Už vůbec nejde o občany: v Itálii chtějí vyšachovat Salviniho, který jediný chrání občany Itálie, v Británii chátru v čele s Corbynem nezajímá ani referendum, v České republice ministrany tvrdí, že jsou většina, pouze tupí lidé to prý nevědí a mohli bychom pokračovat přes Německo do Švédska, či přes Španělsko do Francie.

 

V Evropě a USA jsou pronásledovaní rozzlobení občané mající strach, vraždy a znásilnění se množí, ale musí se zahalovat jejich tváře, mazat jejich jména a tvrdit, že to vlastně ta demokratická majorita...

 

V Británii už do těch antidemokratických zvěrstev zasáhla sama královna Alžběta, v Itálii se zvedla neuvěřitelná vlna odporu proti Hnutí pěti hvězd, kdy mu voliči spílají tak mohutně, že Salvinimu stačí pouze čekat na jejich chyby a pak vyhrát volby stylem Orbána. Italové stejně jako Maďaři už vědí, kdo je politik špína a kdo stojí za celým národem a pracuje pro něj. Takže zatímco extremisté v České televizi většinou vykládají o zářných zítřcích, německá ekonomika se nehroutí pouze proto, že vyssála peníze z okolních států a nyní je pouští do německé ekonomiky. Koalice v Římě se rozpadla po pouhých 15 měsících. Hlavním důvodem byl rozdílný postoj k migraci. Liga ústy svého lídra Salviniho, který byl ministrem vnitra, nekompromisně hájila uzavření italských hranic, zatímco levicové Hnutí 5 hvězd naznačovalo trvale ochotu migranty přijímat.

Je prostě všude vidět, že neuvěřitelná nenávist, nad kterou státní zástupci zavírají oči a trestají (snaží se trestat) pouze jedno spektrum žene i u nás demokracii opět do kouta. Že u nás extremismus a propaganda obsadila veřejnoprávní média, ministerstvo vnitra a část státního zastupitelství. (Například výhrůžky vraždou prezidentu republiky se odklonily, ale nadávky na sociálních sítích chtějí postihovat. Přitom škodlivost výhrůžek vraždou a obyčejné nadávky? Rozdíl v pojetí je u nás do očí bijící)  Že v Evropě už se skládá boj o cílový "exit": vede Británie, ale bouře napříč západními zeměmi se nezastaví. Katalánsko sice tvrdí, že z EU nevysoupí, ale stále silnější fašistická chunta z Madridu je k tomu nutí. Že extremisté ani v naší zemi nezahálí, ale to naopak spojuje všechny slušné lidi napříč celou Evropou. Afd stále více v Německu posiluje, i když by při normálním vedení země ani nevzniklo. Ve Švédsku jsou Švédové zoufalí, ale nejsou na odpor připraveni. Nikdy to nezažili. Stejně tak Finové, Norové, Francie se bouří, Katalánce zavírají. Srbové, Maďaři, ale i Italové už odmítají vojenskou nadvládu USA a veřejně jdou proti.

 

Nakonec, když část britského Parlamentu odmítla splnit vůli lidu různými obskurními kličkami, vložila se na pomoc demokracii i Její Veličenstvo královna Alžběta II., nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách království. V Itálii se daly dohromady dvě nenávistné strany, aby odstranily populárního, ale hlavně důsledně pro lid pracujícího Salviniho. U nás se pokouší extremistická minorita ovládnout za pomoci ministra vnitra systémem bolševické propagandy veřejný prostor a vyhrožováním vytlačit majoritu a dokonce občanům vyhrožují jak za bolševického teroru Čepičky po roce 1948.

Udavačství a práskačství v boji o koryto nabralo kurz nacistického období z let 1939 - 1945 a Piráti za pomoci TOP 09 si toto období úžasně prostudovali. A stejně jako tenkrát pouštějí do veřejného prostoru dezinformace a nazývají je informacemi včetně nahrazování prapodivných slov jako desáté pohlaví, žena je muž apod., či zmatečným výkladem dějin.

 

Evropa hoří, Evropa je v plamenech a všichni už cítí, že svoboda je někde blízko. Pouze západ totalitu zažívá poprvé od druhé světové války. A neumí se s tím jako v roce 1939 vyrovnat. Bohužel nás strhává s sebou a my těžko odoláváme. Mnohým v Evropě už minorita vyhrožuje silou a zbraně má.

 

P.S. Svoboda blízko je, pouze nevíme, jak a odkud. Všichni slušní lidé v celé Evropě to cítí, odpor narůstá, ale ještě to asi chvíli potrvá.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Skutečnosti popisované v článku jsou alarmující. Uváděné informace vyvolávají potřebu hledat odpovědi na mnoho otázek. Nejzávažnější jsou otázky týkající se dalšího vývoje politického uspořádání lidstva. Především je důležité najít odpověď na otázku: Jak blízko jsme globálním politickým změnám?
  V současnosti vládne světu globální finanční elita, což jsou tzv. "lidé velkých peněz". Tito lidé vládnou světu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. …. Více o současnosti a nastávajícím politickém vývoji lidstva je uvedeno v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený článek je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

 • *

  V odpovědi na: Miloslav Dědek

  Čím větší chaos, tím lépe, domnívá se globální finanční elita.

 • *

  Obávám se, že Alžběta II. se celý život soustředila jen na barevně sladěné kostýmy, klobouky a potřásání rukama, a to bylo vše. Jak vyřeší skutečnost, že Skotsko, Wales a Severní Irsko chtějí zůstat v EU, tak i hlasovalo jejich obyvatelstvo v referendu? Kam přivedla Velkou Británii od 6. února 1952, k rozdělení státu?

 • *

  Britský parlament naposled vyřadil Karel I. a skončil na popravišti.

 • Vašek

  V odpovědi na: *

  Nemyslíte, že má parlament ctít vůli lidu? A že případné referendum v České republice nemůže ovlivnit hlasování Valachů?

 • *

  V odpovědi na: Vašek

  Ale proč se Boris Johnson nedokáže dohodnout vůbec s nikým? Ani s EU, ani se Skoty, Welšany a Iry? Třeba to Boris dělá naschvál. P.S. Valašsko není země.

 • .

  V odpovědi na: *

  Proč je u nás někdo pro EU? Ten, kdo cítí, že vydíráním si přilepší. Výpalné je známo od starého Říma. Irsko bohatlo, protože se z něj stal daňový ráj. A Brusel to toleroval. Mnozí tam taky odklonili. Takže šprajci jsou o penězích až na prvním míástě.

 • Názor X-Trade Brokers (XTB)

  X-Trade Brokers (XTB): Co znamená přerušení zasedání britského parlamentu pro britskou libru?
  Premiér Boris Johnson vyvolal rozhořčení napříč britským politickým spektrem kvůli plánu na přerušení zasedání parlamentu na pět týdnů. To není samo o sobě žádnou výjimkou, nicméně naplánování tohoto přerušení v čase jen několik týdnů před Brexitem je přinejmenším podezřelé a vyvolává mnoho otázek. Navíc navržené přerušení zasedání je nejdelší za posledních 400 let.
  Libra propadla o přibližně 130 pips (<1 %) v okamžité reakci na novinky, nicméně od té doby mírně korigovala.
  Zprávy z počátku týdne hovořily o tom, že Labouristé směřovali ke schválení zákona, které měl odvrátit Brexit bez dohody - podobný zákonu Cooper-Letwin Act, který byl schválen na počátku dubna (8. dubna 2019) a znemožňoval premiérce Mayové výstup z EU bez dohody. Dalším problémem je, že i kdyby se podařilo vyslovit vládě nedůvěru, nebo pokud by byl schválen zákon o odvrácení Brexitu bez dohody, tak by to neznamenalo, že by byl Brexit bez dohody skutečně odvrácen. Problémy by se musely vyřešit do konce října. Pokud by se to nepovedlo, tak by nastal Brexit bez dohody bez ohledu na aktuální dění na britské politické scéně. Vzdálenou možností zůstává také odložení termínu Brexitu, nicméně tento krok by musel být schválen všemi zbývajícími členy EU.
  Co to vše znamená pro GBP? Poslední vývoj událostí nebyl natolik zásadní, že by výrazně změnil pohled obchodníků na věc. Pravděpodobnost Brexitu bez dohody se zásadně nezměnila, i když vnitropolitický dopad posledních kroků premiéra zásadní byl. Relativně nevýrazný propad může také mnoho vypovídat o tom, že obchodníci jsou připraveni na negativní vývoj událostí. Minima v okolí 1,2015 se nacházejí velmi blízko nejnižším úrovním od roku 1985 a obchodníci je vnímají jako klíčový support.
  https://www.kurzy.cz/zpravy/509055-co-znamena-preruseni-zasedani-britskeho-parlamentu-gbp/

  Investiční web: Brexit bez dohody by stáhl libru nejníže od roku 1985
  Kurz britské libry vůči americkému dolaru by v případě říjnového odchodu Británie z Evropské unie bez dohody mohl klesnout o více než devět procent na 1,10 USD, tedy na nejnižší úroveň od roku 1985. Vyplývá to z průzkumu agentury Bloomberg mezi analytiky. Pak by se zaměřila pozornost finančních trhů na opatření britské centrální banky na podporu domácí měny. Guvernér banky Mark Carney nicméně označil intervence v případě brexitu bez dohody za "vysoce nepravděpodobné".
  https://www.investicniweb.cz/news-analytici-brexit-bez-dohody-by-stahl-libru-nejnize-od-roku-1985/

  Historický graf měnového páru GBPUSD
  Britská libra byla historicky vůči dolaru nejslabší v březnu 1985, 1,06 USD/GBP, a dnes jsme zhruba na 1,2 USD za libru.
  https://www.macrotrends.net/2549/pound-dollar-exchange-rate-historical-chart

 • Vlastimil Nowak

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/johnson-musel-kvuli-uniku-zadat-kralovnu-o-odklad-telefonem-40294892
  Opět tady ******** nehorázně lže, když tvrdí, že musela zasáhnout královna.
  Královna přerušila práci parlamentu na žádost Johnsona, nikoliv, že by snad kompetentně sama od sebe do něčeho zasáhla.
  A takto zde ******** lže den co den a když je přistižen při lži, tak maže a maže!