Neuvěřitelné pitomosti na nás zase vyvalila Česká televize s Jílkovou "Máte slovo". Nejhorší je, že člověk neví, zda nadávat, nebo plakat. Neuvěřitelné žvásty slepého s hluchým jsou k uzoufání. O co jde? Středula a Sklenák z ČSSD fraška či demagie?

 

(Nejhorší je, že všichni to mysleli upřímně, především boss Středula - prý)

Malé mzdy a produktivita práce

Nejdřív Středula tvrdí, že dělník dělá v ČR rukama jako dělník v Německu a bere o mnoho méně. A pak posměšně máchá rukama, jak by měl dělat český dělník. Na co má mozek? Jak se zvedá produktivita?

Třeba tiskárna a knížka v ČR: k výrobě knížky byl potřeba tiskař, korektor, zaměstnanec kopírny (sazeč), nakladačka, pomocný dělník, knihař, řezač, skladník  či dělník na složení a uskladnění knížek.

V Německu tiskař a... Všechnu práci udělá automat a zákazník si jenom odebere knihy, či výtisky. Vše dá tiskař do programu, dle zákazníka vyřadí, nastaví barvy, počet kusů, počet stran, formát, obal, balení a jenom kontroluje, zda finále odpovídá zadání. Rychlost tisku je o něco pomalejší, ale produktivita se zvedá o 300 až 500%.

Samozřejmě pořizovací náklady jsou vyšší, pro Čecha obrovské, ale za několik let zaplaceno. V Německu je těchto strojů mnoho, u nás pár podobných. Takže nám německý vlak ujíždí. Ač pracuje pomaleji, produktivita obrovská. My místo automatu zveme Ukrajince...

 

Pane přiblblý Středulo, ten tiskař nehýbe rychleji rukama, naopak, dokonce se ani neušpiní, ale program jede na oněch 500% a vše řídí. Vážně je Středula takový pitomec, že to nechápe, nebo demagog? Nevím.

 

Zvedání platů a mezd

Udržet nervy na uzdě, když mluví Středula a Sklenák je nad síly selského rozumu. Přece to není o tom napsat větší číslo mezd. Jasně, že jsou u nás malé a je to zločin. Ta malá nezaměstnanost je historicky, protože jsme průmyslový stát. Problém se zvyšováním mezd je jinde: tlakem státu na zvyšování mezd se nepropouští, ale ještě něco horšího.

Místo propouštění je u nás stále více prací na pomocné úrovni: skladníků, převozníků zboží, řidičů multikár a dalších pomocných či nízkonákladových profesí a stává se z nás rozvojová zem.

A tam, kde vyrábíme kvalitně, vývozem do Německa dostaneme jenom 60% ceny co Němci a zbytek si nechají v Německu. Pak se smějí, jak jsme blbí: kvalitní výrobky jim prodáváme pod cenou. A když cenu zvýšíme, tak výrobu přesunou do Asie.

Navíc každý vynález či firmu prodáme do Německa a USA a zbydou nám oči pro pláč!

 

Vážně to ten pitomec Středula neví, nebo je grázl a manipulant v zájmu své lukrativní funkce? Nevím, ale obé je hnus. Je to přece odborový boss A ty dvě slípky naproti darmo mluvit.

Neuvěřitelné výrony slov

A tak vláda dělá fantastické perpetuum mobile: vybere bilion a rozdá bilion a půl. (obrazně). Tím údajně zvedne koupěschopnost a HDP. V roce 1989 kvůli tomuto systému padl socialismus. A jsme opět kde...?

 

Další člen hvězdné pěchoty: Roman Sklenák z ČSSD

A co má vláda udělat? Totálně diverzifikovat obchod: závislost na EU je šílená a tak nás odírají. Najděme trhy jinde a snižme závislost na 50%. Pak nám budou platit za finální výrobky a my můžeme zvednout mzdy třeba na dvojnásobek. Ale kde je politická vůle? Idioti provokují všechny kolem (Hřib, Kolář, nácek Novotný a ODS) a Německo nás okrádá. Proto ho milujme a milujme EU: vážně, komu hrabe, kdo by měl být potrestán? Proč to ale odnáší skuteční pracující a ne tito šmejdi na demagogie jako vůdci?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ja

  Jsou dulezitejsi veci, bezici i mimo zumpu CT a Cro.
  Ucinek navstevy Babise v CIA Langley prinasi jiz hmatatelne vysledky. Stihani Babise a stvanice medii na neho za Capak a stret zajmu vycpely a po letech mimo popredi zajmu medii a politiku. Jaka to nahoda, pani Müllerova! Jenom par neinformovanych idiotu se strany Piratu a jinych tupcu mu stale predhazuje stret zajmu. Pozoruhodnejsi je ovsem nedavna navsteva Babise na Ukrajine, kde podeprel Zelenskeho svou kritikou Ruska za Krym a vychodni Ukrajinu. Babis vykonava naprosto jasne agendu USA. Nas proda v prave poledne. Je velice dulezite to sdelit jeho volicum. Babis je pro Deep State, hegemonii USA, podrizenost EU Deep Statu. Had se vybarvil v cele sve krase. Brzy zacne delat potize i Zemanovi. Lide, mame jedinou alternativu, ktera se za nas jeste pere a to je SPD! Bude zalezet na nas jestli si zachovame posledni zbytky suverenity jako stat, nebo se staneme pomocnikem pri islamizaci a zniceni Evropy.

 • Franta

  V odpovědi na: Ja

  Hele Opus už zase jedeš?

 • *

  V odpovědi na: Franta

  Hele, Franto, proč všem nadáváte, že jsou Opus? Opus sem dávno nechodí, protože byl zabanován. Já si myslím, že zasahovat mazáním do diskuze je vrcholně neetické, zvlášť když Návštěvní kniha je zamořená tisíci spamů a nic, to Skr. pr. nevadí.

 • *

  V odpovědi na: Ja

  Zlý, nebezpečný mafián Babiš a miliardová karuselová zlodějka DPH Schillerová a Jourová.

 • *

  Dobře napsáno. Středula je Chazar a člen ASPEN institutu. Nemá smysl se nad tím lhářem rozčilovat.

 • *

  Také na Německo dělá celá východní Evropa... Těch 400 miliard ročně z Česka není zanedbatelných, pak si mohou rozdávat v Německu vyšší mzdy za lepení nálepek "Made in Germany" a dotace.

  Výrobní závod Miele technika v Uničově byl založen v roce 2002 a je jediným závodem koncernu Miele v České republice. Společnost se soustředí na výrobu a montáž spotřebičů v oblasti péče o prádlo a o nádobí. Pračky a myčky. V Uničově zaměstnáváme více než 1700 zaměstnanců.
  https://www.miele.cz/domacnost/vyrobni-provozy-2244.htm

  Většinu štěrkoven, pískoven, cementáren, cihelen, vápenek a kamenolomů v České republice skoupili Němci. HeidelbergCement Česká republika, Wienerberger Cihlářský průmysl (WCP), a. s., největší výrobce cihel v ČR, také mexický CEMEX Sand (v České republice provozuje 70 betonáren, 10 štěrkoven, 5 kamenolomů) a podobně.

 • Také slabá koruna má vliv

  Opus vždycky psal, že koruna byla Klausem v 90. letech úmyslně brutálně podhodnocená, což nás těžce poškodilo. Ale koruna je manipulovaná a podhodnocená i dnes, Českou národní bankou. Tři roky (!) devizových intervencí od 7. listopadu 2013 do 6. dubna 2017 z podnětu do politiky tehdy vstupujícího Babiše (a Kellnera), ve světě nevídané. I dnes je kurz koruny značně divný. Koruna má skoro nulovou volatilitu, drží jak přibitá, i bez oficiálních intervencí ČNB.

  Podle Roklen indexu proti dolaru je "koruna i dnes podhodnocená o 50 procent, takže polovinu své práce vlastně vyvážíme zdarma a naopak suroviny nakupujeme o 50 procent dráže."
  4. října 2016 Roklen index síly koruny: euro za 18,25 Kč, dolar za 11,57 Kč
  Vůči euru je tuzemská měna podhodnocena o 32,48 %, k dolaru pak dokonce o 51,91 %, vyplývá z aktuálního Roklen indexu síly koruny. Podle parity kupní síly by pak odpovídající kurzy měly dosáhnout 18,25 Kč za euro, respektive 11,57 Kč za dolar.
  https://roklen24.cz/a/iYi27/roklen-index-sily-koruny-euro-za-1825-kc-dolar-za-1157-kc

  Česká koruna je přibitá leklá ryba. Kurz koruny se zdá být nehybný, stále okolo 25,6 CZK/EUR +- 0,2 CZK/EUR. V minulosti byla volatilika koruny daleko větší. Divné.
  GRAF!!!!!!!!!!!!!!!!
  https://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-EUR/

  https://www.investujeme.cz/wp-content/uploads/2019/02/koruna4-490x183.jpg

 • V odpovědi na: Také slabá koruna má vliv

  Opus píše voloviny a i onen pán výše: nikdo zabanovaný není, jedině, že bychom zablokovali diskuzi celou. A to neděláme, takže bych se vůbec nedivil, že toto píše. Za druhé, Klaus nic nepodhodnotil: laskavě se podívejte. Pustil kurz volně směnitelný bez zásahů a pokud se nemýlím, tato hodnota vydržela přibližně čtyři roky přes obrovskou transformaci. Zkuste prosím psát fakta. A že je kurz "přibitý"? Jasně a výše je to vysvětleno a dnes už většina ví: průmyslový stát se stává státem montoven a skladů a přestává být konkurenceschopný. Měli jsme výhodu mezd, ale i to se vytrácí, pouze se krach oddálil o rok, možná dva.

 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Tím chci říct, že ne vždy experti - žreci čísel - bez selského pohledu na svět v praxi vše nevidí a mohou se mýlit.

 • Ja

  V odpovědi na: Také slabá koruna má vliv

  Manipulace s kurzy provadeji vsichni, FED, nase CNB i svycarska centralni. Ta ma uz nesmirne zasoby mekcich men jako je €. Jejich nakupem oslabuje CHF a chrani svuj export. Kazdy druhy frank vydelava Svycarsko z exportu a nesmi dovolit jeho rust. CCB dela totez, fluktuacni pasmo nesmi koruna opustit a ti chranime sve exportujici podniky. Vlastni mena nam to umoznuje. Az budeme mit €, ktere nam vnucuji, tuto moznost ztratime, jako Italie, ktera je z toho nestastna.
  Dusledkem oslabeni vlastni meny je znehodnoceni uspor obcanu a drazsi pobyt v cizine. Na druhe strane uleva exportu.
  Jo a mimochodem, nejsem Opus ani Rokos, ani Stieglitz. Ten pan nahore co si to mysli vubec nepochopil, co jsem napsal.