To, co žádali lidé z východní Ukrajiny a co bylo důsledkem šíleného zabíjení dnes vyslovil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Masmédia tomu nevěří, nebo je to štve?

 

Ukrajina přizná zvláštní status povstaleckých zón v Luhanské a Doněcké oblasti na východě země. V Kyjevě to oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle ukrajinských i ruských expertů by rozhodnutí mohlo výrazně přispět k naplnění minských dohod o míru na Donbasu z roku 2015, kde od počátku války před pěti lety zemřelo přes 13 tisíc lidí.

Samozřejmě ani my nevíme, jak to projde ukrajinským parlamentem, i když tam má Zelenskyj většinu. Ale vzhledem k tomu, že lidé jsou unavení z korupce, války a zabíjení a toto by mohlo vyřešit mír, je nyní velká naděje.

 

Je pravdou, že to podmiňuje stažením vojsk - samozřejmě separatistů, které ukrajinská armáda zabíjela, ale pokud to bude myslet vážně bez dalších postraních špinavých úmyslů, lze se dohodnout.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Smrt Kolomojskému a jeho sluhům. Právě proto, že zabili 13 tisíc Rusů, včetně dětí. Kolomojskij utrácel od roku 2014 měsíčně 10 milionů dolarů na vydržování svých šesti soukromých teroristických praporů: batalióny Azov, Donbas, Dnepr 1, Dnepr 2, Aidar a Pravý sektor, aby tito Kolomojského neonacisté kompletně vyvraždili ruské obyvatelstvo na východní Ukrajině, aby on ovládl zdroje na východní Ukrajině. Kolomojského prapory ve znaku s vlčí runou jsou překvapivě i na seznamu teroristických organizací v USA.

  Letos oligarcha Kolomojskij ovládl úplně celou Ukrajinu, získal prezidentský úřad (herec z Kolomojského televize Zelenskyj) v dubnu 2019 i parlamentní většinu (strana Sluhové národa) v červenci 2019.

  Jenže lidi v Luhanské a Doněcké oblast si zvláštní status dávno vydobyli, v podstatě zvítězili a nepotřebují se vracet pod oligarchu. Stejně chce oligarcha v Luhanské a Doněcké oblasti akorát krást uhlí a břidlicový plyn.

 • *

  Jak jsem psal před časem, klíčové je objasnit, kdo si objednal vraždy všech donbaských velitelů? Jde také o velké peníze z prodeje uhlí z Donbasu Rusku a Ukrajině.

  Zatím se jelo podle plánu: "Likvidace vůdců a předání Donbasu zpět Ukrajině, pod kontrolu Achmetova nebo Kolomojského."

  Připomeňme si vraždy:
  + Alexandr Zacharčenko ... poslední velký velitel Doněcka, zavražděn 31. srpna 2018 bombou v restauraci "Separ" v Doněcku, zraněno bylo dalších 11 lidí, při atentátu utrpěl těžké zranění "ministr daní a příjmů DLR" Alexandr Timofejev s přezdívkou Taškent, pravá ruka Zacharčenka.
  + Michail Tolstych přezdívaný "Givi"... zavražděn 8. února 2017 v kanceláři, když ho zabila exploze nádoby s hořlavinou vypálené z plamenometu. Atentát byl spáchán v den, kdy byl v sesterské samozvané Luhanské lidové republice pohřbíván náčelník luhanské Národní milice Oleg Anaščenko. Ten zemřel v sobotu 4. února 2017, kdy v jeho autě vybuchla nálož.
  + Arsen Pavlov přezdívaný "Motorola" ... zavražděn 16. října 2016 bombou ve výtahu doma v Doněcku,
  + Pavel Dremov přezdívaný "Baťa" ... populární kozácký ataman, zavražděn 12. prosince 2015 bombou v autě, chtěl vstoupit do politiky, aby od Achmetova dostali ekonomický podíl na uhelných dolech,
  + Alexej Mozgovoj ... zavražděn 23. května 2015, Mozgového automobil najel na minu a explodoval. Atentátníci pak po troskách vozu a lidech, kteří v něm jeli, ještě vypálili několik salv ze samopalů a dokonce i lehkého kulometu. Na místě zemřel velitel Mozgovoj, jeho tisková mluvčí, řidič vozu a dva velitelovi bodyguardi, i náhodně okolo projíždějící pár.

  "Lze pochybovat o tom, že atentát provedli ukrajinští diverzanti. Už jen to, že jeho aktéři dokonale znali pohyb hlavy separatistické republiky, napovídá, že viníky je s největší pravděpodobností třeba hledat jinde." "Drtivá většina komentátorů skloňuje dvě jména: kliku kolem Plotnického napojenou na ruského oligarchu Achmetova (Achmetov má podnikatelské aktivity nejen na Donbasu, ale i v Rusku a v evropských zemích)." Bývalý šéf samozvané Luhanské lidové republiky Igor "Plotna" Plotnický utekl v listopadu 2017 do Ruska (za Achmetovem). Nebo vůdce vraždily západní tajné služby?
  Na likvidaci vůdce proruských separatistů se podílel Západ
  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/na-likvidaci-vudce-proruskych-separatistu-se-podilel-zapad_496052.html
  Válka a mír po doněckém atentátu. Co bude dál?
  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/valka-a-mir-po-doneckem-atentatu-co-bude-dal_495732.html

 • *

  A ještě ocituji zajímavý názor od cernakus z Armádních novin, že utrpí ZÁPADNÍ PROPAGANDA A SANKCE. :-D
  ""On by se Porošenko s Ruskem rád dohodl. On je Ukrajinec jen podle místa narození. Tělem i duší je Žid a přirozený obchodník. Jeho zájmem je rozšiřovat své bohatství na východ od Německa běžnou metodou - rozkrádáním veřejného majetku a vykořisťováním poddaných. To by se mu samozřejmě lépe dařilo, kdyby nemusela jeho Junta investovat do ATO (pozn. ATO jsou síly, které bojují na východě Ukrajiny, ATO jsou tvořeny jednotkami ukrajinské armády, teritoriálními jednotkami, jednotkami národní gardy a dobrovolnými bataliony). A myslím, že se ani nemusí ptát Ukrajinců. Ti už jsou stejně apatičtí, zejména ti ruští a ruskojazyční mimo Donbas. Ale i ti nenáckovští ukrojazyční. Jediní, kterým ještě o něco jde, jsou náckové z Lvovské oblasti a ti taky nejvíce mediálně křičí. Problém je, že mu to nedovolíme my (USA a EU). Do puče na majdanu jsme investovali hodně ekonomického a politického kapitálu a nemáme zájem to pustit. Poloviční nebo třetinová superchudá Ukrajina (pravobřežní s nebo bez jižní proruské části) není cíl, který jsme v roce 2014 sledovali a zároveň by těžce utrpěla Západní propaganda. Obtížně by se vysvětlovalo, jak je Rusko Říší zla TM a proč musíme dělat sankce na druhou."

 • Ja

  Ukrajina ma sice prezidenta a vladu, jejich poltiku ale ridi USA, reprezentovana Deep Statem. V tomto kontextu je nutne vse videt. Vsude zebrajici Ukrajina uvaluje proto i sankce na Rusko, neustale ostreluje delostrelectvem vychod Ukrajiny, ktery nechce byt vazalem USA jako zapadni Ukrajina. Rusko se nastvalo a zacina omezovat dodavky energii na Ukrajinu. Doufam, ze to pohne veci rychleji kupredu. Blizi se zima.

Nejnovější články