Omluví se Česká televize obětem války? Kam až chce dojít v urážkách a pohrdáním zvěrstev na majoritě českého národa, kdy jí není svatého nic, dokonce ani zmasakrované oběti nacistického řádění žen a dětí? Jak to, že Česká televize dehonestuje ústy nějakého vykladače dějin z Ústru zmasakrované oběti například na Reitchnetce v Praze 4 a prý se tyto oběti jako Češi mají omluvit zemřelým v Letech na tyfus! Neuvěřitelná zvrácenost!

 

Přece němečtí nacisté likvidovali nejen menšinu, ale zvěrstva zažil kde kdo z našich předků! Nemělo by svolat KDU-ČSL  sjezd a povinně promítat film "Vyšší princip"? Za přimalování kníru, za "díru v plotě" kriminál, nebo rovnou zastřelit?

Kdo si dnes skutečně hraje na gestapo?

Jan Smolík

 

Nikdo normální nezpochybňuje šílený holokaust a nacistickou zvrácenost! Ale pohrdání zvěrstev na české majoritě je stejné, jako zpochybňování holokaustu!

Nebo je český národ rasově níž?

I naše rodiče zažily zvěrstva, zbouráme Pankrác?

 

Ale pokud český národ dopustí, aby byly masakry na našich rodičích zlehčovány v České televizi či dokonce umlčovány a ponižovány jako to dělali nacisti v roce 1939, kdy český občan byl pro ně odpad a Česká televize se dnes dopouští stejného zločinu, jak se bránit?

 

Jaký rozdíl je pak mezi genocidou nacistickou a tou současnou?

Dnešní spor není o umlčení naciostického řádění v Letech, jak se zločinně snaží dokopat občany České republiky úzká skupina lidí, ale spor je o tom, zda například  pomníčky u dunící dálnice schované mezi developerskými projekty za pár tisíc korun na Pankráci se rovnají humbuku na stejná zvěrstva jinde, kde nulová hygiena nezvládnutá v cikánském táboře odpovídají více jak 3/4 miliardy korun a likvidaci výroby potravin. A o ty potraviny a maso jde!

Neboli zda likvidace výroby jídla (masa) pro živé je stejně adekvátní jako likvidace dálnice a kancelářských budov na Pankráci, kde si stejnou pietu zaslouží zmasakrovaní občané také.

Nebo je zmasakrovaná česká rodina majority horší rasové úrovně, než cikánská v Letech?

Kdo sakra zná dnes strašné nacistické masakry a osobní příběhy v roce 1945 na Pankráci? Dokonce se předstírá, že se zde skoro nic nedělo, malé pomničky už ani vládu nezajímají a na strašné utrpení našich rodičů se zapomíná!

Blíží se výročí květnového povstání a pokud se Česká televize se stejnou intenzitou nebude zabývat masakrům na Pankráci, ve jménu umučených a jejich vymazáváním z paměti českého národa nastane čas podat trestní oznámení jmenovitě na včerejší aktéry veřejnoprávní televize! A to, co se tam dělo, bylo stejně hrůzné, jako dělal v Sýrii Islámský stát!

Kdo rozhodne, zda je horší smrt těhotné ženy s prostřeleným miminkem v bříšku nacistickým zvěrstvem, nebo smrt tyfem z nečistoty v Letech?

Vážně česká televize a parta na Ústru toto rozsoudí?

 

Autentická

Moji rodiče a prarodiče pochází z míst, kde se SS jednotky vyřádily nejvíc: Pankrác, Zelená liška, Nusle a … Reitknechtka.

 květen 1945

 Byl konec dubna roku1945 a na statku Reitknechtka bylo „Boží dopuštění“. Badatel Ledvinka a Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu to popisují takto: . Jeden z pomníčků stojí i u statku Reitknechtka. Odtud hájila pankráckou pláň nad michelským údolím početná skupina povstalců. Za jejich podporu byli po dobytí Reitknechtky jednotkami SS vyvražděni všichni pracovníci statku i se svými dětmi.

 

Ne, nebyla to úplná pravda. Několik jich přežilo, (tam totiž byly ještě ukryté dvě malé skupiny žen a dětí), ale prostě chtěly zapomenout na zrůdné SS komando a na zvěrstva, která tam zažily. Tak potom mlčely. Naše matka byla ve čtvrtém měsíci  těhotenství (nejstarší sestra), když se několika maminkám podařilo ukrýt v nejhlubším sklepě. Mimo dětí tam byla i jedna další maminka (také těhotná), která byla postřelená do břicha a naší matce zemřela na klíně. Po mnoho dní si rozdělovaly po jedné kostičce čokolády na den (nikoliv celé, ale kostičce) a trochu vody. Malým dětem zakrývaly ústa, aby ani nehlesly. Ve dne, v noci. Náš otec, který tam dorazil za matkou, netušil, že tam je komando SS. Když tam v noci přišel, bylo už pozdě na návrat. Jen Bůh ví, jak se mu to podařilo, ale byla tam hromada písku a vždy s sebou nosil trubičku, kdyby byl zával a cukr na přežití. Když slyšel dupání jednotek SS, zahrabal se do písku a dva dni dýchal pouze trubičkou a ležel zahrabán.

 

Proč tam ty ženy byly? Na konci války nebylo už mléko, ovoce, mnohdy ani chléb a tento statek skýtal pro místní záchranu. Mnohdy jim kulky létaly nad hlavou, ale jak naše matka říkala, ony to tak nebraly. A až teprve po válce se mnohé zhroutily a léčily se.

 

Pokud si dobře pamatuji (rodiče nám o tom nechtěli říkat, snad pouze jednou či dvakrát ve slabší chvilce promluvili) otec asi po dvou dnech slyšel střelbu a vzdalující se běh SS, riskl to, a vyběhl na opačnou stranu. Přežil. V tu samou chvíli vyběhla druhá skupina ze sklepa a také část přežila. Ale za cenu, že ta část, která je na pomníku, se už konce války nedožila. (Doplnění - na dvou pomnících) Co se pravděpodobně stalo? V druhém úkrytu se jedno děcko nepodařilo uhlídat a začalo plakat. Když to jednotky SS zaslechly, začaly do sklepa házet granáty a ty, co vyběhly ven, jednoduše postřílely. A toho zmatku a hrůzy využila skupina, ve které byla matka a podařilo se několika zachránit. Až o několik dní později se spolu opět matka s otcem setkali a teprve pak s hrůzou, ale i se štěstím zjistili, jak byli včetně mé sestry (nenarozené) všichni tři blízko smrti a dokonce na jednom místě a jak se zázrakem zachránili.

 Tenkrát naše matka říkala, že tam schází jména dalších zastřelených dětí a maminek (podle počtu), ale nešlo je dohledat.

 

 

To, že se pak dostali do bezpečí, (všude se střílelo a lidské masakry byly šílené), bylo zásluhou Vlasovců, kteří Praze pomohli a mnoho jich za Prahu padlo.

 

A náš táta to lakonicky tenkrát s pohrdáním zhodnotil: na rozkaz amerického generála (Pattona) museli z Prahy vypadnout směrem na jih, ani jsme jim nestačili poděkovat. A místo, aby je Američani ochránili, tak si víc vážili fašistů, které Rusům nevydali. Vlasovce ano a ty pak Stalin nechal pověsit!

 

A zde je popis badatelů z roku 2011

Zelená liška – Reitknechtka

 

Jednotky SS si v Praze počínaly velmi krutě - popravy zajatých povstalců, ale také vraždění těhotných žen a dětí. Nejhorší zvěrstva se stala v okolí Zelené lišky, kde povstalci obklíčili školu SS. "Ti esesáci ze školy na Zelené lišce označovali budovy, ze kterých se na ně střílelo, a potom popravovali lidi, kteří byli v těch domech ukrytí," popisuje tehdejší události Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu.

Jedním z epicenter tvrdých bojů byla Pankrác

Boje v této pražské čtvrti připomínají už jen pomníčky a místopisné názvy. Ulice 5. května, Obětí 6. května nebo stanice metra Pražského povstání. Jeden z pomníčků stojí i u statku Reitknechtka. Odtud hájila pankráckou pláň nad michelským údolím početná skupina povstalců. Za jejich podporu byly po dobytí Reitknechtky jednotkami SS vyvražděni všichni pracovníci statku i se svými dětmi.

Právě Pankrác se na několik dní proměnila v krvavé frontové bojiště, kde se bojovalo o celou Prahu - jedna z největších barikád vyrostla například na rohu náměstí bratří Synků. "Barikády byly hlavní strategický prostředek povstání. Vyrostly z velké části 6. května a odhaduje se, že jich bylo přes dva tisíce. Bojů na barikádách se zúčastnilo asi 30 tisíc Pražanů," dodává Václav Ledvinka z Archivu hlavního města Prahy.

 

Reitknechtka z jiného pohledu
Reitknechtka z jiného pohledu

V kritických chvílích přišla Praze nečekaná pomoc od Ruské osvobozenecké armády (ROA) generála Andreje Vlasova. Vlasovci byli bývalí rudoarmějci, kteří v německém zajetí vstoupili do nacistických služeb. Koncem války se snažili projít na Západ a vzdát se Američanům. Národní rada však z obavy před reakcí Sovětského svazu odmítla uznat vlasovce za spojence, což vedlo v noci na 8. května k jejich odchodu. (Totéž tenkrát říkal i náš otec!) Za to, že obětí povstání bylo jen "dva a půl tisíce" Praha vděčí právě kontroverzním vlasovcům. Ti totiž nasadili v ulicích Prahy do bojů s nacisty dvacet tisíc dobře vyzbrojených a vycvičených vojáků. A přestože zhruba 300 vlasovců v ulicích města padlo, komunistická propaganda o nich po válce mlčela. (Doplňme, že i v seriálech „Historie nově“  roku 2015 se o tom skoro mlčí. Dnes zase kvůli USA!)

První ozbrojené potyčky byly v Praze vidět už 4. května

O den později pak povstání vyhlásil Český rozhlas, to bylo krátce po poledni, v ulicích města se ale bojovalo už od rána. Londýnský exil se snažil přesvědčit americké velení o nutnosti zásahu do bojů o Prahu. Američané však trvali na dohodě s Rudou armádou, podle níž byly Čechy sovětskou operační zónou. Rudá armáda, která zahájila Pražskou operaci 6. května, se musela nejprve probojovat přes Krušné hory. O dva dny později, 8. května, pak byla s Wehrmachtem podepsána dohoda o příměří, kterou neakceptovaly oddíly SS. V návaznosti na všeobecnou kapitulaci německých sil v Evropě podepsal 8. května velitel německých jednotek generál Rudolf Toussain s národní radou dohodu o kapitulaci. Rudá armáda pak přijela do Prahy 9. května.

 

Co bych závěrem rád dodal: nejen naše rodiče, ale celý národ Němcům odpustil. Už v roce 1965 jsme dokázali k sobě nacházet cestu. Dnešní bývalí bolševici, co se z nich stali zarputilí kapitalisti a obránci USA ani po více jak čtvrt století Rusům ne. Přitom počet lidských obětí ve druhé světové válce se blíží k číslu 60 milionů mrtvých,  20 milionů připadá na vojáky a přibližně 40 milionů na civilisty. Díky vojskům Varšavské smlouvy zemřelo kolem 150 lidí.  Kdo je skutečný lidský hnůj...?

 

  ,,A za všechny, kteří dnes opět čelí špíně novodobých Urválků, Vašů, Stalinů a Gottwaldů ve formě Kremlin Watch, Evropských hodnot a dalších novodobých cenzorních parazitů jasná závěrečná slova: Kdo vám dal právo dělat prověrky jako komunistické zrůdy v roce 1948, když my, kteří jsme celá léta ostře protestovali proti totalitě, měli problémy, někteří dokonce trpěli šikanou a vězením? Zatímco vy jste seděli doma a čekali, ke které vítězné straně se přidáte, nebo jste ani nebyli na světě? Jste stejná zločinná banda, jako komunisti v době Čepičky a dokonce horší, protože oni to dělali z přesvědčení, ale vy jste pouze paraziti za naše peníze! Ale jedno si zapamatujte: my, kteří protestovali proti bolševismu nechceme dnes jeho návrat, ale vzdáváme hold prostým lidem, kteří za nás životy položili a svobodu vybojovali. A ti na válce nezbohatli jako USA, ale mnozí se konce války ani nedočkali. Byli zastřeleni stejnou chátrou, jaká se dnes dere do vedoucích pozic prověrkových, cenzorních Kremlin Watch!

 A je děsivé, že tyto příběhy se bagatelizují, jakoby teror na českých lidech byl něco jiného, než nacistické čistky u jiných ras a náboženství. Je snad maminka s prostřeleným bříškem a nenarozeným miminkem něco méně, než, rodiny, které zemřely na tyfus ze špatné hygieny a měly možnost se léčit v nemocnicích v Písku? Mají se tyto zastřelené ženy omlouvat cikánským ženám, umírajícím na tyfus z nehygieny a nebo zaslané transporty do Osvětimy? Tyto české ženy neměly ani na vybranou: prostě je dostihla nacistická kulka a granát. A nějaká zrůda z Ústru žádá, aby se tyto mrtvoly omlouvaly?

Je to děsivé, je to hrůzné, je to šílené. Kam až jsme v nenávisti v roce 2018 došli?

 

Hluboká úcta ke všem obětem nacistických zvěrstev! Nejde vyčlenit jenom jednu skupinu! A ve vzduchu je navíc otázka: když to byl vyvražďovací tábor, je skutečně pravdou, že lidé z Let byli posíláni na léčení do nemocnic kolem Písku? Těhotná mamimka s prostřeleným bříškem tu možnost nedostala. Přesto se o ní mlčí!

 

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - novota

  V Čr existuje skupina lidí, která získává a věnuje se informacím o tom kde jsou pochování oběti , vojáci z druhé světové války. Podle jejích informací pod památníkem lety ve skutečnosti nejsou pochování oběti tohoto tábora, ale ve skutečnosti cca 45 německých zajatců vojáků SS , kteří ke konci války kryli ústup Schörnerový armády na západ a padli do zajetí Rudé armády. Vojáky SS nebrala rudá armáda do zajetí k vůli jejím známým zvěrstvům. Tábor lety byl blízko demarkační čáry u Písku na straně, která připadla SSSR. České oběti z důvodů nemoci ,tyfu atd. mají být pohřbeny na hřbitovech v okolí této vesnice.

 • Návštěvník - Drahouš

  Lety jsou důkaz kolaborace Schwarzenbergů s Třetí říší, jasně spadá pod Benešovy dekrety. Schwarzenbergovy restituce byl podvod iniciovaný Havlem! Schwarzenbergu, vrať Orlík a lesy státu!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Drahouš

  "Kníže Karel VI. Schwarzenberg, otec někdejšího předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, se o vznik tábora v Letech zasloužil. V prosinci 1939 totiž sněhová bouře zle poničila lesy na jeho panství a on potřeboval levnou pracovní sílu k odklízení škod. Poprosil tedy úřady o vybudování pracovního tábora. Dodávám, že v té době nebyl jediný. O vlastní otroky tehdy žádala řada dalších šlechticů – vždyť pracovních lágrů tu stálo asi sto padesát. V Letech nejprve skončili obyčejní Češi, ale často to byli starší lidé. Dále sem byli posláni Židé, což byli většinou intelektuálové, právníci nebo doktoři. A nakonec sem nahnali Romy. Všichni sloužili jako otroci na jeho panství, pracovali v lesích a kamenolomu, kde se těžil kámen na stavbu slavné schwarzenberské silnice."

  "Schwarzenberg starší sice tábor oficiálně nezřídil, ale pomohl ho postavit. Jednoduše dodal stavební materiál a náklady mu zaplatily protektorátní úřady. V Národním archivu najdete účty, které to dokládají. Hodně věcí si také pamatují místní lidé. Starosta jedné zdejší vesnice znal tento příběh od své matky. Také jsem potkal řadu lidi, kteří žili v okolí Schwarzenbergova panství. Pamatují si na židovské vězně, kteří tu prý pracovali a prosili je nebo jejich rodiče: Prosím vás, vyřiďte panu knížeti, ať nás neposílají pryč. Čekal je totiž Terezín a pak Osvětim."

  "Schwarzenbergovy pozemky se dostaly pod nucenou správu Němců až v prosinci 1942. Pracovní tábor v Letech byl ale vybudován už v roce 1940. Schwarzenberg starší tedy otrockou pracovní sílu využívat mohl. Také jsem nedávno objevil místo původního kamenolomu. Jeho syn dnes všechno popírá, protože svého otce velmi uctíval. A možná také čelí velkému riziku. Kdyby se totiž prokázalo, že jeho otec kolaboroval s protektorátními úřady, mohl by o svůj majetek, který znovu získal v restitucích, přijít."

  Spisovatel a novinář Paul Polansky
  https://a2larm.cz/2014/12/schwarzenberg-by-se-mel-smirit-se-svou-minulosti/

 • Návštěvník - Drahouš

  Další důkaz, sněhová bouře v roce 1939 opravdu poničila lesy na Písecku!
  Na webu Lesů města Písku s.r.o. se totiž uvádí: "Sněhové polomy mají také svojí posloupnost - 1875, 1876, 1897, 1905, 1939, 1944, 1979. Polom v roce 1939 je nejrozsáhlejší kalamitou ve 20. století. Následkem téměř 1 m vysoké vrstvy mokrého sněhu padlo a bylo následně zpracováno 680 000 m³ a bylo zalesněno více než 1 000 ha holin. K obnově zničených porostů se používají listnaté odrostky a poloodrostky."
  Zdroj:
  http://www.lmpisek.cz/o-nasi-spolecnosti/neco-z-historie

 • Návštěvník - Drahouš

  TÁBOR LETY JE 3 KILOMETRY OD ZÁMKU ČIMELICE, který Schwarzenberg (TOP09) dostal vrácen v restituci!!!
  Vždyť Schwarzenbergové na vězně z Let (ať jakékoli národnosti) doslova KOUKALI Z ZÁMECKÉHO OKNA, jak pilně makají v jejich lesích!!!
  Šokující, skandální, zrůdné!!!
  Schwarzenberg se musí okamžitě omluvit a rezignovat na poslanecký mandát!!!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Dan

  Lety je umele vytvorena kauza. Ma dehonestovat a pospinit SPD. Lety byl tabor pro povalece a pozdeji i pro cikany, coz byla jedna sorta lidi. Nebyl to tedy ciste tabor jenom pro cikany jak smejdi a Cernoprdi tvrdi. Navrhuji tam povalecum postavit pomnik. Zahynuli na epidemii, zadne vyvrazdovani tam nebylo.

 • Návštěvník - TOR

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Památník tam v roce 1995 odhalil prazident Havel /cca za 10 milionů korun/.