Podle vlády dosáhla naše ekonomika 85% úrovně vyspělých ekonomik EU. Zároveň naše mzdy dosahují sotva 40% úrovně mezd v těchto ekonomikách. Je tedy na místě otázka, kdo má prospěch z ekonomické prosperity.

 

Odpověď je jednoduchá, jsou to zahraniční korporace, které svůj zisk vyvádí z naší země.

Vláda neřeší tento zásadní problém naší země. Je nutné legislativně přinutit zahraniční korporace reinvestovat své zisky v České republice do zvýšení mezd a nových technologií. Hnutí SPD bude jednoznačně vystupovat proti vládní investiční podpoře zahraničních montoven se zahraničními dělníky. Vládou oznámený vyrovnaný výsledek hospodaření státu je významně ovlivněn ekonomickou situací ve světě.

Vláda nadále zbytečně vynakládá desítky miliard na nárůst státní byrokracie, podporu solárních baronů, financování politických neziskových organizací, zahraniční expedice armády a dávky nepřizpůsobivým občanům. Bohužel vláda nemá odvahu zásadně snižovat výše uvedené výdaje státu.

Ukazuje se tak, že existuje reálná možnost posílit více důchodový systém, dopravní investice, investice do školství, zdravotnictví a daňovou podporu pracujících rodin. Hnutí SPD programově usiluje o tyto změny v rozpočtu země a zcela zásadně chceme podpořit budování národního kapitálu na úkor zahraničních korporací.

Je to jediná cesta naší země z ekonomického otroctví.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  SPD vam tady rika jasne, s jakym zamerem byla zalozena EU. Pochopte konecne, ze k ovladnuti ruznorode Evropy bylo nutne doslova nahnat jeji staty do houfu, ktery se da jednoduseji ovladat a vykoristovat. Staci tam dosadit vsude politiky, ovladnout media a napomahat tomu neziskovkami, ktere plati ovcane k vlastnimu zotroceni. SPD je nase jedina strana, ktera neplni ukoly EU komise a US ambasady jako ostatni smejdi v opozici! Kdy uz konecne lide procitnou a vymani se z otroctvi nalezitosti k EU a NATO? Ta druha nas zavlece do valky s Ruskem! Vy ovce, copak vam to jeste nedoslo, k cemu slouzi rusofobie a sankce na Rusko. Delat z neho nepritele, ktery dava 20 x mene na zbrojeni nez USA a NATO, aby se mohlo dal zbrojit a banky a zbrojari meli kseft? Kolik krve nechame jeste tect spojenectvim v techhle koloniich diktatu, vedenem zidovskou mafii USA?

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Za současnou situaci je zodpovědný Václav Klaus. Je možné ho nazvat největším ekonomickým zločincem posledního tisíceletí. Ten po dohodě s MMF v roce 1991 oslabil korunu o 250% a to v situaci, kdy ČR měla zápornou obchodní bilanci, která se srovnala až v roce 2004. Tímto Klaus způsobil obrovskou inflaci, jen v roce 1991 byla inflace přes 51% a v dalších letech se pohybovala mezi 12-20%. Celkově připravil tímto lidi na úsporách o 200 miliard korun, po přepočtu deflátorem 10 vyjádřeno v dnešní hodnotě peněz o více než 2 bilióny korun. To je zločin tisícíletí. K tomu je třeba připočíst zlodějny kupónové privatizace, viz třeba OKD, kdy Klaus byl jak u vzniku OKD a. s, tak podivném úpisu akcií jen na straně FNM, tak nezodpovědném rozdání 3% akcií obcím bez jakohokoliv zajištění proti zneužití. Václav Klaus to je skuečný Alcapone, největší ekonomický zločinec v době polistopadového převratu.
  Právě za jeho éry díky extrémně oslabené koruně došlo k výprodeji výrobního potenciálu směrem k zahraničním vlastníkům. Cenou za tuto ransformaci je nynější stav, kdy odchází každoročně do zahraničí na dividendách více než 260 miliard korun ročně.

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Nowaku/Opusi, máte poslední příležitost výhodně prodat Lidový dům, třeba za miliardu nebo i víc. Využijte toho, že jsou ceny nemovitostí vysoko a už nečekejte, můžete splatit běžný dluh ČSSD 280 milionů korun (přesně 282 746 000,- Kč, Výroční finanční zpráva ČSSD za rok 2017) i dluh Altnerovým dědicům 338 milionů korun a ještě by vám zbyly peníze na nové sídlo. Nyní jste nejstarší a nejzadluženější stranou v Ćesku. K tomu poznamenávám, že politické strany v Česku nežijí z členských příspěvků, jak tomu bylo do roku 1989, ale hlavně z každoročních státních příspěvků ze státního rozpočtu, což by mělo být zakázáno.

  Katastr nemovitostí ukazuje, že na Lidový dům má zástavní právo FIO banka.
  ČSSD už v únoru 2010 zastavila FIO bance sousední Lannův palác, jenž ČSSD také vlastní, dvoj-adresa Havlíčkova 1030/1, Hybernská 1030/11, Praha 1 - Nové Město. Půjčka od FIO banky činila 180 milionů korun. Na jaře 2015 ČSSD Lannův palác výhodně pronajala na 25 let developerovi FINEP Michala Kociána a spol.

  Exekuci Lidového domu i Lannova paláce dle žaloby Altnerových dědiců vykonává Lukáš Jícha z Exekutorského úřadu Přerov, nástupce nechvalně proslulého Vrány. Exekutor Vrána okradl dlužníky v Česku o cca 2 miliardy a odstěhoval se do zahraničí... na tom má ČSSD také svůj podíl, schválením soukromých exekutorů. Teď se bumerang vrací k ČSSD...

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Píšete samozřejmě úplné nesmysly.
  1) Jste mimo námět článku
  2) Nenažraný Altner se už jednou provždy přesvědčil, že "rubáš kapsy nemá".
  3) Nemám stranicky nic společného s ČSSD a nejsem členem ani funkcionářem ČSSD. Pokud to na vás tak působí, ta je to zřejmě proto, že se snažím objektivně prezentovat ekonomické výsledky té či oné politické strany a jednoznačně za vlád ČSSD se ekonomice vždy dařilo, to je objektivně prokazatelný fakt. Zatímco za vlád pravice šla ekonomika vždy ke dnu.
  4) Jsem přesvědčen, že Altnerovi dědicové nic nedostanou, protože Alltner už dostal zaplaceno. Nikde ve smlouvách není uvedeno, že by ČSSD měla platit i procenta z výnosů pronájmu Lidového domu. Ve smlouvě je pouze a jedině, že má Altner dostat procenta z hodnoty Lidového domu. Proto je správné, že exekuce je odložena a musí rozhodnout nejvyšší soud takzvané dovolání.

 • Návštěvník - Jarda

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Žvásty. Ani Řecko nechcíplo. Vždycky jste vyčůraně využili poklesu a když se začalo dařit, tak toho drze sralbotka využil a bral si to jako zásluhy. A dopad jak líháč. Nasekal dluhy, nesplácel a ostatní cálujou.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - Jarda

  Řeckem strašili pravičáci, jmenovitě Nečas, nikoliv ČSSD !!!
  ČSSD přišla k veslu poprvé po hlubokém propadu ekonomiky za působení Václava Klause a nástupem ČSSD se následně ekonomice 8 let velmi dařilo.
  Pak v roce 2006 se lidé opět nechali oblbnout pravicovými žvásty a Kalousek jim to předvedl, kdy běhen 7 let opět pravice dostala ekonomiku do propadu, nutno uznat, že už ne do tak dramatického, jako za Vaclava Klause, i když 630 000 lidí na pracáku je také slušný výkon.
  Lidé opět rozhodli pro ČSSD a nyní ekonomika šlape už šestým rokem. Změna nastane, až lidé opět zblbnou a zvolí do vedení státu většinově pravičáky. Teď už to bylo namále, paradoxně nástupu tvrdé pravice zabránil fakt, že TOP09 a jiné pravicové subjekty se výrazně vymezovaly proti Babišovi, který je také pravověrný pravičák, který si však populisticky kupuje hloupé důchodce. Zatím je to dobré a snad to ještě nějakou dobu vydrží, že pravice nedostane zelenou, to pak jde ekonomika vždy rychle ke dnu.
  Bude zajímavé sledovat reakce voličů, pokud by přišel nějaký celosvětový ekonomický propad, což se nedá nikdy zcela vyloučit, koho by potom konceptuálně negramotný volič vybral, když má zkušenost, že ho zachraňovala vždy jen ČSSD, které však vystavili koncptuálně negramotní voliči červenou. To bude pro konceptuálně negramotného voliče těžká volba.

  Krátká URL: