5. prosince 2018  Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod!  Bývalá ukrajinská pilotka a poslankyně Nadija Savčenková zahájila hladovku. Informovala o tom ukrajinská média. Ale proti Porošenkovi!

 

„Rozhodnutí zadržet mě je politické. Zůstanu-li ve vězení, znovu ukážu, co znamená ukrajinský lid, co znamená hrdina,“zvolala Savčenková.

Láska až za hrob, Štětino a Pekarová?

Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je příběh Nadiji Savčenkové důležitý pro mladou generaci. „Ukázala, jak důležitý je boj za vlastní svobodu v době, kdy nám hrozí, že o ni vlastní apatií přijdeme. Nesmíme nikdy zapomínat, že svobodu si musí umět vydobýt každá generace,“ řekl šéf zahraničního výboru sněmovny Karel Schwarzenberg a v diskusi zmínil i aktuální problém. „Máme u nás velmi silnou ruskou propagandu. Musím přiznat, že je velice úspěšná a musíme si to uvědomit.“

 

Šojdrová (KDU-ČSL): Savčenková symbolizuje Ukrajinu, kterou je třeba dle pohledu Kremlu zlomit

Savčenková symbolizuje Ukrajinu, kterou je třeba dle pohledu Kremlu zlomit. Právě Vladimír Putin má život či smrt Nadiji Savčenkové v rukou a my musíme udělat vše pro záchranu jejího života, neboť jde skutečně o hodiny,“ uvádí česká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Šojdrová byla u zrodu řetězové protestní hladovky na podporu vězněné pilotky.

 

Nějak se nám vytrácíš má lásko

 

Europoslanci požadují okamžité propuštění Savčenkové

„Evropský parlament, stejně jako řada západních vlád, opakovaně žádá o propuštění Nadiji Savčenkové. Ve hře je život statečné ženy. A taky to, co by jeho zmaření mohlo vyvolat. Proto všichni doufáme, že to nakonec dobře dopadne,“ říká Luděk Niedermayer. Spolu s Jaromírem Štětinou (oba TOP 09/STAN) požádali  předsedu lidovců Manfreda Webera, aby se obrátil na Radu a žádal o její rychlý, vážnosti situace odpovídající diplomatický tlak na Moskvu (Nyní Kyjev). Manfred Weber takto bez váhání učinil.

 

Zase vsadili na špatného koně...
 
 

 

A stále někteří nevěří, že lež má krátké nohy

Propaganda i na školách - my studenti milujeme unii

 

 

 Psali jsme

Hladová epidemie v Rusku: Savčenová po první hladovce byla ještě tlustší, Sencovova hladovka pokračuje

 

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - wolfram

  Kalousek dal nejdřív Savčenkové dekorativní dýku a pak se na ni vykašlal. Kalousek - to je kamarád do deště! Chudák Naďa.

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - wolfram

  Taková to byla láska a teď ..... nic. :-)
  https://www.top09.cz/files/photos/large/20170113103351.jpg

 • Návštěvník - *

  Savčenková sedí ve vazbě. Pustí ji alespoň na Vánoce? Určitě ne! A co jako udělala? Zavtipkovala o granátových jablkách, že v ukrajinském parlamentu sedí jeden zloděj vedle druhého a nejlíp by na ně účinkoval granát. Savčenková si hraje na partyzánku Zoyu Kosmoděmjanskou, jsou si i podobné.
  https://storage1a.censor.net/images/9/3/c/4/93c47b906145ac8f33022aee2a47fbe1/original.jpg
  Také řekla: "Ano, když to tak vezmete, dá se říct, že vláda u nás rozhodně nemá ukrajinskou krev. Nemám nic proti Židům, ale nemám ráda židáky." Jmenovala přitom premiéra Volodymyra Hrojsmana, Valcmana, což je původní jméno prezidenta Petra Porošenka, nebo expremiérku Julii Tymošenkovou, za jejíž stranu Baťkivščina se dostala Savčenková do parlamentu.
  Hlavně ale šlo ukrajinskému generálnímu prokurátorovi v březnu o to, aby poslankyni Savčenkovou na něčem nachytali a nemohla vést prezidentskou kampaň, což jde z vazební cely skutečně těžko.
  Kyjevský soud 25. října 2018 prodloužil vazbu Savčenkové do 23. prosince 2018.
  https://www.ukrinform.net/rubric-society/2584323-kyiv-court-of-appeal-leaves-savchenko-in-custody.html

 • Návštěvník - wolfram

  Pane Pokorný, strašně zhubla. Jaká byla prsatá, i tváře má propadlé. Může nastat metabolický rozvrat a smrt. Měli by ji odvézt do nemocnice, 50% anorektiků se ani nepodaří zachránit.