„ Starosta Rotavy Michal Červenka označil reportáž Rotava vyhání Romy? (bakalovského týdeníku Respekt) za skandální...“
 

Na stránkách PL si hořce stěžuje že redaktorka Respektu přijela do Rotavy s předem jasnou představou, že rasistické vedení města systematicky diskriminuje místní Romy.

Ta jeji služební cesta do Rotavy, hovory s vybranými „šikanovanými“ Romy, prý měla, bez ohledu na realitu, vlastně jen ilustrovat její osobní politické názory, preference.

Starosta na podporu tohoto tvrzení uvádí množství konkrétních případů, kde dokládá tendenčnost, manipulativnost zmíněného článku Respektu.

Tedy, vůbec nic nového, jen popis smutného stavu české novinařiny.

Dnes už by tyhle novinářské praktiky nestály za zmínku, pokud by ovšem pan starosta, v té samé stížnosti také – naprosto vážně, neprohodil, že on si jinak Respektu moc váží, drží mu palce...: - )

Pan starosta je zřejmě velkej srandista!

A tak, namísto dalších dlouhých řečí – Komu není rady, tomu není pomoci!

Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753718

 

Doplnění odjinud

"Před dvaceti lety začala privatizace bytového fondu, byly to příjmy do kasy města. Nikdo tehdy nepočítal s tím, že byty se stanou předmětem spekulací, podnikání, především z nájmů, které jsou placeny ze sociálních dávek. V poslední době také přerostl počet nových obyvatel, těch nepřizpůsobivých, únosnou mez. Dostali jsme se do stádia, kdy je pro původní obyvatelé Rotavy situace v některých panelových domech neúnosná. Prolíná se to do školství, do služeb, do odlivu místních Roťaváků. Jejich počet se snížil již o pět set,“ řekl Michal Červenka na Xtv.cz.

„Kapacita naší školy, krásné budovy, je 550 žáků. Nyní máme 190 žáků a první třídu kompletně romskou. Problémy jsou šikana, krádeže, zavšivení, štěnice. Původní obyvatelé dávají proto děti do sousedního města. I já bych to udělal,“ řekl starosta a dodal, že radnici záleží na dětech ze sociálně slabých rodin více než jejich rodičům. Jak řekl, polovina z nich pobírá sociální dávky.

Město podle něj pořádá pro děti různé kroužky, spolupracuje s asistenty prevence kriminality a s Agenturou pro sociální začleňování. "Zastupitelé však často bojují s tím, že rodiče odmítají platit za sociální byty, neboť si pod slovíčkem sociální představují, že je to zadarmo. Místo toho, aby lidi dávali peníze na základní potřeby pro sebe a své děti, utrácí za jiné věci,“ je přesvědčen starosta Rotavy.

"Moderátor" Luboš Xaver Veselý poté konstatoval, že neziskové organizace jako ROMEA a její slavná televize či Romodrom dostávají od státu, od Evropské unie a tak podobně. „Tak mi řekněte, kde jsou tyto neziskovky, když potom v Rotavě hoří takovýto problém?... Byla u vás ROMEA nějak pomáhat?“ Červenka sdělil, že také nemá dobrou zkušenost s neziskovými organizacemi a byl by raději, kdyby peníze, které dostává nezisková organizace, dostalo spíš město, protože jeho vedení ví lépe jak řešit lokální problémy. 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Krokodýl

  Ve světě začínají neobolševici alá Antifa a jim podobní vystrkovat růžky....skončí to jako vždycky.Odserou to ti,kteří měli být tzv.chráněni a bylo jim "ubližováno" jak jinak,pracující a jejda kupodivu bílou majoritou.Revoluce požere své dětičky,zbytek vybijí občané,desetiletí nucení povinně živit nevzdělanou a nevzdělatelnou pakáž,kupodivu s výsledkem ...velká nula.Proč nás zákona dbalé občany chce EU bolševická verbež odzbrojit???No aby se jí to náhodou nezvrtlo tak,že lidé vezmou právo do svých rukou a pak se budou dít věci.

 • *

  V odpovědi na: Krokodýl

  Krokodýle, Antifa jsou liberální fašisté, opak bolševiků! Vidíš snad, že by antifáci a BLM rabovali Sorosův barák 168 Cantitoe St. in Katonah, 10536 Westchester County, stát New York nebo Sorosův byt v 1060 Fifth Avenue, Manhattan, New York? Nebo barák Hillary Clintonové 15 Old House Lane, Chappaqua, Westchester County, stát New York? Ne.

  Jinak mi nepřipadá srandovní, že půl milionu Romů - imigrantů ze Slovenska (13. turkický kmen, v Indii nejnižší kasta Nedotknutelných dalitů) vysává Čechy a pobírá od měst jako Rotava 20 - 30 let příspěvek na bydlení?! Ačkoli zákon stanoví 7 let, a i to je velmi dlouhá doba. A není rozprodání obecního bytového fondu za nepřiměřeně nízké ceny trestný čin?

  "9. 9. 2011 koaliční poslanci schválili vládní balíček sociálních reforem. Opozice reformu nepodpořila. Senát, kde měla převahu levice, zamítl vládní balíček senátním vetem 7. 10. 2011. Poslanecká sněmovna hlasy ODS, TOP09 a VV protlačila návrh zákona 6. 11. 2011 hlasováním č. 338. Prezident Klaus zákon podepsal. Zákon vyhlášen 6. 12. 2011 ve Sbírce zákonů v částce 128 pod číslem 366/2011 Sb."
  "Nově je od 1. ledna 2012 omezena maximální doba, po kterou lze příspěvek na bydlení pobírat. Příspěvek bude domácnosti, která splní podmínky pro jeho přidělení, v období deseti kalendářních let vyplácen maximálně 84 měsíců (tedy 7 let)."
  "Výplata příspěvku na bydlení je dále časově omezena, a to na maximálně 84 kalendářních měsíců (celkem tedy 7 let) v období posledních 10 kalendářních let - podrobná úprava viz § 27a zákona SSP. Toto omezení neplatí pro domácnosti sestávající výlučně z osob starších 70 let a pro osoby se zdravotním postižením, které bydlí v pro ně postavených nebo upravených bytech. Lhůta 84 měsíců (7 let) se začíná počítat až od 1. 1. 2012."
  https://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/
  Legislativní proces
  Sněmovní tisk 372
  Novela z. o pomoci v hmotné nouzi
  https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=372
  Hlasování poslanců
  25. schůze, 338. hlasování, 6. listopadu 2011, 23:40
  Novela z. o pomoci v hmotné nouzi
  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=54905

 • Krokodýl

  V odpovědi na: *

  Nezdá se vám děsivé,že spousta rodin s nižšími příjmy nemá na to,aby nechala děti vystudovat,byt nedostanou a přesto musí nejen formou přímých daní,ale pozor i formou sociální a zdravotní daně dotovat pakáž,která se zapotí jen v posteli při výrobě dalších netáhel?

 • V odpovědi na: Krokodýl

  Já mám horší a zásadnější problém. Ač mám relativně dost informací, stále se nemohu dostat k tomu, kdo řídí a dává dohromady tak nesourodé skupiny, které normálně z logiky principu jdou proti sobě a vždy se jedná o frontální povel v jeden okamžik na různých koncích světa. Samozřejmě že různé osoby, různý nezisk a nový "svět" je mi znám. Přesto nejde nikoho chytit za ruku, protože ten impuls má jiné kanály. A dokáže útočit současně proti prezidentu USA, prezidentu Ruska, Číny a vyvolávat celosvětový neklid. Ta vlnovitost je (zatím) hrozivá. Jakoby se všechny tajné služby světa sjednotily a šly proti celému světu a dokázaly ho řídit bez ohledu na mysl lidstva a selský rozum.

 • Bingo!

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ano, tajne sluzby jsou vykonavatele moci, hybajici svetem. Uz davno se prislo na to, ze jsou ucinnejsi jak dobyvacne valky, ci dipomaticka jednani pri reseni konfiktu. Zkousi to v Hongkongu, ted v Rusku. Prave vcera jsem cetl zpravu, ze Trump podepsal castku 3.8 miliard $ na 'zadrzovani Ruska'!
  Kam myslite, ze ty penize jdou? Pres kanaly primo ruske opozici, ktera pak jako 'presvedceni penezi' sabotuji vsude usili Putina nastolit spravedlnost pro lidi a poradek. Za ty prachy si koupite celou Verchusku i s urednictvem.
  Tak ovlivnuji politici staty, Trump je lump a grazl, stale loutka Deep Statu. Pri vysusovani baziny musi tahnout vsechny registry moci, ktere ma. Musi byt chytrejsi a zaludnejsi jak ta cela parta grazlu v politice i v mediich proti nemu.
  Proc prave tajne sluzby jsou idealnim nastrojem moci? Protoze jsou moci nejenom ukolovany, ale i chraneny. Jejich zlociny nikdo nevysetri, viz treba vrazda JFK, WTC pad 11. zari, odstraneni Mossadega v Iranu. Delaji z pravdy konspirace a famy a obacene, jak se jim to hodi. Maji pristup ke vsem informacim a mohou planovat a provadet sve akce skrze sve agenty a pomocniky. Bez postihu, utajene. Lidi co moc vedi a maji na ne podezreni, ze pracuji i pro jine, se zbavuji. Syn Chruscova nedavno zemrel. Pri pitve nalezli diru v hlave, ale vdova to popira. Asi vi proc. Vyloucit tyto chobotnice ze hry mezi mocnostmi se nepodari, Funguji od nepameti a jsou nepostradatelne. Dnes organizuji nepokoje financovanim a skolenim mensin jako uzitecnych idiotu, ktere pak po skonceni ukolu nechaji zavrit nebo zlikvidovat.

  Krátká URL:
 • 7 let od 1. 1. 2012 uplynulo

  Takže padejte, Romové, už žádné bydlení v Česku! Odhlasovali to ODS, TOP09 a VV.
  "Nově je od 1. ledna 2012 omezena maximální doba, po kterou lze příspěvek na bydlení pobírat. Příspěvek bude domácnost vyplácen maximálně 84 měsíců (tedy 7 let)."

 • Hosi, ve sve pomstychtivosti

  V odpovědi na: 7 let od 1. 1. 2012 uplynulo

  a zachvatu spravedlivosti si neuvedomujete dopady vaseho zaniceni. Co udela cikan, kdyz mu nedojde podpora? Zacne krast, podvadet, urcite ne pracovat. To by se znovu musel aktivovat zakon o prizivnictvi z doby totace. A to chcete dnes, kdy cely zblbly svet je pro BLM? Problem cikanu se resi uz od sametu. Pred nim museli pracovat nebo jakoby pracovat, chodit do prace. Ja je videl na stavbe jak pracuji opiranim se o lopatu. Dnes se do nich liji penize, podporuji je stovky neziskovek financovanych nami. SPD zverejnila jejich seznam. Kdyby se ty prachy neziskovkam daly radsi cikanum a aspon ti povaleci z neziskovek by sli pracovat!
  Pred lety zkrouhli podporu nemakacenkum s jakym vysledkem? Zacali krast, vykradli brachovi chatu a jine objekty. Jsou to spojene nadoby, je treba myslet na dusledky vseho co menime.

Nejnovější články