Sněmovna by návrh na udělení Řádu bílého lva měla projednat začátkem června. Novinářům to dnes při příležitosti 20. výročí vstupu ČR do NATO řekli zástupci vedení strany, uvedla ČTK.

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  Né, TOP09 navrhla Petra Pavla na vyznamenání Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava (německy Ehrenschild des Protektorats Böhmen und Mähren mit dem Herzog-Wenzel-Adler), krátce zvaný „Svatováclavská orlice“.

 • Návštěvník - Míru zdar, NATO zmar

  Primátor Hřib (Piráti) chce taky vyznamenání od NATO. Špinavé chodby metra neuklidí, ale včera snaživě hlásil do ampliónů v metru: „Vážení Pražané, vážení návštěvníci Prahy. Dnes je to dvacet let ode dne, kdy jsme vstoupili do Severoatlantické aliance, NATO. Byl to jeden z klíčových kroků, kterým jsme potvrdili naše směřování na Západ a posílili svou obranyschopnost. Jako zástupce vedení města bych si tímto s vámi rád připomenul tento významný den. Děkuji za pozornost a přeji šťastnou cestu.“
  VIDEONAHRÁVKA ZDE
  https://www.facebook.com/klara.a.samkova/videos/10218962851124713/

 • Návštěvník - VLK BLOGUJE

  Dnes většině světa vadí, když Donald Trump zcela otevřeně komunikuje to, co ti před tím zamlčovali, ovšem podle svého naturelu také dělali – America first! Ostatně, když kdysi vnucoval speciální americký vyslanec pro Balkán – Richard Holbrooke srbskému prezidentovi Miloševičovi nestydaté ultimatum, známé jako tzv. smlouva z Rambouillet a srbský prezident namítal, že něco tak nepřijatelného nemůže jeho země, jako dlouholetý a osvědčený americký spojenec přijmout, mu Američan opáčil – „Amerika si nevybírá své cíle podle svých spojenců, ale vybírá si své spojence podle svých cílů.“
  Proti Holbrookovi a jeho neotesanosti je vlastně Donald Trump vzorem decentní diplomacie! Holbrook byl totální sprosťák. V době, kdy v Bílém domě seděl Bill Clinton – archetip liberálně demokratické Ameriky a svatý z orloje pro každého českého atlantisty. S tímhle typem mám osobní problém. A to velký. S Donaldem Trumpem nikoli. Chová se přesně tak, jak sliboval v kampani a svým způsobem plní to, co lze očekávat od odpovědné hlavy státu. Svého státu! A znovu zopakuji to, co už jsem napsal několikrát – rád bych viděl stejný přístup k vlastní zemi od českých papalášů!
  Jenže my jsme právě ve zběsilém trdlování nad dvěma českými dekádami v NATO….
  Atlantista a Zemanův emisar v Babišově vládě -Metnar, když dostal příslušnou otázku, co by jako dělala AČR v případě stažení Američanů, bezelstně odpověděl takto:
  Pokud dojde ke změnám a dojde třeba ke snížení počtu nebo ke stažení amerických vojáků, tak my na to budeme adekvátně reagovat. Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.
  Z toho vyplývá že:
  – nějaké NATO, nemluvě o Česku, nebudou mít na rozhodnutí Trumpa vliv
  -že jsme tam my pro Američany a nikoli oni pro nás nebo pro Evropu a že naše samostatnost rozhodování absolutně neexistuje!
  Báječné zjištění! Tohle jsme včera slavili? Diví se potom někdo rekordnímu úpadku víry v americké vůdcovství? A uvědomují si včerejší oficiální slaviči co a jak? Že česká veřejnost bere vůdčí roli Ameriky ve světě s rekordním despektem?

  Mimochodem, když už jsme u toho věčně omílaného sdílení společných hodnot , spojenectví, solidarity, atd. atd. , málem mi v minulou neděli vypadly oči z důlků. když jsem narazil na Echu 24.cz na následující článek
  Armáda USA se hostitelským zemím prodraží? Trump chce víc peněz za vojáky vyslané do ciziny

  Přiznávám, že jsem se jednak musel opakovaně štípnout, jestli se mi to nezdá a k tomu pak ještě ne třikrát, nýbrž alespoň pětkrát přečíst, abych se ujistil, že textu správně rozumím.
  Podle listu Washington Post si prezident často stěžuje, že američtí spojenci se příliš spoléhají na ochranu USA a na zajištění své vlastní bezpečnosti šetří. Proto vymyslel plán, že spojenci by museli zaplatit kompletní účet za pobyt příslušníků ozbrojených sil USA a navíc ještě 50 procent této částky!!!
  Já myslel, že za spojenectví, se v moderní době normálně neplatí…. Že důležité je to sdílení společných hodnot, ty vazby a ta liberální demokracie… Že poplatkům „za ochranu“ se dnes říká raketýring a je to trestný čin. Všude na světě. Jistě, v mezinárodní politice to není nic nového, to provozovali mocenští hegemoni všech epoch. Ale že v naší době to skončilo s rozpadem britské, francouzské a vůbec celosvětové koloniální soustavy někdy začátkem druhé poloviny minulého století! Washington Post mne vyvedl z omylu. Sdílení společných hodnot a ona nenahraditelná transatlantická vazba má fungovat jen tehdy, když platba dosáhne výše 150% amerických nákladů?
  ZDROJ
  20 let v NATO -II.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/13/20-let-v-nato-ii/

 • Návštěvník - tonny ken

  V odpovědi na: Návštěvník - VLK BLOGUJE

  je to velký generál, pro jeho zemi s velkou publicitou ho vždy podporuji při každém rozhodnutí
  candy crush soda