Ač ředitel a majitel Barrandova Soukup část obvinění dává čistě do ekonomických parametrů (a jako odborník to zveřejňuje správně - nevíme, zda správě číselně),  díky panu Komárkovi  ekonomickou část nevědomky pan ředitel  "odhalil v plné nahotě" a je to šílené.  Ta kontrola prostě není.

 

Popišme dvě roviny sporu průhledně a popišme tak, aby to pochopila i ta pověstná  babička z HorníDolní.

 

Tu první nevědomky prozradil sám generální ředitel  Dvořák a doufám, že na jeho odhalení bude řádně reagovat poslanecká sněmovna. Pan Dvořák totiž prozradil přímo v pořadu, že zveřejňuje vše, co je v zákonu. Ale když Čt kooperuje s neprůhledným dodavatelem a ten odmítne údaje uvést, musí to Česká televize jako státní podnik (veřejnoprávní statut) odmítnout!  Ale pan Dvořák to prostě začerní a tečka. I kdyby byl z Kajmanských ostrovů a pral peníze z drog. To je šílené! A protože toto nikdo nekontroluje dle veřejných zdrojů, může v České televizi či rozhlase prát peníze třeba italská nebo ruská mafie.

Prostě státní, či veřejnoprávní instituce musí zveřejňovat smlouvy s umělci, filmaři či dodavateli, a pokud budou chtít být utajeni, nesmí pro veřejnou službu pracovat. Pouze mohou nabídnout své služby komerčním televizím či rádiím.

Lidsky řečeno jasné jak facka.

 

 

To druhé je zdánlivě zamotanější a pan generální ředitel udělal z diváka pitomce, když tvrdil, že když někdo mluví lento (pomalu, rozvláčně), potřebuje dvojnásob času než ten, co mluví prestissimo (rychle).

Stále se mluví o svobodě slova, ale v tom není zakopaný pes! A to byl problém vysvětlit v roce 2000. Dnes už to umíme. Ta data, kterými se ohání pan Dvořák, nic nevypovídají o PLURALITĚ!

A právě pluralita, nikoliv svoboda je katastrofa a zločin.

Nyní si řekněme, co je pluralita. Pluralita znamená mnohost, různost, pestrost. A jak to dělá veřejnoprávní?

 

Pokud si mluvící hlavy ve formě redaktorek se sluchátky v uších pozvou spřízněného politika, dávají příjemné otázky.

Pokud mluvící hlavy ve formě redaktorek se sluchátky v uších pozvou někoho z opačného spektra, nenechají ho ani domluvit a štěkají na něj jak feny!

 

Zkusím ještě konkrétněji a vyberu náhodná jména v Čt: včera žasl Best, že po čtyř a půl roce byl pozván do Čt. Nebo Robejšek úplně zmizel. Nehodí se. Zato Gabal a přitom je civilista jako my a další nenávistní jsou tam stále. Fištejn. Romancov. A přidejte další. A pak Dvořák řekne, že statisticky je to vyrovnané a má pravdu. Zatímco v hlavním vysílacím (primatime) čase tam je "ten správný" názor, v noci, nebo v době, kdy se nikdo nedívá, tam zařadí "ty nesprávné" jako vatu. Ale v průměru za 24 hodin je to prý skoro vyvážené. A sami si píší stížnosti na "ty nesprávné", tak i počet stížnosti na Čt pro RRTV je "údajně" vyrovnaný. Fraška? Samozřejmě. Nedělejte z nás pane Dvořáku hlupáky!

Jak si to pan ředitel Dvořák může dovolit?

 

A o tom ten celý spor je!

 ___________________________________________________________________________________

 Pod čarou polopaticky v praxi: propusťte Tvarůžkovou. Nebo Witowskou. Přijměte pana Robejška nebo Jaromíra Soukupa. (myšleno typově, oni by to nevzali) a střídejte jednou Witowskou a jednou "Robejška". To je pluralita. To bude vyvážené. K Václavu Moravcovi přijměte také někoho z opačného (našeho) názorového proudu. Pana Moravce nepropouštějte, ale nechť se střídá jednou ten, podruhé onen opačný. To je ona kýžená vyváženost a pluralita. Nám se jedná o svobodu VŠECH informací. Nic víc. A tím samozřejmě zmizí útoky komerčních televizí a přestane vyložené štvaní. A s tím nastane vyváženost hostů, protože každá strana bude zvát své vybrané hosty dle zákona o veřejnoprávní službě. Jasně čitelné a definované. To je ta svoboda a pluralita. Přístup obou stran. A střídání v hlavním vysílacím čase,  z angličtiny v primetime. Zpravodajství také musí být střídáno. A to je ta svoboda slova, demokracie a skutečná pluralita, kterou musíme vrátit do médií.

Do hospodaření nevidíme, takže nechť se dokončí "akce Barrandov", následně se vše prověří, vyhodnotí odborníci a může ustoupit nenávist. A to přece všichni chceme. Nebo ne?

 Petr Pokorný

 

 

 Dávám sem dodatečné přesné znění vyjádření pana ředitele k bodu jedna, aby nebyly pochybnosti:

„Zároveň zveřejňujeme podle zákona o veřejných zakázkách všechny smlouvy, které tímto způsobem uzavíráme. To, že některé věci začerňujeme, není náš výmysl, ale každá smlouva je vždy dohodou mezi dvěma stranami a zákon umožňuje, že některé věci, které se týkají obchodního tajemství na základě dohody obou dvou stran, je možné začernit,“ dodal.

Tam, kde se s protistranou dohodnou, když má protistrana pocit, že některé části, které zákonem nejsou definovány jako povinné, můžou začernit, tak tam Česká televize vychází vstříc protistranám.

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Ježek

  Jasně a srozumitelně popsáno,ale právě díky této srozumitelnosti,to určitá skupina lidí nikdy nebude akceptovat, mají pouze tu svoji pravdu a "svoji" televizi a o tom to všechno je........

  Krátká URL:
 • Návštěvník - pepíno

  Zdá se to jako dobrý návrh. Měli byste to předložit poslancům.

 • Návštěvník - *

  Honoráře šmíry v takovém banálním a odfláknutém paskvilu, jako je veřejnoprávní seriál Vyprávěj:
  Režisér bulharské národnosti Biser Arichtěv, narozen 1976 v Ostravě: 10 milionů Kč
  Roman Vojtek: 8 milionů Kč
  Andrea Kerestešová, Slovenka, neherečka, vystudovala učitelství, špatně mluví česky: 6 milionů Kč
  Veronika Freimanová: 4 miliony Kč
  Svatopluk Skopal: 4 miliony Kč

  http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/86565/sexy-kerestesova-je-v-baliku-ve-vypravej-vydelala-6-milionu.html

 • Návštěvník - Jaromir Sverepa

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Honoráře jsou stejné jako v amatérské Ordinaci v RZ 2. Akorát zde hrají herci a seriál má děj.

 • Návštěvník - *

  Česká televize zařídila Donutilově rodině neuvěřitelné příjmy. Nejdříve vydělával senior, teď kasíruje junior. ČT nejprve nalila miliony do seriálu Doktor Martin, aby už v té době a v tichosti připravila další seriál, tentokrát Četníky z Luhačovic.
  „Dramaturgie ČT je rozmístěna mezi pár lidí, ti vybírají, ti platí, ti diktují. Jejich jména vám říkat nyní nebudu, protože by to na mne ukázalo," sdělil náš zdroj z České televize. „Seriály Doktor Martin a Četníci z Luhačovic ale stály balík, honoráře nevyjímaje," doplnil.
  Pátrání KrajskýchListů.cz ukázalo, že honorář Donutila může stát až 18 tisíc za jeden natáčecí den. Pakliže by jich bylo 200, Donutil by inkasoval 3,6 milionu.
  Na podobný žebřík začal šplhat i jeho mladší syn. Drží totiž jednu ze stěžejních rolí v novém seriálu Četníci z Luhačovic. Ti vycházejí zcela jistě z námětu, který v minulosti vytvořil režisér Moskalyk se svými Četnickými humoreskami. V těch luhačovických se dále představí Pavel Zedníček, Vica Kerekes nebo Igor Bareš. „ČT výše honorářů nesděluje," uvedl další z naších ´veřejnoprávních´ zdrojů.

 • Návštěvník - *

  V ČT se krade, ČT vyplácí extrémně vysoké honoráře a neslouží veřejnosti, ale sionistům.

 • Návštěvník - Jaromir Sverepa

  Pane Pokorny, vy jste zrejme zešílel. Dávar za vzor Soukupa, který je nejvyšší vrchol servility financovaného z podezřelých čínských peněz přeci nemůžete myslet vážně!

 • V odpovědi na: Návštěvník - Jaromir Sverepa

  Vážený pane, protože jste asi odborník, potřebuji přesné informace: jsou to peníze z drog, nezdaněné peníze či z něčeho podobného? Pokud to víte, budeme rádi. Tím také chcete říct, že fotbalový klub Slávie se má rozpustit, protože fandit Slávii je dozajista také vrchol servility, když tam jsou tyto peníze. Apropó, co když je to tak, že Čína omezila investice, aby předešla nerovnováze a toto se vyšetřuje? Ale protože jste mi řekl, že jsem zešílel a Vy víte vše přesně, prosíme, abyste nám sdělil fakta. Já vím, že nic nevím. Děkuji.

 • Tohle je šílené. Je nehororázné, že tato stoka je financována z peněz daňových poplatníků. ČT si na nezávislost už ani trochu nehraje. Je to bruselská propaganda. Je ale dobré, že ČT už je všem lidem k smíchu. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/484/ct-je-zlocinecka-organizace

 • Návštěvník - Radim Miklas

  Staci se podivat na par poradu na Decku a hlavne Pravdivy pribeh o snehurce a vime odkud vitr vane ,ty vase radoby multikulturni paskvili cpete uz i detem , meli by jste se stydet , o pohadkach p. Moravce by se jiste dalo napsat take mnoho ,pamatujte toto je ceska republika ne Belgie tady nejsme v Bruselu