A pochopila dvě věci: že koronavirus je krize a že by Klaus také ustoupil lobbistům. Ježíši, tohle je ministryně financí? Žvásty, dluhy, žvásty, dluhy, žvásty.To přece ale Klaus neřekl..

 

Co řekl Klaus a co řekla Schillerová?

Já jsem to celé dokonce slyšela, protože já si ráda poslechnu pana bývalého prezidenta Klause. Dokonce na vlastní uši jsem poslouchala Václava Klause. On toho řekl mnoho: kdyby byl členem vlády, tak by určitě podlehl a také by k nějakým opatřením přistoupil. Pak samozřejmě řekl celou řadu věcí, a že se budou muset konsolidovat veřejné finance a tu kritiku jsem také vnímala. A je to potřeba vnímat v celém kontextu. A ksichtila se jak planetární génius!, viz foto.

 

A CO SKUTEČNĚ ŘEKL KLAUS?

Pumpováním peněz do ekonomiky žádné problémy nevyřešíme a pouze tím rozvrátíme veřejné finance.Že se krizí proinvestujeme, to je pouze sen, který neexistuje. V ekonomice se musíme vrátit k postupům, které jsme dělali po listopadu 89. Přeregulovanou a přestátněnou ekonomiku musíme znovu osvobodit.“

A Schillerová?

(Zkráceno)

Udělala jsem dluh 500 miliard a jsem rozhodnuta i šetřit: dvě, tři miliardy. Nenajdeme tam desítky miliard. Mám zkušenost. Snížila jsem počet úředníků. (???) Ušetřila jsem tři miliardy.(???) Přesto jsem ochotna hádat se o každou miliardu. Ale nebudu šetřit v této nejstrašnější krizi od třicátých let minulého století. Nezaškrtíme spotřebu a nezastavíme investice.

Ví ta dáma, o čem je vůbec řeč a která bije?

 

V Partii Václav Klaus mimo jiné řekl

Vláda měla preferovat opatření typu úlev před explicitními dotacemi, zrušit minimální a zaručené mzdy, neobsazená úřednická místa a zastavit rychlejší růst platů ve veřejném sektoru než v sektoru soukromém. „Zaveďme moratorium na vznik nových úřadů, zrevidujme potřebnost dnešních státních agentur, zrušme dotace politickým neziskovkám a tak dále. To jsou věci, které se dají udělat rozhodnutím vlády, nepotřebujete k tomu změnu zákonů,“ doplnil exprezident.

Neboli se šíleně zadlužíme, i kdybyste se měli zbláznit, s debilním úsměvem ukončila odpověď Schillerová!

Důkaz?

Originál úsměv na úvodním fotu...

Jak tyto neskutečné bláboly může vyslovit ministryně financí v přímém přenosu? Co tam vůbec dělá? Podléhá lobbistům - dluhem do prosperity a exekucemi do bohatství? 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Invaze migrantu do Evropy pokracuje

 • *

  Bulharská vláda dokázala odpovědnou rozpočtovou politikou snížit státní dluh z 54 % HDP v roce 2001 na 18,2 % HDP v roce 2012, aktuálně 21 % HDP. Rusko rovněž radikálně splácí státní dluh, v roce 2018 činil ruský státní dluh jen 12,20 % HDP.

  https://tradingeconomics.com/russia/government-debt-to-gdp
  https://tradingeconomics.com/bulgaria/government-debt-to-gdp

 • PROPUSŤTE POLITICKÉHO VĚZNĚ JIŘÍHO VEČEŘE!!!

  KDO BYL HLAVOU MODRÉ LTO MAFIE, KTERÁ PÁCHALA DAŇOVÉ A CELNÍ PODVODY S TOPNÝMI OLEJI ZA 100 MILIARD??? VÁCLAV KLAUS? ANDDREJ BABIŠ? OBA? Nikdy proti sobě neřeknou ani slovo. Kdo byl hlavou nad Chemapolem a multimiliardáři, bývalým policistou Vratislavem Kutalem z vesnice Bohuslavice, Milanem Šišmou z vesnice Třeština (obě vesnice okres Šumperk), bývalým policistou Janem Foitem ze Šumperka? Policisté Mgr. Kutal a JUDr. Fojt jsou oba absolventi FVB VŠ SNB, obor právo. Kutal odešel od policie přesně po 20 letech služby v roce 1993.
  Firmy Kutala a Šišmy braly lehký topný olej, jehož dovozcem byl Chemapol. Na hranicích byl celně deklarován lehký topný olej, jehož dovozcem byl Chemapol, pak jejich firmy prodávaly v Česku jako motorovou naftu. 95 % nafty, která se v 90. letech prodávala v Česku na benzínových pumpách, byl nezdaněný topný olej. Objednávky shromažďoval a dodávky nafty, označené jako LTO, v Chemapolu zajišťoval vysoce postavený pracovník Ing. Ivan Havránek, v roce 1995 zahynul při podivné autonehodě. V Chemapolu byla zavražděna minimálně desítka lidí.
  Městu Šumperk se v 90. letech přezdívalo “Kutalov”, protože odtud řídili bývalý policista Kutal a Šišma největší daňový podvod v historii ČR: LTO. V době premiérování Václava Klause. Stát přišel zhruba o 100 miliard korun na nezaplacených daních (nezaplacené DPH a spotřební dani). Vratislav Kutal a Milan Šišma se obohatili nejméně o 60 miliard korun a zavraždili 17 lidí. Policisté na okrese Šumperk se hromadně zapojili do obchodů s LTO, nebo brali úplatky, že se dívají na druhou stranu. S LTO podle svědků obchodovala i Blanka Dybová, manželka tehdejšího ministra hospodářství Karla Dyby (ODS), Dybová pracovala pro českou pobočku vídeňské firmy AWT, nebo Vladimír Uhde, bratr předsedy Poslanecké sněmovny Milana Uhdeho (ODS).
  Dnes “vlivní podnikatelé” Kutal a Šišma nebyli za obchody s LTO nikdy souzeni, ani jim konfiskován mnohamiliardový majetek. Kutal byl v březnu 2003 pravomocně odsouzen k 10 letům vězení za přípravu vraždy novináře BLESKU Stanislava Čecha a objednávku bombového výbuchu před soudem v Olomouci. Olomoucká soudkyně Michaela Burešová v listopadu 2007 rozhodla chybně o jeho podmíněném propuštění. Šišma byl odsouzen ke 13,5 roku vězení a peněžitému trestu 4 miliony korun za vraždu bílého koně Lubomíra Holého, také je už dávno na svobodě.

  Jiří Večer byl pravá ruka Kutala, zakládal bankovní konta v zahraničí, ukládal na ně peníze a najal některé nájemné vrahy. Osobně nikoho nezavraždil. V květnu 1995 Jiří Večeř urychleně, především na pokyn Vratislava Kutala (strana 24, kniha Jana Lorencová: KRVAVÉ OLEJE), opustil republiku a odjel nejprve do Slovinska a později do Itálie. V cizině žil až do roku 1999. Začátkem roku 1999 se vrátil do Česka. Navázal kontakt s policií a začal intenzivně spolupracovat na rozkrytí této kauzy. Jiří Večeř se dostavil na policejní služebnu v Brně 12. listopadu 1999. Předem byl informován, že dojde k jeho zatčení.
  Jiří Večeř ze své iniciativy, dobrovolně přišel v roce 1999 na policii v dobré víře, že mafie bude potrestnána, byl odsouzen k 21 letům vězení a je obžalován z dalších LTO vražd, místo aby měl statut chráněného svědka proti Kutalovi a Šišmovi. Večeř je dodnes ve vězení, Kutal a Šišma jsou multimiliardáři.

  Státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová žádá pro Jiřího Večeře za organizování dvou vražd z roku 1995 doživotí.
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/ksefty-s-lto-za-vrazdy-z-roku-1995-chce-obzaloba-dozivoti_387527.html?showTab=nejctenejsi-7

  Od obchodů s LTO ke kampani hnutí ANO
  V březnu 2017 jmenovalo předsednictvo Babišova hnutí ANO nového volebního manažera: ostravského podnikatele Petra Morcinka. „Je zkušený český manažer a selfmademan,“ objevilo se na webu hnutí ANO. Truhlář z Třince Petr Morcinek začínal v 90. letech jako podvodník s lehkými topnými oleji a v roce 2016 se stal jediným akcionářem největší české realitní kanceláře M&M reality holding s obratem 1,5 miliardy korun. V 90. letech byl Petr Morcinek společníkem a jednatelem dvou s.r.o. Brod a Bohemia Brod, které obchodovaly s LTO na letišti v Ostravě-Mošnově. „Byl jedním ze společníků firmy Bohemia Brod spolu s Radimem Fraislerem i bratři Tomáškové. Všichni byli na vazbě, ale Morcinek se zázračným způsobem dostal ven, zatímco ostatní byli odsouzeni a odseděli si tresty v plné výši,“ uvedl zdroj. Realitní skupina M & M reality náhle vyrostla v roce 2010 fúzí s britskou realitní kanceláří působící v Česku House Building Capital. Jak zjistili novináři z REPORTER MAGAZÍN, nebyla to renomovaná britská firma, ale jen schránka s kapitálem tisíc liber a hlavní akcionářkou byla podle britského rejstříku Michele J. Baruth, starší sestra Petra Morcinka, původním jménem Michaela Morcinková. „Kromě realitní činnosti se zabývá zejména činností finanční, kdy díky silným vlastním zdrojům a zahraničním investorům disponuje významným kapitálem, který umísťuje na tuzemský trh. Za rok 2009 takto umístili 1,25 miliardy korun,“ uvedla v tiskové zprávě v roce 2010. M&M reality holding je tedy pračka na špinavé 1,25 miliardy z lehkých topných olejů... Otázka je pro koho?
  https://reportermagazin.cz/a/i4Q2t/od-obchodu-slto-ke-kampani-hnuti-ano
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=182017

  Vstoupila Jana Lorencová KRVAVÉ OLEJE do ANO, aby osobně usvědčila Babiše?

 • Šišlavý Babiš

  a 86 poslanců ANO, ČSSD, KSČM, TOP09, STAN, KDU-ČSL umožní Čechům splácet dluhy za Francii, Itálii, Německo, Španělsko a další. Francie (2400 Billion EUR) a Itálie (2467 Billion EUR) mají nejvyšší státní dluh a za nimi hned Německo (2086 Billion EUR) a Španělsko (1207 Billion EUR).

 • Okamura

  Odmítáme platit globalistickým lichvářům za dluhy krachujících států eurozóny. Hnutí SPD avizuje, že pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, Česká republika odmítne tyto dluhy platit a Brusel v naší zemi daně vybírat nebude! Ani korunu globalistickým lichvářům! Ani korunu Bruselu na půjčky a ručení jiným státům!

  Hnutí SPD také podnikne veškeré kroky k našemu vystoupení z EU. Podpořte nás prosím ve volbách! Volby do Sněmovny příští rok v říjnu budou poslední možností na zachování svobody a suverenity České republiky. Protože je SPD jedinou relevantní vlasteneckou silou v Parlamentu, tak nás budou prounijní média a politici ostatních stran pomlouvat a špinit jak jen to půjde. Nenechte se obalamutit!

  Musíme to vydržet a vydržíme to! Česká republika na 1. místě!
  http://www.novarepublika.cz/2020/07/odmitame-platit-globalistickym.html

 • BABIŠOVA A KALOUSKOVA DLUHOVÁ TŘEŠNIČKA NA DORTU

  Tento pátek a sobotu 17. a 18. července 2020 se premiéři a prezidenti zemí EU osobně setkají v Bruselu na Mimořádném zasedání Evropské rady, aby jednali o společné evropské půjčce 750 miliard eur (20 bilionů korun) na podporu oživení v reakci na krizi COVID-19 a o novém dlouhodobém rozpočtu EU. V předloženém návrhu dlouhodobého rozpočtu EU pro období 2021–27 je zahrnuta jak "šílená koronavirová půjčka" 27 členských států EU 750 miliard eur od mezinárodních finančních trhů, tak evropská uhlíková daň (European Green Deal). Brusel očekává, že z evropské uhlíkové daně vyždímá výnos 4 až 15 miliard eur ročně do rozpočtu EU.
  Rada musí hlasovat jednomyslně, jednomyslnosti je dosaženo i v případě, že se některý z členů zdrží hlasování. To znamená, že každý stát má právo veta. Využije Babiš za ČR práva veta? Zjevně ne. Bude vetovat alespoň Orbán? Orbáne, pomóc, vetujte a zachraňte Evropu! Švédský premiér Stefan Löfven prý také zvažuje veto, ale tomu se nedá věřit.
  FINANCOVÁNÍ EVROPSKÉHO PLÁNU NA PODPORU OŽIVENÍ
  #EUbudget #EUSolidarity #StrongerTogether
  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/about_the_european_commission/eu_budget/2020.2139_cs_04.pdf
  https://www.consilium.europa.eu/cs/meetings/european-council/2020/07/17-18/
  https://www.consilium.europa.eu/cs/council-eu/voting-system/unanimity/
  Dluhová dohoda: Babiš kývne, Orbán hodí vidle. A teď má EU další problém
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dluhova-dohoda-Babis-kyvne-Orban-hodi-vidle-A-ted-ma-EU-dalsi-problem-630768

  V pátek 10. července 2020 Poslanecká sněmovna podpořila postoj Babišovy vlády k plánu Evropské komise na podporu oživení evropských ekonomik po koronavirové krizi. Poslanci vyzvali premiéra Babiše aby plán i jeho financování v závěrečném hlasování na Evropské radě podpořil.
  https://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=14093
  Proti hlasovalo jen 15 poslanců SPD a Klaus mladší. Pro hlasovalo 86 poslanců ANO, ČSSD, KSČM, TOP09, STAN, KDU-ČSL. Podvodník Kalousek (TOP09) hlasoval pro.
  Hlasování Poslanecké sněmovny - Informace premiéra o pozici vlády k Plánu na podporu oživení Evropy
  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=73550

  Národní socialista, prezident Edvard Beneš znárodnil 27. října 1945 3 000 podniků, 75 % průmyslu, banky, doly, pojišťovny a my jsme je 45 let budovali. Havel, Klaus a Zeman prolomili Benešovy dekrety, podvodnou privatizací rozkradli a zplundrovali státní majetek. Okradli lid, jsou likvidátory českého národa. V roce 2020 se na ukradených státních podnicích stále rozvalují dodnes neodsouzení psychopatičtí zloději BABIŠ, KELLNER, KOMÁREK, BAKALA, VÍTEK, CHRENEK, TYKAČ, ZEMEK, DOSPIVA, HAŠČÁK, ŠIMÁNĚ, KŘETÍNSKÝ, DIENSTL, ŠMEJC. Kradou evropské dotace a už se těší, jak budou krást dotace z evropské půjčky 750 miliard eur a dostanou se mezi první stovku nejbohatších osob na světě.

 • *

  Podle Orbána koronavirový Fond obnovy porušuje zásady právního státu. Premiér SR Matovič (OĽaNO) je spokojen s výší podpory 8 miliard eur, se kterou pro Slovensko Fond obnovy ve výši 750 miliard eur (dvacet biliónů korun) počítá, a Matovič chce vyboxovat z tohoto dluhového fondu každé euro navíc. Ursula von der Leyenová zavedla skříňky na mobil, kde si každý premiér a prezident musí zamknout mobil, a na Evropské radě musí jednat bez mobilu. Neuvěřitelné, jaká pakáž vládne SR, ČR a Evropě.
  https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/-predseda-vl%C3%A1dy-sr-igor-matovi%C4%8D-z-bruselu/982456235538574/