Evropský parlament volá po zahájení sankčního řízení vůči Maďarsku, pokud se tato země bude stále více odklánět od hodnot Evropské unie.

 

(Brežněv se nám vrátil jako v roce 1968, když jsme se také odkláněli. Nejdříve vyhrožoval, pak přišla spřátelená pomoc. Dnes nám Merkelová a Brusel vyhrožuje stejně a naši lidé se připojují)

 

 

Informuje o tom server Evropského parlamentu

Pro rezoluci hlasovalo 393 poslanců Evropského parlamentu, 221 poslanců hlasovalo proti a 64 poslanců se zdrželo.  

Z českých europoslanců se zdrželi např. Luděk Niedermayer (TOP 09), Jiří Pospíšil (nezávislí za TOP 09), Stanislav Polčák (STAN), Jaromír Kohlíček (KSČM) či Kateřina Konečná (KSČM).

Proti rezoluci hlasovali Evžen Tošenovský či Jan Zahradil (oba ODS) a spolu s nimi např. Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Tomáš Zdechovský, taktéž z KDU-ČSL.

 

Pro rezoluci hlasovali Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Pavel Telička, Petr Ježek (všichni čtyři za hnutí ANO), Jaromír Štětina (TOP 09), a všichni europoslanci zvolení za ČSSD (Jan Keller, Miroslav Poche, Pavel Poc i Olga Sehnalová)

 

Co přesně bylo ve výzvě odhlasováno? Maďarsko by mělo zmírnit legislativu v oblasti přijímání uprchlíků, stáhnout návrh zákona, který ztěžuje fungování neziskových organizací v Maďarsku, a nakonec by mělo být dosaženo nějaké dohody se Spojenými státy, které umožní další fungování Středoevropské univerzity George Sorose v Maďarsku.

 

 

Kdo byli lidé v nadpisu (pro mladší z Wikipedie)

Zvací dopis

Zvací dopis je obvyklé označení nedatovaného dopisu[1], který v srpnu 1968 poslali Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak Leonidu Brežněvovi. Obsahoval výzvu k pomoci všemi prostředky proti údajné hrozící kontrarevoluci v Československu. Dopis se stal pro sovětské vedení záminkou pro invazi do Československa 21. srpna 1968.

 

Celou zprávu v angličtině naleznete zde.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  Všichni ČSSD, všichni Babišovci + Štětina PROTI MAĎARSKU... Alespoň víme, kdo je kdo.

 • Návštěvník - *

  OD 15. ČERVNA TAKÉ PŘÍLIV UKRAJINCŮ DO SCHENGENU.
  Video - Lex signing ceremony on "Ukraine visa liberalisation"
  http://audiovisual.europarl.europa.eu/Assetdetail.aspx?ref=I138412

  Ve středu 17. května podepsal předseda Evropského parlamentu ANTONIO TAJANI (italský křesťanský demokrat, nástupce Schulze) s prezidentem Ukrajiny PETREM POROŠENKEM bezvízový styk pro Ukrajinu. Nabyde účinnosti do 20 dnů.
  "The document must be signed by the presidents of the European Parliament and the Council of the European Union on May 17. After signing, the legislative act must be published in the Official Journal of the European Union and will enter into force in 20 days."

 • Návštěvník - novota

 • Návštěvník - Další už bez přetvářky

  Další už bez přetvářky: Zemanův Hynek Kmoníček, Schapiro a Madeleine Albrightová slavili její 80. narozeniny za peníze českých daňových poplatníků.................................
  @CzechEmbassyDC we paid tribute to @madeleine in celebration of her birthday.
  https://twitter.com/CzechEmbassyDC
  @madeleine Albright, a great Czech-American, was honored on her 80th b-day at @CzechEmbassyDC last night. We discussed our crazy world.
  https://twitter.com/andyschapiro?lang=en

 • Návštěvník - novota

  Prostě socan eu bande včele se sralbotkou může volit jenom volič co má iq texaskýho pastevce 68....v čele s opusem...