„V Británii byli lidé a těm řekli, že zdrojem jejich strádání je Evropa. A takovéhle kecy jsou svinstvo!“ řekl Macron. „Měly tam celé autobusy s povídáním – ušetříte – už si nevzpomínám kolik – něco jako 36 miliard liber, když odejdete,“ dodal v lednu 2019. 

 

Po celé Británii jezdily autobusy a voliče lákaly plakáty se sloganem: „Každý týden posíláme 350 milionů liber EU, pojďme je radši dát Národní zdravotní službě (NHS).“ Slogan patří organizaci Vote Leave, která investovala miliony do kampaně za odchod z Evropské unie. Právě peníze, které museli Britové posílat Evropské unii, byly zřejmě jedním z důvodů, proč se necelých 52 procent voličů rozhodlo pro odchod z unie.

Český fotbalový brankář Petr Čech, který kopal za anglický Arsenal, také výroky Nigela Farage kritizoval: „Vypadá to, že největší rozhodnutí v historii země bylo založeno na falešné kampani a lžích.“

 

Je 28.8.2019 a zoufalý Brusel volá:

EU očekává, že Británie zaplatí dluh i po brexitu bez dohody

Evropská unie očekává, že Británie dodrží všechny své finanční závazky, které učinila během členství v bloku. Obzvlášť to platí pro případ, že z EU nakonec odejde bez dohody. Uvedla to dnes mluvčí Evropské komise (EK). Reagovala tak zjevně na nedělní prohlášení britského premiéra Borise Johnsona, podle nějž v případě brexitu bez dohody už země nebude unii dlužit 39 miliard liber (1,1 bilionu Kč), tedy původní odhadovanou výši "brexitového účtu". Kvůli odkladu brexitu z konce března na konec října už navíc Británie část účtu o rozluce s EU zaplatila. Podle posledního odhadu britského Úřadu pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) nyní jeho výše činí 33 miliard liber.

 

Nový britský premiér Boris Johnson slíbil veřejnému zdravotnictví mimořádnou finanční injekci ve výši 1,8 miliardy liber (téměř 51 miliard Kč). Takřka miliarda liber z této částky bude okamžitě k dispozici pro financování nového vybavení a modernizace 20 nemocnic, napsal server BBC. Johnson uvedl, že se snaží plnit sliby ohledně vyšších výdajů na státní zdravotní službu (NHS), které byly součástí kampaně probrexitového tábora před referendem o členství Británie v Evropské unii. Johnson tehdy hlásal myšlenku, že Británie by odchodem z EU ušetřila 350 milionů liber týdně, které by mohla vynakládat na veřejné zdravotnictví.

  „Díky silnému ekonomickému výkonu této země jsme nyní schopni oznámit dodatečných 1,8 miliardy liber pro NHS,“ dodal.

 

Brankáři Čechu, co aspiruješ dokonce na prezidenta: jak je to tedy s tou lží, co jste médiím vykládali? Proč by měla Británie po odchodu platit peníze? Ale hlavně: nechá zatknout Hamáček a státní zástupce Pavel Zeman Macrona a brankáře Čecha za vyvolání předsudečné nenávisti založené na dezinformaci? Bude Česká televize na podzim v pořadu o dezinformacích ukazovat i tuto záhadu?

 

 
 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • antibl

  V odpovědi na: antibl

  Kruci, vyskočily mi nuly. 3000.

  Krátká URL:
 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Pokud vim, tak Sobotka vyclenil na prijem uprchliku 600 Mio nebo uz nevim kolik. Tajne! SPD to ve snemovne odhalila, ze se brani navenek migraci, ale za zady parlamentu uz vse pro ni pripravuje. Bohous byl rudy jako pivonka. Jdete s tim Sobotkou uz do p.dele! Mel byste tady rikat nejenom chvalu na ty socblby, lhat a manipulovat. Kdo vas za to plati? CSSD z kasy pro trolly? Nebo je to vas konicek tady srat lidi a pana Pokorneho?

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  To jsou samozřejmě bohapusté bláboly, které ti do hlavy nalívá prolhaný Okamura. Do prdele běž akorát ty i s tím tvým prolhaným Okamurou. Sobotka nikdy nikomu nelhal, žádné uprchlíky na kvóty nepřijímal.
  ČR přiděluje azyl cizincům z mnoha zemí na základě ženevské konvence už dlouhá desetiletí a nemá to nic společného s uprchlickou krizí. To jen Okamura to všechno prolhaně a účelově míchá dohromady a hlupáci jako ty to žerou Okamurovi i s navijákem. A když jsi s tou prdelí začal, tak já ti opakuji, bež do prdele!

  Krátká URL:
 • Vlastimil Nowak

  Návštěvník - antibl V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak před 8 hodinami

  Nauč sre počítat. Z 20000 neni 15% 15000 korun, ale 300. Ty jsi vůl a korunovanej.

  Já jsem ožádných procentech nepsal ty debilní demente. Já jsem psal o konstatní a neměnné částce na hlavu.
  A jestli se ti to zdá jako debilita, tak jsi právě pochopil, že Tatcherová byla debilní!

 • Jarda

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Asi jste ve svém zanícení neviděl, že to hned opravil. Vy jste fakt zoufalec.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Jarda

  Nic neopravil ty zoufalče, jen že zapomněl nějaké nuly. Ale o nuly vůbec nejde! Jenže ty to nejsi schopen ve své zoufalé mysli vůbec pochopit.

 • Jarda

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Tydýt? Vy jste namazaný? Chovejte se slušně.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Jarda

  Tak proč mi nadáváš do zoufalců a tydýtů a potm mě tady chceš mistrovat ať se chovám slušně? Nejdříve si zameť před vlastním prahem ty zoufalý tydýte.
  Ten debilní dement se opravil, že zapomněl napsat nějaké nuly. Jenže o nuly vůbec nejde. Ta částka daně je pevná a na procentech nezáleží. Prostě každý bude státu odvádět stejnou částku, ať má příjem 100 000 nebo 20 000, vždy stejná částka. Chápu, že se ti to zdá absurdní a nechceš tomu uvěřit, že by Tatcherová chtěla zavést takový nesmysl, ale ujišťuji tě, že je tomu tak.
  Takže nakonec, jak ty budeš oslovovat mne, tak já budu oslovovat tebe. Jak se do lesa volá, tak se z lesa bude ozývat.
  A já si myslím, že to ******** ani nebude mazat, protože už i on pochopil, že se tady ve velké většině chováte jako hulváti!
  Nikdy nikomu nenadávám jako první. Vždy jen vracím ty sprosťárny, které na mne útočí jako první.

  Krátká URL:
 • Jarda

  Ten pošuk stále pláče a ještě neví, co píše. Nowaku, kolik je 2x2? To je těžký, velice těžký test inteligence.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Jarda

  Přestaň trollovat, jsi směšný!