V4 má ohledně řešení migrační krize jasno. Zavřít hranice. Někteří západní politici ale pořád hulákají o tom, že si máme vzít část jejich hostů a ještě mají tu drzost přirovnávat dnešní migranty s emigrací z dob komunistické éry.

 

Německá kancléřka opakovaně vyzývá Česko, Slovensko, Maďarsko i Polsko, že bývalé komunistické země V4 by se měly chytit za frňák. Prý že „solidaritu s pronásledovanými odmítají právě země, jejichž politicky pronásledovaní občané se sami solidarity dočkali.“

Já vám teda něco povím, drahá kancléřko slovutné Germánie. Netvrdím, že u nás je vše dokonalé a čeští politici bezchybní. Třeba Zemanovi ani Babišovi jsem pořád ještě nepřišla na chuť, ale pracuju na tom. Holt mají své dny. Nic víc.

Nerozesejřili celou Evropu. Někdy i to stačí lidem ke štěstí, víme?

Ale když už hrajeme s argumenty pod pás, není tak od věci říct, že komunismus by v naší krásné zemi nikdy nebyl, kdyby se právě váš německý říšský kancléř před pár dekádami nerozhodl udělat z Evropy Třetí říši. Kdyby tenhle zakrslý, zakomplexovaný uřvaný zmetek nerozprcal Evropu svými sny o jedné árijské rase a milionech otroků. Věřím, že nebýt Hitlera, kterého jste si dosadili jako nejlepšího ze svých a dali mu veškerou přízeň, pozornost a moc, komunistická párty by se v Československu, jak ji zamýšlel Masaryk, nikdy nedostala úplně k moci.

Jsme bývalé komunistické země? S díky přenechám velkou část viny právě vám!

Pokud se bavíme o tom, že Západ přijímal velkoryse uprchlíky ze zemí dnešní V4, a tyto vám vítačům dnes nejsou po vůli a pro emigranty zavřeli hranice, já říkám, že vám do toho vůbec nic není. Chcete nás srovnávat?

Chcete tvrdit, že ti, kteří utíkali před komunistickým útlakem z dnešní České republiky, Slovenské republiky, Polska a Maďarska:

 • šli v tisícových davech a nechali po sobě odpadky, fekálie, vyrabované obchody, znásilněné ženy a děti?
 • za cestu běžně místo peněz převaděčům nabídli na sex své ženy a děti?
 • překročili území několika bezpečných států, než požádali o azyl, přičemž svůj průchod si vynutili kameny, užíváním dětí jako živých štítů, hladovkami a výhružkami? Případně nehašeným vápnem a provizorními plamenomety, jak teď předvedli miláčci ve Španělsku?
 • odmítali se registrovat, neměli doklady a lhali o své zemi původu, věku a když už jsme u toho i udávali falešná jména?
 • vyhazovali nebo rovnou pálili to, co jim někdo dal ze svého a jídlo odmítali žrát, že chtějí lepší?
 • bylo kvůli nim nuceno upozorňovat letáčky a školeními, že v obchodech se platí, ženy se neznásilňují a kálet na auta, ve vlacích nebo veřejných bazénech se nemá?
 • byly pro ně pořádána školení o tom, jak se chovat v moderním, vyspělém státě?
 • lhali kvůli nim média, zatajovali a kryli jejich zločinnost, i když se jednalo o opakované znásilnění stovek dětí ze země, která tyto lidi přijala?
 • museli kvůli nim v azylových táborech dávat pozor, aby se neprali a nezabíjeli s jinými migranty?
 • byla míra jejich kriminality v zemích, kde je přijali, větší, než míra jejich zaměstnanosti?
 • mají v tom vysněném západě dnes svá ghetta, do kterých se policie bojí vstoupit?
 • páchají teroristické útoky?

Drahá madam, ušetřím vás toho, abyste musela odpovídat. Pokusím se ale vysvětlit, proč se jen díváme, jak se do bahna potápíte víc a víc a nespěcháme s pomocí.

Takže znovu a pomalu.

My jsme k evropským korýtkům žádné migranty nezvali. Hranice jsme se snažili zavřít, pokud to bylo v našich silách a přesně dle smluv a dohod jsme migranty chycené u nás zadrželi, vyšetřovali a tak dále. Neptali jste se nás, když jste zeširoka otevřeli svou sluníčkovou humanitární pomoc každému, kdo si pro ni přišel říct bez ohledu na to, jestli na ni má nárok. Bez ohledu na to, jestli na to máme.

Bez ohledu na to, jestli to tak chceme.

My máme svědomí čisté!

Měli jste za to, že váš západní, vizionářský a lidský postoj je ten jediný správný a svou vůli jste nám tvrdě vnutili, a ještě jste nás klepli po prstech, když jsme se ošívali, že se nám to třeba trochu nelíbí.

Ale nejsme imunní vůči prosbám o pomoc. Zkuste přestat vyhrožovat o zavření kohoutku s dotacemi, nechejte si od cesty žvásty o tom, že vám to dlužíme, když jste kdysi přijímali migranty od nás. Prostě přiznejte, že to nezvládnete. Férově uznejte, že jste si nakáleli do vlastního hnízda a potřebujete drobátko píchnout.

Já si na rozdíl od vás, jež jste se holt rozhodla dělat v životě velké věci, tak já si nemyslím, že můžu mluvit za celou Evropu, ba ani za V4. Přesto věřím, že když přijdete s prosíkem, že potřebujete helfnout, Visegradská čtyřka pomůže.

Maďarsko vám postaví bytelné ploty. Slovensko vám pomůže s legislativou na notorické využívače dávek a odmítače práce. Česká republika by mohla dodat zbraně pro německou policii a vojsko, evidentně žádné nemůžou poslední dobou najít. No a Poláci by se mohli třeba postarat o efektivní vracení migrantů do zemí původu.

Jak vidíte, my chápeme, co potřebujete.

 

Zveřejněno se souhlasem

www.jitkamoody.com

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Dan

  Babis chce, aby Tuska nahradila Merkelova, protoze vi, ze jeji dny jsou secteny. Babis tuhle DDRonskou bestii, co v Bundestagu mobilizovala pro valku v Iraku na zaklade US podle lzi ma dostat dalsi trafiku? Ta patri pred soud, soudruhu Babisi jako vy!

 • *

  Chce se mi zvracet z volebních výsledků.

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Mne taky. Vetsina nasich krajanu jsou apoliticti troubove, vymyti a nasmerovani medii. Kdyz s nekterymi diskutuji a jsou to i vysokoskolaci(!), nedosahuje jejich politicka vzdelanost ani urovne kratkosrsteho foxteriera. Vysledek voleb je toho dukazem...

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Mne taky. Vetsina nasich krajanu jsou apoliticti troubove, vymyti a nasmerovani medii. Kdyz s nekterymi diskutuji a jsou to i vysokoskolaci(!), nedosahuje jejich politicka vzdelanost ani urovne kratkosrsteho foxteriera. Vysledek voleb je toho dukazem...

 • *

  Kreténe Okamuro, kup si za státní příspěvky Ferrari! Podívejte všichni na Orbána, FIDESZ jako obvykle přes 50 % hlasů! V roce 2018 dostal Okamura vyplaceno ze státního rozpočtu státní příspěvky 34 300 000,- Kč a 11 950 000,- Kč v roce 2017.
  Tedy celkem státní příspěvky za tyto dva roky 46 milionů 250 tisíc korun. JENŽE ŽÁDNÝ LETÁK A VOLEBNÍ NOVINY SPD NÁM NEPŘIŠLY,VŮBEC NIC! Ani sousedům! Jedině mafiánovy Babišovy volební noviny, jak se tlemí s Charanzovou!
  Okamura prostě nedal 50 milionů, které přitom byly z kapes daňových poplatníků - tak na co jiného než na volební kampaň by měly být použity, na nejdůležitější volby do EP, že volby jsou referendem o migraci!
  Okamuro, klidně tuneluj přes firmu ATM sídlící v rozbořeném domě, jsi gauner a podvodník!
  Příspěvky ze státního rozpočtu
  https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/podpora-z-narodnich-zdroju/politicke-strany-a-hnuti/prispevky-ze-statniho-rozpoctu-uhrazene-33931
  https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/podpora-z-narodnich-zdroju/politicke-strany-a-hnuti/prispevky-ze-statniho-rozpoctu-uhrazene-30677
  Pro srovnání, Babiš 147 253 334 Kč v roce 2018 a 113 675 000 Kč v roce 2017.

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Tak vyzadujte od neho odpoved, proc ty prachy nejsou videt!

 • Tonda

  V odpovědi na: *

  to co vyčítáte panu Okamurovi a Babišovi se týká všech stran, které ve volbách "uspěly" Je smutné, jak jste zmasírovaný (ne)korektním zpravodajstvím a když se k tomu přidá trocha té prosté závisti je na světě další zaslepený "liberální demokrat"

 • Jiří

  DÁ SE ŘÍCI, ŽE VYHRÁLI ŠMEJDI, FETKY A ZLODĚJI! Jejich krycí názvy si dosaďte sami!

 • Dan

  V odpovědi na: Jiří

  Nechapu ten vysledek u piratskych indianu se zfilcovanymi nemytymi vlasy. Asi hlasy od mladeze nove, indoktrinovane mainstreamem a fetaky! Cool! Hlasuji si pro svou budoucnost!

 • Dan

  I presto, ze volic je masirovan leta mainstreamem rizenym globalisty je vysledek voleb pro mne zklamanim. Ocekaval jsem vyraznejsi zisky u opozicnich partaji, zejmena SPD. Nechapu, ze ma tak malo! Ze by zfalsovali vysledek? V nasi demogracii je vse mozne!