Nemohu se zbavit dojmu, že 24 hodinové pronásledování Babiše na Čt 24, zvaní fanatických cvoků z TOP 09 a jejich pokrevních bratrů Starostů může mít zajímavou dohru. Proč?

 

Protože je li zpracován projekt, někdo ho četl, někdo ho kontroloval, někdo ho někam zařadil a někdo to podepsal.

Všimli jste si, že nikdo za celou dobu o tom nemluví, ani nepíše, jakoby si to Babiš schválil sám a jenom lehounce je zmíněn Rath a Bendl, kteří s tím zaručeně nic nemají společného ve formě dohledové?

Proč se Čt24 nikde neptá a chodí pouze za cvoky z TOP 09 a Starosty, samozřejmě mohutně podporována rozplizlým Fialou?

 

Nemá cenu víc psát, jenom si položit otázku:

skutečně by se kvalitní redaktoři a novináři měli ptát politiků, kteří nic neviděli a zapomenout položit otázky těm, co se pod projekt podepsali a dali tam kulaté razítko? Například Jourová jako poradkyně brala půl miliónu měsíčně a další asi za 15 000 dělat nebudou. Poradci. Experti na dotace. Kdo to jsou?

 

 

Kalousku, nechcete nám, občanům, něco říct? Netajíte něco, když jste sám odmítal informovat, kolik obsluha dotací ve skutečnosti stojí?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Spise se ptejte: Jak je mozne v demokratickem state, ze jeho verejne pravni media tendecne zaujate, neobjektivne a negativne zpravuji obcany o zvolenem prezidentovi, vlade, ktera se ustavila, strane ANO, Capim hnizde? A sice naprosto bez zabran i za pomoci spickovych debilu, kterym rikaji komentatori? Vzdyt to je komplot proti nam obcanum hrstkou povalecu z Prazske kafilerie, ktera ovlada media!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - wolfram

  Tolik zlodějů a zločinců jako v Česku jsem ještě neviděl. Nečumte a znárodňujte, konfiskujte, od Kellnera a Babiše po Mynáře.

 • Návštěvník - wolfram

  Český stát dotuje skiareály mafie:
  Dne 27. 10. 2005 tehdejší ministr pro místní rozvoj Radko Martínek (ČSSD), dnes senátor ČSSD, podepsal Rozhodnutí o účasti státního rozpočtu a strukturálních fondů EU na financování akce/projektu číslo CZ.04.1.05/4.2.74.1/0683, Alpské středisko na Moravě, sportovně-rekreační centrum Přemyslov. Žadateli Desná a.s. tím přidělil dotaci 49 901 600 Kč z kapes evropských a českých daňových poplatníků.

  Akcionáři Desná a.s. byli anonymní, neznámí (listinné anonymní akcie). Podle výpisu z obchodního rejstříku byl členem dozorčí rady Desná a.s. od 21. ledna 1998 do 15. května 2001 VRATISLAV KUTAL. Členkou dozorčí rady byla od 28. prosince 2001 do 8. září 2003 DRAHOMÍRA ŠIŠMOVÁ (manželka vraha a obchodníka s lehkými topnými oleji MILANA ŠIŠMY). Kutalova sestra MARIE DOLEŽELOVÁ byla členkou představenstva od 12. května 1998 do 15. května 2001 a od 15. května 2001 do 28. prosince 2001 předsedkyní dozorčí rady. Členové představenstva a dozorčí rady RADEK PETŘÍK a MICHAELA PETŘÍKOVÁ byli zároveň společníky a jednateli firmy RM SALUS s.r.o., jejímž jednatelem byl MILAN ŠIŠMA JUNIOR. Představenstvo Desná a.s. přiložilo k výroční zprávě za rok 2005 Zprávu představenstva, ve které psalo, že mu není známo složení akcionářů ani ovládající osoba.

  Vratislav Kutal byl Městským soudem v Praze 24. 7. 2002 pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody 10 let nepodmíněně za přípravu k trestnému činu vraždy. Milan Šišma byl odsouzen k trestu odnětí svobody 13,5 let nepodmíněně za vraždu a k peněžitému trestu 4 miliony korun.

  Shrnutí: v roce 2005 poslal ministr Martínek (ČSSD) cca 50milionovou dotaci na skiareál společnosti s neznámými akcionáři, v jejíchž orgánech seděli vrazi a obchodníci s LTO, mručící v té době ve vězení, a jejich příbuzní a spolupracovníci. Martínkovou náměstkyní byla Věra Jourová, tehdy členka ČSSD, dnes členka Babišova ANO a eurokomisařka pro justici.

  Seznam projektů s přehledem čerpání dotace programu: CZ.04.1.05 - Společný regionální operační program
  Grantové schéma/Zastřešující projekt: 000.74 Podpora nadregionální infrastruktury cestovního ruchu
  Číslo projektu: CZ.04.1.05/4.2.74.1/0683
  Číslo ISPROFIN: 21711A4042
  Název projektu: Alpské středisko na Moravě, sportovně-rekreační centrum Přemyslov
  Žadatel, název, adresa: Desná a.s., Maršíkovská 563, 788 15 Velké Losiny
  Právní statut žadatele: Akciová společnost
  Kód NUTS: CZ071
  Projekt celkem: 49 901 600,00 Kč
  Z toho EU: 35 644 000,00 Kč
  Spolufin. ČR: 14 257 600,00 Kč

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Kalousku, nechcete nám, občanům, něco říct? Netajíte něco...

  Kaousek nic netají.
  Naopak Babiš zatajil, že je to celé účelovka, a že po nějaké době vrátí Čapí hnízdo zpět do Agrofertu. Kdyby to tenkrát Babiš férově řekl, tak by samozřejmě dotaci nikdy nedostal.
  Je to jednoduché k pochopení.

 • Návštěvník - František Nevařil

  https://screenshots.firefoxusercontent.com/images/480aabd4-15a3-4702-b9bc-ec42a99afb19.png
  Zkrátka a dobře -Babiš v roce 2007 vlastnil Agrofert. Ten vlastnil ZZN Pelhřimov. Nějakým řízením osudu se ZZN Pelhřimov vydělil v roce 2007 z Agrofertu, stal se samostatnou firmou a změnil svou strukturu tak, že se stal akciovou společností s akciemi na doručitele. Nebylo tedy možno dohledat její konkrétní vlastníky. Ti zůstali skryti, respektive kdykoli, když by to bylo potřeba, mohli být akcie předány na malou chvíli bílým koníkům a po dosažení žádoucího cíle převedeny zase zpět skrytému majiteli. Takto uspořádaná firma Čapí hnízdo požádala ROP Střední Čechy o dotaci oněch 42,5 milionu Kč na projekt kongresového centra Čapí hnízdo z programu podpory malých a středních podniků.. A ten dostala. Protože byla přece malou, začínající firmou…

  Jako součást Agrofertu by nikdy tuto dotaci nebylo mohla dostat. Následně, po uplynutí nejkratší možné lhůty, do kdy musí dotovaný projekt zůstat u původního vlastníka, fůzuje Čapí hnízdo s… světe div se …s firmou Imoba, která, další velké divení – je opět už pevnou a nedílnou součástí Agrofertu.

  Kontrolní otázka – jak si definujete slovo podvod?

  Vše pěkně v době ,než Andrej Babiš vstoupil do politiky, do které přeci šel, protože všeci kradnů a on tomu udělá přítrž, protože je poctivost sama!

  Jenže před dvěma roky to prasklo a začal věc šetřit jak OLAF tak Česká policie. A když věc nabrala loni zjara obrátky a začalo se to veřejně pojednávat, Andrej Babiš nejprve těžce mlžil, ohledně „překlenovacích“ a vlastníků a žadatelů o dotaci na Čapí hnízdo:

  „Není to moje. Je to nějaký firmy, která patří do holdingu,“ pronesl v březnu 2016 pro Novinky.cz.

  Poté, co Babiš prohlásil, že „nemá s Čapím hnízdem nemám nic společného“, že „farma není jeho“ a „neví, komu patří“ také uvedl, že „jméno majitele společnosti, které půjčil 400 miliónů na stavbu farmy, nezná. „Farmu mají, myslím, nějací advokáti,“ řekl..

  Jenže mezitím se stalo tohle, eufemisticky řečeno, mlžení, neudržitelné protože v dokumentárním filmu Matrix AB je zachycen, jak do kamery říká:

  ..že Čapí hnízdo je nejlepší projekt, jaký kdy vymyslel. „Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v zoo. U krmení koz byla obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám něco podobného. Je to fantastický projekt, 90 hektarů, atrakce pro děti, spousta zvířat, ekofarma. Máme mnoho plánů, chceme postavit třípodlažní spa,“

  Takže otočil a přiznal, že Čapí hnízdo vlastnily dvě jeho dospělé děti a jeho současná žena…

 • Návštěvník - Egoist

  V odpovědi na: Návštěvník - František Nevařil

  Jsem zvědavý ,jak AB prokáží úmysl. Příběh Čapího hnízda a.s. mohl být seriózním záměrem , který ztroskotal mimo jiné na zákazu akc. spol. s anonymními akcionáři. Je to podobné jako daňové ráje. Většině z nás je jasné , že slouží pouze a jen k "ulití" peněz bohatým a přesto jsou legální.

 • Návštěvník - František Nevařil

  V odpovědi na: Návštěvník - Egoist

  Děláte si legraci?
  Nejde peřeci vůbec o to, jestli to by seriózní projekt? Jde o to, že AB v době, kdy se ta dotace schvalovala, tak byl schovaný za vyvedenou firmu a navíc akcie na doručitele.Takže v době, kdy Kalousek nebo kdokoliv jiný schválil tu dotaci, tak žádným způsobem nemohl vědět, že je to napsané na Babišovu rodinu. Kdyby to byly v té době známá informace, tak by tu dotaci AB nedostal. To byla právě lumpárna těch akcií na doručitele. Proto byly tyto akcie zrušeny a všichni se museli řádně zaevidovat.

  Navíc AB lhal ve Sněmovně, že neví na koho to je, že prý jen nějací právníci. Takže další důkaz, že účelově skrýval propojení AB na Čapí hnízdo. Pak to ale prasklo a teď se v tom AB veze a je to na kriminál.
  Můžeme se jen dohadovat, proč to Globalisti na AB vytáhli. Určitě po něm chtějí poslušnost. Tak sledujme, na co bude muset kývnout.
  Babiš by si mohl zachránit krk, kdyby odstoupil, ale je možní, že ani to nemůže, do Bruselu si jel pro instrukce od nadnárodního řízení, mohli mu pohrozit, že když to nedotáhne do konce, tak skončí v base s celou familíí.
  Lidi udělali obrovskou chybu, že vůbec Babiše volili!