To, co dokázaly tyto tři osobnosti v období těžkého vydírání, politických zločinů a podrazů, je neuvěřitelné. A následující hodnocení není založeno na pocitech, ale jasných, relevantních důkazech, takže ani jakási "antihybridní" pomatená protikampaň nemá šanci hodnocení zesměšnit.  Důkazy jsou i pro proamerické, antidemokratické psychopaty nezpochybnitelné.

Pro upřesnění: v devadesátých létech bylo ve světě také několik silných osobnosti, ale zde je začátek hodnocení dán miléniem. Dejme galantně přednost ženě a předložme důkazy, proč se jednoznačně vklínila mezi dva muže.

 

Elvira Sachipzadovna Nabiullinová ( Эльвира Сахипзадовна Набиуллина) je 6. guvernérka Centrální banky Ruské federace úřadující od 24. června 2013

Přidejme příběh, který ukazuje pointu

Rubl v úterý 16. prosince 2014 zahájil obchodování vzestupem vůči dolaru o devět procent na 58,60 RUB/USD, brzy ale obnovil prudký sestup. Po poledni SEČ překonal poprvé hranici 70 rublů a o zhruba hodinu později už byl nad 80 rubly s denní ztrátou asi 18 procent. Vůči euru se poprvé přehoupl přes hranici 100 rublů!

A dejme tentokrát slovo Bloombergu, co bylo dál, přestože západ si už byl jist, že Rusko je na kolenou:

Bloomberg popisuje zajímavou story o Elviře Nabiullinové, šéfce ruské centrální banky: 16. prosince, tedy v den, jemuž ruští obchodníci říkají Černé úterý, sledovala na svém tabletu, jak trhy reagují na prudké zvýšení úrokových měr, o němž rozhodla.  Všichni kolem ní ji žádali, aby intervenovala, ale ona se rozhodla jít do rizika a řekla, že ne, Rusko už dál nebude bojovat proti trhům, jen ať se spekulanti spálí, musí dostat za vyučenou. A trh porazil spekulanty. Ruský trh!! (čtěte zde)
 

A její rozhodnutí bylo tak excelentní, že "ač je cena guvernéra roku občas symbolická", tentokrát byl celý svět v úžasu, co si dovolila tato "Velká malá žena" a bez zaváhání se stala guvernérem roku 2015. Udělala přesně to, co nutně potřebovala ruské ekonomika a nikoliv, co si přál Wall Street. Rozzuřila několik prominentních politiků v čele s Mc Cainem - senátorem USA, ale odborníci a občané ji vysekli hlubokou poklonu.

Guvernérem centrální banky roku je Ruska Nabiullinová

Pomohla stabilizovat ruskou ekonomiku v době propadu cen ropy na světových trzích a západních sankcí vůči Rusku. Časopis ji rovněž pochválil za to, že ruský bankovní sektor očistila. "Šoková terapie zabrala," uvedl časopis k obezřetné měnové politice, kterou Nabiullinová prosadila. Mimo jiné totiž umožnila, aby kurz ruského rublu výrazně oslabil (v podstatě navázáním na ropu) a mohl projít značnými výkyvy, což se v dané situaci ukázalo jako vhodné střednědobé řešení.  V e-mailu zaslaném v reakci na ocenění podle agentury Reuters uvedla, že je pro ni ocenění velkou poctou. Cena jí byla předána osobně v říjnu během podzimního zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu v Peru.

 

 

Psát o Vladimíru Putinovi - prezidentovi Ruska by bylo nošením dříví do leda. Přesto si důvod vyhlášení letmo zopakujme.


Vladimír Putin převzdal zemi v dezolátním stavu. Přímo v rozvalu. Reforma za Jelcina prováděná Jegorem Gajdarem byla sice skvěle připravená, ale ochrana státu byla nulová, spíše naivní. A tak si už západní státy v čele s USA a opět Polskem parcelovaly a porcovaly ruské (sovětské) území a právě díky naivitě Jelcina a důvěřivosti ruské vlády, kteří zahodili jakýkoliv pud sebezáchovy, se jim to až do roku 2000 dařilo. A zatímco prezident USA Clinton naléval vodku Jelcinovi a přiváděl ho do alkoholické extáze, ekonomický stát Rusko přecházel do rukou USA, neziskové organizace z USA tam řídily "novou demokracii" a petrodolary úspěšně putovaly z Ruska ven.


Účet bez hostinského
Když už Rusko vypadalo, že se rozdělí na tři části, z nichž západní připadne Polsku a ta nejbohatší na suroviny USA, nastoupil Vladimír Putin a všechny grázly z Ruska vyhnal. Tím samozřejmě v USA a Polsku rozpoutal šílenou nenávist a vláda USA nasadila všechny páky, aby Rusko rozdrtila. Podrazy stíhaly podrazy, zločiny zločiny, ratingy byly nasazeny tak, že nikdo s Ruskem nemohl vytvářet beztrestně jakoukoliv ekonomickou činnost a vše se svádělo na to, že "ten Kágébák" chce návrat ke komunismu. Neboli ruské jaro, které mělo navazovat na Jugoslávii současně s "arabským jarem" Putin rázně zastavil a Rusko přes malou krizi po patnácti létech (a zločinných sankcích USA) nekompromisně vede k budoucí prosperitě. A že přes americkou špínu je už Rusko z krize venku dosvědčují nejenom čísla z Ruska, ale i z MMF a především v aktivitách na mezinárodní scéně.

(Pro objasnění - rok 2000 a špína, kterou prováděly USA včetně utajeného vytváření amerických základen na konečné řešení přepadením Ruska mnohé občany střední a východní Evropy vyléčila a probudila ze sna a nenávist k bývalému Sovětskému svazu se prudce začala snižovat, zatímco obdiv k USA přecházel a přechází až v chronickou nenávist směrem k zabijákům z Pentagonu, o kterých jsme ucelené informace až do roku 2000 neměli a bohužel také trochu naivně nalétli. Válka v Jugoslávii, počet základen USA a jejich mocenské ambice námi otřásly natolik, že jsme si sedli ke všem dostupným faktům a s hrůzou zjistili, o co se skutečně jedná.)

Takže za politické vedení a vyvedení Ruska z naivního marasmu a obrácení trajektorie je Putin naprosto zaslouženě jedničkou ve světovém měřítku. A že odvážným a silným štěstí přeje lze snadno doložit dosazením guvernérky Nabiullinové do nejvyšší bankovní funkce, jejíž kvality byly popsány výše.

 A je zde třetí osobnost, která je upozaděna pouze tím, že je v čele relativně malého státu.


Prezident Maďarska - Viktor Orbán: bojovník proti komunistické zvůli, aby stejně jako Putin převzal rozvrácenou, zbídačelou zem, (80% zadlužení HDP) aby ji po sedmi létech mohl pyšně ukazovat jako hrdou, úspěšně stoupající společnost, kdy už Maďaři nemusí chodit s prosíkem a žádat o žvanec do úst, ale naopak sami ukazovat, že tvrdou prací lze mnohé změnit. (Nikoliv žebrotou a odpouštěním dluhů jako Poláci) A právě z Maďarska před nástupem Orbána je dnes již celosvětově znám výrok: "Lhali jsme ráno, lhali jsme večer, lhali jsme víc než komunisti" kdy ekonomika byla ve stejně katastrofální situaci jako ruská a navíc šíleně zadlužená.
A kroky, které prosadil, byly stejně dramatické jako v Rusku: nasadil páky na zločinné banky, které vyváděly peníze mimo území Maďarska, vyhnal neziskové organizace, které tyly z naivního vedení státu a bezmezné důvěry v božství k západním politikům či "skvělé a neomylné demokracii současného typu" (naposledy frontální útok proti nadaci Sorose - podvraťáka a zločince) a zasadil se o vzestup přes všechny ústrky, vydírání a vyhrožování vůdců Evropské unie. On prosadil mimořádné daně na zločinné vykrádání země a vyvádění peněz k matkám, aniž za to ti, co zisky skutečně vytvořili - občané Maďarska - něco měli. A výkřiky, že je to proti poučkám západních ekonomických a pravicových expertů hodil za hlavu. Okrádání není ani levicové, ani pravicové. Je to prostě zlodějna a on proti této zlodějně nasadil daně způsobem, že se jim okrádat Maďary už nevyplácí.

(Mimochodem, co je to za ekonomický systém, když majitel Amazonu Bezos soutěží s Bilem Gatesem, kdo má víc multimiliard, zatímco  zaměstnanci nemají ani na normální činži a založení rodiny?)

Jeff Bezos
Amazon.com
Výsledek obrázku pro bezos
Jeffrey Preston „Jeff“ Bezos je americký podnikatel; zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com.


Objektivně řečeno nemáme šanci ohodnotit ty, kteří někde v rozvojových státech a kde dokonce zuří války by mohli být ještě většími osobnostmi. Ale tam, kde je civilizace, není nikdo, kdo by se mezi tyto tři v jednadvacátém století mohl vklínit, či alespoň se jim přiblížit. Zato šmejdů a patolízalů bychom mohli vypsat na celou knížku. Stačilo by však, aby západ zrušil komunistický systém dotací a hned by tento sliz vyplaval na povrch. Ale o tom až někdy příště.

 


Prostě volba těchto tří osobností světa 21. století je důkazně nezpochybnitelná a plně zasloužená.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Dobrá politika centrální banky je vždy pro ekonomiku velmi důležitá. Ne každý vidí Nabulinu takto pozitivně. Katasovnov ji přímo označil za americkou pátou kolonu. Výše úroků nastavených centrální bankou podusila a stále dusí ruskou ekonomiku až do měka. Rovněž Pjakin se o Nabulině vyjadřuje velmi negativně a považuje ji za destabilizační prvek a část nesuverenity Ruské Federace.

 • Návštěvník - *

  Hmmmmmm, když se dívám na základní úrokové sazby ostatních centrálních bank, tak:
  Rusko - Nabiullina snížila letos v červnu z 9.25 na 9.0 %
  Brazílie má 9.25 %, Turecko 8 %, Mexiko 7 %, Indie 6.25 %...
  Zřejmě se Nabiullina snaží vysokými úrokovými sazbami bránit tomu odlivu domácího kapitálu?

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Podívejte se, jaké byly úroky v RCB před dvěma třemi lety. A podívejte se, jaké jsou úroky české centrální banky. ČNB se drží prakticky na technické nule. V RF má spousta lidí střední třídy takzvané americké hypotéky a oslabením rublu o více než 100% před pár lety se jim ty hypotéky o více než 100% zdražily, ještě teď jsou stále o 40% dražší. Ruská střední třída za dobu krize značně vykrvácela. Díky těm vysokým úrokům tam běžela inflace 10%, teprve v tomto roce se jim podařilo ji srazit na 4%. U nás je půl roku 2% a už jsou všichni na prášky a řvou, jak ty kurvy zdražují. Nabulina evidentně hrála ve prospěch Američanů, že nerozpouštěla rezervy. To by tlačilo dolar dolů a obyčejní rusové by tolik nekrváceli. Putin má velmi složitou situaci, není tak suverenní, jak se na první pohled zdá. Nicméně umí si s tím poradit a to je podstatné.

  Připomnělo mi to dnešní článek na Aeronetu, kde VK blábolí nesmysly o slabém Putinovi. Jenže Pjakin dostatečně vysvětlil, že USA jsou odstříhávány dokonce příliš rychle, tak proč by to Putin ještě urychloval? Naopak GP po něm chce, aby to trochu zpomalil a za to mu půjde více na ruku a Putin může prosazovat vlastní globálbní politiku.

  Dnes každý žvanil píše a blábolí analýzy, ale 99,99% vůbec neví o čem píšou.

 • Návštěvník - Dusík

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Ty jsi pitomec. Přečteš si Pjakina a víš všechno. Jakoby jsi vypad z prdele Opuse. A pak všechno převrátíš a dodáš nějakou paranoiu.

 • Návštěvník - Dan

  Naprosto realisticke zhodnoceni. Je treba dodat, ze k tomuto hodnoceni prispela jejich schopnost a odvaha, prosadit se a sve myslenky a jejich vlastenectvi, chapane ve smyslu pomoci sve zemi, svemu narodu. Toto stoji v primem kontrastu k lidem jak je Merkelova, ktera nikdy neslouzila Nemecku, ale jako lokaj nejdrive v DDR jako aktivistka zajmum CCCP a pak jako kanclerka pouze zajmum okupantu USA. Merkelova, Macron, vsichni tito lidri maji spolecnou touhu po moci a jsou schopni spolupracovat a podporovat kazdeho, kdo jim ji nabidne. Lizou pak jako oddany lokaj kazdou zadnici mocipana a nesmrdi jim, i kdyz to bude Muslim. Na lidi a jejich zajmy kaslou. To plati na vetsinu politiku zapadu i Ceska.
  Jsem presvedcen, ze kdyby E.G. nedokazala tyto vlastnosti, nikdy by ji tam Rusove nenechali.

 • Návštěvník - novota

  Apropo ukrajinští banderovci a jejich čeští a slovenští přisluhovači v čele se sralbotkou a fickem přicházejí ode dneška o dolárky za přepravu ruského plynu do reichu...objem plynu z ruska se snížil cca o 20%..jde plynovodem opal,,,,,:p:p:)