Ne, to vážně není vtip!  Evropská unie žádá po Rusku vymáhat ve výši 1,39 miliardy eur ročně za restrikci importu hovězího masa přes WTO (World Trade Organization). Prý sankce Rusko dokonce posílily a je třeba ho za to potrestat. Pošahané? Neříkal jim to i Václav Klaus, Miloš Zeman a byli hluší a slepí? Nepsali jsme to i my? Dnes se prý musí Rusku pomstít za bruselsko - americkou blbost!

 

Tento text není sponzorován Putinem a Ruskem

Je to vážně soutěž, který nejblbější vyhrává? Nebo už jenom bezostyšné vydírání?

Jak uvádí Politico, v roce 2016 WTO rozhodla, že Rusko uvalilo „neopodstatněný" zákaz na import vepřového masa z EU. Tato opatření „měla tvrdý dopad" na dánské, německé a nizozemské zemědělce.Sankce se pro Rusko staly příležitostí, jak zvýšit produkci vlastního masa poté, co konkurence se zahraničními společnostmi na trhu zmizela." WTO je světová obchodní organizace sídlící v Ženevě. Vznikla v roce 1995 jako nástupce Všeobecné dohody o clech a obchodu. Primárním úkolem organizace je rovnost v rámci otevřeného trhu. Když vyhlásily západní státy sankce na Rusko s představou, že díky krizi a hladu  odstoupí populární Putin, bylo vše v pořádku. Když vyhlásil Putin protiopatření, Evropská UNIE a USA se smály. Dokonce Votápek z Putina udělal přímo "blbečka" .

Putinův vlastňák (prostě Putin je primitivní hlupák) | Pařát dnes

 

 
 
 

Putinův vlastňák - napsal stálý geniální komentátor našívaší Čt24

Ruský prezident chtěl potrestat země, které uvalily na Moskvu sankce za její agresi proti Ukrajině. Namísto hysterie doporučuji zachovat chladnou hlavu a počkat, komu vlastně ruské embargo ublíží: zda našim zemědělcům, nebo samotnému Putinovi, který svým krokem určitě podráždí ruské elity, zvyklé na evropské potraviny.

Spíš než dopady na EU (Česko) by mne zajímalo, jaký důsledek bude mít ruský zákaz na matičku Rus a její obyvatele. Rusko je totiž na dovozu potravin už dlouhá desetiletí závislé. Jistě, dovézt je může i odjinud než z EU nebo USA, ale nebude to jaksi hned a určitě to nebude zadarmo. Myšlenku, že by si Rusko odpovídající potraviny samo vypěstovalo, pak můžeme rovnou opustit. Takový zázrak nedokázali ani kouzelníci z Politbyra ÚV KSSS a zcela určitě to nedokáže ani jejich učeň Vladimír Putin. A to i přesto, že v r. 2010 vyhlásil pětiletý program zaměřený na dosažení potravinové soběstačnosti. Program samozřejmě zkrachoval, ale možná že teď, až dojdou evropské potraviny, bude se pan prezident tvářit, že už je Rusko soběstačné…

 Zákaz dovozu potravin by mohl být docela hezký Putinův vlastní gól. Když si pomyslíme, že celé dobrodružství s Krymem a východní Ukrajinou spustil proto, aby si zvýšil otřesenou popularitu a zamaskoval neúspěch ekonomických reforem, pak nespokojenost elit by mohla být přesně ten důsledek, který určitě nezamýšlel...

 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - novota

 • Návštěvník - novota

  V odpovědi na: Návštěvník - novota
 • EU je k ničemu. Profitujeme akorát tak z volného obchodu - ten potrebujeme. Ale ten by sme mohli mať aj bez EU, ako napríklad Švajčiarsko, Nórsko atd... Inak Eu iba škodí - zákazy, regulácie, buzerácie clá na tovary z krajín mimo EU zónu. EU je k ničomu, bolo by dobré, keby sa rozpadla as zmenila iba na zónu volného obchodu.
  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

 • Návštěvník - Dan

  Kdyz ven z EU, musime mit alternativu. Ekonomika se presouva do Ciny, se kterou nam Kavarna brani spolupraci na Hedvabne stezce a s projekty Eurasie. Neni problem s EU uzavrit dohody bilateralni jako Svycarsko. To si uchovava svou suverenitu, nechce do EU, nema Euro, neni v NATO, je neutralni a uspesne. Je v prostredku EU a funguje! Cesko je trhano sousedy a velmocemi odjakziva. Jsme stale v neci sfere vlivu, ktere podlehaji i media, ktere nam lzou a strasi alternativou, kterou chteji znicit. Rakousko, Nemecka rise, CCCP, dnes USA. Porad ta astejna pisnicka, jak je nam Rusko nebezpecne a oblbovani lidi, manipulace, propaganda a lhani. Hospodarsky jsem odkazani i na export. Na vychode budou modernizovat, ne na zapade a to je nase sance. Musime i z NATO, abychom se neucastnili jako komplic na zlocinnych valkach USA za nase penize. Satelitni stredisko v Praze bude slouzit NATO za nase penize. Ma slouzit valce s Ruskem, ktere USA planuji a ktera ma znicit Evropu. Budme neutralni jako Svycarsko. Usetrily ho dve svetove valky. US ambasada stavi na Petrine bunker. Ten nei pro nas Prazaky, ten je pro Americany. Az bude Praha znicena, budou se chechtat, co jsme za blbce a jak na nas vyzrali. To neni fake a fantazie, na tom pracuji a my to ignorujeme, protoze nam vladne lokajska banda grazlu, indoktrinovanych NWO. Politiky vlastence se snazi odstranit a zlikvidovat,a by se zavdecili svemu panovi USA.

 • Návštěvník - Jan

  Po rocnim projevu Putina k RF i svetu mlci media u nas. Maji nahubek z USA a tak strkaji hlavu do pisku jako ten pstros, ktery si mysli, ze unikne nebezpeci.
  Projevem ukazal Putin, ze Rusko uz nemini hrat otloukanka pro zapad, ale ze okamzite ztresta vsechny, kdo napadne Rusko nebo jeho spojence. Ma zbrane, ktere obrana USA nemuze zachytit a mohl by je tedy srovnat hned ted se zemi a byl by klid. Bohuzel bychom uz dal nezili. Jeho projev nam dal prece jenom jistotu, ze si to Neoconove s tim preventivnim uderem jeste rozmysli a ze svet bude zkazy usetren!!!
  Diky Rusko za statecnost v tve izolaci a prolhane nenavistne propagande americkych grazlu!!!!