Napadlo vás, že když nikdo nic nemusí uklízet, vracíme se do doby kamenné? Že je divné, když nikdo nemusí chodníky uklízet a každý si máme nosit v kapse píseček a lopatičku? 

 

A což teprve okolí nemocnic, kde by každý předpokládal vše uklizené natolik, že nejen zdraví se nebudou plácat na ledovce jak kapr na suchu.

Čím to, že když schvalujeme tisíce a tisíce nových zákonů, tak se vždy míjejí s tím, co potřebují obyčejní lidé?

 

Pak se divíme, že je zdravotnictví tak nákladné, když si sami sobě vytvářejí zákazníky. Různé neziskové organizace demonstrují za práva různých divných seskupení. Nebylo by lepší, kdyby začaly demonstrovat za práva nás, obyčejných lidí?

Ústřední vojenská nemocnice Praha, Břevnov.

 

Doplnění 30.1.2017 - dnešní rozsudek

 

Kdo zaplatí úrazy?

Pravou nohu si muž poranil 20. ledna 2006 v Pražského ulici na Barrandově na chodníku, který se v zimě neudržuje. Muž má podle svého právníka trvalé následky a kotník ho stále bolí. "Má zhoršenou pohyblivost a je to spojené i s bolestí," upřesnil advokát Mario Švehelka. Městský soud v Praze žalobu nejprve zamítl s tím, že zraněný muž bydlel nedaleko a situaci mohl předvídat.  Ústavní soud se ale v loňském roce chodce zastal. Zdůvodnil to tím, že muž měl vhodnou obuv, vybral si nejlepší možnou cestu a přizpůsobil stavu chodníku i tempo chůze.

Muž se dočkal odškodnění ve výši přes 750 tisíc korun. Kromě toho od hlavního města dostane 213 tisíc na náklady řízení.

 

Viník neznámý, potrestán je daňový poplatník a politik se směje.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - topcz

  Moc Vám ta registrace pro vložení komentářů nefunguje. Zaregistroval jsem se, potvrdil aktivační email, ale když se přihlásím pro vložení komentu, otevře se stránka bez možností něco napsat. Po kliknutí na Přidat komentář, mně to umožní vložit koment, ale jen jako host. Tak k čemu byla ta registrace?
  K článku, on ten zákon existuje, jen se tak nějak nedodržuje. Pokud vím v Praze (nevím jak jinde), platí, že za čistotu chodníku v létě a schůdnost v zimě odpovídá majitel přilehlé nemovitosti. V daném případě tedy ÚVN, která by na to měla někoho ze svých zdrojů pověřit, nebo si pronajmout firmu, která by to za ně dělala. Tam, kde není žádná přilehlá nemovitost (například chodníky v parcích apod.), nese odpovědnost obec, (Městská část), nebo jí pověřena firma, respektive u chodníků vedoucích kolem hlavních komunikací (ulice s proběhem MHD), kde není majitel přilehlé nemovitosti, úklid zajišťuje Technická správa komunikací hl.m.Prahy. Jenomže v praxi, zejména pokud jde o chodníky v parcích, to jednotlivé Městské části řeši v 90% tím, že na oba konce umístí tabuli s nápisem - Chodník není v zimním období udržován. A je vymalováno. Toť vše milý Watsone.

 • V odpovědi na: Návštěvník - topcz

  Děkuji za upozornění, přepošlu hlavnímu správci stránek. Omlouváme se.

 • Návštěvník - stars koos

  The HC-SR04 Ultrasonic all kinds of sensor is a very affordable proximity/distance Nagano keiki Pressure sensor that has been used mainly for object avoidance in various robotics projects abs speed sensor . It essentially gives your Arduino eyes / spacial awareness and can prevent your robot from mazda 6 suction control valve crashing or falling off a table. It has also been used in turret applications suction control valve , water level sensing, and even as a parking Speed Sensor . This simple project will use the HC-SR04 sensor with an Arduino and a Processing sketch to provide a Pressure Sensor little interactive display on your computer screen.Intake Air Pressure MAP Sensorother sensorsEGR VALVE
  Knock Sensor
  Accelerator pedal