Jaká je vůle lidu? Pracují senátoři pro lid, nebo jenom za lukrativní mzdu na kousek úvazku?

Má senátor pracovat pro vlast, nebo jako dělník za peníze?

Pracují snad 30 hodin denně?

 

Co si myslíte vy, občané České republiky?

Část občanů domnívá, že by jim práci v soukromé sféře nikdo zakazovat neměl, ale nastává čas k diskuzi, zda práce v senátu by byla pouze pro vlast, neboli čestná funkce a morální odměna jako státní vyznamenání. Lidé se rozčilují, že místo aby sloužili lidu, si senátoři vymýšlí různá privilegia, cesty do neznáma a my to cálujeme. Ale jak velké je to procenti zatím STEM či Česká televize nezkoumala. 

 

Chceme znát váš názor na Senát

Jste pro referendum, aby senátoři byli pouze jako čestná funkce?

 

 

Náš názor: senátor by měl být čestný člověk a nikoliv, aby si třeba k advokacii udělal bokovku formou senátor na výletech do zámoří.

 

2020

Plat předsedy senátu dnes už činí 221 200 korun.

Plat senátora je 90 800 korun + náhrady 62 700 korun

většina si svůj příjem zvyšuje příplatky za nejrůznější funkce. Třeba plat předsedy výboru, klubu, komise či delegace letos činí 115 900 Kč, nově to bude 127 800 korun hrubého. Na výši náhrad funkční příplatky nemají vliv.

Tak proč byste si nevyrazili na Tchaiwan, že Kubero, Drahoši, Lásko, či kdo tam bude dřít další jako kůň.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Jiří Válek

  Drahoš říkal, že zrušení senátu by byl konec svobody. A ani to nelze učinit. Toto však špatný nápad není a mohli bychom to rozhodit mezi poslance.

 • *

  Hm. Tak O NEZRUŠENÍ SENÁTU už voliči vlastně rozhodli, 20. a 21. října 2017 (parlamentní volby).
  Zrušení Senátu mají v programu jen Okamurovci a komunisté. ANO, ČSSD, Piráti, ODS, KDUČSLTOP09STAN nechtějí zrušit Senát, nechtějí ani občanské referendum!

  ANO, ČSSD, Piráti úmyslně prosazují svůj společný návrh zákona o celostátním referendu, aby občané nemohli rozhodnout o ničem! "Podle návrhu ANO, ČSSD, Pirátů by se pro referendum muselo vyslovit minimálně 450 tisíc občanů. Otázku v referendu by pak musel posoudit Ústavní soud. Piráti navíc prosadili, aby se v referendu nesmělo hlasovat o změně Ústavy, ústavním pořádku nebo například o mezinárodních smlouvách."
  Okamura: Prolhanost Pirátů mi vyráží dech
  Ostře se proti návrhu z pera tří stran vyjádřil zejména předseda SPD Tomio Okamura. Podle něj se jedná o „vykastrovanou verzi“ referenda, která „občanům neumožní hlasovat o nejdůležitějších otázkách“.

  05.11.2019
  https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/navrh-zakona-o-celostatnim-referendu-lidem-zrejme-neumozni-hlasovat-o-zruseni-senatu

 • *

  „Prolhanost Pirátů mi vyráží dech,“ uvedl Okamura.
  Jj. ulhaní Piráti se lísají k mládeži, ale jsou junioři ODSTOP, dalo by se říct Věci veřejné č. 2. Plné huby transparentnosti a boje proti korupci a dělají opak.
  Je mládež informována, jak Piráti hlasují ve Sněmovně?
  Piráti hlasují:
  - proti skutečnému referendu,
  - proti zdanění církevních restitucí,
  - pro schválení výročních zpráv ČT,
  - pro impeachment prezidenta Zemana,
  - obžalovaný korupčník manažer reklamní firmy JCDecaux Tomáš Tenzer byl kandidát Pirátů v komunálních volbách 2018 v Praze - Vinoři na 3. místě společné kandidátky Sdružení VINOŘ - MÍSTO PRO ŽIVOT, KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09.
  https://volby.cz/pls/kv2018/kv2211?xjazyk=CZ&xid=1&xv=11&xdz=5&xnumnuts=1100&xobec=539007
  a podobně.

  Sudetoněmecký sněm v Česku? Pro jsou KDU-ČSL a Piráti
  10. 06. 2019
  "KDU-ČSL a Piráti veřejně podpořili a přivítali návrh německého ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU), aby se sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu konal v budoucnu v České republice."
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sudetsky-snem-v-cesku-pro-jsou-jen-kdu-csl-a-pirati-40285990

Nejnovější články