V pražském metru jsem vyslechl rozhovor, který mě trochu nadzvedl a záhy vysvětlím, proč. Že si o České televizi a jejím utajení jako BIS cvrlikají ptáci na střeše ví každý. Takže když někdo vypálí takovouto částku s dovětkem, že údajně dělá v České televizi, jsem ostražitý a nechalo mě to chladným. Jenomže...

 

Jenomže pak začal potichu vysvětlovat, odkud ty peníze jsou a mě začalo mrzet, že jsem si nedělal autentické poznámky. Na druhou stranu důvody, které říkal, se mi zdály tak věrohodně logické, že bych velice rád od RRTV a poslanců znal důkazy, zda to tak je.

 

Většina lidí zná Václava Moravce z každotýdenního pořadu OVM. A to prý odpovídá jeho platu, který údajně někdy před časem zveřejnil. (Kolem 90 000 Kč) Jenomže to prý je jen malá část. Nebo spíše základní "malá" mzda. To hlavní se ukrývá jinde a já si uvědomil, že to má docela logiku. Stejnou částku prý začal dostávat za Fokus a jeho opakování stejně jako OSA vybírá od každého, kdo poslouchá hudbu. Ale i to mě ještě nepřesvědčilo. A pak onen dotyčný začal chrlit množství "údajných kšeftů", na které to Česká televize rozepisuje. Prý dělá reklamy pro Českou televizi na vlastní pořady a do toho se vejde vše, takže není problém mu údajně vyplácet částky, které onen neznámý vyslovil.

A já si promítl v hlavě, že to je vlastně pravda, protože reklam je tam na sebe sama najednou obrovské množství a všude zní hlas Václava Moravce. A protože to logicky zapadá do sebe a ředitel TV Barrandov Soukup dokonce smlouvy (začerněné) ukázal, soukolí začalo zapadat do sebe a já přestal brát tuto informaci jako FAKE NEWS a HOAX.  

 

Vypadají takto smlouvy s Moravcem?

 

A současně se s veřejným dotazem zde obracím na RRTV a na poslance, zda jsou ochotni to prověřit, případně uvést na pravou míru:

 

Je Václav Moravec placen fixním platem, jak uváděl veřejnosti, nebo lhal a ve skutečnosti je placen jako v soukromém médiu a každou reklamu na sebe sama si účtuje tržně, aby se údajný vysoký plat nějak zdůvodnil?

Proč si poslanci nevyžádají, z čeho jsou placeny reklamy veřejnoprávního média, kterými se to dnes jenom hemží?

Jak je proplácen a hlavně komu je proplácen čas reklamy ve smyčce veřejnoprávní televize, kde Moravec dělá reklamu sám sobě na své pořady?

Ozve se novinářům generální ředitel Dvořák a příslušní poslanci hospodaření v Čt mající na starost?

Oznámí premiér Babiš veřejnosti, jak to skutečně s veřejnoprávní televizí a přesuny peněz v České televizi je?

 

 Podle části dokumentu ČT z konce roku 2012:

na dotaz podle zákona o svobodném přístupu k informacím reagovala tak, že Václav Moravec ani další (jako třeba režiséři Jiří Strach nebo Břetislav Rychlík) nemají s ČT pracovní smlouvu, a nepobírají tedy plat. Šlo o právní kličku, tito lidé mají podle dokumentu, který máme k dispozici, svůj vztah k televizi řešen pomocí smluv prostřednictvím autorského zákona.

10. března 2018  Václav Moravec

Statisíce měsíčně věru neberu. Aniž bych porušil zaměstnaneckou smlouvu, mohu říci, že můj plat nedosahuje ani výše platu jednoho z posledních žadatelů o zveřejnění mého platu Zdeňka Koudelky.“ (Zajímavé, věděl, kolik bere Koudelka, ale Česká televize mu prý brání. Proč, když je vše křišťálově čisté?)

31.1.2019

„Proč se moderátoři Václav Moravec či Nora Fridrichová stále obávají zveřejnění svých platů a Česká televize je tají? Proč, když jsou placeni z veřejných prostředků? Znamenají více než kdokoli z nás - ústavních činitelů, jejichž platy jsou veřejné?“ zaznělo v Parlamentu.

 

Nyní jsem zaslechl tento výklad a ten se mi zdál natolik věrohodný, že bych uznal zoufalost ředitele Dvořáka a moderátora Moravce, že to stůj co stůj chtějí utajit. Bez Moravce by totiž koncept propagandy Čt začal upadat a tak jej budou držet do poslední chvíle.

A na závěr opakuji: já to neviděl, ale vyřčené bylo natolik logické, že zde veřejný dotaz vkládám! A s podotázkou: pokud by se ten podvod potvrdil, měl by jít Dvořák s Moravcem do kriminálu?

Kdy konečně poslanci začnou pracovat?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - Toník

  Když Moravce nebude nikdo poslouchat, tak se také může jen pást. Není to o tom, odkud jsou ty peníze. ČT už zrušila stovky pořadů kvůli nízké sledovanosti. Máte naprosto zkreslenou představu o fungování ČT.

 • Návštěvník - Toník

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Kecáte jako vždy. Když je to v zájmu státu, menšiny, či Evropský unie, tak stačí 2% . Vy jste fakt idior´t, zneužívsjící všech. Hlavně vždycky někoho nasrat a pak máte dobrej pocit, co?

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - Toník

  Vaše reakce je jednoznačně jen ve stylu, kdy jako člen sekty konfrontovaný s realitou nechcete uvěřit faktům, to je vše. Protože je faktem a je realitou, že ne všechny pořady ČT mají úspěch a jelikož nemají sledovanost, tak jsou zrušeny.
  Zatímco OVM je doslova mega úspěšný pořad doslova s gigantickou sledovaností ať už příznivců tam vystupujících nebo sledovaný opozici.
  Například pořad Partie nebo Soukupovy bláboly na Brandovu nesahají Moravcovi ani po kotníky.

  Krátká URL:
 • Pane XYZ Opusi: vy nechodíte na weby diskutovat, ale pouze provokovat, urážet a nadávat. A pokud nejste totálně hloupý, výše rozdíl mezi webem a sociální sítí máte jasně popsán. Ano, máte pravdu, my nemáme zájem, abyste Vaši nemoc zde ventiloval. Skrytá Pravda není sociální síť, ale soukromý web a provokace zde prostě nestrpíme. Ano, máte pravdu, poletíte opět, budete li nesmyslně provokovat a urážet. I v každé soukromé hospodě visela cedule: "Drž klapajznu, než ti jednu majznu". Pokud neposlechl, hostinský takového hosta vyrazil na sociální síť, neboli silnici a tam mohl řvát do alelůja.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: admin SP

  Pokud mé věcné a kvalitní příspěvky považujete za provokace, pak je problém v psychické rovině zcela jistě na vaší straně.
  Buďte si jistý, že kdyby nikdo Morvce nesledoval, tak by ten pořad také zrušili a Moravec by měl po vtákách.
  Že Moravce nesleduje pár úchláků, kteří si myslí, že tvoří nějaku Skrytou Pravdu, tak to je pro ČT zcela irelevantní. Je velké množství pozorných a inteligentních lidí, kteří OVM sledují a proto si Moravec za kvalitní a profesionální výkony zaslouží takové finanční ohodnocení.
  Celý váš příspěvek, na který teď reaguji ukazuje, že žijete odtrženi od reality v jakési názorové bublině, kterou jste si nazvali Skrytá Pravda. Jelikož tak usilovně rozlišujete mezi "soukromým" webem a sociální sítí, pak mi jen potvrzujete co už tvrdím dlouhou dobu, že Skrytá pravda je ve skutečnosti názorová sekta. Jako každá sekta se upírá vždy k nějakému Armagedonu, tak vy se upíráte už dlouhá léta ke krizi, každý den se k ní modlíte a vymýšlíte nové a nové bláboly pro její zhmotnění se ve vašich myslích. Minulý rok už bylo oznamováno v létě, že už jsme v krizi, pak to sekta posunula na únor 2018, teď už máme únor 2019 a pořád nic. Jen vydržte, ono to jednou přijde.
  A nakonec, je více než úsměvné, že každý neosuhlasný názor je hned onálepkován značkou "opus".
  Já a Johny opravdu nejsme jedna osoba, je to jen hmatatelný důkaz, že už jste posedlí opusem a nejste schopni zpracovávat jiné myšlenkové pochody a názory. Toto jsou typické projevy názorové sekty.
  V církvi to tak provozocvali dlouhá tisícíletí, jakmile byl někdo jiného názoru, tak hned byl označen za posedlého ďáblem a náležitě vyléčen, nejlépe mučením a následně upálením. Dnes už jsme humánnější, už jde jen o popravu mediální, pomluvit pozurážet a následně zablokovat IP. To vy umíte výborně, můžete si s katolíky podat ruce.

 • Návštěvník - Toník

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Ty jsi idiot, ale asi o tom nevíš.

 • Návštěvník - Michonnet

  360 000/měs.??? Proboha, tak to bere víc než prezident republiky!!! Kontrola NKÚ je více než nutná, když ředitel Dvořák, dříve Nova, utajuje a začerňuje smlouvy ČT a vyplácí moderátorům za lži a manipulaci tajné mzdy, které vysoko překračují platové tabulky pracovníků ve veřejném sektoru!!!

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Michonnet

  Tam bude uplacena i rada tv Dvorakem. Ma to tak bez problemu za nase prachy. Moravec je mozna jako cela rada novinaru uplacen kolonizatorem, aby v mediich nikdo o jeho prasarnach nevypravel. Ze si US ambasada pred nosem Prazanu stavi protiatomovy bunker na Petrine, o tom nikde v mediich ani muk! No pro vas tady a Prazaky ten bunker neni! USaci akorat tak kazdeho umeji nastvat, ale sami delaji do kalhot. Utoci pouze v nekolikanasobne presile. Vydavaji 10x vic na zbrojeni jak Rusko a to je pry ohrozuje! Paranoidni podelani smejdu to jsou!

 • Návštěvník - Michonnet

  Přísně trestat tyto defraudace !!! 360 000 korun to je cca roční průměrná hrubá mzda (12 x 31 516 Kč), ale von to má měsíčně !!! Loupežník Moravec tuneluje Českou televizi !!!

 • Návštěvník - *

  Koudelka (ČSSD): Tajemství Václava Moravce
  Česká televize odmítla žádost o sdělení informace, kolik v roce 2017 činila částka na výrobu pořadů Otázky Václava Moravce a Fokus Václava Moravce. Nešlo o informaci o platech osob, ale o výdajích celkových.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Koudelka-CSSD-Vaclav-Moravec-jako-tajemstvi-527295