5. prosince 2018  Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod!  Bývalá ukrajinská pilotka a poslankyně Nadija Savčenková zahájila hladovku. Informovala o tom ukrajinská média. Ale proti Porošenkovi!

 

„Rozhodnutí zadržet mě je politické. Zůstanu-li ve vězení, znovu ukážu, co znamená ukrajinský lid, co znamená hrdina,“zvolala Savčenková.

Láska až za hrob, Štětino a Pekarová?

Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je příběh Nadiji Savčenkové důležitý pro mladou generaci. „Ukázala, jak důležitý je boj za vlastní svobodu v době, kdy nám hrozí, že o ni vlastní apatií přijdeme. Nesmíme nikdy zapomínat, že svobodu si musí umět vydobýt každá generace,“ řekl šéf zahraničního výboru sněmovny Karel Schwarzenberg a v diskusi zmínil i aktuální problém. „Máme u nás velmi silnou ruskou propagandu. Musím přiznat, že je velice úspěšná a musíme si to uvědomit.“

 

Šojdrová (KDU-ČSL): Savčenková symbolizuje Ukrajinu, kterou je třeba dle pohledu Kremlu zlomit

Savčenková symbolizuje Ukrajinu, kterou je třeba dle pohledu Kremlu zlomit. Právě Vladimír Putin má život či smrt Nadiji Savčenkové v rukou a my musíme udělat vše pro záchranu jejího života, neboť jde skutečně o hodiny,“ uvádí česká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Šojdrová byla u zrodu řetězové protestní hladovky na podporu vězněné pilotky.

 

Nějak se nám vytrácíš má lásko

 

Europoslanci požadují okamžité propuštění Savčenkové

„Evropský parlament, stejně jako řada západních vlád, opakovaně žádá o propuštění Nadiji Savčenkové. Ve hře je život statečné ženy. A taky to, co by jeho zmaření mohlo vyvolat. Proto všichni doufáme, že to nakonec dobře dopadne,“ říká Luděk Niedermayer. Spolu s Jaromírem Štětinou (oba TOP 09/STAN) požádali  předsedu lidovců Manfreda Webera, aby se obrátil na Radu a žádal o její rychlý, vážnosti situace odpovídající diplomatický tlak na Moskvu (Nyní Kyjev). Manfred Weber takto bez váhání učinil.

 

Zase vsadili na špatného koně...
 
 

 

A stále někteří nevěří, že lež má krátké nohy

Propaganda i na školách - my studenti milujeme unii

 

 

 Psali jsme

Hladová epidemie v Rusku: Savčenová po první hladovce byla ještě tlustší, Sencovova hladovka pokračuje

 

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • wolfram

  Kalousek dal nejdřív Savčenkové dekorativní dýku a pak se na ni vykašlal. Kalousek - to je kamarád do deště! Chudák Naďa.

 • *

  V odpovědi na: wolfram

  Taková to byla láska a teď ..... nic. :-)
  https://www.top09.cz/files/photos/large/20170113103351.jpg

 • *

  Savčenková sedí ve vazbě. Pustí ji alespoň na Vánoce? Určitě ne! A co jako udělala? Zavtipkovala o granátových jablkách, že v ukrajinském parlamentu sedí jeden zloděj vedle druhého a nejlíp by na ně účinkoval granát. Savčenková si hraje na partyzánku Zoyu Kosmoděmjanskou, jsou si i podobné.
  https://storage1a.censor.net/images/9/3/c/4/93c47b906145ac8f33022aee2a47fbe1/original.jpg
  Také řekla: "Ano, když to tak vezmete, dá se říct, že vláda u nás rozhodně nemá ukrajinskou krev. Nemám nic proti Židům, ale nemám ráda židáky." Jmenovala přitom premiéra Volodymyra Hrojsmana, Valcmana, což je původní jméno prezidenta ****a Porošenka, nebo expremiérku Julii Tymošenkovou, za jejíž stranu Baťkivščina se dostala Savčenková do parlamentu.
  Hlavně ale šlo ukrajinskému generálnímu prokurátorovi v březnu o to, aby poslankyni Savčenkovou na něčem nachytali a nemohla vést prezidentskou kampaň, což jde z vazební cely skutečně těžko.
  Kyjevský soud 25. října 2018 prodloužil vazbu Savčenkové do 23. prosince 2018.
  https://www.ukrinform.net/rubric-society/2584323-kyiv-court-of-appeal-leaves-savchenko-in-custody.html

 • wolfram

  Pane ********, strašně zhubla. Jaká byla prsatá, i tváře má propadlé. Může nastat metabolický rozvrat a smrt. Měli by ji odvézt do nemocnice, 50% anorektiků se ani nepodaří zachránit.