V roce 1989 už za komunisty dosluhovala komunistická třetí liga, které se všichni smáli, zatímco komunistická inteligence se už  připravovala na otevření hranic se západem. Ale to, co vládne na západě, je snad béčko komunistické třetí ligy. Kde se toto divné uskupení politiků bere?

 

Nyní vážně: Putin je nespokojen s odchodem petrodolarů ze země od roku 2000 a od slovního upozorňování oligarchů přes daňová zvýhodnění k návratu až jejich prošetřování se snaží o navrácení peněz do Ruska.

Vlivná komise britského parlamentu dnes vyzvala vládu premiérky Theresy Mayové, aby zesílila boj proti přílivu ruských „špinavých peněz“ do Londýna. Prý tím pomáhají Putinovi posílit moc. Takže když oligarcha (dle chytrých poslanců britského parlamentu) Abramovič koupil Chelsea a platil hráčům mzdy z ruských peněz, pomáhal Putinovi, aby mu upevnil moc, nebo okrádal Rusko?
Ne, to vážně není vtip, toto je aktuální zpráva od premiérky Mayové po novičoku.

 

Skoro by se zdálo, že všichni chtějí pomoci Putinovi a ukrývají to za boj proti Putinovi. Nebo má někdo jiné, přísně utajené informace, jak tuto zhovadilost vysvětlit?

Ve zprávě nazvané „Moskevské zlato: Ruská korupce ve Spojeném království“ kritizují členové parlamentního výboru vládu premiérky Mayové, jejíž rétorika je podle nich po případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jihoanglickém Salisbury sice silná, nenásledují ji ale žádné činy.

 

Zde je důkaz

 

Náměstek ministryně vnitra pro bezpečnost Ben Wallace v první reakci na zprávu poslanců uvedl, že Británie využije „všechny nástroje, které má k dispozici, aby si došlápla na ty, kteří ohrožují naši bezpečnost“. Už v únoru Wallace oznámil, že hodlá zpřísnit boj proti praní špinavých peněz v Británii. Ruští oligarchové podezřelí z korupce budou podle něj muset například vysvětlit, jak přišli k penězům, kterými financují svůj luxusní životní styl v Británii. Podle odhadů se v Británii se ročně „vypere“ v přepočtu 2,6 bilionu korun z nelegální činnosti.

Britské úřady zatím neprodloužily vízum ruskému oligarchovi Romanu Abramovičovi, který vlastní špičkový anglický fotbalový tým Chelsea. Abramovič je podle listu The Sunday Times třináctým nejbohatším obyvatelem Spojeného království s majetkem přes 12 miliard dolarů (asi 261 miliard korun).

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/roman-abramovic-chelsea-klub-fotbal-britanie-vb-vizum-oligarcha-skripal-novicok-gdm-/zahranicni.aspx?c=A180521_094900_zahranicni_elka

Autoři: ČTK,iDNES.cz

 

Neboli si má vzít Abramovič 12 miliard dolarů a táhnout zpět do Ruska, čímže (asi) zničí Putina. Vážně se nikomu nezdá, že těm hlavám v Británii nepřeskočilo? Nebo je to propaganda?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  Dva Chazaři (premiérka Mayová a zloděj Abramovič) se poškorpili?

 • Návštěvník - Max

  Vypada to spis na to, ze potize, ktere dela GB ruskym oligarchum v GB maji tyto donutit k opozici vuci Putinovi, destabilizovat Rusko. Angloamericka hovada si stale mysli, ze za penize se da zaridit vsechno.
  Neda. Potize oligarchum nedela Putin, ale GB, kam prinesli penize a podporuji ekonomiku!
  GB si tak sama skodi.
  Putin naopak uz pred lety vyzval oligarchy zlodeje k navratu a slibil jim amnestii. Predvidal tytp potize a radil jim vratit se s penezi do Ruska, pokud je to jeste mozne. Ted muze GB tyhle zlodeje v GB vysetrovat i puvod jejich majetku!

 • Návštěvník - Max

  Rusti oligarchove na zapade jsou vesmes Zide, kteri zbohatli pomoci US poradcu a Gajdara za privatizace ruske ekonomiky za panovani Jelzyna. Podobne jako cesti oligarchove u nas. Ruskeho bohatstvi se zmocnila hrstka mladych ruskych Zidu, vyvolenych a vyskolenych USA. Abramovic, Chodorkovskij, Berezovskij, atd. Utekli na zapad s pohadkovym bohatstvim, nebo je Putin zavrel. Tam ale zadne stesti neudelali jak videt, GB je pouziva jako prostredek proti Putinovi a Rusku. Ta hra zapadu s ruskymi oligarchy jim ukazuje sama, co oni ve skutecnosti jsou a ze se nachazaji mezi vlky, kteri jim chteji jejich penize ukrast a pak je vyhnat ze zeme. Zaslouzi si to tihle zlodeji, spravedlnost ma nekdy okliky...

 • Návštěvník - wolfram

  V odpovědi na: Návštěvník - Max

  Tak si vezměte z Ruska příklad. Je snad divoký zloděj Abramovič premiérem? Není, zato v Česku řádí jeho obdoba Babiš.

 • Návštěvník - wolfram

  Abramovič stěhuje FC Chelsea do Izraele a angličtí fanoušci mohou dojíždět na zápasy letecky.