Ne, to opět není poplašná zpráva (HOAX), ale další důvěryhodná informace z amerických zdrojů.  Výkřik, linoucí se k nám ze zámoří odněkud od New Yorku v USA. I sovětské rádio Jerevan by žaslo. Ale "geniální" CIA si za tím stojí...

 

San Francisco - Reklamní prostor za zhruba 100.000 dolarů (2,5 milionu korun) koupili na sociální síti facebook v uplynulých dvou letech ruské skupiny či jednotlivci ve snaze ovlivnit americkou vnitřní politiku.


O této "hrůze" informoval šéf bezpečnosti společnosti provozující sociální síť Alex Stamos. zde blog   Odborníkům facebooku se podařilo identifikovat 470 "neautentických" účtů a stránek, které stály mezi červnem 2015 a letošním květnem za třemi tisíci reklam.

Valná většina reklam nijak nezmiňovala americké prezidentské volby či konkrétní kandidáty, uvedl facebook. (V tom to bylo asi mazané, což vyšetřují tajné služby) Sdělení se týkala většinou kontroverzních témat, která rozdělují společnost, jako jsou například migrace, rasové napětí, práva homosexuálů či držení zbraní. Zhruba čtvrtina reklamním sdělení byla zveřejněna v určitých vybraných regionech. Řada z falešných účtů, které Facebook mezitím smazal, byla nějakým způsobem propojená.

Za dalších asi 50.000 dolarů (1,2 milionu korun) nakoupil kdosi zřejmě napojený na Rusko 2200 reklam "potenciálně souvisejících s politikou", uvedl Stamos na blogu. O svých zjištěních podle něj společnost informovala americké úřady.

Sociální síť už v dubnu informovala, že byla zneužita k politickému ovlivňování, nyní se podle ní nashromáždily důkazy, že za nákupem reklam stojí skupiny či jednotlivci z Ruska.

 

Jak geniální ti Rusové jsou se dá vyčíst z čísel (dolarů) na kampaň Clintonové a Trumpa

Společně s Demokratickou stranou a Clinton super PAC shromáždili pro kandidáta (Clintonovou - grafy)  1,14 miliardy $ na podporu své kampaně do konce září. GOP prezidentský kandidát Donald Trump shromáždil 712 milionů $ , včetně 56 milionů $ z jeho vlastních peněz. Ano, čtete dobře, Clintonová získala 1,14 miliardy dolarů, ale tvrdí, že prohrála volby, protože Rusové investovali do ovlivnění.

Sto tisíc...

Zdroj

How mega-donors helped raise $1 billion for Hillary Clinton - The ...

https://www.washingtonpost.com/...donors...clinton/.

 

 

Objasňování ruské role v amerických prezidentských volbách, z nichž loni v listopadu vzešel jako vítěz Donald Trump, se v současnosti věnuje zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller a rovněž čtyři výbory Kongresu USA.  Zakladatel firmy Mark Zuckerberg odmítl, že by falešné zprávy na facebooku měly na výsledek prezidentských voleb nějaký vliv.

 

Dokonce i Reuters

Během prezidentské kampaně v loňském roce se za politickou reklamu na internetu utratila celkem asi miliarda dolarů (25 miliard korun), tedy asi desetitisíckrát více, než kolik se Facebooku podařilo identifikovat v rámci pátrání po nekalých účtech řízených z Ruska, poznamenala agentura Reuters.

 

 Ústřední zpravodajská služba Spojených států (CIA) vypracovala pro vysoké americké představitele tajnou zprávu. V ní tvrdí, že se Rusko letos zapojilo do průběhu amerických prezidentských voleb. A největší vtip je, že v kauze údajných útoků Ruska na servery americké Demokratické strany během loňské kampaně k prezidentským volbám figuruje zatím pouze jediný svědek. Podle listu The New York Times je jím jistý ukrajinský hacker...

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Jeronym Bosch

    Jisté je, že ty americké volby Rusko ovlivnilo velmi citelně. Doposud byli Amričané zvyklí, že vše mohli ovlivňovat jen oni, jenže situce se mění. Vede se informační válka se vším všudy a na to si budou muset Amíci zvyknout, že mnoho amerických lží se Američané dozví v pravý čas a právě před volbami. Co si navařili, to ať si také sní. Zveřejňování lumpáren na té či oné straně bude jen ku prospěchu věci a "demokracie".

  • Návštěvník - novota

    To samé platí pro lihový dům....a jeho zlodějny...bývalý socanský guru zeman to řekl na barandovu včera jasně.....a k tomu vrátit 300 mega rodině altneru....