Vzhledem k tomu, že informační technologie se vylepšují, zrychlují a i informační toky se pohybují rychlostí 01, neboli rychlostí blesku a digitálních technologií, to, co platilo včera, neplatí dnes a zítra zase může platit, co platilo včera, je zde vydán slovník vydaný ke dni 9.10.2017, neboli status quo.

 

Začněme nejstaršími pojmy, jak je dnes značíme:

Existoval stát SSSR. Představme si, že by se choval jako stát Evropské unie a Španělsko. Jak by to vypadalo? Dnes však známe oficiální, alternativní vyjádření a zde je výpis.

 

Litva - demokratické vystoupení ze SSSR, obnovila svou nezávislost 11. března 1990

Lotyšsko - demokratické vystoupení ze SSSR, obnovilo svou nezávislost 21. srpna 1991

Estonsko - demokratické vystoupení ze SSSR, obnovilo svou nezávislost 20.srpna 1991

Krymdemokratické vystoupení anexe a nedemokratické vystoupení z Ukrajiny i přes referendum

Gruzie - demokratické opuštění Sovětského svazu 9.dubna 1991

Jižní Osetiedemokratické vystoupení odtržení od Gruzie je nedemokratické, separatismus Osetinců je zločin, toto Gruzie nikdy neuznala i když získala Jižní Osetie po první gruzínsko-osetinské válce v referendu místních obyvatel v lednu 1992 samostatnost. A opět paradox:  26 srpna byly Ruskou federací uznány samostatné státy Jižní Osetie a Abcházie. Uznání samostatnosti samozřejmě odsoudil americký prezident George W Bush a další západní politici, kteří v konfliktu podporovali Gruzii.

 Hongkong - opuštění Číny by bylo demokratické, dnes je to nedemokratické a násilné držení totalitní Čínou (za což demonstrují Evropské hodnoty, TOP 09 a Zelení včetně pražské kavárny)

 

A pojďme do Evropy

Katalánsko -  opouštění by bylo demokratické vystoupení nedemokratické, referendum, kde se mohli lidé vyjádřit je nelegální, násilné držení ve svazku se Španělskem je demokratické!

Kosovo - opuštění a odtržení od Srbska je demokratické, dokonce jako záruku za svobodu a poděkování Jelcinovi tam USA postavily velkou základnu Pentagonu (USA).  Camp Bondsteel je americká vojenská základna ležící v Kosovu a vybudovaná v roce 1999. Nalézá se poblíž města Uroševce a rozkládá se na ploše 360 hektarů. Na základně je vybudováno přes 300 různých staveb, obývaných více než sedmi tisíci vojáky.

Prý záruka dobrého přátelství s Jelcinem a Ruskem...

 

A pak tady máme sametový rozchod mezi Čechy a Slováky.

Den po osamostatnění Slovenska vládla na Slovensku obrovská radost, v České republice naopak vládla obrovská nenávist k hlavním protagonistům: Václavu Klausovi a

Vladimíru Mečiarovi. Dnes ti samí tvrdí, že je lepší vztah mezi námi než když fungovalo Československo. (Jsou to lidé kolem lavičky a hovínka Václava Havla z pražské kavárny a Evropských hodnot)

 

Výsledek obrázku pro mečiar
 

 Vladimír Mečiar

 

Prof. Ing. Václav Klaus, CSc.

 

Takže k dnešnímu dni je třeba si zapamatovat: když opouštěly bez jediného výstřelu a policejních represí malé státy Sovětský svaz, tak je proto i následné Rusko nazýváno jako nedemokratický, totalitní stát vůdcovského typu, když na Jugoslávii padaly bomby, bylo to humanitární, demokratické bombardování od demokratických států a když Katalánci chtějí samostatnost, je třeba občany tohoto státu za tuto troufalost předat justici a zavřít za protistátní činnost.

Faktem je, že zítra už to nemusí platit a opět se politická "korektnost" může vrátit zpět na nohy. Každopádně dnes platí, že když dva dělají totéž, údajně to není totéž. Že jsme se přesvědčili, že základem Evropských hodnot a těch, co v USA prohráli volební boj je lhát, pravdu ohýbat a pokřikovat stylem zloděje, kdy zloděj volá, chyťte zloděje. A zda je to hoax, či fake news se může každý přesvědčit nejen v našívaší televizi, ale i na Wikipedii či v tištěných zpravodajstvích, které se dochovaly.

 

 

Jak ještě dlouho jim budeme pouze pro smích?

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci