„Výdaje na zbrojení jsou vyvážené,“ řekl Putin. „Musíme zajistit naši národní bezpečnost a za druhé nesmíme ohrozit ekonomiku,“ dodal. Jenomže jediné srovnání, které prezident Putin učinil, bylo vůči vlastnímu rozpočtu. A demagogie USA bije do očí.

 

 Zatímco ruské vojenské výdaje pro příští rok činí 2,8 procenta HDP (asi 46 miliard dolarů), v USA je nyní podepisován zákon o výdajích ve výši 700 miliard dolarů.

 

 

 

Prapodivný svět

Takže stát, který má základny po celém světě a obklíčil Rusko ze všech stran, zoufale žádá ostatní státy NATO, že je jejich povinností na války přispět. Vážně ale musíme válčit? Má naše armáda válčit? Chránit určitě. Chránit civilisty určitě. Chránit nemocnice proti šílencům určitě. Ale jak bránit nemocnice a civilisty, pokud bomby padají z bombardérů USA? A je jedno, zda je to Vietnam, či jakési prapodivné arabské revoluce a rozvrácená zem od Iráku po Libyi. Země, které občany Československa dokonce chránily a našim rodičům nezkřížily vlásek na hlavě. Dokonce Plzeň - Škoda a další velké závody do těchto zemí vyvážely své výrobky a dodnes se tam vzpomíná na značku "Made in Czechoslovakia".  Naopak to Němci nás hnali do válek, US ARMY žádají peníze na válčení, protože obrovské dluhy neutáhnou stejně tak, jako šílená inflace v předválečném Německu.

 

A proč nejvíc zuří prapodivná demokracie v USA? V roce 2000 se už těšily nadnárodní firmy, jak vkročí suchou nohou do Ruska a Jelcin jim k tomu zatleská. Pak nastoupil prezident Putin a stal se šok:  „Průmysl stoupl o 60 procent, zpracovatelský o 70 procent. Reálný výdělek poklesl v souvislosti s krizovými lety, ale od počátku roku 2000 stoupl 3,5krát.”

„Chci říci, že ekonomika skutečně roste, nikdy nic nepřipisujeme. Co se týká růstu HDP, činí 1,6 procenta, co se týká průmyslu, je to taky 1,5 procenta, dobře roste automobilový průmysl, farmaceutický, ale i zemědělství rostlo o tři procenta, měli jsme rekordní úrodu, vůbec největší za dobu existence Ruské federace,“ dodal Putin a vysvětlil, proč ekonomika opět roste: „Růst je způsoben tím, že jsme v polovině roku 2014 a během roku 2015 překonali dva šoky - prudký pokles cen energií a vliv sankcí. Naše země se začala více spoléhat na vnitřní poptávku. Překonali jsme recesi a dostáváme se na trajektorii stabilního růstu, protože investice - především kapitálové - jsou vysoké, rostou o 4,4 procenta, takže investice do rozvoje převyšují růst. Ve střednědobém výhledu je již garantován další růst.”

A prezident Putin neopomněl zdůraznit i  úspěšný boj s inflací, která je nižší, než se čekalo. Řízení inflace je podle něj správný proces. Putin zmínil, že Rusko snižovalo úrokovou sazbu na 8,25 procenta, letos už pětkrát.

 

 

A proč ten dramatický obrat, když se ještě v roce 1999 Clinton líbal s Jelcinem a Jelcin mu tancoval kozáčka?

Putin nechal opevnit hranice ze všech stran, když viděl rozpínavost USA pod rouškou NATO a poslední zásah rozkazu prezidenta Putina US ARMY vyloženě zdrtil: když už se počítalo, že americké jednotky obsadí Krym na povolení Ukrajiny se zdůvodněním, že farizejsky pomůže Rusku s teroristy na Olympiádě a proto je nutná základna Pentagonu na Krymu,  ruská armáda tam svoji základnu bleskově posílila. To děsivě otřáslo sebevědomím namyšlených generálů a zuřil i bývalý komunista z NATO generál Petr Pavel.

Proč komunista generál Petr Pavel nevystoupí ve veřejnoprávní televizi (Štětina, Gabal a další tvrdí, že jednou komunista, vždy komunista) a neřekne, co se dělo na Krymu před tím, než tam vstoupili "zelení mužíčci"?  Vážně toho chceme od komunisty, který přísahal na komunistickou přísahu tolik? Ví, že když tenkrát skládal jako komunista přísahu ČSSR, vlála nad ním vlajka: "Pravda vítězí"?

 

Že následné referendum na Krymu potvrdilo to, co se veřejně šuškalo, že Rusové na Krymu se bojí genocidy z Ukrajiny a budou rádi, že je ochrání ruská armáda?

 

 

Jistě, část extrémistů tvrdí, že to není pravda a kdo toto tvrdí, je placen Putinem. Jenomže tito extrémisté zapomínají, že nejsme banánová republika a majorita vymýtila negramotnost už velmi dávno. Že lidé v naší vlasti se vyznají v mapách. Že čeští občané si snadno ověří místa, kde byla armáda SSSR, že se dnes prohání ta americká mírová. Že se prohání v Japonsku, v Jižní Koreji, v Německu. Že skoro není místa na zemi, kde by nestavěla základny a každému, kdo nesouhlasí, nevyhrožovala smrtí.  Nebo sankce. Nebo ratingem, což je to samé. Či zvýšením cel a embargem. Kdo nejde s USA, jde proti nim. Nám to vnucovali komunisti z SSSR. Dnes totéž říkají ti z amerického NATO. Každý si může ověřit. Je to snadné. A výhrůžky SSSR si pamatuje 50% ještě dnes. A můžeme porovnávat s tím, co nám vtloukají do hlav dnes.

 

A takto prý útočí Putin po roce 2000! Proč a kdo dělá z českých občanů hlupáky? Vážně myslí, že jsme negramotní?

 

Zkuste prokázat, že výše mapy jsou Fake News a HOAX! Zkuste dokázat, že je to lež a propaganda ruských trollů!

 

Tak v čem se ten svět sakra změnil k lepšímu  po roce 1989?

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Začnu tím, že článek bych označil jako velmi kvalitní a objektivní, čerpající z reálií a hodně z poslední velké tiskové konference Vladimíra Putina.
  Protože sleduji velmi intenzivně ruskou politicko-ekonomickou scénu, mohu také dodat, že v RF jsou poměrně silné a vlivné proudy liberálů, kteří všechno samozřejmě pomluví a pod hesly o vysoké zločinosti, chudobě, špatném bydlení a hlavně všudy přítomné korupci uvnitř Ruské Federace, by nejraději předali RF zpět do rukou USA, tak jako to liberálové již jednou udělali v devadesátých letech.

  Nejznámějšími současnými liberálními křiklouny v RF jsou bezesporu Žirinovskij a Xenia Sobčak, k nim se pak přidává také vedení komparty v čele se Zjuganovem a v jednom šiku jsou také křiklouni jako Navalnyj nebo celé vedení hnutí Jabloko.
  Zde je ukázka, pod jakými hesly vyřvává Žirinovskij, všichni ostatní jsou jako přes kopírák: https://www.youtube.com/watch?v=rMY2bRJktoE

  Co je velmi zajímavé, že česká ekonomika je v mnoha ohledech na tom mnohem lépe než ekonomika RF, dynamika růstu je nesrovnatelně vyšší, máme téměř trojnásobný růst HDP, extrémně nízké úroky, obrovské devizové rezervy nebo absolutně nejnižší nezaměstnanost v EU. O kvalitě bydlení a úrovni zdarvotní péče ani nemluvě.

  Přesto od místních českých liberálů, mezi jejichž hlásnou troubu se řadí také Skrytá Pravda, slyšíme jen ty výkřiky, jak je všechno špatné, jak je včechno jen na dluh, Sobotka se o nic nezasloužil a patří do vězení, jiné servery pak vypouštějí vylhané hybridní hrozby o Lithiu nebo OKD.

  Proč? Ptám se proč to scihzofrenní vidění reality? Proč v zhledem k RF se Pokorný vyjadřuje objektivně jako Putin, obrazně řečeno, a vzhledem k domácí české politicko - ekonomické situaci je z Pokorného najednou Žirinovskij? Proč?

 • Návštěvník - novota

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Opět symptomatické pro hybridní dezinformační server Palamentní Listy, že v článku není nic o tom, že by Sobotka něco prováděl speciálně pro přijetí EURa. Jen bláboly Šichtářové o intervencích, na které Sobotka neměl vůbec žádný vliv, protože ČNB je naprosto nezávislá na politické moci.
  Sobotka po sobě zanechal silnou a rostoucí ekonomiku s růstem 5% HDP, která roste rychleji než okolní státy EU, proto kuruna pozvolna posiluje a v případě přechodu na EUR je tedy mnohem lepší mít kurz 25 než třeba 27. Opakuji, bláboly Šichtářové a dezinformace na PL. Samozřejmě zombírovanému Novotovi to lehtá uši.To jsou ti naši křiklouni ve stylu Žirinovský.

 • Návštěvník - Al Capone Babišone

  Sankcié neprinútily Rusko, aby Krym opustilo, preto nás 28 EU leaděrov bolo ve čtvrtok pre prodlúženie sankcí. Šak som Ukrajinec.

 • Návštěvník - novota

  Omluva on nespal, ale hlasoval za sankce proti rusku. Na jeho hranice poslal české vojáky a z česka udělal nový protektorát čechy , morava, slezko....a jen poslušně plnil příkazy brusell bandy a merkel baby....:p:p... proto mu to voliči spočítali a už je teď na 4,8 %. A reakce Putina ..na česko míří 5 topolů ..čili 50 jaderných bomb...a cíle vltavská kaskáda, galileo v praze , jaderné elektrárny atd...

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  VOLIČI VOLÍ IRACIONÁLNĚ STRANY, KTERÉ JE POŠKOZUJÍ, NA ZÁKLADĚ PROPAGANDY. Tak bývalí voliči ČSSD přeběhli k Babišovi a vůbec jim nevadí, že taky hlasoval za sankce proti Rusku, taky poslal české vojáky do Litvy a Extonska, taky poslušně plnil příkazy brusell bandy atd.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Naprosto skandální dnešní vystoupení Žirinovského na pjervom kanale, v programu 60 minut, kde si vymínil samostatně prvních 30 minut. Celou půlhodinu pomlouval Putina, že je slabý, že nekoná. Žirnovskij by jednal tvrdě a rázně, hned by nastoupil vojensky na Kyjev v roce 2014, Turky by okamžitě vybombardoval za sestřelení letadly v Sýrii, bombardoval by Waršavu. Naprostý šílenec! Přesně lidé jako Žirinovskij, chtějí zatáhnout Svět do třetí světové války!
  V druhé půlhodině probírali odchod ruských vojenských expertů ze společného koordinačního centra na Ukrajině, protože Ukrajinci chystají ofenzívu na Donbas. Jeden z přítomných liberálů vyslovil naprostou šílenost, že za tím vyostřením situace stojí Putin, jak jinak :)), vždy prý tomu tak bylo před volbami prezidenta v RF. Vůbec mu nedošlo, že je to právě hra amerických tajných služeb, které právě vždy před volbami plánují takováto vyostření, aby poškodili Puitna a současně zaměstnali Putina a tímto oslabili jeho volební pozici.
  Do 18. marta 2018 se tedy máme ještě na co těšit.
  A takových Žirnovských máme v ČR plno.
  Kdo umíte dobře ruský jazyk, doporučuji dnešní pořad ke shlédnutí.
  https://www.youtube.com/watch?v=nfv0MKuTEQw

 • Návštěvník - *

  Trefné. Libye měla rozpočet ještě menší a taky ohrožovala USA?

 • Návštěvník - Raquel

  Interpersonal intelligence is amongst the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we very often think about technical skills http://nisportal.rs/advert/what-another-book-it-would-be/