Než jsem minulý týden odjížděl do Němec, letmo jsem zaznamenal studii jedné hamburské university, která zhodnotila reakce německých médii na migrační vlnu jako naprosté selhání...
 

Podle ní německá média, v drtivé většině, zcela nekriticky, servilně podporovala kontroverzní angažovanost vládních politiků – jakoby ztratila pud sebezáchovy. Ztratila důvěryhodnost, což může být pro budoucnost zničující.

Jak alespoň my v Česku víme, v souvislostech s migrací, se tohle fatální selhání netýká výhradně jen zmíněných německých médii. Ostatně, k takovému zjištění snad ani netřeba vědeckých studií, to mediální lokajství bylo a je očividné....

V pátek večer jsem v Berlíně na N –TV sledoval dramatické reportáže z dalšího islamistického útoku, tentokrát v Hamburku.

Krom těch pořád se opakujících záběrů desítek sanitek a policejních vozů, zde hned několik očitých svědků na mikrofon vypovědělo, že terorista provázel útok výkřiky Allahu Akbar.

Na pozadí těch smutných obrázků se objevovaly navíc aktuální titulky. Mimo jiné, že se pořád ještě usilovně prověřují motivy činu... : - )

Proboha, jaké pak prověřování! Je tu mrtvý, zranění... a kdosi vědecky zkoumá, zda šlo vlastně o terorismus! Útočník se ohání Allahem a experti zkoumají, zda to má cosi společného s islámem!

 

Kde to žijeme?!

 

Zveřejněno se souhlasem autora

Josef Havránek

josefhavranek.blog.idnes.cz

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Lomcovák

  Jestli se pamatujete na 80. léta, tak Helmut Kohl (CDU) a Hans-Dietrich Genscher (FDP, ministr zahraničí) vždy mluvili jen o Gastarbeiter, Gastarbeiter, Gastarbeiter, z jejich úst slovo Immigrant tehdy vůbec napadlo, i když nakonec jsou Kohlovy výsledky s Turky stejné nebo horší než Merkelové (dnešních x milionů Turků v Německu).
  Merkelová to bere až tak surrealisticky brutálně... Vlastně je to svým způsobem od ní správné, není její chyba, že se němečtí konzumenti nechtějí probudit a zajímají se jen o slevy v obchodech a svou dovolenou?

 • Návštěvník - *

  Reportér italského deníku La Repubblica napsal, že "zástupy běženců projíždějí na přeplněných kamiónech před základnou francouzské cizinecké legie v Agadezu bez jakékoliv reakce ze strany francouzských vojáků. Agadez leží v severní části státu Niger a uprchlíci pak směřují přes poušť do Libye. Touto cestou prošlo za dva roky téměř 300 tisíc běženců, aniž by vojsko, letadla či drony francouzských sil proti tomu cokoliv podnikly. Často jim dokonce mávají na pozdrav. A ti pak přes moře připlouvají do Itálie. Vojáci se v Nigeru nacházejí z jiných důvodů: musejí bránit strategicky důležitá ložiska uranu, paliva pro francouzské jaderné elektrárny."
  "Reportáž pouze utvrzuje naše přesvědčení, že jednou z podmínek zastavení proudu běženců do Itálie je kontrola na jižních hranicích Libye," reagoval italský ministr vnitra Marco Minniti.
  Zdroj:
  Josef Kašpar - Italové žárlivě sledují Macronovy tahy kolem Libye, Právo, 28. července 2017

 • Návštěvník - *

  Na libyjské hranice kašlete.
  Nejrychlejší a nejlevnější je, že evropské státy odstoupí od 65 let staré "Úmluvy o azylu" z roku 1951 a šmytec.
  Úmluva je dávno zastaralá (kolik takových starých smluv z 50. let stále platí, mnoho jich nebude), byla sepsána v době studené války a Železné opony, kdy přes hranice hlídané vojáky "neprošla ani myš". Teda oni prošli, ale stovky nebo tisíce emigrantů, ne statisíce, dnes je mobilita a svět někde jinde než v 50. letech.
  A především - úmluva je masově zneužívána k parazitování na systému sociálních dávek v Evropě.

 • Návštěvník - Carol

  Interpersonal intelligence is amongst the most overlooked, underutilized skill sets. In school, once we form our careers or level-up our professional life we sometimes think about technical skills http://www.wfku.org/members/acsilmo/profile/

 • Návštěvník - Martinez

  A především - úmluva je masově zneužívána k parazitování na systému sociálních dávek v Evropě. combat reloaded