, jakou daň platí globální firmy do Irska a jejich alikvotní část zaplatit zde. Navíc, nejsme sami: Rakousko a Itálie už % připravuje, Francie zvažuje a my se k nim nemůžeme přidat? Nebo jsou pod tlakem korupce ti, co odírají obyčejné přes EET, zatímco k těmto jsou patolízalové?

 

Slováci a euro, pane Mertlíku: Slováci navenek jásají? Ne, Slováci euro prostě vítají nohama. A směr je jasný.

Na Slovensku je tak úžasně, že další migranti ze Slovenska proudí k nám. A i s těmi, co si udělali naše občanství, je jich u nás už milion. Kdyby se vrátili zpět na Slovensko, byla by tam 30% nezaměstnanost, možná víc. A po připočítání Romů si odpověztre sami.

 A co tedy udělat?

Nic v daňovém pásmu.  Zrušit výjimky a optimalizaci. Prostě aby se daně začaly platit. Optimalizace je zločin krácení daní povolený politiky, kteří za to dostávají většinou slušné odměny. Formou pozvání na pracovní návštěvy, kdy se zdánlivě pracuje a pak je z toho rodinný výlet. Létá se do exotických destinací a... A další formy si můžete dohledat.

 

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Moravec 500.000 Kč/jedno natáčení

  500.000 Kč, to je vskutku šílené, zvrácené, žádáme okamžitě hloubkový audit v České televizi a konfiskaci majetku Moravce, generálního ředitele Dvořáka, Železného, Tvarůžkové, Záruby, Fridricha, Fridrichové, Witowské, Borka, Szántó a všech dalších, kteří se takto obohacovali v České televizi - z povinné televizní daně uvalené na obyvatelstvo, čili televizního poplatku 1.620 Kč ročně (135 Kč měsíčně).
  „Co mi říkal kolega, který do té věci je zasvěcený víc, že např. jenom to, že Otázky Václava Moravce se točily na té Žižkovské věži, tak to stálo 500.000, jedno natáčení,“ oznámil dnes poslanecPavel Plzák (ANO) v nezávislé internetové televizi XTV!
  Zdroj:
  https://xtv.cz/archiv/jedno-nataceni-otazek-vaclava-moravce-stalo-500-tisic-v-ceske-televizi-se-nehospodari-dobre-rika-poslanec-pavel-plzak
  https://www.facebook.com/czechxtv
  Diskuze na facebooku:
  Milan: Půl mega za epizodu diskuzního pořadu?? To tam platí 50 litrů těm hostům, že dorazí?
  Tomas: Předpokládám, že o tom kolik lidí tam pracuje nic nevíš že?
  Iveta: Mě by spíš zajímalo, kolik za to dostal Moravec.
  Iveta: kolik ? Jak dlouho ? A za kolik ?
  Felix - a proč by Vás to zajímalo? Když se dozvíte, že dostal víc než Vy, tak bude alespoň důvod k nenávistným komentářům, že? Protože vidíte jen ty dvě odvysílané hodiny. Ale nevidíte ty desítky hodin příprav, kdy častokrát kvůli aktuálním událostem ty přípravy probíhají na poslední chvíli...
  Jiří: ne... 400 má Moravec a zbytek jsou běžné náklady
  Dusan: tohle neokecáš, draku ?
  Helena: Přece tam nebudou tlachat zadarmo.
  Milan: Tak nebuďte drzý a místo toho nás poučte.
  Milan: Samozřejmě, že je kolem toho dost příprav. Ale 500 tisíc je pořád dost velká suma na 2 hodinový diskuzní pořad, který se odehrává v jedné místnosti (téměř bez kulis). K tomu pár grafů, někdo udělá Moravcovi výtah znalostí jako přípravu. Je možné, že je to naprosto odpovídající cena za takový pořad, ale je to veřejnoprávní televize, tak se nesmí divit, že diváci žádají větší transparentnost.
  Iveta: Tak na tohle můj nervový systém opravdu není připraven....

 • Návštěvník - *

  Fischer, Mertlík a Pilný. Žvásty těch, kteří udělali z českých zemí rozvojovou zemi a Rothschildův koncetrační tábor. Myslím koncetrační tábor pro Čechy.