Do národní potravinové sbírky se v sobotu v celém Česku zapojily stovky lidí. V 750 obchodech a obchodních centrech, které akci podporují, nakupují jídlo nebo hygienické zboží, které se pak prostřednictvím charitativní organizace dostane k potřebným. Sbírkové nákupní košíky se plnily od ranních 8:00, akce trvá až do 20:00. ČTK to řekli organizátoři akce z platformy Byznys pro společnost.

 

 

Ano, je to skutečný byznys

Lidé v letošním pátém ročníku chodí podle předsedkyně platformy Pavlíny Kalousové nakupovat vysloveně kvůli národní potravinové sbírce. "To znamená, že v pátém ročníku už nemusíme složitě vysvětlovat, jak akce funguje. A co se týká toho, co lidé kupují, tak kromě těch základních potravin jsme zaznamenali, že letos se rozšiřuje spektrum, které lidé pořizují. Od těstovin, mouky a podobně přes ty dražší, jako jsou třeba dětské pleny nebo výživa pro děti," řekla ČTK.

Lidé se akce účastní opakovaně. Například matka samoživitelka Lenka Holá již v minulém roce pořizovala těstoviny a další trvanlivé potraviny. Podobný nákup udělá i letos. "Vím, jak jsou na tom některé matky, které samy vychovávají malé děti, a protože to je jedna z cílových skupin sbírky, rozhodly jsme se s dcerou je touto cestou podpořit," uvedla.

Zboží přebírají hned u pokladen dobrovolníci v modrých zástěrách s logem akce. Pak poputuje do potravinových bank v regionech a do organizací na pomoc rodinám a seniorům v nouzi či do dětských domovů. V minulém roce se podařilo shromáždit 312 tun jídla a drogistického zboží.

 

 

 

Tour MÁ VLAST pomáhá neslyšícím dětem

Na pražském Žofíně byla po 135 letech uvedena obnovená premiéra nejslavnějšího díla Bedřicha Smetany - Má vlast. Koncerty pomohou neslyšícím dětem.Šlo pouze o malou část z celého širokého okruhu přítel Konta Bariéry. Poděkování patří ale každému z vás.
Doufám, že příznivců Konta Bariéry bude jenom přibývat. Společně pomáháme dobré věci.

Božena Jirků Ředitelka Konta Bariéry

 

 

Manažer financí a veřejných sbírek

Podnikatel, manažer (ilustrační foto) - Foto:  pixabay.com, Creative Commons CC0 1.0 Universal

Podnikatel, manažer (ilustrační foto)

Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

O Světlušce

Sbírka Světluška už od roku 2003 pomáhá nevidomým dětem i dospělým z celé České republiky. Přispívá jim na speciální pomůcky a služby, pomáhá rozvíjet jejich talent a dovednosti. Podporuje také řadu neziskových organizací, které nevidomým poskytují své služby.

 

 

Jsou zvláštní odrůdy lidí, které se diví. Dřeme jak koně za nuzný plat a (s)prostý lid nadává. A přitom si utrhujeme od úst. Vaše Jourová.

Není něco divného v té nové demokracii? Blíží se opět 17.listopad...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - JK

  To je zamer, nasypali grazlum plne korytko, aby pak uz jenom kejvali a snazili se zachovat tuto Hawai az do penze. O cinnosti nasich poslancu v EU prece nic nevime, na cem pracuji, jaka temata tam za nas predlozili, jak tam za nase zajmy pracovali!!! Jourova svymi skurilnimi napady a nazory nas urcite nereprezentuje, dela to, co od ni EU organy vyzaduji za tenhle uplatek, ktere plati obcane EU.
  Je to typicke pro EU parlament, pozustavajici prevazne ze socanu, proto take ta 'rozhodnuti' o okurkach a vysavacich, zatimco ekonomicti paraziti a nasilnici zaplavuji Evropu.

 • Návštěvník - novota

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Díky, novoto, za odkaz! Tak tak. Sobotka, Gross prodali státní podíl v OKD trestně stíhaným tunelářským manažerům OKD Koláčkovi, Otavovi, Przybylovi (Karbon Invest), kteří byli už v té době obviněni policií z toho, že vykradli peníze z OKD a nakoupili si za ně většinový akciový podíl v OKD. Místo aby je Sobotka, Gross poslali za mříže a OKD jim zkonfiskovali, nacpali tunelářům do huby ještě státní podíl.
  Jako přes kopírák to samé proběhlo s Mosteckou uhelnou a vládou premiéra Miloše Zemana a se Sokolovskou uhelnou a vládou premiéra Špidly.
  Tak Česká republika přišla o nerostné zdroje, když tito tuneláři propálili naše uhlí v uhelných elektrárnách, které měly být dávno odstavené, nebo ho exportovali do zahraničí, jen aby si nakradli pár desítek usmolených miliard.

  A jak to bude s naší ropou na Hodonínsku, tu nám bude také nadále krást žido - klepto - oligarcha Komárek, nevlastní synovec Valtra Komárka?!

  Těžaři našli na Hodonínsku obří ložisko ropy a zemního plynu (7.7.2017)
  Největší objev za posledních patnáct let. Tak popisuje nalezení obrovského ropného ložiska mezi Kyjovem na Hodonínsku a Brnem těžařská společnost MND, která patří do skupiny KKCG hodonínského rodáka Karla Komárka.
  https://www.denik.cz/ekonomika/tezari-nasli-obri-lozisko-ropy-a-zemniho-plynu-20170706.html

 • Návštěvník - novota

  V odpovědi na: Návštěvník - *
 • Návštěvník - *

  Hnusná ženská.

 • EU je k ničemu. Jenom tam je spousta přeplacenejch parazitů, co jenom škodí. Profitujeme akorát tak z volného obchodu - ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd... Jinak EU jenom škodí - zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu.
  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna