Mezinárodní ratingová agentura Fitch nedávno potvrdila rating úvěrové spolehlivosti Asijské banky pro investice (AIIB) na AAA se stabilním výhledem. A to vzápětí po té, co dostala AIIB nejvyšší rating úvěrové spolehlivosti z ratingové společnosti Moody's.

A to není vše: Rusko po podvodech, kdy na zakázku vlády USA vydávaly agentury absurdní ratingy, rozjelo Rusko skutečně vlastní ratingové společnosti, které tyto podvody nesmějí dělat, což vyvolalo další zděšení v USA. (Možná bychom měli upozornit, že do nás USA a západní státy až do vstupu do EU hustily, že jedině SSSR a RVHP míchalo politiku do ekonomiky. A hle, najednou to dělají hvězdné USA a EU a nyní to natvrdo přiznávají. Tak o co je lepší EU a USA, než byl SSSR?)

 

Tlak čínsko-ruského tandemu den ze dne sílí a zatímco politický "plebs" se v USA hádá, jestli prezident Trump chtěl, nebo nechtěl něco vědět na své politické soupeře a Pentagon stále zoufaleji chrastí zbraněmi, rychlík po Hedvábné stezce už nabral plnou rychlost. A na to jsme upozorňovali už dávno:  AIIB oficiálně zahájila svoji činnost! USA zuří!

 

A Rusko už otevřeně partou z New Yorku pohrdá

Fraška, kterou provedly agentury s Ruskem v roce 2014, kdy mu na politický příkaz Bílého domu dali experti z USA rating jako Bangladéši či  Ukrajině, nesrazila Rusko do kolen, ale stejně jako v zemědělství, tak v bankovnictví přešlo do protiútoku. Po tomto obrovském podvodu změnilo Rusko předpisy a největší světové ratingové agentury Standard & Poor's, Fitch a Moody's přestaly vydávat v Rusku ratingy pro ruský trh. Ten nyní převzala ACRA (Opět jsme psali)  Čt24 potvrzuje: Rusko si otevřelo svoji ratingovou agenturu AKRA

Samozřejmě už REUTERS, ČTK A naše mainstreamová média  tvrdí, že tato agentura je neschopná, v Rusku prý nic nezvládá, neumí nic, je hloupá, "blbá", zločinná a vše se ještě ironizuje. Důkaz "špatnosti a nechopnosti" je totální mlčení hodnocení, nebo urážky, zatímco Čína ji chválí a bere ji vážněji, než "politické hvězdy" amerického senátu.

 

Pro zajímavost

Čínská agentura dává vyšší rating Rusku než USA - Euro.cz

Dagong dává Číně rating AAA a Rusko A; Největší rozdíl je rozpor v hodnocení amerického státního dluhu, který je dán A-, nižší než v Rusku.

Německo získává AA + od společnosti Dagong, spíše než rating triple A získaný od západních ratingových agentur.

 

Zdroje:

Moody's assigns first-time Aaa issuer rating to Asian Infrastructure ...

AIIB gets triple-A credit rating - CGTN

How Russia's New Rating Agency Can Take on the Mighty Moody's ...

Na hodnocení ACRA si již dříve stěžoval i šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin. "Hodnotily nás dokonce hůře než západní agentury, na které jsme si stěžovali kvůli jejich politizovanému přístupu," řekl Kostin.

Autor: ČTK , Reuters

 

Z utajení, nebo urážek a zesměšňování bez faktů lze poznat, že i zde se západní ekonomiky otřásají v základech a už nikoho neválcují. Ale psát o tom je "alternativně proruské"...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - Bublina

  Meleš kokotiny, debile. Vláda Sobotky na konci roku 2016 byla 60 miliard v plusu. Výše dluhu nikdy nic nevypovídá o tom jestli se hospodaří dobře nebo špatně. Běž tahat kačera na pískoviště čuráku a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš, kokote.

 • Návštěvník - Bublina

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  V rámci objektivity jsi hlupák, Opusi. Výše dluhu ukazuje objektivně, zda někdo hospodaří špatně a kdo dobře. A objektivně vzato vedení ČSSD by mělo jít do krimu za nesplacený dluh Altnerovi, Sobotka by měl dostat doživotí za součet dluhů, za Ostravu a další podvody. Pokud ČSSD pohraje, tak tepláky pro ozubenou pleš jeho partu nebudou stačit šít.

 • Návštěvník - novota

  Karel Capek...kudy chodil tudy krad a nevracel dluhy socan demokrat..,,,

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Kradl jsem včera, kradu dnes,
  (Tvrdí Sobotkův troll)

  Komentář naposledy upraven v před 10 měsíci od Petr Pokorný
 • Návštěvník - *

  To: "Návštěvník - čurák jak Bublina"
  Píšeš kokote absolutní hovadiny. Sobotka, žádný dluh nemá. Atátní dluh má stát, nikoliv Sobotka. V Ostravě Sobotka nikomu peníze nedluží. Když byl Sobotka ministrem financí v letech 2003-2006, tak stát hospodařil s deficitem 400 miliard, ale díky tomu dokázala vláda zvýšit HDP o 800 miliard, současně zaplatila vláda přes 400 miliard dluhy po Klausovi do konsolidační agentury, nechali na zvláštním důchodovém účtu plus 60 miliard a vytvopřili finanční rezervu přes 130 miliard. Víš velkou píču, jak kdo hospodaří. Meleš jenom sračky, co ti navykládají různí kokoti na alternativách. Máš v hlavě úplně nasráno, ale myslíš si, že jsi genčo a přitom jsi totální čurák.

 • Návštěvník - Bublina

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Píšeš absolutní hovadiny. Sobotka, dluh má. Státní rozpočet České republiky na rok 2005 byl schválen zákonem č. 675 ze dne 15. prosince 2004. Jeho příjmy byly stanoveny částkou 824,8 mld. Kč, výdaje částkou 908,4 mld. Kč a schodek částkou 83,6 mld. Kč. Ozubená pleš někde ročně ukradla 200 miliard (za čtyři roky 800 podle tebe) a dala je do rozpočtu? Kouzelník.

 • Návštěvník - Jan

  Konecne se Rusko a Cina odpoutaly od podvodu ratingovych agentur zapadu, ktere namisto reality umoznuji zfalsovanymi ratingy manipulace trhu. Uz je nikdo nebere vazne a tak se mohou vzteknout. Stejne jsou nastrojem Wall Streetu. Banky manipuluji i LIBOR a byly za to potrestany vysokymi pokutami. Ekonomika a jeji centrum se presouva do Eurazie, USA a jejich lokajove EU zbankrotuji, doufejme, ze uz brzy! USA by si rady naplnily kasu jako za Jelzina, kdyz vykradaly Rusko, coz uz neni mozne diky Putinovi. A tak se Rusko snazi stale oslabit novymi sankcemi, demonizovat a neustale provokovat na hranicich a stale novymi raketovymi zakladnami na jeho hranicich. Koleduji si o poradny vyprask, Cina nenecha Rusko o samote, bude.li napadeno.

 • Návštěvník - Lomcovák

  Opusi, defaulty se děly i při nižších úrovních státního dluhu než 105 % HDP (USA) a hlavně všechny tyhle věci by se ukázaly, kdyby FED / centrální banky nenakupovaly státní dluhopisy, pak by úrokové míry byly jinde. Jako že to je manipulace, zasahování státu do fungování trhu.
  Ale samozřejmě americká vláda si užívá nejlepší úvěrový rating AAA"/"Aaa od ratingových agentur Fitch, Moody's a S&P, zatímco Rusku dávají BB+, to je fakt směšné.

 • Návštěvník - novota

  Jako jediný nepodpořil od socanů ost front.... kdy bude mobilizace v hybernské na východní frontu.... a sralbotka bude rukovat kdy... http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vystupuji-z-Titaniku-Jiri-Koskuba-konci-v-CSSD-a-promlouva-pote-co-jako-jediny-hlasoval-proti-vojakum-v-Pobalti-496447

 • Návštěvník - novota

  Dějinné zkušenosti ani ty včerejší v tomto směru nelžou.
  Jen by mě zajímalo, kde se v dnešním vedení soc.-dem. bere ta drzost, že se považují za levici. Partaj, která se nezmůže na nic jiného než jen posluhování velkokapitálu (nadnár. korporacím a fin. oligarchiím), která dokáže v parlamentním hlasování zvednout ruku pro přípravu agresivní války (proti Rusku bude i světovou), která se nedokáže distancovat o zločinných agresí vedených po světě USA a jejich vazaly, která dokáže podporovat i vysloveně nacistický režim a jeho válku proti vlastnímu obyvatelstvu na Ukrajině (tomu, kterému jsou šovinisticky upírána jeho práva), která dokáže nekriticky podporovat nedemokratické praktiky dnešní EU i nedemokratická rozhodnutí jejích nevolených struktur, která se v EU dere za přijetí zotročujících a rizikových smluv jako byla TTIP či je CETA ..., tak taková partaj je v lepším pouhou žluťácky služebnou partají, v horším profašistickou a proimperialistickou.
  Takovou ještě i zvát za levicovou může snad jen slaboduch nebo placený propagandista z Hodnot. Těch jando-zaorálkových.
  A to i kdyby měla té solidarity plnou hubu a třeba i od rána do večera.