V roce 2016 USA opustilo přes 400 tisíc čínských špičkových počítačových odborníků. Je to o 22 procent více než v roce 2013. Nelze vyloučit, že tento počet bude nadále růst.„Čím dál větší počet talentovaných lidí se vrací zpět do Číny, neboť se tato země stává inovačním centrem.

 
Bloomberg
Technology

Chinese Workers Abandon Silicon Valley for Riches Back Home

Podle zprávy z roku 2017 společnosti LinkedIn je z více než 850 000 inženýrů AI po celé Americe je 7,9 procenta čínských. Utley tvrdí, že Spojené státy budou kvůli Nové hedvábné stezce za Čínou stále více zaostávat. Podle jeho názoru si samy hází klacky pod nohy nadměrnou regulací, ovšem pozornost politiků se namísto toho zaměřuje na problémy s dluhy či z problémů viní mezinárodní konkurenci a zahraniční obchod. Zkušení a talentovaní čínští počítačoví odborníci opouštějí Křemíkové údolí a vracejí se domů. Profesionály s diplomy z Princetonu a pracovními zkušenostmi z Google stále častěji lákají zpět do vlasti Alibaba, Tencent nebo Baidu, píše Bloomberg.

 

 Hedvábná stezka

 Čína

 

Jedním z významných prvků celého plánu by měla být výroba a distribuce levné jaderné energie do regionů a měst v pouštních oblastech. Rozvíjí se vývoj a výroba nových jaderných zařízení. Ta místo uranu využívají thorium, což by mělo zajistit větší bezpečnost a zabránit nekontrolovaným jaderným reakcím. V Číně jsou již vyráběny malé jaderné reaktorové moduly, které mohou být využívány i ve vzdálených regionech. Mohou tam být dopraveny na nákladních automobilech a jejich cena je menší než desetina ceny tradičních reaktorů. Andrew David Paterson z Verdigris Capital tvrdí, že Čína v současnosti plánuje asi 60 takových jaderných elektráren a očekává se, že se stane jejich druhým největším exportérem těchto technologií na světě.

 

 Je rok 2018 a zaslepení tupci opět řvou: s Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak. Ale to nám nabízeli soudruzi z SSSR. Pak se poučili. Socialismus zahodili, Čína také, jenom vedení si nechalo původní název. My ne. My zase hledáme socialismus s lidskou tváří. Prý se nám zvedá HDP. Ale to je na papíře. Co z toho mají lidé?

 

Předešlé

Neuvěřitelný "drive" Ruska a Číny pokračuje, akcelerace je šokující

Vlak nám ujíždí po Hedvábné stezce a Schwanzenberg se Štětinou se tlemí

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Prý se nám zvedá HDP. Ale to je na papíře. Co z toho mají lidé?

  Pokud někdo zpochybňuje růst HDP v ČR a tvrdí, že z toho lidé nic nemají, tak je to samozřejmě lež jako věž.
  Pro určení výše HDP takzvanou výdajovou metodou jsou určující tři čísla.
  1) Tvorba hrubého fixního kapitálu, jinými slovy, investice firem a státu. Toto číslo se prokazatelně za poslední čtyři roky významně zvýšilo a umožńuje především rozvoj výroby, efektivity a zvyšování zaměstnanosti a zvyšování příjmů obyvatel.
  2) Domácí spotřeba - jinými slovy, to je to, co domácnosti utratí na spotřebu a investice-třeba bydlení. Toto číslo je prokazatelně vyšší, jelikož domácnostem vzrostl příjem o více než 20% a domácnosti mnohem více utrácejí. To číslo je reálné, protože je kryto skutečnou výrobou. Počítá se jen to, co domácnosti skutečně koupí, tedy musí to být také reálně vyrobeno.
  3) Saldo zahraničního obchodu, to jest rodíl mezi tím co vyvezeme z ČR a tím co dovezeme do ČR. Toto saldo je plusové, kolem 240 miliard korun ročně a i přes posílení koruny neustále roste.
  Sečteno podtrženo, kdo tvrdí, že růst HDP je jen na papíře, pak buď vědomě píše nepravdu, nebo je to diletant, který ničemu nerozumí.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Hele ty demente, když se zamyslím nad tím napsaným a jedu po silnicích nebo v jakým stavu jsou naše mosty, tak je mi jasný, kdo má pravdu. Ty blbče, jel jsi někam autem, nebo bydlíš v popelnici? Fakt jsi slepej?

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  Táhni do PIČI ty KURVO ŠPINAVÁ

 • Návštěvník - Pepik

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Co takhle doplnit něco o dividendách které každoročně vyvezou zaměstnavatelé z kolbenek, co tam doplnit fakt že se v těhle kolbenkách pracuje za - o pár korun vyšší mzdu než je minimální mzda v zemi vývozců dividend, co tam doplnit že ten váš pluskovej vývoz se skládá z polotovarů nebo výrobků firem které vyváží dividendy.
  Církevní restituce stojí nás daňové poplatníky cca 2 miliardy ročně. Neziskovky požerou z našich daní 14 miliard ročně. Fotovoltaika stojí 40 miliard ročně.
  Jeronym Bosch Sečteno podtrženo, kdo tvrdí, že růst HDP je jen na papíře, pak buď vědomě píše nepravdu, nebo je to diletant, který ničemu nerozumí
  hodnota příjmu na hlavu pro většinovou populaci z kolbenek se zvyšuje tak rychle jako komodita žrádla, nájmů, energií ... atd.?

  Mlejt pantem o úžasném HDP s vědomím že stojím na hliněných nohách, to chce hodně odvahy :-D

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Mzdy kvalifikovaných pracovníků prudce rostou. Firmy ale musí přidat i stávajícím, jinak utečou
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/mzdy-kvalifikovanych-pracovniku-prudce-rostou-firmy-ale-musi/r~fa3ec88efb5811e78337ac1f6b220ee8/

  Firmám chybí experti. Nejvíce strojaři či elektroinženýři. Nejvíce strojaři či elektroinženýři.

  Firmy přidávaly hlavně novým pracovníkům, které přetahovaly od konkurence. Letos se musí zaměřit i na stálé zaměstnance.

  Praha - Mzdy kvalifikovaných pracovníků v Česku loni stouply v průměru o 15 procent. Vyplývá to ze studie personálněporadenské společnosti Hays. Ta vychází z analýzy 6000 pracovních nabídek a údajů od 21 tisíc uchazečů sebraných napříč republikou.

  Výdělky lidí porostou i letos, očekává Hays. Firmy by však měly přidávat i svým loajálním zaměstnancům, na které při růstu mezd zapomněly a jimž dochází trpělivost. Změnit místo může totiž až devět z deseti pracovníků, ukázal průzkum.

  Pokud někdo tvrdí, že se lidé mají stále stejně, tak prostě píše nepravdu!

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Hele, jak vypadaj mosty a silnice po skvělém vládnutí ozubený pleše? Ty jsi fakt pako. Podívej se kolem sebe. Přiznej, že jste to rozkradli, místo abyste něco opravili. Nebo nemáš řidičák?

 • Návštěvník - Pepik

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  hodnota příjmu na hlavu pro většinovou populaci z kolbenek se zvyšuje tak rychle jako komodita žrádla, nájmů, energií ... atd.?

  :):):)

 • Návštěvník - *

  Ústav jaderného výzkumu Řež byl v roce 1992 zprivatizován vládou Václava Klause (ODS) a nyní je to soukromý Ústav jaderného výzkumu ŘEŽ a.s., mateřskou společností společnosti je ČEZ, akcionáři jsou:
  ČEZ, a. s. 52,46%
  Slovenské elektrárne, a. s., Slovenská republika 27,77%
  ŠKODA JS a. s. 17,39% (ŠKODU JS vlastní ruská strojírenská skupina OMZ, kterou ovládá ruská státní skupina Gazprom)
  Obec Husinec 2,38%
  Ve výzkumech takzvaného thoriového cyklu v Ústavu nepokročili, thoriový reaktor nemají. V roce 2016 dosáhli tržeb 1,5 miliardy a čistého zisku 130 milionů korun.

 • Návštěvník - wolfram

  Thoriový reaktor je stabilní? I když se zaseknou thoriové tyče? To bych chtěl vidět na vlastní oči. :-D