Smutný pohled na zatuchlý britský parlament. Tak dlouho byl vychvalován, až se zjistilo, že banánová republika vzniká na území Downing Street číslo 10 a především ve Westminsterském paláci. To, co jsme dříve vídali na Ukrajině a v Africe, dnes předvádí britský parlament.

 

Vůle lidu jde do pryč, boj o koryta běží v přímém přenosu

Kam zmizela ta nádherná zem, kde i policisté nenosili zbraně, nebyla ústava a přece tam byla úcta k druhému? Když vidíme Corbyna a jeho šašky v pozadí, když vidíme čachry místo vykonávání vůle lidu tak je vidět, že padla poslední výspa demokracie. Dříve byly banány symbolem Afriky, dnes možná rostou přímo ve Westminsterském paláci. Co se stalo s Evropou po založení Evropské unie? My starší jsme si mysleli, že se RVHP nevrátí a že zvrácenost politického a hlavně ekonomického systému pod nadvládou SSSR už nic nepřekoná.

Jak hluboce jsme se mýlili, je to ještě horší.

 

Dnes východ šlape na 200%, mohutně dohání ekonomické ztráty, západ se utápí v podrazech, špíně, vyhrožování, USA vydírají celý svět, západní politici se rvou o koryta jako koně a pouze tam, kde vyrazili neziskové organizace, je relativní klid. Zatímco státy BRICS a především Čína s Ruskem ukazují příkladnou spolupráci na vzájemných dohodách, západní politici už ten hnůj a vydírání ani neskrývají. Velká Británie nám ukazuje vůli lidu jak na talíři.

Hnůj, podrazy, všichni politici se rvou o koryta jako koně. A brzy budou v Evropě růst banány. Prý to dělá to teplo a na politiky i africky působí.

Proboha, kam jsme se to dostali? To jsme vážně v roce 1968, potažmo v roce 1989 chtěli? Umí západ něco jiného, než vydírat, zabíjet, přepadávat, válčit a rvát se o koryta? A víc jak půl miliardy lidí se stalo jejich rukojmím? S cenzurou a vyhrožováním?

Jak to skončí? Není čas prásknout do bot?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  No, pozor, koho si vybíráte za favorita.

 • *

  Boris Johnson totiž skandálně lhal o Novičoku!
  Britský ministr zahraničí Boris Johnson ve vysílání BBC v neděli 18. března 2018 řekl, že stopa jedu Novičok vede do Kremlu a že má důkazy. „Nejenom, že máme důkazy, že Rusko v minulých deseti letech zjišťovalo, jak dodat nervové látky za účelem vraždy, ale vytvořilo a skladovalo Novičok,“ řekl Johnson. To samé Johnson zopakoval ještě německému rozhlasu, že "britští vládní vědci mu osobně sdělili, že jsou kategoricky přesvědčeni, že za útok proti Skripalům v Cambridgi nese vinu Rusko".
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-jed-skripal-novicok-kreml-britanie-johnson_1803181347_mls
  https://blisty.cz/art/90468-boris-johnson-lhal-v-rozhlase-ze-britsti-vedci-jsou-stoprocentne-presvedceni-ze-novicok-ze-salisbury-je-z-ruska.html

  Jenže ouha! Za dva týdny, v úterý 3. dubna 2018, řekl ředitel Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Down Gary Aitkenhead v televizi SkyNews, že vládní vojenští vědci byli schopni identifikovat nervovou látku, avšak nebyli schopni určit, kde byla vyrobena. Britská vojenská laboratoř DSTL v Porton Down je jen 13 kilometrů od Salisbury, kde byli otráveni Skripal s dcerou.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britsti-experti-nedokazali-zjistit-puvod-novicoku-jimz-byl-otraven-skripal-9714
  Labouristé, novináři a veřejnost poté poukazovali, že Johnson byl už zase nachytán při lži, kdysi podváděl jako novinář. "Ministr zahraničních věcí musí odpovědět na vážné otázky, zda neuvedl veřejnost v omyl," vyzýval ho labourista John Trickett.
  "Sériový lhář Boris Johnson znovu přistižen u lži?" ptal se redaktor Daily Mirror Kevin Maguire.
  "Není jedním z nejzákladnějších požadavků, aby ministr zahraničních věcí nelhal na mezinárodní scéně a nezhoršoval vztahy s ostatními zeměmi?" ptala se redaktorka Ellie O'Haganová z listu Guardian.

  V pondělí 9. července 2018 ministr zahraničí Boris Johnson rezignoval, oficiálně kvůli sporům o brexit, ale jeho trapné lhaní o novičoku také hrálo roli.

  Pryč s Johnsonem, Farage premiérem!!! Volby, volby!!!