U ústavních činitelů se žádá, aby ozřejmili svůj nejen fyzický, ale především psychický stav. A ze Senátu veřejnost tyto informace nemá, byť některé konstrukty vycházející z těchto míst jsou obdivuhodné.

 

Prezident je zlej, zlej a zlej: drze naslouchá národu, ale my senátoři jsme přece ten národ, ječí tu Láska, tu prapodivný senátor ODS Miloš Vystrčil, tu další.

A zatímco národ žasne, jaké paskvily se derou z ústavních institucí, další si klepou na čelo, co že to zastupuje náš stát. A najednou se v mysli vynoří pohádka:

 

Když přišli do lesa, dostali všichni z vlka strach. Naštěstí uviděli v lese chaloupku a schovali se v ní. Kohout si sedl na bidlo, kačer vlezl pod lávku a šídlo se vpíchlo pod práh.

   Najednou vrazil do světnice vlk. „Všechny vás sežeru,“ zařval na ně.

Ale kohout, který měl na bidle nejvíc odvahy, zakokrhal:

Všichni ho bijte!“

Houser křičel: „Kyjem ho! Kyjem ho!

Kačer: „Šak tak, šak tak, šak tak!“

Nakonec vyskočilo zpod prahu šídlo a píchlo ho do boka, pích, pích!

Vlk se hrozně polekal a utekl.

 

   Šídlo se svými kamarády nasbíralo houby a vrátilo se domů.

 

Nezdá se vám, že naši senátoři zamrzli na úrovni dětí, pro které psal příběhy Karel Jaromír Erben?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: wolfram

  Zeman se už prokazatelně dopustil porušení Ústavy tím, že odmítl jmenovat Pocheho. Tímto měl být Zeman už dávno zbaven úřadu.

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Volovina, Neznas ustavu, jenom papouskujes senatory a debily z ODS.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Článek 62 a článek 74 hovoří jasnou řečí. Ústavní právníci také hovoří jasnou řečí. Pokud není uvedena lhůta, vždy tak musí činit bez zbytečného odkladu. Důvodným odkladem pro jmenování nebo odvolání v žádném případě není nějaké dumání prezidenta o vhodnosti či nevhodnoti kanditdátů a pod. Důvodným odkladem je například zahraniční cesta a tedy nepřítomnost prezidenta, hospitalizace apod. Vše ostatní jsou jen Zemanovy a tvoje bláboly.
  Sobotka měl koule a přpravil žalobu a fašounek Zeman vyměknul a Babiše odvolal. Kdyby Hamáček měl koule, tak by to fašické duo Babiš-Zeman také vyměklo a dosáhl by svého. Ale protože celá ta koalice je jen parta sráčů, tak si může Zeman dělat z Ústavy trhací kalendář. A jestli Senát skutečně připraví žalobu, tak uvidíš, jak Zeman bude rychle Staňka odvolávat. Takový je Zeman vystrašený fašounek.

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Ty hovado, nerikej o Babisovi a Zemanovi, ze jsou fasisti! Nevis, co je fasista!

  Krátká URL:
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Definice fašismu: Fašismus je totalita v podmínkách kapitalistického zřízení.
  Babiš a Zeman zneužívají v tandemu totalitně svou moc a proto jsou fašistické duo.

 • wolfram

  Jak jsem již vysvětloval minule, plácají nesmysly a měli by sami přečíst Ústavu ČR, která je formulována volně právě proto, aby dala prostor prezidentovým politickým záměrům. Prezident není žádný stroj.

  Prezident T. G. Masaryk nepřijal demisi v řadě případů, prvorepubliková Ústava byla obdobná dnešní:
  - nepřijal demisi ministra financí Karla Engliše v roce 1921
  ("Vznik dalších ostrých sporů donutili Engliše k podání demise. Masaryk z důvodů výjimečnosti Karla Engliše a jeho odbornosti ji však nepřijal.")
  - nepřijal demisi ministra financí Karla Engliše v roce 1935
  ("Objevily se požadavky na druhou devalvaci, kterou ovšem Karel Engliš tentokrát odmítal, jelikož se obával zbytečného podhodnocení československé měny a růstu inflace. Proto dokonce podal demisi, jíž však prezident Masaryk nepřijal.")
  - nepřijal demisi premiéra Milana Hodžy a Hodžovy vlády 10. prosince 1935
  (vládní krize před volbou E. Beneše prezidentem)
  - nepřijal demisi národně demokratického ministra Ladislava Nováka v roce 1929
  (vládní krize mezi Národní demokracií, Kramářem a E. Benešem)
  - Hrad měl v roce 1926 při sporech v Čs. straně národně socialistické v záloze další plán, že ministr zahraničí E. Beneš podá demisi, Masaryk ji nepřijme a vše bude odloženo na neurčito, než se nár. soc. strana dohodne na dalším programu

  Když se komunistický premiér Gottwald v únoru 1948 dozvěděl o úmyslu nekomunistických ministrů podat demisi, řekl: "Modleme se, aby je ta blbost neopustila."

  Tedy modleme se dnes, aby blbost opustila ČSSD, nebo alespoň aby Aspen Hamáček opustil křeslo předsedy ČSSD.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: wolfram

  Plácáte hlouposti. Podle Ústavy ČR nic Zemana neopravňuje nepřijmout demisi ministra nebo nejmenovat premiérem navrženého ministra.
  Zeman se prokazatelně dopustil porušení Ústavy, když odmítl jmenovat Pocheho. Ze toto porušení Ústavy by měl být Zeman zbaven úřadu prezidenta. Neznáte Ústavu ČR a jen tady blábolíte nesmysly.

 • Dan

  Prezident ma na to pravo a jedna podle sveho uvazeni, kterym chrani Stanka, protoze podal trestni oznameni kvuli korupci na zlodeje v kulture. Uz vylezaji ty veci pomalu, ale jiste. Kdo se dostane k lizu, snazi se tomu utrhnout p.del i s koulema! Reditel ND si leta ve vetsim luxusu jak premier!

 • Vlastimil Nowak

  Rozhodně bych doporučil psychiatrické vyšetření Pokorného. Hned by si ho v psychušce ponechali.

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Tebe urcite taky, ty socanskej smejde!