Vedoucí úloha Bruselu se otřásá v základech jak bolševici v roce 1988 a Brusel začal dělat s hrůzou rázná protiopatření. Soudruzi  nám zabírali psací stroje a kopírky, dnešní komando ústy Zaorálka hlásí Mogheriniové, že to dotáhnou příští rok ještě dál!

STB byla chudší, takže musela navazovat spolupráci s herci, sportovci a vše si vyšlapat. My chodili do sklepních prostorů knihoven, kde cyklostilové knížky typu Černí baroni byli pro známé na objednávku, dnes lidé hledají zoufale fakta na malých webech. Změnila se technika, princip zůstal.

 

Boj o svobodu!

A jsme opět tam, kde jsme tenkrát byli, pouze o třicet, čtyřicet let starší!

Více než sto politiků a bezpečnostních expertů z 22 zemí z Evropy a Ameriky nedávno vyzvalo evropské lídry jako je šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, aby počty expertů v týmu nejméně ztrojnásobili.

 

 Zástupci EU by podle této "Pražské výzvy" také měli začít Rusko jasně označovat jako hlavního původce těchto nepřátelských dezinformací.

 

Vážně si myslí Zaorálek a Chovanec, že lid český (ale i maďarský, polský, dokonce i rakouský a další) nerozezná, zda si z nás dělá Putin, nebo Clintonová, CIA či FBI  mopslíky na kývacím pérovém krku jako hračky?

 

Vážně si současná následovnice STB myslí, že se informace mezi lidmi nepředají ústně, když i v době, přestože ještě lid neznal lis Jana Gutenberga  - vynálezce knihtisku - věděl, co se děje v Itálii, či na dálném východě?

Pravda, trvalo to trochu déle, protože "krajánci" nebyli tak rychlí, ale přesto se zboží přepravovalo a myšlenky šířily!

 

O co dál pokročilo myšlení dnešních spalovačů knih a zapalovačů hranic s myšlenkou? Vážně si nějaká potrhlá parta z Bruselu myslí, že zakáže lidem myslet? Vážně to hejno potrhlých manipulátorů nečetlo v dějinách, že vždy ti, co zakazovali myšlenky a pokrok, dopadli nakonec hůře, než ti, co ten pokrok a myšlení přinášeli?

 

 Mogheriniová nechtěla prý specifické případy dezinformací - ať už v Katalánsku či třeba na Balkáně - komentovat. Připomněla ale, že zvýšení počtu členů i rozpočtu příslušného týmu navrhovala opakovaně a byly to členské země, které podobnou možnost dosud odmítaly. "Potřebovali bychom rozšíření a dodatečné zdroje jsem navrhovala. Doufám, že tentokrát podporu získám," poznamenala a připomněla, že europarlament s větším rozpočtem problém nemá.

Ta nemocná dáma v Bruselu si myslí, že když dá na slovo Katalánsko "error" a HOAX, že lidé budou říkat: ti Katalánci jsou rozvraceči režimu a vzpurní, nebezpeční kacíři? Přece i za ostnatými dráty se vědělo, co na západě je. A my jezdíme do Katalánska a známe tyto hodné a milé lidi. A cvok, který nám bude podsouvat, že jsou to vrazi, protože je údajně podporuje Putin, pro většinu myslících bude pouze postavička Milouše Jakeše: tupá a primitivní. Kůl v plotě mezi nohsledy a práskači.

 

Hrůza jímá vedoucí státostranu v Bruselu

Evropská komise oznámila vznik expertní skupiny a začátek veřejné konzultace týkající se problematiky falešných zpráv. Příští rok na jaře chce na základě diskusí s veřejností a práce skupiny přijít se strategií proti jejich šíření.

 

Je rok 2017 a pokud by někdo spal déle, myslel by si, že je rok 1938, 1948 nebo dokonce 1968, kdy nás přijela osvobodit Sovětská armáda.

  Ne, blíží se rok 2018 a vedoucí úloha paty v Bruselu se třese o svá koryta a obviňuje lid z rozvracení republiky polokomunistickié, evropské. A to jsme už zde měli. Dokonce několikrát. Nic nového pod sluncem.

Pouze to Hitler zdokonalil gestapem a koncentráky s plynem.

Co na lid vymyslí Brusel? Zatím jsou v Katalánsku vystřílené oči gumovými projektily teroristy a diktátora z Madridu. Proti praporům samopaly. I my to známe: Opletal zaplatil za svobodu životem a Kubata dal hlavu za Blata. Přesto se Zaorálek a Chovanec propůjčili k pokračování.

 

 

Česká republika se zasazuje o zvýšení prostředků i počtů lidí, kteří se na evropské úrovni zabývají strategickou komunikací, především směrem k východu. Novinářům to v Bruselu řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Praha není podle něj v této své snaze osamocená a hledá další spojence. Také jiné, především východní země EU poukazují na potřebu čelit falešným a zavádějícím informacím z tohoto směru, jejichž cílem je zkreslovat či dokonce ovlivňovat politickou situaci.

 

V září 2015 v reakci na dezinformace, které často měly původ v Rusku a souvisely především s děním kolem Ukrajiny, summit EU rozhodl o vzniku specializovaného týmu v rámci evropské diplomatické služby. Pracuje v něm 14 lidí, včetně českého zástupce. Tým analyzuje a odhaluje nejrůznější dezinformace, na svém seznamu má nejméně 3500 takových zjištění, naposledy v souvislosti s děním v Katalánsku. (To je oficiální zpráva. Vážně jim nepřeskočilo?) Tým se kromě toho snaží přispívat k pozitivnímu obrazu EU v zemích Východního partnerství.

 

Bylo nám oznámeno, že už před 300 lety, kdy Katalánci chtěli svobodu, Putin přes internet provokoval katalánský lid. A i před sto lety Putin provokoval katalánský lid. Tak to alespoň naznačuje expertní skupna antihybridních specialistů. Protože tak dlouho Katálánci chtějí svobodu. Někdo opět v Evropě zešílel. První světová, druhá světová a co bude dál? 

 

Soudruzi v Bruselu, protesty v Katalánsku skutečně Putin nemohl zavinit. Vážně ještě Putin nežil, což si antidezinformační centrum neuvědomuje a přesto nás o tom přesvědčuje: 11. září si Katalánci každoročně připomínají jako den, kdy přišli ve válce o španělské dědictví v roce 1714 o nezávislost. Oslavy Dne Katalánska lokálně nazývaného La Diada jsou v posledních letech stále častěji spojovány se snahou o odtržení od Španělska.  Centrální vláda v Madridu o osamostatnění jednoho z nejvýznamnějších regionů ale nechce slyšet. Nebo snad Putin dokázal reinkarnaci?

Vážně tomu máme věřit a Brusel s Chovancem a Zaorálkem nám to mají vtlouci do hlav?

 

 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - *

  Trefa, pane Pokorný, také jsem si všiml záplavy v zahraničním tisku v posledních dnech, co všechno Rusko hacklo a zmanipulovalo.

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5083655/Russia-hacked-Britain-s-national-grid.html
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5084703/Russian-fake-news-accounts-bombarded-UK-Brexit-tweets.html
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5083185/Putin-s-lying-machine-Russia-s-spewing-propaganda.html

  P.S. Rusko a Venezuela dnes podepsali restrukturalizaci venezuelaského dluhu, Venezuela v příštích šesti letech bude splácet Moskvě jen "minimální platby", aby měla prostor pro jednání s ostatními věřiteli.

 • Návštěvník - *

  Věštec nepředpovídá rozpad Evropské unie (v roce 2018).

  Věštec Craig Hamilton-Parker, který předpověděl mimo jiné vítězství Donalda Trumpa, brexit nebo teroristické útoky ve Francii, vydal seznam svých až příliš často úspěšných predikcí, tentokrát pro rok 2018. A je to čtení, ze kterého jde mráz po zádech!

  Podle Craiga Hamiltona-Parkera nás čeká celá série přírodních katastrof, mimo jiné očekává výbuch italské sopky Vesuv a evakuaci Neapole a velmi dramatické zemětřesení na Novém Zélandě, na planetě obecně vzroste seismická činnost," uvádí britský Independent. Dále máme počítat s rekordním výskytem hurikánů v Karibiku, požáry v Kalifornii a Austrálii, záplavami v Číně a Indii a odlomením obřího ledovce v Antarktidě.

  Co se týče politiky, věštec očekává dramatické turbolence v Severní Koreji. Podle něj selže obchodní embargo a USA zaútočí na železnice a mosty, aby znemožnily dovoz zboží do země. V Koreji následně dojde k revoluci a Kim Čong-un bude muset prchnout do Číny.

  V Evropě podle Hamiltona-Parkera dojde k teroristickému útoku na některé ze silnic v Británii, následovat by měl chemický útok za pomoci dronů nad některou evropskou metropolí – možná Londýnem nebo Berlínem.

  V zásadě nás tedy podle něj v roce 2018 čekají politické bouře a přírodní katastrofy způsobené dramatickými změnami počasí, které bude extrémní. Hamilton-Parker utěšuje tím, že současně začneme vstupovat do jakéhosi zlatého věku souznění. A že se princ Harry zasnoubí s Meghan Markle…

  Craig Hamilton-Parker kromě nečekaného vítězství Donalda Trumpa v roce 2017 předpověděl i další události, které se letos staly, například vyostření konfliktu mezi Spojenými státy a Severní Koreou nebo znásobení nepokojů v Německu. V minulosti též předpověděl tzv. arabské jaro a události kolem „Je suis Charlie“ v Paříži. Doufejme tedy, že se jeho proroctví pro rok 2018 nenaplní. snad tedy jen kromě toho zasnoubení…

  http://www.extra.cz/vestec-prisel-s-desivym-proroctvim-na-rok-2018-jeho-predpovedi-se-bohuzel-plni

  http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/man-who-predicted-brexit-and-trump-gives-bleak-predictions-for-2018-a8051016.html

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Těsně před volbami spustil dezinformační server Aeronet kauzu lithium; poškodila ČSSD a naopak pomohla ANO a SPD. Stát nemůže jen přihlížet.
  https://nazory.aktualne.cz/komentare/proruske-servery-nici-cesko-a-babisovi-pomohly-vyhrat-volby/r~afd7d46ac9f911e7b6830cc47ab5f122/?_ga=2.235539460.404764996.1510757817-706890029.1510757817&redirected=1510760810
  https://screenshots.firefoxusercontent.com/images/fc5cbb99-9b69-42eb-aad7-d4f36148d727.png
  Putin nic, Putin muzikant. Ale hybridní válku umí jako nikdo jiný na světě.

  Potrpíme si na tvrzení, že jsme "suverénním státem". Platí to? Suverénní země se dokáže bránit útokům, hybridní válce, my ne. Důkazem je předvolební kauza lithium. Její vývoj mapuje Pražský institut bezpečnostních studií (PSSI). Případ popsaly Hospodářské noviny.

  Těsně před volbami ministr průmyslu za ČSSD Jiří Havlíček podepsal memorandum o těžbě lithia s australskou firmou EMH. Dva dny poté server Aeronet lživě obvinil ČSSD, že chce lithium vytunelovat, a vyzval, ať lidé volí SPD Tomia Okamury. Během 24 hodin zprávu šířilo přes sto facebookových profilů. Tématu se ujala SPD, KSČM, Miloš Zeman, Andrej Babiš. Z lithia se stal předvolební trhák, který poškodil ČSSD.

  Na začátku listopadu sociální demokraté dostali do rukou analýzu, jež popisuje důvody jejich fatální prohry. Tři byly klíčové: servilní prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů k Číně, neschopnost vysvětlit odvolání Andreje Babiše z vlády a kauza lithium.

  Startérem lithiové kampaně se stal dezinformační web Aeronet, známý například tvrzením, že protesty proti prezidentu Zemanovi 17. listopadu 2014 (červené karty) organizovala a platila americká ambasáda. Server je zakonspirovaný, ani české tajné služby údajně nevědí, kdo přesně ho vlastní, stopy vedou do Virginie, Amsterdamu, Lucemburku, ale práce webu odráží metody ruských tajných služeb.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Ty blbče, pořád opakuješ stejnou hovadinu a kopíruješ to. To lithium podepsal tejden před volbama nějakej dement z nějaký přiblblý politický stramy. Nebyla to náhodou ČSSD? Pár dní před volbama se nic nepodepisuje a přišel trest.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  Hele, navíc to nenapsalo Aktuálně ale vypatlanej Frydrych. A ten píše samý konspirace.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  Na podepsání Memoranda není nic závadného, ba naopak, je to velmi prospěšné pro Českou Republiku.

 • Návštěvník - hanick

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  A co bereš večer?

 • EU je totalitní, chce přikazovat novinářům co mají psát. Typické to je u uprchlické krize. O novináři už mají od EU přikázané jak o tom psát. Aby nevypukla mezi lidmi panika. EU je ohavná instituce, která páchá jenom škody. je nejvyšší čas z této instituce odejít. Jinak bude zle.

  http://www.epshark.cz/clanek/183/eu-poucuje-zurnalisty-jak-spravne-informovat-o-islamu-a-migrantech

 • Návštěvník - novota

  Lithium odstartoval soudruh Skála z Ksčm a obdivovatel Havla Kapal....a Junkers jenž vede EU fürch reich je synem otce jenž byl pobočníkem generála Rommella...a proto heil EU....:p:p

 • Návštěvník - hanick

  Jestli Brusel povede Evropu nadále směrem, který prožíváme - zákonitě nastane destrukce zevnitř. Lidé jsou informovaní a politicky vyspělí - ovšem kromě destinace Praha. Čím dříve rozpad nastane, tím lépe, ať se dá ještě leccos napravit. Spoléhejme na Východ a Eurasii - odtud zavane vítr dávno předpověděný i proroky. Naše záchrana.