Z facebooku: Představte si na okamžik, že jste se narodili v roce 1900

1: Světová válka začala, když vám bylo 14 a skončila, když vám bylo 18 s 22 miliony úmrtími po celém světě.

Krátce poté začala španělská pandemie 50 miliony úmrtí po celém světě. Trvalo to až do 20 let. Když je vám 29, Velká hospodářská krize začala krachem newyorského akciového trhu. Výsledkem je inflace a masová nezaměstnanost.

Jelikož je ti 33 let, nacisté přebírají moc.

Jelikož je vám 39, začíná druhá světová válka a pokračujte až do 45. let.

Stojí to životy 60 milionů lidí. 6 milionů zavražděných v holokaustu.

Korejská válka začíná od svých 52 let.

Válka ve Vietnamu začíná, když je ti 64 a skončíš, když je ti 75 let.


Dítě 1985 si myslelo, že babička a dědeček netušili, jak těžká škola je dnes.

Tito prarodiče přežili válku. Dnes jsme se všemi moderními komforty na světě v nové pandemii. Lidé si stěžují, že pár týdnů nemohou opustit dům. Mají elektřinu, mobily, dostatek jídla, horkou vodu a bezpečnou střechu nad hlavou. Demonstrují proti některým omezením. Ano, je málo omezení, pokud na chvíli změníte svůj úhel pohledu. Firmy dostávají podporu od státu. Nic z toho v minulosti neexistovalo a přesto to lidé přežili a neztratili radost na celý život. Dnes si lidé stěžují, protože nemohou překročit hranice. "

Změna perspektivy může dělat zázraky.

Richard Skrbek
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Poněkud hloupé a žabí perspektiva pana Skrbka. Bez dělnického hnutí by se od roku 1900 nezměnilo nic. Dvě světové války a Velkou hospodářskou krizi vyvolali kapitalisté, a proto také po válce všude v Evropě prohráli volby. "Firmy dostávají podporu od státu" - tak to rozhodně není pokrok, ale korporátní kapitalismus, kdy chudí platí bohatým.

  "Wolin: Nespoutaný kapitalismus se tak pokouší budovat silně provázanou unii státu a korporace ve věku slábnoucí demokracie a rostoucí politické negramotnosti. Podle loňského průzkumu webu World Economic Forum patří devět z deseti největších a nejvlivnějších světových korporací amerických vlastníkům. Zároveň by největší z nich, totiž společnost Apple, při srovnání s národními státy odpovídala sedmnáctému nejhodnotnějšímu státu světa – byla by těsně před Nizozemskem. Wolin ve svých úvahách nevaruje před kapitalismem jako obecným fenoménem, spíše upozorňuje na úskalí jeho nespoutanosti projevující se nebezpečnou koncentrací moci v rukou absolutní menšiny."
  https://a2larm.cz/2017/10/kapitalismus-podle-wolina-kdyz-ho-nesvazes-sezere-te/

  A co říkáte na aktuální puč zdivočelého židovského liberálního spekulanta George Sorose, guvernérů a starostů Demokratické strany a úderek ANTIFA proti USA? Minulou neděli zapálili tzv. "Prezidentský kostel" St. John's Church, empírový kostel, postavený v roce 1816 u Bílého domu. Zapálili by rádi i Bílý dům s Trumpem, kdyby nebyl obstoupený ozbrojenci. To vám Česká televize, NOVA a CNN PRIMA neukázaly? Co asi zapálí a vyrabují při dnešních demonstracích? #ICantBreathe #GeorgeFloyd #BlackLivesMatter
  Kostel St. John's Church
  https://www.youtube.com/watch?v=IHprhYWdujg
  https://www.joshwho.net/uploads/2020/06/historic-st-johns-church-near-white-house-set-on-fire.jpg
  Černošská starostka Washingtonu D.C. Muriel Bowserová (Dem. strana) včera přejmenovala náměstí před vypáleným Prezidentským kostelem na "Black Lives Matter Plaza"
  https://idsb.tmgrup.com.tr/ly/uploads/images/2020/06/05/thumbs/800x531/39518.jpg

Nejnovější články