My chceme počasí, volala Letná. Ještě jaksi nebylo, aby jaksi nebylo. Ach Bože, ty to vidíš, zvolal by věřící křesťan. Dnes už na Letnou nejezdí cirkus Humberto. Je nahrazen "Milionem chvilek". A traktory jedou. A Troll či Benjamin Roll, který se narodil v roce 1995 nám hlásá, co si máme myslet, jak strašně jsou utiskovaní lidé v Rusku, v Hongkongu, zatímco političtí vězni v Katalánsku jsou sprostí vrahové či co.

 

 

A nejúžasnější je zpráva, že Zrzounek Minář už dosáhl komunismus

(Důkaz je, že první soudní stání dáma, co se soudí s Babišem, že všechny svozy na Milion chvilek byly jako v komunismu zdarma, vyhrála, protože Babiš říkal, že to platí Milion chvilek.)

Nikdo neplatí autobusy, nikdo neplatí svoz, vše je zdarma, tribuna je zdarma, ozvučení je zdarma a tento zemský ráj napohled na zemi, kdy už nikdo neplatí nic, zařídil Timur a jeho parta, vlastně Milion chvilek. Teda, alespoň to tvrdí pošuci z Letné. My normální samozřejmě ne.

Já bych rád položil otázku Huťkovi a dalším angažovaným hudebníkům Evropské unie: my jsme se smáli Sokolovu a soutěžím za Rudým praporem, kde zpívali angažovaní hudebníci. Dnes trapně poskakuje Huťka na Letné jako správný bolševik v jednom šiku a opět volá: urá, urá, urá...

Všimli jste si, že v České televizi defilují zástupci jedné extremistické skupiny - zástupci 5% občanů, zatímco tam nesmí nikdo promluvit z těch, co mají jiný názor?

A fraška největší: všimli jste si, že všichni bourají, každý je nespokojený s počasím, další Babišem, strejdou Vonáskem, ale ani jedna pozitivní myšlenka? Všichni odstupte, vše zbouráme a co bude dál?

 

A bez ironie z trapného dne na Letné: demonstrace dělá stále stejná, zakomplexovaná skupina, která zuří, že každé volby prohraje, protože nemá žádnou myšlenku. Chtějí počasí? Jasně, ale jaké? Když prší, traktoristé chtějí dotace proti dešti, když je sucho, chtějí dotace proti suchu.

Studenti protestují proti učení, proti matematice, proti češtině, žádají dotace na nezisk a žádnou zodpovědnost.

My budeme pracovat, a jim předávat peníze. To je ten jejich komunismus, který nazývají Havlovou demokracií: plaťte, sypejte penízky, ať se máme líp, žádá mládež od těch "blbých" dělníků. A jdou místo učení demonstrovat. 

Je rok 2019.

 

Žádáme dotace na jaro, léto, podzim a zimu!

 

A proboha, paní Dano Němcová, ten pochod 17. listopadu byl povolený průvod komunistické zálohy SSM z ÚV KSČ! Tak co to plácáte?

To jste zapomněla?

A proboha Báro Hrzánová, porovnejte "masakr" 17.listopadu 1989

a skutečné masakry

na protestující v Katalánsku a ve Francii

či zákroky na nás, když jsme protestovali proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy!

 

A už vůbec nikomu nepříjde, že soukromá partička T- Mobile nás fízluje, šmíruje a klidně oznámí: Mobilní operátor T-Mobile uvedl 257 000 lidí na Letné. A STBáci v roce 2019 mají pré. O tom se těm STBákům za bolševika ani nesnilo. Museli si vše odšlapat a osobně zjistit.

Tak co je dnes lepší v údajné demokracii a svobodě?

 P.S. Vím, že to není korektní nadpis: ale je na zamyšlení. Ty dotace za bolševika byly tak obrovské, že už nebyly peníze na nic a tak komunisti odešli od válu. Pokojně a v klidu. Sametově. A dnes Evropská unie nás nutí ke stejnému.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Mimo psaný text: ta šaškárna kolem mi kazí tehdejší radost a vzpomínku, že skončila vláda jedné strany. Ne komunisti, ale vláda s nekonečným mandátem. Že nám dnes vykládají děti, jak jsme tenkrát žili. Že je víc disidentů než lidí. A každý bojoval proti komunistům. I komunisti. Tak kdo vlastně ten režim držel? Pouze Gustáv Husák a 15 milionů občanů Československa bylo proti němu a děti to za nás vybojovaly, dokonce i ty, co se narodily po roce 2000? Je to trapné, je to hnus!

  Krátká URL:
 • *

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  V Číně vládne komunistická strana (+ tvrdé tržní prostředí, špatné pracovní a sociální podmínky) a necestují snad Číňané do celého světa? Cestují. Nemají v Číně internet a mobily? Mají. Většinu elektroniky a oblečení máte doma asi z Číny? Včetně čínského mobilu Huawei, jak jste tu hlásal.

  Tak jestli jste chtěl "svobodu" cestovat, nebo co vám na komunistech vadilo, nemusel jste nechat lumpy rozkrást a zničit státní majetek.

  Prezident Budovatel, národní socialista Edvard Beneš (ČSNS byla středopravicová strana) zestátnil 24. října 1945 svými prezidentskými dekrety doly, hutě, banky, pojišťovny, lázně, průmyslové podniky s více než 500 zaměstnanci a podniky s více než 150 zaměstnanci. Tyto dekrety nabyly účinnosti 27. října 1945 (jestli se pamatujete, 28. říjen se slavil v letech 1952 - 1987 jako Den znárodnění). Celkem bylo Edvardem Benešem znárodněno v roce 1945 přes 3000 podniků, které představovaly dvě třetiny tehdejšího průmyslu. Pozemkovou reformou probíhající v letech 1919–1938 Masaryk s Benešem zestátnili zemědělskou půdu nad 150 hektarů a 250 hektarů celkové půdy: šlechtě, katolické církvi a velkostatkářům.
  Dekret č. 100/1945 Sb., o znárodnění dolů a některých průmyslových podniků
  Dekret č. 101/1945 Sb., o znárodnění některých podniků průmyslu potravinářského
  Dekret č. 102/1945 Sb., o znárodnění akciových bank
  Dekret č. 103/1945 Sb., o znárodnění soukromých pojišťoven
  Dekret č. 104/1945 Sb., o závodních a podnikových radách
  Dekret č. 50/1945 Sb., o opatřeních v oblasti filmu
  Záborový zákon č. 215/1919 Sb. ze dne 16. dubna 1919

  Havel, Klaus a Zeman prolomili Benešovy dekrety. Co Edvard Beneš zestátnil, Havel, Klaus a Zeman podvodnou privatizací rozkradli a zplundrovali.

 • *

  Jestli jste chtěl zachovat zemědělské družstevnictví, tak jste neměl volit zloděje ODS, ODA a KDU-ČSL v 90. letech jak naivní ňouma.

 • *

  Zvolili jste židozlodějský fašizmus, tak jej máte.

  Babiš má víc pozemků, než míval za Rakouska-Uherska arcivévoda Franz Ferdinand a za vytunelované peníze a dotace (zemědělské dotace nejsou zastropované) s nastrčenými kumpány ovládá polovinu zemědělských "družstev" a akciovek v Česku!

  NOVODOBÍ POZEMKOVÍ MAGNÁTI
  http://www.euro.cz/archiv/novodobi-pozemkovi-magnati-1337298

  P.S.
  Počet dojnic byl v Česku v roce 1990 1,2 milionu, v roce 2018 už jen 361 tisíc dojnic.

 • Fanda

  V odpovědi na: *

  Hele, nejsi náhodou Opus, že sem kopíruješ pořád stejný a zapomínáš na ČSSD a Sobotku?

 • *

  V odpovědi na: Fanda

  Dávám to sem podruhé a nejsem Opus, zapomínáte, že jste Opuse zabanovali. :-((

 • Fanda

  V odpovědi na: *

  Jak asi já můžu někoho zabanovat? Hrabe ti?

Nejnovější články