Prezident Trump se nechal naivně nachytat se Sýrií stejně jako Bush s Irákem a žádné chemické bomby se nejen nenašly, ale experti napříč světem se přes víkend Trumpovi dokonce vysmáli. (Pozor, experti, zatímco politici se z nás snaží udělat stádo ovcí)

Zkusme si jednu z možných hypotéz poskládat, co se ve skutečnosti v Sýrii mohlo stát a na jakých podkladech.

 

Nezbývá nám nic jiného, než spekulovat, když se americké tajné služby zoufale brání vydat důkazy, podle kterých se prezident Trump rozhodl a svět žasne. Navíc ti, co Trumpa nenáviděli jásají, zatímco ti, co mu drželi palce, jsou rozpačití. Hodinu od hodiny výroky mnoha bláznů stále více strácejí smysl. A pokud je to je to jenom na základě paranoii, Asad chtěl jenom upoutat pozornost a proto použil sarin, řekl izraelský ministr obrany Lieberman! Provokace, nebo návod pro amerického prezidenta Trumpa? tak to nahání husí kůži a strach!

 

Chemičtí experti napříč celým světem jednoznačně tvrdí, že to sarin být nemohl (dokonce jednou nečekaně v přímém přenosu i v Čt24), protože záběry chování zachraňujících to  vylučují, říká i  ZDE profesor toxikologie Patočka  a zde http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253218159-zpravy-ve-23/217411023000407/

Dále i vojenští experti vylučují, že by se za dala strategie útoku připravit prakticky během několika hodin a ještě upozornit Rusko

Dále z prapodivných vyjádření izraelských složek, přestože izraelské tajné služby v zahraničí jsou nejděsivější na světě a nic jim není odporné

Dále ze zoufalého vyjadřování lidí jako je Gabal či Jakub Szanto, kteří jsou v podstatě izraelští zástupci

Dále ze zoufalého oddálení vyšetření na místě jak členy USA v OSN, tak dalších výhrůžek, zatímco Trump odmítá předat světu důkazy, na jejichž podkladě rozhodl. (Pokud se situace náhle nezměnila, a my to pouze nevíme)

Dále z naprosté nelogičnosti, proč by to Asad udělal, když má (pokud chorý americký senátor Mc Cain z Vietnamu neprosadí další vyzbrojení mírových teroristů proti Asadovi) vítězství na dosah ruky

Dále z důvodu, že to místo je strategické nejen kvůli ropě, ale především plynu, což dělá starosti americké těžbě břidlic - a opět konkurenta zoufalé Saudské Arábii

Dále že je to i strategické místo pro Turecko, které proto nenávist vůči USA utlumilo

A samozřejmě ze stovek dalších střípků, které následující možnou hypotézu doplňují: pochybnosti různých autorů nejen z arabského světa, ale hlavně západního, že konstrukce je na vodě, snadno vyvratitelná a veřejné mínění se setkává se stále silnějším odporem přes zoufalou mainstreamovou propagandu.

Možná je to i trochu handl s Ruskem, že malinko ustoupí, aby se prosadily i zájmy Izraele a USA v regionu, zatímco Krym a Ukrajina...

 

Stále halasnější volání Izraele v čele s Netanjahuem, jak je posilování Ruska v regionu nebezpečné pro zájmy USA a Izraele otočilo výroky Trumpa, a když navíc jeho ortodoxní zeť byl pověřen řešením strategie těchto zájmů, tak to samozřejmě volalo po akci, ke které však nikdo nedokázal dát záminku. A tak se jí mohlo jít naproti, někdo rozhodil chemikálie na bázi chloru, zatímco se světu nepřetržitě 24 denně ukazují snímky dušených dětí, řve se slůvko sarin a hraje se na city občanů celého světa. (toto jsme už zažili s Irákem, stačilo scénář jenom oprášit) Takže visí ve vzduchu otázka, kdo tuto provokaci mohl učinit a jak ji prezidentu Trumpovi předložit. Lze snadno doložit, že kolem Trumpa jsou samí "experti" z bojů v Libyi a Iráku, kteří tento scénář už mají vyzkoušený. A vzhledem k tomu, že by museli být Asad a Putin dementní, aby v okamžiku, kdy vyhrávají na všech frontách a mírová teroristická opozice hraje ne druhé, ale padesáté housle a zmůže se pouze na děsivé krutosti či boje ze zálohy, tak že by na ně najednou shazovali chemické barely se sarinem a poštvali svět proti sobě?  Proč?

 

Spíše je nanejvýš pravděpodobné, že se našla nějaká zrůda v zájmu mírové teroristické opozice a USA v čele s Mc Cainem,  aby se opět zoufale zvrátil poměr sil.

 

Kdo to měl potvrdit?

 

Kdo to tedy mohl udělat?

samozřejmě se naskýtá mnoho úvah, ale dvě jsou nejpravděpodobnější: někdo z mírové teroristické opozice, nebo z Izraele, aby v zápětí ustoupili do pozadí a třešničku na dortu a humánní záchranu lidstva jako světového četníka přenechali USA.

Tomu by svědčilo i vyjadřování ministra obrany Izraele, který se jakoby následujících bojů nezůčastní, byť je díky penězům z USA největší vojenský hegemon v oblasti s nejmodernějšími zbraněmi. Ale Rusko je přece jenom mocnější soupeř a tak se naivní Trump a USA hodí...

Nic však nevylučuje, že to udělala Al-Nusra (Al-Kaida), aby to svedla na Asada a obětovala civilisty, jenomže právě proto měly USA dvakrát měřit a jednou řezat. Ale kdo ví, zda v tom není další šachový tah.

 

Mimochodem průšvih, kdy se do světa dostaly snímky osob v místě po chemickém útoku údajným sarinem opět experti vysvětlují: sarin je těkavá látka, ale rychle ztrácí stopy - mizí. A čím více se oddálí vyšetřování, tím hůře se nachází skutečný viník! USA dělají vše, aby se nic nevyšetřilo, zatímco se z Velké Británi a USA ozývají absurdní obvinění:

 

 Všechno do sebe z vyjádření zapadá, ale hledá se hlavní důvod.

Schopnosti systému Pancir-S1 ukazuje následující video :

Trochu chronologie: první měsíc, když Rusové oznámili, že zlikvidují teroristy na území Sýrie a pomohou Evropě, aby exodus migrantů do Evropy přestal a Syřané (dřívější i naši přátelé) se mohli vrátit domů, Obama a Mc Cain se smáli na všech shromážděních. I Izrael s Francií a Velkou Británií (nebo raději jejich vůdci, protože lidé jsou stále zoufalejší) se ironicky Putinovi vysmívali a házeli mu klacky pod nohy. Zděšení, které nastalo, když špičková logistika Ruska a zbraně začaly teroristy drtit, je nepopsatelná a... Nepopiratelná!

Lze dohledat po celé škále mediálního spektra včetně našich Votápků, Romancovů, Gabalů, Langšádlových a každý si můžete doplnit další. A především zavládlo zděšení v Izraeli a USA včetně Saudské Arábie. Uklidnění v regionu by znamenalo pro plyn a ropu další katastrofu pro USA a Saudskou Arábii, které se z ceny 40 dolarů za barel hroutí, zatímco Rusko už na tuto cenu připravilo ekonomický scénář a jejich ekonomika s tím počítá. (Všimli jste si, jak cena ropy po bombardování prudce letěla vzhůru?)

Takže mohli Trumpovi nabulíkovat, že je v jeho strategickém zájmu, aby udělal rázný krok a toto vše zarazil v okamžiku, kdy mu předhodí nějakou záminku. (Víme, jak zoufale i Trump začal prosazovat strategii uhlí, břidličné ropy, nových vrtů a hledání zdrojů pro tyto segmenty, takže důkazy další jsou).

 

A opět v této hypotéze vše do sebe zapadá.

Nyni je pouze otázkou, kdo skutečně podstrčil nějakou chemikálii nevinným občanům, aby to padlo na Asada a Putina. Nejblíže v regionu k tomu má Izrael, který na to má i špičkově vycvičené lidi, nebo mírová teroristická opozice, která se neštítí ničeho. Obě strany na tom mají stejný zájem, stejné vybavení a stejnou možnost. Proto v této hypotéze nelze bez místního šetření ukázat na viníka prstem.  Přitom by to bylo velice jednoduché: třeba prezident Trump může ústy své zástupkyně v OSN navrhnout, že okamžitě vysílá experty společně s Ruskem a zástupci OSN včetně "Lékařů bez hranic" jako garantem uznávaným včetně námi a pokud by tomu Putin a Asad bránili, byli by viníky oni. A nebylo by co dále řešit.

Bude mít odvahu tímto způsobem prezident Trump raketový útok bez kongresu a OSN svůj rozkaz před celým světem obhájit, nebo se bude třást před tajnými službami a před odhalením, kdo je skutečným strůjcem šíleného používání chemických zbraní? I prezident Zeman se k této konfrontaci přihlašuje a asi slušní občané celého světa. Dokáže prezident Trump, že je skutečná jednička, že USA jsou "first", nebo zaleze zbaběle do Bílého domu a bude pouze štěkat za hradbami tajných služeb? Uvidíme, příštích několik dní to rozhodně.

 

Mohla to být i odveta za to, že byl izraelský ministr pozván na kobereček Ruskem a izraelský zeť (ortodoxní) přemluvil "Ivanku", jak píší někteří v USA

Čtyři izraelské bojové letouny v noci na pátek 17. března zaútočily v blízkosti syrské Palmýry údajně na konvoj se zbraněmi určenými pro libanonský Hizballáh. A pak se musel Izrael v Moskvě zpovídat, což ho šíleně urazilo.

 

A dovolte jednu perličku na závěr: zatímco statisíce příspěvků na sociálních sítích odsuzují teroristický útok USA na Sýrii i v anglicky mluvících částech světa, Čt24 nepřetržitě vysílá Votápky a komiky "S USA a nikdy jinak" a "99 pragováků", kteří podepsali protest proti Putinově agresi. Svět se zvrátil a Evropské hodnoty našli inspiraci.

(Pro mladší: Dopis 99 pragováků“ adresovaný sovětské vládě. Dopis otiskl v plném znění i s podpisy signatářů moskevskevský deník Pravda 30. července 1968. Podepsaní dělníci z továrny Praga v něm upozorňovali na to, že projevy demokratizace společnosti v naší republice ohrožují budování socialismu a napadají v bojích společně prolitou krví zocelené přátelství českého a sovětského lidu. Zároveň odsoudili ty, kteří se nesmířili s armádním cvičením sovětských vojsk a vojsk Varšavské smlouvy na území Čech a Slovenska, s tím, že čestní a poctiví občané naší vlasti se v jejich přítomnosti cítí bezpečněji. Dopis 99 pragováků posloužil vládě SSSR jako alibi pro invazi vojsk Varšavského paktu v srpnu 1968. )

 

Ale finále to není. Proč? Protože zatím s jistotou nevíme, zda to má být signál na vnitrostátní scénu USA, aby vlk se nažral a koza zůstala celá", nebo zda si Trumpa namazaly na chleba a vychutnaly tajné služby. Chce to ještě pár týdnů vydržet a nedělat unáhlené závěry! Připravit se však musíme na různé varianty. Scénář - viz výše je na stole.

 

Možná si stále pokládáte otázku, kdo za zločiny v Sýrii stojí: není problém se vrátit deset let nazpět, kdy v Sýrii chodily i ženy studovat, bylo tam bezpečí, dělali tam naši pracovníci a lidem tam bylo dobře. Pak USA vydaly zbraně opozici, ohlásily další arabské jaro a pak je tam děsivé utrpení, lži a masáž mainstreamu.

A kdo chce poctivě poukazovat na minulost Sýrie a nádherný sekulární stát, je Evropskými hodnotami v čele se Českou rakouskou spořitelnou osočován jako vlastizrádce státu Evropská unie!

Proto jediná prosba na závěr: chcete li znát pravdu, nevěřte nám, ani USA, Evropským hodnotám či Čt 24. Nalistujte si staré tisky, podívejte se na internet do doby, než tam USA s americkým senátorem Mc Cainem vyvezly americký mír. Jedině tak dospějete k jasnému důkazu, kdo je gauner a zločinec a kdo vysílá hoaxy a fake news, aby si udržel peníze a moc. Nic víc.

Důvěřujte jenom sobě a ověřujte!

 

 

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Lomcovák

  Trump na twitteru před 4 hodinami: "North Korea is looking for trouble. If China decides to help, that would be great. If not, we will solve the problem without them. USA"
  https://twitter.com/realDonaldTrump

 • Návštěvník - Lomcovák

  Sorosovy Bílé helmy pomáhají v Sýrii - zadarmo, dobrovolně, i za cenu vlastního života.

 • Návštěvník - Lomcovák

  Je Donald Trump v pasti (impeachment, ruské kontakty)? Rozhodně ne, jen je politický amatér a jakmile cítí, že je pod tlakem, začne okolo sebe kopat a vztekat se.

  Robert Kagan, manžel Victorie Nulandové se vyjádřil ve The Washington Post minulý pátek - zjevně byl Kagan syrským útokem překvapen a pln nadějí, jak bude Trump vést budoucí války:
  "Instead of being a one-time event, the missile strike needs to be the opening move in a comprehensive political, diplomatic and military strategy to rebalance the situation in Syria in America’s favor. That means reviving some of those proposals that Obama rejected over the past four years: a no-fly zone to protect Syrian civilians, the grounding of the Syrian air force, and the effective arming and training of the moderate opposition, all aimed at an eventual political settlement that can bring the Syrian civil war, and therefore the Assad regime, to an end. The United States’ commitment to such a course will have to be clear enough to deter the Russians from attempting to disrupt it. This in turn will require moving sufficient military assets to the region so that neither Russia nor Iran will be tempted to escalate the conflict to a crisis, and to be sure that American forces will be ready if they do.

  It was precisely because Obama and his White House advisers were unwilling to go down that path that they resisted military action of any kind, regardless of the provocation. Let’s hope that the Trump administration is prepared for the next move. If it is, then there is a real chance of reversing the course of global retreat that Obama began. A strong U.S. response in Syria would make it clear to the likes of Putin, Xi Jinping, Ayatollah Ali Khamenei and Kim Jong Un that the days of American passivity are over."
  https://www.washingtonpost.com/opinions/itll-take-more-than-a-missile-strike-to-clean-up-obamas-mess-in-syria/2017/04/07/c3e1b384-1bb9-11e7-bcc2-7d1a0973e7b2_story.html